Állatbarátok

Több
16 éve 3 hónapja #353034 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Na, a ketrecekkel kapcsolatban még mindig próbálják a termelők eltolni a határidőt (már öt éve is ugyanez volt az érv) :roll: :
katt ide

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352908 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én ezeket általában e-mailen kapom. Az évfolyamom aktivistáskodik eléggé... És örülök mert már több kutyunak is találtak így gazdit.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352907 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
jo lenne az ilyen üzenetekhez dátumot is irni, kb egy hete láttam ezt az iwiw üzifalamon, ugyhogy megjobb esetben is csak 1 hét...

persze kutyát befogadni mindig lehet, 2 hét ide vagy oda

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352848 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Kedves Ismerőseim!

Az oroszlányi gyepmesteri telepen altatásra várnak a kutyusok, mert
átszerevezés alatt áll. Közel 20 kutya van ott irdatlan körülmények közt
tartva, akik még kaptak 2 hetet az életben maradásra, szeretnénk, ha minél
többet megtudnánk menteni. A tappancs menhely teljesen megtelt, ebben
segíteni nem tudunk,de ha valaki magához tudna venni egy két kutyust,
biztos
nem bánná meg, nagyon hálásak minden egyes jó szóért.

Természetesen oltást, chippelést, féregtelenítést az alapítvány magára
vállalja, mi ebben tudunk segíteni, csak helyünk nincsen.
Kérek mindenkit, hogy küldje el minden ismerosének, mert az ido nagyon
rövid, és így, ha nem sikerül oket megmenteni, csak meghosszabbítottuk a
szenvedésüket.

Elore is köszönöm mindenkinek a megértését, és hogy továbbküldte, még ha
utálja is a körleveleket.

Tappancs Állatotthon Alapítvány
2800 Tatabánya, Árpád u. 72.
Adószám: 18608438-2-11


www.tappancs.atw.hu


tappancsalapitvany@gmail.com
06-20-238-5044
06-70-772-5003
06-20-931-2808
06-30-653-9108
06-30-246-0418


If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352681 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Penngaladiel: feltettem az állatorvosi első évfolyamos levelezőlistára, így már elég sok kutyus talált gazdára, hátha most is tudnak segíteni.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352677 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szerintem egyszerű megkülönböztetni melyik csirke honnan van. A tescós, auchanos csireknek GUMIÍZE VAN!! Nem is szoktam megenni. Kivéve ha mell, mert az valahogy nem gumiizű, de a többi részük az.

Én a múltkor egy disznótenyészetről láttam filmet na az se volt egyszerű.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352676 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nem tudtok valakiről, aki Albertirsán vagy környékén elveszített egy fiatal malamut kan kutyust szilveszterkor? Ugyan befogadták, de rettenetes körülmények között van, nem tudom, meddig húzza szegény. Szóval jó lenne, ha a gazdája minél előbb rátalálna, illetve ha tudtok valami jogilag is támogatott megoldást, amivel a "befogadóktól" el lehetne venni a kutyát, szóljatok! Sajnos legjobb tudomásom szerint a menhelyek tele vannak a szilveszteri petárdázások és rakétázások szökevényeivel, de hátha valaki tud valami megoldást SOS... Köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352428 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
vércsirkék :D
Különben nem scoda hogy pszichopaták olyan körülmények között...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352427 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Sil írta: (Egyébként a nagyüzemi tojások sárgája meg a tápban levő adalékanyagoktól olyan szép sárga.)

Bezony... Mondjuk az más kérdés, hogy én kifejezetten undorítónak találom azt a vérvörös izét, nem "szépnek"...
Szép sárga sárgájú tojást nem adalékanyagokkal, hanem zöldtakarmánnyal meg napfénnyel kell elérni.....

Dreamer: amúgy nem is feltétlenül kell őket az elhullottakkal etetni, néha a csirkék maguktól is ráharapnak...
(sőt, van hogy egymást a szó szoros értelmében kibelezik.)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352360 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Lehet, hogy több volt, az én szememnek és agyamnak ilyen téren a "húsz" is soknak számít öt négyzetcentiméteren.

Tudod: az élőket az elhullottakból táplálják.

Kar´sa: kell, de máshogy, hiszen a fogyasztó társadalom bendője feneketlen.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352359 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Snuff: ez az évfolyam levelezőlistája, itt szoktunk mindig talált kutyusokat is meg mindenféle vizsga dolgokat is megbeszélni :)

Az összes ilyen nagyüzemi telep borzalmas, legyen az tyúk vagy egyéb állat. És az EU szabályai sem elegek ahhoz hogy a helyzet normalizálódjon.
Amerikában anno volt népszavazás arról, hogy a csirkék a farmon megfordulhassanak-e a ketrecben :roll:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352356 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Dreamer_KF írta: Más téma:

www.nol.hu/cikk/476999/
(cikk a nagyüzemi csirkeállományról és Jamie Oliverről)

Voltam ilyenben. Kb. tízezer állat pár négyzetméteren. A kenel (minek hívjam ezt?) alja drótrács volt, a legtöbb állat lába deformált volt.

Mélyen egyetértek a Pucér Szakáccsal. Megértem, h. kellenek az ilyen létesítmények, de..ne már. Hat percig bírtambent a bűz miatt, olyan büdöset mgé soha nem szagoltam, mint ott.

Tízezer? Az nem sok. Szvsz inkább százezres nagyságrendekről van szó egy-egy telepen. Én dolgoztam is régen ilyen helyen (TSZ-irodán) egy rövid ideig, de elég megdöbbentő volt, amikor egyszer körbevittek megmutatni a telepeket. Ott kb 30 millió tojást termeltek évente, ahhoz azért nem tízezer tyúk kell. A kiscsirkék még hagyján, azok szaladgálhatnak, van helyük, de amikor nagyobbak lesznek, és átviszik őket a tojótelepre, akkor kicsi ketrecekbe zsúfolják őket úgy, hogy szinte megfordulni sem tudnak (tolluk sem volt sok helyen), és a ketreceket egymásra halmozzák több méter magasan. Köztük elég szűk folyosókon közlekednek a dolgozók, és iszonyatos hangzavar van a tyúkoktól. A ketrecek alja drótból van, és lejt, hogy középen rögtön a szállítószalagra guruljon a tojás. Ez kb 5 éve volt, akkor az EU-s szabályozásnak még nem feleltek meg a magyar tartási körülmények, nem tudom, azóta javultak-e, mert új ketrecekre nem volt akkor pénz. (Egyébként a nagyüzemi tojások sárgája meg a tápban levő adalékanyagoktól olyan szép sárga.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352352 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: Kiteszem állatorvosis levlistára jó?

Köszönöm szépen, én semmilyen hasonló listáról nem tudok, így rád bízom. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352350 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Dreamer_KF írta: Megértem, h. kellenek az ilyen létesítmények, de..ne már.

Kellenek?... :|

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352349 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Más téma:

www.nol.hu/cikk/476999/
(cikk a nagyüzemi csirkeállományról és Jamie Oliverről)

Voltam ilyenben. Kb. tízezer állat pár négyzetméteren. A kenel (minek hívjam ezt?) alja drótrács volt, a legtöbb állat lába deformált volt.

Mélyen egyetértek a Pucér Szakáccsal. Megértem, h. kellenek az ilyen létesítmények, de..ne már. Hat percig bírtambent a bűz miatt, olyan büdöset mgé soha nem szagoltam, mint ott.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352348 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta: Pollux pedig még mindig új gazdit keres, két éves tojó, kék színű hullámos, nagyon zajos és rikácsoló, hely- és időhiány miatt megválnék tőle nehéz szívvel. Ha tudtok valakit, légyszíves szóljatok neki, kalitkástul, almostul és a maradék magokkal, vitaminnal odaadom.
Sajnos nem kalkuláltam bele elég alaposan a szegedi életbe szegénykét. :(

Kiteszem állatorvosis levlistára jó?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352341 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Kar'sa írta: (eleve, hát nem tudtátok, hogy a papagáj tartja az embert és nem fordítva??? 8O )

De, ezt tapasztaltam ;P De egyébként ideges, tépi a tollát, rángatja a beaggatott tükröket, csengőket, nagy zajt csap, és ha foglalkozni kezdünk vele, hozzáérünk, benyúlunk a ketrecbe, beszélünk hozzá, énekelünk, szóval bármit teszünk, ami a szórakoztatására van, semmi nem változik. Ebből gondolom, hogy igazából hisztizik és nem élvezi a dolgot. :/
Felfújja magát, majd gombócból újra átvált vékony kismadárrá, meg ilyesmik, szóval furcsa. :)
Nem nagyon értem a viselkedését, de eddig ez a verzió tűnt a legvalószínűbbnek.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352324 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta:

Kar'sa írta: Most javítsatok ki ha hülye vagyok, de szerintem egy papagájtól az nem feltétlenül utálatot/nemtetszést jelent, ha rikácsol, mint a fábaszorult féreg... ?

Nem hülye vagy, hanem gyakorlatlan papagájtartó ;) Látszik a viselkedéséből, hogy mit miért csinál.

Na, pont erről beszélek... Hogy annak ellenére, hogy néha csak úgy visít, nem úgy néz ki, mint akinek tényleg valami baja van, sőőőőt.
Csak azért kérdeztem, mert Nesi leírása alapján az általam ismert úgy-viselkedem-mintha-nyúznának-de-közben-nagyon-élvezem viselkedésforma is lehetne...

No persze a mi papagájunk egy harci papagáj, van egy keljfeljancsija, akit rendszeresen elpáhol, megeteti szétcsócsált kölessel és... khm...
És már teljesen elvárja, hogy megpiszkáljam a bohócot és akkor buzgón rátámad az ujjamra és megcsipkedi, és ha abbahagyom, azonnal rákezd az azonnal-gyere-vissza-és-folytasd rikácsolásra... :roll:

Amúgy meg nem vagyok gyakorlatlan papagájtartó. Egyáltalán nem vagyok papagájtartó. :P
(eleve, hát nem tudtátok, hogy a papagáj tartja az embert és nem fordítva??? 8O )

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352315 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Kar'sa írta: Most javítsatok ki ha hülye vagyok, de szerintem egy papagájtól az nem feltétlenül utálatot/nemtetszést jelent, ha rikácsol, mint a fábaszorult féreg... ?

Nem hülye vagy, hanem gyakorlatlan papagájtartó ;) Látszik a viselkedéséből, hogy mit miért csinál.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352261 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Dindae írta: habár lehet, hogy tényleg pusztán csak örül. de miért örülne egy telefoncsörgésnek? :D


Géza, az egyetlen hím papagájunk szerette, mitöbb, meg is tanulta a telefoncsörgést. Tehát, ha valami csörgött a lakásban, számolni kellett, hogy hány csörög, mert a papagáj nem csinálta kettőnél többször, míg a telefon igen :P

Dindae írta: nem lehet, h anyukád telefonja kiad vmi hangot 1 olyan frekvencián, amit az emberek nem, csak az állatok hallanak? mert van ilyen pár...és hátha bántja a fülét :roll:


Amúgy szerintem is ez lehet az oka, de hát ki tudja :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352260 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Dindae írta: de miért örülne egy telefoncsörgésnek? :D

miért ne? :wink: :P nekem régen kanárim volt, de még kicsi voltam és játszani akartam vele..és...hát..megpusztult :oops: :( :twisted:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352254 Írta: Dindae
Dindae válaszolt a következő témában: Állatbarátok
nem lehet, h anyukád telefonja kiad vmi hangot 1 olyan frekvencián, amit az emberek nem, csak az állatok hallanak? mert van ilyen pár...és hátha bántja a fülét :roll: habár lehet, hogy tényleg pusztán csak örül. de miért örülne egy telefoncsörgésnek? :D

"No one knows, what the future holds, if we just hold on, maybe life could be sweet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352232 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Kar'sa írta: A mienk pl. feltűnési viszketegséből szokta nagyon gyakran, de olyankor is, ha tetszik neki valami...


Majd megfigyelem legközelebb :) Első látásra legalábbis úgy fest, hogy zavarja, de iszonyúan, mindenesetre megnézem (amint itthon lesz anyukám és a telefonja :P )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352220 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nesi írta: Hallanod kéne egyszer, meg a viselkedését, mert láthatólag nagyon idegesíti. Azt mondjuk nem tudjuk, miért, de mivel olyan sokszor nem fordul elő, hogy itthon csörögjön anyukám telefonja, ezért nem olyan nagy baj. :)

Tudom melyik fajta viselkedésre gondolsz, van hullámospapagájunk. De szerintem ez a viselkedés nem feltétlenül az idegességet tükrözi.
A mienk pl. feltűnési viszketegséből szokta nagyon gyakran, de olyankor is, ha tetszik neki valami...
Persze lehet, hogy csak a mienk van totál megzakkanva, amin egyáltalán nem lepődnék meg... a drága jó Pop... ^^

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352217 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hallanod kéne egyszer, meg a viselkedését, mert láthatólag nagyon idegesíti. Azt mondjuk nem tudjuk, miért, de mivel olyan sokszor nem fordul elő, hogy itthon csörögjön anyukám telefonja, ezért nem olyan nagy baj. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352216 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Most javítsatok ki ha hülye vagyok, de szerintem egy papagájtól az nem feltétlenül utálatot/nemtetszést jelent, ha rikácsol, mint a fábaszorult féreg... ?

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352215 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta: (Nesi: mienk ;) j és ly nélkül)


[Jaj, bocsánat, Este volt már akkor :P Javítom :) ]

Amúgy tegnap anyukám vett végre új telefont, mert a régi tönkrement, s kiderült, hogy Pityu utálja az újnak a hangját. Amint meghallja, olyan élesen és dühösen kezd rikácsolni, hogy csak na. De minden hangot utál rajta, még azt is, amivel az én telefonom lejátszásában semmi baja. Érdekes :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #352211 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
(Nesi: mienk ;) j és ly nélkül)

Pollux pedig még mindig új gazdit keres, két éves tojó, kék színű hullámos, nagyon zajos és rikácsoló, hely- és időhiány miatt megválnék tőle nehéz szívvel. Ha tudtok valakit, légyszíves szóljatok neki, kalitkástul, almostul és a maradék magokkal, vitaminnal odaadom.
Sajnos nem kalkuláltam bele elég alaposan a szegedi életbe szegénykét. :(

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja - 16 éve 3 hónapja #352004 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ardenis írta: Sosem volt papagájom, csak egy kutyám, meg egy ezer éves teknősöm...Tényleg fogalmam sincs, hogy hány éves!
Vicces lehet egy papagáj.Az egyik volt oszt. társam Frodónak hívta az övét. :D (kérdem én, hol a kapocs Frodó és egy papgáj között?)
(Ő valószínűleg nem rakott tojást):)


Mienk is Pityu, pedig mint a példa mutatja, tojó. :) (Teljes neve I. Pityu született Vajk :P ) Viccesnek vicces. Különösen mikor szószerint a kalicka plafonjának ugrik, mert felébredt amiatt, hogy be mertél jönni a házba.. :D
Egyébként tényleg aranyos. És csiripel, azt nagyon szeretem bennük. Tökmag korom óta van hullámospapagájunk, azért az a kedvenc állatom (meg a pingvin, de az más miatt :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 3 hónapja #351987 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sosem volt papagájom, csak egy kutyám, meg egy ezer éves teknősöm...Tényleg fogalmam sincs, hogy hány éves!
Vicces lehet egy papagáj.Az egyik volt oszt. társam Frodónak hívta az övét. :D (kérdem én, hol a kapocs Frodó és egy papgáj között?)
(Ő valószínűleg nem rakott tojást):)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.216 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére