Állatbarátok

Több
16 éve 8 hónapja #348373 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hm a sört szeretem. De az kevésbé keserű mint a tonik. :D najó, lehet hogy nem mindenki szereti a hangyákat aki a tonikot igen, de Orsie ne zárkózz el az új ízektől! Kóstold csak meg egyszer, ki tudja, lehet hogy a kedvenced lesz :D

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #348331 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: Én kiskoromban megkóstoltam, és nem ízlett. Keserű volt na. Szóval azóta nem eszem hangyát. Aki tonikot szereti a hangyát is fogja valszeg :wink:

háát, én imádom a tonikot de valahogy nem akaródzik megkóstolni a hangyát.. rühellem az ízeltlábúakat :P :roll: /sőt, a sör is keserű és azt se szeretem./

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #348317 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én kiskoromban megkóstoltam, és nem ízlett. Keserű volt na. Szóval azóta nem eszem hangyát. Aki tonikot szereti a hangyát is fogja valszeg :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #348315 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nesi írta:

Felagund írta: Mit akartok, egyes népek ínyencségként eszik a hangyát, ráadásul a rovarok kitűnő fehérjeforrások, tessék csak pirított hangyát ropogtatni :D

Csak utánad, Felagund... :twisted:

Mi anno a kenyeret pirítottuk meg hangyástul, régen egy olyan lakásban laktunk, ahol eszméletlen mennyiségű kis hangya volt, a kenyér sokszor nem is látszott alattuk, de megzabáltuk őket na. Anyuval összenéztünk, vállat vontunk, és megettük, végülis semmi bajunk nincs belőle, egy kis hangyasav senkinek nem ártott meg, az van a csalánban is :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #348241 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Felagund írta:

Kiszhobbit írta:

Snuffles írta: .
De a hangyák megették egy üveg drága mézünket menthetetlenül... Grr. A kis nyamvadtak belemásztak és jól beledöglöttek a mézbe, így az egészet ki kellett dobni. Úgy nézett ki, mintha valami morzsás vackot sütöttél volna ki olajban, úgy úsztak a mézben a hangyatetemek.
Bezzeg most, hogy van harmatfüvem (rovarokkal táplálkozik a fényen kívül), elő nem jönnének...


Nálunk az étolajba másztak bele mert apu letette a földre és nem zárta le. Aztán lecsót csinált az olajból. Hangyás lecsót. :lol:


Mit akartok, egyes népek ínyencségként eszik a hangyát, ráadásul a rovarok kitűnő fehérjeforrások, tessék csak pirított hangyát ropogtatni :D


Csak utánad, Felagund... :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #348230 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Kiszhobbit írta:

Snuffles írta: .
De a hangyák megették egy üveg drága mézünket menthetetlenül... Grr. A kis nyamvadtak belemásztak és jól beledöglöttek a mézbe, így az egészet ki kellett dobni. Úgy nézett ki, mintha valami morzsás vackot sütöttél volna ki olajban, úgy úsztak a mézben a hangyatetemek.
Bezzeg most, hogy van harmatfüvem (rovarokkal táplálkozik a fényen kívül), elő nem jönnének...


Nálunk az étolajba másztak bele mert apu letette a földre és nem zárta le. Aztán lecsót csinált az olajból. Hangyás lecsót. :lol:


Mit akartok, egyes népek ínyencségként eszik a hangyát, ráadásul a rovarok kitűnő fehérjeforrások, tessék csak pirított hangyát ropogtatni :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #348228 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta: .
De a hangyák megették egy üveg drága mézünket menthetetlenül... Grr. A kis nyamvadtak belemásztak és jól beledöglöttek a mézbe, így az egészet ki kellett dobni. Úgy nézett ki, mintha valami morzsás vackot sütöttél volna ki olajban, úgy úsztak a mézben a hangyatetemek.
Bezzeg most, hogy van harmatfüvem (rovarokkal táplálkozik a fényen kívül), elő nem jönnének...


Nálunk az étolajba másztak bele mert apu letette a földre és nem zárta le. Aztán lecsót csinált az olajból. Hangyás lecsót. :lol:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #348037 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Phaedra/Namarie írta: Nesi!Jól teszed! Isten tartsa meg a jó szokásodat! Szegény Nagypaám, Isten nyugosztalja, nagyon örülne most ennek. Őbenne egy ornitológus veszett el, és a madártant tudjátok, hol tanulta? Fiatal korában a ferenceseknél!


Jaj... véletlenül félreolvastam, hogy "fiatal korában a fecskéknél" :D
De annyira kis drágák, ahogy ott esznek, már olyan is volt, hogy egyszerre nyolc ücsörgött az ágakon, és eszegette, amit elvett az etetőből :P

Phaedra/Namarie írta: egyszer megérjük, hogy tényleg a csilláron fog hintázni. :P


Azt feltétlenül meséld el, ha megtörténik :D Bársony ugyanis nyugodt macska, meg csillár sincsen... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #348026 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nesi!Jól teszed! Isten tartsa meg a jó szokásodat! Szegény Nagypaám, Isten nyugosztalja, nagyon örülne most ennek. Őbenne egy ornitológus veszett el, és a madártant tudjátok, hol tanulta? Fiatal korában a ferenceseknél!


Nekem a cicáimmal kapcsolatban van egy muris hírem: van a gyönyörűséges, fekete, sárga szmű, álmodozó tekintetű kandúrunk, Gombóc, az álmodozó tekintetű királyfi. És a gyönyörűség tegnap a következőt művelet: minden nap fel kell tenni a szekrény tetejére, ahol van neki egy birkabőr, azt megdagazstja, aztán alszik. De van, hogy le-föl kar járkálni. Tegnap Anya a házioltárát átköltöztette a szekrényhez, Gombi meg azon kersztül akrt lejönnim, és amikor rájött, hogy az nem fog menni, Anya meg rémülten vitte el a dolgokat, a cica először a faliórát nézte, majd a csillárt. egyszer megérjük, hogy tényleg a csilláron fog hintázni. :P Amúgy gyönyörű szép cica, imádom. :P

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #348003 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nektek is elújságolom a nagy örömömet, ami nem olyan nagy hír, de nekem az. :)

Sopronban a konyhaablakból pont rálátni a kiakasztott etetőre. Igaz, hogy még nem nagyon járnak madarak, mert még találnak mást, de 15:00 tájt sok szokott jönni. Legtöbb példánya a széncinkéknek mutatkozik meg, de azonkívül van csúszka is, meg őszapó is, meg kék,- és búboscinege is, és ami a legjobb, és tegnap láttam először ilyen közelről: fenyvescinege is jött. Olyan aranyosak, ahogy esznek... :P A legjobb, ahogy a nagymamám megállapította, hogy ha még egy barátcinege is jönne, akkor majdhogynem az összes magyarországi cinege itt járt volna. Azóta ott kuksolok, töröm nekik a diót, hogy elég kicsi legyen, és barátcinegére várok :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347871 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Encsi írta:

Acho írta:

Snuffles írta: ...molyok ellen hatásos bármi aminek jó erős szaga van, mert úgy nem érzi meg a gyapjú és egyéb ruha illatát...


Pl. görény? :D


Beraktam egy pörköltet a szekrénybe :mrgreen:

jááááááááááájjjjj :twisted: :lol: ez most igen fájt... de tetszett :twisted:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347808 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Naftalin, esetleg levendula nem lenne egyszerűbb? :D De a pörkölt is jó, még mindig jobb, mintha egy kupac kaki lenne...
Anti-moly mission :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347807 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Acho írta:

Snuffles írta: ...molyok ellen hatásos bármi aminek jó erős szaga van, mert úgy nem érzi meg a gyapjú és egyéb ruha illatát...


Pl. görény? :D


Beraktam egy pörköltet a szekrénybe :mrgreen:

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347803 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta: ...molyok ellen hatásos bármi aminek jó erős szaga van, mert úgy nem érzi meg a gyapjú és egyéb ruha illatát...


Pl. görény? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347791 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szerencsére nálunk csak hangya van, ami ilyesmi (apró, sok van belőle és folyton gondot okoz), molylepke nincs. Molyok ellen hatásos bármi mainek jó erős szaga van, mert úgy nem érzi meg a gyapjú és egyéb ruha illatát, így nem is találja meg.
De a hangyák megették egy üveg drága mézünket menthetetlenül... Grr. A kis nyamvadtak belemásztak és jól beledöglöttek a mézbe, így az egészet ki kellett dobni. Úgy nézett ki, mintha valami morzsás vackot sütöttél volna ki olajban, úgy úsztak a mézben a hangyatetemek.
Bezzeg most, hogy van harmatfüvem (rovarokkal táplálkozik a fényen kívül), elő nem jönnének...

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347758 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Penngaladiel írta: Megtalálták egy régi gyapjútarisznyámat és kolóniát építettek rajta, ki kellett dobnom, pedig szerettem.


Úhh, az nem jó. Néha meglepődik az ember, ha a régi cuccait szétrágták a pici állatkák, vagy megtelepedtek rajta/benne... nem túl jó érzés...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347754 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Penngaladiel írta:

Nessa írta: Én félek a legyektől. :oops: :D meg ugy általába mindentől ami repül. mármint rovarok bogarak meg ilyenek. kivéve katica, pillangó, molylepke, meg még nemtom.

Molylepke? 8O Nem az éjjeli lepkére gondolsz véletlenül? Azok szépek, de a molylepkék csak nyűgnek vannak... Megtalálták egy régi gyapjútarisznyámat és kolóniát építettek rajta, ki kellett dobnom, pedig szerettem.

nem éjjeli lepkére gondoltam, mert néha attól is félek. nem mondtam, hogy szeretem a molylepkét, de az nemtud olyan mértékben zavarni, mint egy légy.

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347751 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nessa írta: Én félek a legyektől. :oops: :D meg ugy általába mindentől ami repül. mármint rovarok bogarak meg ilyenek. kivéve katica, pillangó, molylepke, meg még nemtom.

Molylepke? 8O Nem az éjjeli lepkére gondolsz véletlenül? Azok szépek, de a molylepkék csak nyűgnek vannak... Megtalálták egy régi gyapjútarisznyámat és kolóniát építettek rajta, ki kellett dobnom, pedig szerettem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347723 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Képzeljétek el, mit csinált a spánielünk!

Tesóm jóól eldugta a halkaját, de Zsebi felfedezte, és nem kiszedte a dobozból és mind megette!!! :P

Nóli: a képet nem néztem meg, de Lujza köszöni, jól van. Ugye nem pusztul éhen, ha így télen felébred, és nincs se szúnyog, se légy a szobában? én nem kezdek neki legyet fogdosni, mivel etessem?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347705 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: Nincs Nimfa papagáj - tenyésztő ismerősötök?

Iwiwen keress rá az ismerőseim közt a papagájtartók egyesületére (?), ott érdeklődj, sok ismerősük van, tenyésztők is, meg kevésbé tenyésztők is, akiknél születik olykor kis papagáj.

Egyébként van egy hullámosom, kék, tojó, már egy éve ivarérett, egyelőre úgy néz ki, hogy mindenkit zavar az albérletben, hangos és szomorú, mert nincs párja, de nem tudok biztosítani mellé még egy madárkát. Akinek kell esetleg, szóljon, habár nem szívesen válok meg tőle, de kezd kiborulni a bili az albérletben. :(

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347648 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nincs Nimfa papagáj - tenyésztő ismerősötök?
Szeretnék venni egy minél fiatalabb hímet.
A hangsúly a fiatalon van. Ha van ismerősötök vagy ötletetek kérlek írjatok nekem emilt a noli3018kukacgmailpontcomra!

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347618 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Encsi írta:

Nesi írta: Nóli, abban igazad volt, hogy nem lehet nem szeretni :D

főleg, amikor evés köyben centiméterre a szememtől repdes


Az nem szokott zavarni, max ha már több mint tíz repdes. Tíz alatt nem zavarnak :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347617 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nesi írta: Nóli, abban igazad volt, hogy nem lehet nem szeretni :D

főleg, amikor evés köyben centiméterre a szememtől repdes

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347609 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nóli, abban igazad volt, hogy nem lehet nem szeretni :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347606 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Missy: jah. Nem. Eccerűen édes buciszeme van :)

Snuff: abszolúte.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347549 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: Snuff: aztat nem értem meg hogy a hazahurcolt példányokat hogy nem gyilkolod le?

mert ordítok egyet és akkor az albérlet legénysége egyszerre rohan a pókkal a kezében, hogy kirakja a lakáson kívülre. ahol szegény megdöglik, mert hideg van, és ilyenkor sajnálom is, hogy most miattam nem maradhat a lakásban és miattam pusztul el, dehát ilyen a természetes szelekció... ugye? :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347546 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nesi írta:

Nóli i linantea írta: Missy: he? :hein:


Ha jól értettem, Missy arra célzott, hogy a szemei olyan nagyok és pirosak, mint két vérrel teleszívott kullancs ;) :D


Egen, az akart lenni, de ma látszik mélyen a béka popója alatt vagyok ilyen téren. Különben egész aranyos. :lol: Pici gülü. :-)

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347537 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: Missy: he? :hein:


Ha jól értettem, Missy arra célzott, hogy a szemei olyan nagyok és pirosak, mint két vérrel teleszívott kullancs ;) :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347536 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Snuff: aztat nem értem meg hogy a hazahurcolt példányokat hogy nem gyilkolod le?
Missy: he? :hein:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347532 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Állatbarátok
:eek4: Mit keres két teleszívott kullancs a szemében?

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.099 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére