Állatbarátok

Több
16 éve 8 hónapja #347530 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: Snuff: a lelkembe tiportál! :cry: Nézz rá: KLIKK hát lehet őt nem szeretni? :clown:

óbazz, kedvesem rátekint a monitorra, miután felolvastam neki ezt a kérdésedet és megmutattam a képet, majd reagál: ó de cuki ahogy néz! :D
na ő pl nagyon szereti a rovarokat, de főleg a pókokat (nem mint rovart), pókásznak készül szerencsétlen. ugye te megérted, hogy a hazahurcolt példányoktól irtózom? :D
de azért tisztességes állatokat is szeret, pl a sünt ő is szereti :) de azt mondta, hogy nem fogna be sünt (ez az én idiótak érdésem volt), legfeljebb ha lenne saját kertje. hmm, biológusabb, mint hittem. :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347526 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Snuff: a lelkembe tiportál! :cry: Nézz rá: KLIKK hát lehet őt nem szeretni? :clown:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347519 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: Óóóóó a dög tanerő! Hisz amellett hogy a kis drosophilák igen kis tündibündik [...] mi lenne nélkülük a genetikusokkal? A muslica vad szeme meg színe nélkül?

Hát egy korábbi óráján megtanultuk, hogy a hetvenes években a muslinca volt a genetikusok legnagyobb fegyvere :D
Én nem szeretem a Drosophilákat :( Apró és ocsmány. De mondjuk egy csótány, egy egyéb rovar, vagy egysejtű az már valami :)
Nem beszélve a macskafélékről és a sünről. Egyszerűen szerelmes vagyok beléjük :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347517 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Óóóóó a dög tanerő! Hisz amellett hogy a kis drosophilák igen kis tündibündik (magam részéről a legaranyosabb kis repülő ízeltlábú dögöcskék a bagócsléggyel egyetemben - bár ez utóbbit csak a zootaxonómia jegyzet ábráján láttam még, és talán nem is akarok élőben találkozni vele tekintve hogy hajlamos a petéit az ember szemébe tenni... ^^"), e mi lenne nélkülük a genetikusokkal? A muslica vad szeme meg színe nélkül?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347511 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nálunk sejtbiológia előadáson volt olyan, hogy diavetítőn kivetítve valami ronda nagy ábra a Golgi-apparátusról, és odaszállt egy muslinca, mindenki azt kezdte el nézni, már vagy fél perce néztük vigyorogva, mikor megjelent a professzor úr keze a falon (diavetítő...) és egy pöccentéssel elintézte az állatot... :D Kis röhögés lett a teremben, aztán folytatódott az óra :) De megfenyegetett minket, hogy megnyomorgat és legközelebb meg is öli a dögöt :) :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347508 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én félek a legyektől. :oops: :D meg ugy általába mindentől ami repül. mármint rovarok bogarak meg ilyenek. kivéve katica, pillangó, molylepke, meg még nemtom. pókoktól ha kicsi akkor nem, azokkal szeretek játszani :D a nagyobbak...vááá :roll: néha félek tőlük. de a legjobban a darázsféléktől. azoktól rettegek... :roll: :oops:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347498 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: Én legyekkel vagyok úgy hogy nem bántom őket, hanem szépen megfogom őket és kidobom az ablakon. :)


Légy: nekem az egy elképesztően idegesítő élőlény, akit le kell csapni, ki kell nyírni, rovarirtó, légycsapó, könyv, papucs, bátyám hívása üvöltéssel, stb.
Amit nem bírok egymagam elintézni, és rosszul vagyok tőle, az a százlábú és a meztelencsiga. Előbbi néha bejön a lakásba, kb. havonta egyszer, és valamiért mindig én futok össze vele. Ilyenkor aztán hívjuk a bátyámat, anyámat, szomszédokat, tűzoltókat, hogy valaki nyírja ki az undorító férget. Meztelencsiga eddig csak a kertben volt, de annak a látványától is hányni tudok, azt meg a kerti slag lefolyójába szoktuk lefolyatni, aztán vagy megél ott valahol, vagy nem... (Visszajönni anyám szerint nem tud - legyen igaza...) De ha ráveszem magam, hogy hozzáérjek, az minimum három levélrétegen át történik. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 8 hónapja #347496 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Állatbarátok
nem tudom miért, de eszemne jutott valami...Ha én szépen beszélek egy állattal annak halál a vége(lsd:előző hozzászólásom):)Míg viszont a kutyámat, meg a lovamat állandóan szidom(anyám már csak hang nélkül szörnyülködik...)De őket meg tökre szeretem...Vajh, miért van ez?
Egyébként mulkor tündéset játszottam. :D :D :D Köpenyben, nyereg nélkül a pacimon...már csak a kantárt kéne levenni.Na jo,abbahagyom a szövegelést...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347486 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én nagyon félek a pókoktól :D Szóval én nem nagyon megyek a közelükbe... De ha nagyon közel jön az életteremhez (szobám) akkor két lehetőség van:
anyám hívom, aki kilakoltatja / holálnak holálával hol meg. (másfél méteres távolságból ráfújok egy doboz rovarirtót, vagy minél távolabbról hozzávágok egy könyvet)
Én sem szívesen gyilkolom le őket, de ha nincs otthon anyám aki megvédjen, veszélyben érzem magam... :oops: :lol:

A molyepkék meg szimplán felébresztik a vadászösztönömet. Szóval őket hatalmas vadászakciók során legyakom. Sajnos nagyon elszaporodtak nálunk, és télleg kárt okoznak.

Én legyekkel vagyok úgy hogy nem bántom őket, hanem szépen megfogom őket és kidobom az ablakon. :)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347483 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ardenis írta: Hehh...Én igazán állatbarát vok.Bocsánatot kérek a molylepkéktöl, mielőtt lecsapom őket :twisted: Amugy komolyan gondolom.Ténleg sajnálom őket, de eszméletlenül tudnak idegesíteni...


A molylepkéket én is sajnálom, de én nem lecsapni szoktam őket, hanem elkapni, és kihajítani az ablakon. A lepkékkel úgy jóban vagyok, akár élénk színű, akár nem.

Van egy ismerősöm viszont, aki a lepkéktől fél. Ha jön darázs, szúnyog, pók, egyikkel sincs baja. De ha valaki azzal jön, hogy "Micsoda gyönyörű pillangó!"... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 8 hónapja #347482 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Encsi írta:
Nekem egyszer az ágyamban rohangált egy... nagyon mérges lettem rá, megfogtam wcpapírral, és wcpapirostul kihajítottam az ablakon :D



Hehh...Én igazán állatbarát vok.Bocsánatot kérek a molylepkéktöl, mielőtt lecsapom őket :twisted: Amugy komolyan gondolom.Ténleg sajnálom őket, de eszméletlenül tudnak idegesíteni...
Amugy nekem is van egy pók barátom.időnkét a fürdőben, időnként az én szekrényem alatt.Nem túl nagy,kb. 2 cm. de vaskos és fekete...Neve még nincs.Majd lesz. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347454 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szolgálati közlemény

A topic gazdája mostantól Nóli i linantea. Sok sikert kívánunk a munkájához.

Szolgálati közlemény vége

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347394 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Acho: :D DDDDD

Nekem egyszer az ágyamban rohangált egy... nagyon mérges lettem rá, megfogtam wcpapírral, és wcpapirostul kihajítottam az ablakon :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347390 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Állatbarátok
OFF

Vagy "c" verzió: a tanárt csapják le... :D

OFF vége

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347377 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nessa írta: és akkor a tanár rálépett :(


...Micsoda csattanó...
Nálunk olyan szokott lenni, hogy bejön egy ártalmatlan legyecske. Darááázs, jaj, örvendezünk, hogy felborult az óra békéje és unalma. Három fiú ugrik, matekkönyv, nemtudommi, csapjuk le, stb. Persze nem sikerül, és a légy vagy kimegy, vagy a tanárnak sikerül rendet teremtenie :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347373 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nesi írta: Nessa: Ha pókot szeretnél, fogok egyet a pincénkben, hosszúúú ízelt lábakkal, és elküdöm Neked, ha úgy hiányzik :twisted:

jááááájjjj Nesi nehogy!!! 8O :twisted: :lol: van itthon is elég szerintem. de nekem konkrétan az az egy hiányzik. amugy nincs bajom a pókokkal. a kisebbekkel. múltkor törin is azt néztem hogy egy aranyos kis fekete pókica mászik a tábla előtt a padlón. nézzzük...nézzük..de aranyos, és hogy mászik..tük jó...de édi...és akkor a tanár rálépett :(

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347366 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nessa: Ha pókot szeretnél, fogok egyet a pincénkben, hosszúúú ízelt lábakkal, és elküdöm Neked, ha úgy hiányzik :twisted:

Mondjuk, ha egy meztelencsiga költözne be a szobába, üvöltenék. A pókokkal nincs bajom, de a meztelencsigáktól hányni tudok.. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347363 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
pókom nekem is volt, naggyából 6 centi hosszú, naaagy és szürke. kicsit féltem tőle mikor megindult a padlón :roll: azóta eltűnt :( azért hiányzik :twisted:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347355 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Állatbarátok
de jó :) közben nekem is lett egy póktársam, de nem tudom, végülis hová tűnt.(mert azóta elhagyta a szobámat önkéntes alapon ^^) komolyan mondom, én még ekkora pókot sosem láttam. ötletem sincs milen fajhoz tartozhat.. :S

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #347354 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nóli: egy kis adalék. Nem tudom, itt meséltem-e, hogy van egy koronás keresztespókom, Lujza. Aggódtam, hogy mit is csinálok vele a télen, de Lujza megoldotta a problémát: téli álmot alszik, én meg nem háborgatom. Legfelleb azt az ablaktáblát nem mosom le. ez is jó, mert akkor nem nyolc, hanme csak hét felületete mosok.. :oops: :P

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #346930 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Egy felmérést kell csinálnom az egyik fakultatív órámra (társállat és az ember kapcsolata).
Van egy kérdőív két szabad-asszociációs kérdéssel, illetve egy táblázatossal.
Megtennétek hogy minél többen kitöltitek nekem?
Aki úgy érzi, van erre 1,5 perce, küldjön nekem egy emilt a noli3018kukacgmailpontcom-ra, és máris küldöm neki a kédőívet válaszban.
Köszi,
Nóli

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #346847 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Encsi írta:

Vikil írta:

Encsi írta: Hogy érted a nagyot? hogy már felnőtt, vagy a méretére? :)
ha kora.. nem tudom... mert szabdon lennének a kertben, és azt úgy kéne, hogy ideszokjanak, és szvsz azt kicsi korban kell elkezdeni :) De mindegy, ha elég barátságosak, meg ilyesmi, akkor jöhet! (óriás nyuszik előnyben! ;) ). az eddigi nyulam elég magábaforduló, mogorva, és szabadságmániás volt... el is szökött.. :(


Hát oriás nyuszik igen de érdekes mert az idősebbek szelidebbek mint a kicsik azok menekülnek meg minden a nagyok azok tök arik odajönnek meg minden :D


jejeje, mikor lehet őket megnézni? :oops: :D


Oké mikor jól esik csak elötte hívj okéj?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #346403 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Sil írta:

Phaedra/Namarie írta: Tesóm hozta, eredetileg Anyának, de aztán nálam lett elszállásolva, mert nálam.. szóval nálam nincsenek olyan dolgoka, amiker megrághat.

Kivéve persze a hajadat... :P


De ez neeem baj...

Képzeljétek el, mi történt. Csak most vagyok képes vagyok leírni. A múlt hét előtti szombaton egyik cicánkat szegényt elütötte az autó, ott találtuk meg a bokrok alatt. Szegényke nyuszika kis barátnője volt, meg Gombi cica szerelme. A fiúcica odafocizta neki a finomabb falatokat, ő meg ott bujkált a pocija a ladt, meg a nyuszival összebújva aludtak.

Szegény Gombi napokig sírva kereste, meg Nyuszi is le volt teljesen lombozódva, szegény, de vigasztaltuk őket, ahogy csak tudtuk. Hála Istennek, jobban vannak.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #346350 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Phaedra/Namarie írta: Tesóm hozta, eredetileg Anyának, de aztán nálam lett elszállásolva, mert nálam.. szóval nálam nincsenek olyan dolgoka, amiker megrághat.

Kivéve persze a hajadat... :P

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #346331 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vikil írta:

Encsi írta: Hogy érted a nagyot? hogy már felnőtt, vagy a méretére? :)
ha kora.. nem tudom... mert szabdon lennének a kertben, és azt úgy kéne, hogy ideszokjanak, és szvsz azt kicsi korban kell elkezdeni :) De mindegy, ha elég barátságosak, meg ilyesmi, akkor jöhet! (óriás nyuszik előnyben! ;) ). az eddigi nyulam elég magábaforduló, mogorva, és szabadságmániás volt... el is szökött.. :(


Hát oriás nyuszik igen de érdekes mert az idősebbek szelidebbek mint a kicsik azok menekülnek meg minden a nagyok azok tök arik odajönnek meg minden :D


jejeje, mikor lehet őket megnézni? :oops: :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #346330 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Meséltem, hogy nekem is van nyuszim? Méghozzá egy nagyon gyönyörűséges, thüringiai, kosorrú, oroszlánfejű törpenyuszi, aki Nyuszika névre hallgat, és egy tüneményes kislány. Október 11-én volt neki a szülinapja. Ezúton is nagyon- nagyon sok boldog szülinapot, Nyuszika, az Isten éltessen erőben, egészségebn, minden égi- földi jóban!

Tesóm hozta, eredetileg Anyának, de aztán nálam lett elszállásolva, mert nálam.. szóval nálam nincsenek olyan dolgoka, amiker megrághat.

Nagyon jó nyuszis oldal:

www.torpenyul.hu

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #345932 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Encsi írta: Hogy érted a nagyot? hogy már felnőtt, vagy a méretére? :)
ha kora.. nem tudom... mert szabdon lennének a kertben, és azt úgy kéne, hogy ideszokjanak, és szvsz azt kicsi korban kell elkezdeni :) De mindegy, ha elég barátságosak, meg ilyesmi, akkor jöhet! (óriás nyuszik előnyben! ;) ). az eddigi nyulam elég magábaforduló, mogorva, és szabadságmániás volt... el is szökött.. :(


Hát oriás nyuszik igen de érdekes mert az idősebbek szelidebbek mint a kicsik azok menekülnek meg minden a nagyok azok tök arik odajönnek meg minden :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #345712 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hogy érted a nagyot? hogy már felnőtt, vagy a méretére? :)
ha kora.. nem tudom... mert szabdon lennének a kertben, és azt úgy kéne, hogy ideszokjanak, és szvsz azt kicsi korban kell elkezdeni :) De mindegy, ha elég barátságosak, meg ilyesmi, akkor jöhet! (óriás nyuszik előnyben! ;) ). az eddigi nyulam elég magábaforduló, mogorva, és szabadságmániás volt... el is szökött.. :(

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #345708 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Encsi írta: Hmm, Vikil, keddre jönnek (elméletileg) a kerítésre a lécek, lehet készíteni a nyuszikat! ;) :D

Oké de kicsi nyuszi most csak kettő van de mire ideérsz nagyok lesznek! :lol:
Nagy is jó nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #345268 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hmm, Vikil, keddre jönnek (elméletileg) a kerítésre a lécek, lehet készíteni a nyuszikat! ;) :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.089 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére