Állatbarátok

Több
15 éve 7 hónapja #370808 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Sötét Úr írta: Na ilyenkor már bőszen elkezdek gyanakodni, hogy ki írhatta a cikket. Nem esetleg a Bulvár Kund? Ez már annnnnyira blőd...


Nem tudom SÚ. Annyira blőd, hogy akár igaz is lehet. És mindennap meggyőzök róla, hogy egyre nem normálisabbak az emberek. Sajnos én is az vagyok.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370806 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Na ilyenkor már bőszen elkezdek gyanakodni, hogy ki írhatta a cikket. Nem esetleg a Bulvár Kund? Ez már annnnnyira blőd...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370801 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Állatbarátok
8O Te jó ég.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370796 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Biztos, hogy normálisak az emberek??????????????????

Döglött lovat találtak egy szerb lakóház 12. emeletén
2008. szeptember 23., kedd, 9:10


Szellőzőaknába gyömöszölt, döglött lovat találtak egy szerbiai toronyház 12. emeletén. A lakók panaszkodtak a házat elárasztó szagra, és értesítették a rendőrséget, amely először arra gyanakodott, valamilyen gázról lehet szó.


Döglött lovat talált a rendőrség egy szerbiai toronyház 12. emeletén. A hatóságot a szomszédban lakók értesítették a bűzre panaszkodva. A rendőrök annyira erősnek érezték a szagot, hogy először kiürítették az egész házat attól tartva, hogy halálos gázról lehet szó.

A rendőrség hiába kutatott a bűz forrása után, így segítségül hívtak egy vegyvédelmi osztagot. A vegyvédelmi szakemberek bukkantak végül egy ló tetemére a szellőzőjáratba gyömöszölve. "Fogalmunk sincs, hogyan és minek cipel fel valaki a 12. emeletre egy komplett lovat" - mondta a rendőrség szóvivője.


"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370720 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Alyr a kutyák nagyrésze neveletlen... És ez a gazdi hibája, de attól még szeretheti nagyon.
Épp tegnap kért meg egy barátnőm, hogy keressek helyet kertes házban a kutyusának mert a szomszédok aláírást gyűjtöttek ellene és most el kell vinniük. Kérdeztem tőle i shogy mit szól ehhez a hangszálirtáshoz, vagy inkább lemond a kutyuról, de bár azt állítja szereti inkább lemond róla.

egy barátnőm írta: Nem tudna valaki befogadni egy egyéves kan bolognaise kiskutyát? Sokat ugat, neveletlen, de egy erős kezű szerető gazdi meg tudná neveleni


If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370696 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nemtom, nekem tökre szokott hazsnálni az is h szép scendben megkérem a kutyáimat h maradjanak csöndben ha éjjel háromkor az ablakom alatt támad kedvük beszélgetni.
És mndig drukkolok, hogy ezzel ne egy olyan fontos üzenetet szakítsak meg mint az "eltűnt 15 foltos kiskutya"...

Ha házőrzésként ugatnak akkor amúgyis gyorsan abbahagyják vagy tényleg baj van.

Amúgy szvsz érdekes lenne tudományosan vizsgálni a kutyák kommunikációját mert egy cosmó olyan más kutyával "beszélgetnek" esténként akit amúgy soha sem láttak. Jól hallhatóan ritmuskódokat ugatnak.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370686 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jah ez az ugatásnyakörv erről hallottam, ez gáz. Itt a gazdi kezében van az irányítás, ha megnyomja kutyit picint megrázza az áramá. Én ilyet nem hoznék keresedelmi forgalomba, elég sok állatkínzásról hallok. Vagyis akkor inkább a hangszálirtás.
Van ennek egy másik változata is az elkszálásgátló nyakörv: körbekeríted a kuty területét a föld alatt egy dróttal ráteszed a kutyra a nyakörvet és amikor átlépi a határt akkor kapja a "csípést". De szerintem ez is hlyeség mert akkor már odaát van a határon elrohan majd hlye lesz isszamenni a határon ahol megüti az áram :roll:

Tünde: nem tudom neked bizton állítani hogy az összes versenyistáló leszarja a veterán lovakat, de én úgy sejtem. Ha nem felejtem el utánakérdezek.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370683 Írta: Dindae
Dindae válaszolt a következő témában: Állatbarátok
a kutyás dologr van egy kellemesebb ( deh általam kevésbé támogatott) megoldás. ill csak hallottam róla. a kutyaugatás elleni nyakörv, kis elektromos... "impulzusokkal" ( mind tudjuk mit jelent) működik. Barátibb mint a hangszálírtás...
deh sztem az ugatásnak is célja van. és egy kutyát nem szabad lakásban( értemúgy hogy kert nélkül) tartani, hacsak nem tudod min. napi 2x elvinni sétálni. deh szívem szerint akkor sem. bediliznek szegénykék :( egy jolnevelt kutya elméletben különben se ugat összevissza... kivéve a túltenyésztett vagy izgága, mint a puli :)

"No one knows, what the future holds, if we just hold on, maybe life could be sweet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370676 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ne a versenyistálló gondoskodjon, hanem adják el vágósúlyban mondjuk egy földművesnek. Vagy akárkinek.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370674 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
szerinted a versenyistálló gondoskodik a kiöregedett lovakról? Dehogyis, cssk az utánpótlásról...
Az ideg elölés már nem gyakori, de ha gyógytíthtatlan az állat, még végzik.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370656 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Húúú ezek jó kérdések...

Ha nem ugat, olyan mint a néma ember. Kifejezi máshogy. Mindenesetre ha valaki érzelmileg kötődik a kutyájához, és az is hozzá, semmi esetre sem szabad eladni/ajándékozni. Hisz azt a kutya jobban megsínyli, mint a némaságot. Csak nem tudom, az vajon hogyan hat rá.
Esetleg meg kellene nevelni, hogy ne ugasson. Biztos meg lehet. Megtanul kaffogni vagy mittomén...
Nálunk itt a kertekben van egy két kutya, aki be nem fogja szinte egész nap, de még sose jelentettük fel őket.

A lónál meg érzőideget elölni nem szabad. Igen, a fájdalom csak tünet. Ha nem gyógyítható, keressenek neki olyan gazdát, akinek így is jó, van egy csomó hely gondolom, ahol élhet szabadon és nem kell versenyeznie. Egy sánta ló még therápiás célra gyerekek mellé jó. Vagy egy másikkal szekeret húzni.
Nem vagyok ellensége a lókolbásznak, de az készüljön halálosan megsebesült vagy sokkal betegebb lóból. Abba sem halok bele, ha többet nem eszem lovat.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370655 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát ez nagyon gáz... :? Ilyen hülye ember nem érdemli meg a lovát, adja nekem :mrgreen: No nem mintha én tudnám hova tenni :(

Amúgy állatvédelem témában feldobnék egy kérdést. Kedvenc proffom fakadt ki a múltkor az állatvédőkkel szemben:

Elviekben tiltott a hangszálirtás. (vagy nem tiltott csak mindenki viszolyog? nem egészen értettem) De ha a szomszéd már 4*-re jelenti fel a gazdit a társasházban hogy folyton ugat a kutya, miért ne csináltathatna teljes hangszálirtást? Lehet, nem lesz hangja a kutyának, de viszont nem kell elajándékozni/menhelyre adni/elaltatni. A gazdi ragszkodik a kutyához, nem akar megválni tőle. A szomszéd lelkére nem lehet rábeszélni. Mit lehet tenni?

Másik igen hasonló eset: Fáj a versenyló lába. Gyakorlatilag gyógyíthatatlan. Két eset lehetséges a maga következményeivel:
:arrow: roncsolják az érzőideget, és a ló nem fogja érezni hogy fáj, használja még a végtagot pár évig amíg az teljesen tönkre nem megy. (ugyebár nem véletlen dolog a fájdalom,célja van)
:arrow: sántít a ló nem lehet vele versenyezni -> vágóhíd

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370622 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok
www.origo.hu/itthon/20080918-har ... saban.html

Hát ehhez már nem is tudok mit szólni!!!! A rendőröknek nem tűnt fel? Vagy a tulajnak?
Ó anyám...

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370345 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: Van új Simon's cat vidijó: KLIKK


hihi és ugyanolyan édes mint eddig volt :twisted:

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369980 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Van új Simon's cat vidijó: KLIKK

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
15 éve 7 hónapja #369912 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Cerebrum írta:

Ardenis írta: OFF: Ha valakiről, akkor rólad nem gondoltam volna, hogy ilyen kutyusod van...


Már miért ne lehetne westie-m? :)

Dagnir. :P

Na jó, nem, mert nem illett volna rá (a neme miatt sem), valójában Topi.


1Az, hogy nem gondoltam volna, az nem jelenti azt, hogy ne lehetne.Egyszerüen csak nem jutott volna eszembe. :P :) Szeretem azokat a kis dögöket, nagyon jófejek tudnak lenni.
2Mindkét név tök jó.Tudtam én, hogy nem fogok csalódni:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369843 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ardenis írta: OFF: Ha valakiről, akkor rólad nem gondoltam volna, hogy ilyen kutyusod van...


Már miért ne lehetne westie-m? :)

Ardenis írta: ON: Mi a neve? (engem mindig érdekelnek az állatok nevei. Annyira találóak és viccesek tunak lenni) :)


Dagnir. :P

Na jó, nem, mert nem illett volna rá (a neme miatt sem), valójában Topi.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
15 éve 7 hónapja #369838 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Cerebrum írta: Kutyám érdekes alvópózai és -helyei: :)

kepfeltolto.hu/i/?211481




Nagyon vicces(aranyos...) :D :D Az én kutyimról nem lehetne ilyen képeket csinálni.Kinti kutya a drágám.Sok választása van:az ólban alszik, v. a kenu alatt. :) Mondjuk az utóbbi ölég cuki tud lenni.Bebújik a kenu ponyvája alá, és szentül hiszi, hogy nekünk fogalmunk sincs, hogy hol van.Pedig néha még az orra is kilóg...
OFF:Ha valakiről, akkor rólad nem gondoltam volna, hogy ilyen kutyusod van...
ON:Mi a neve?(engem mindig érdekelnek az állatok nevei.Annyira találóak és viccesek tunak lenni) :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369780 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Cerebrum írta: Kutyám érdekes alvópózai és -helyei: :)

kepfeltolto.hu/i/?211481


:lol: :lol: Jaaaj, de aranyos. :D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
15 éve 7 hónapja #369755 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Állatbarátok
8 kisciru Szegeden gazdit keres. 3an illetve 4en tesók. A 3 tesó mind szürke cirmos, az 4ből 2 szintén, 2 fekete. A mamák sajna kóbor cicák, akik egy kórházba járnak kajálni (ahol én fexem).
A betegek etetik a macsekokat, de állatorvost nem tudunk fizetni. Elvileg ivartalanították a mamákat, de a jelek szerint nem túl sikeresen... Nem valószínű, hogy tolongani fognak, de gondoltam, hátha valaki mégis... Hamarosan fel tudok tenni fotókat a netre.

Sorry a hirdetésért, de a szívem szakad meg, ha a sorsukra gondolok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369528 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Kutyám érdekes alvópózai és -helyei: :)

kepfeltolto.hu/i/?211481

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369427 Írta: Rarwenstar
Rarwenstar válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Encsi írta: ezannyirajó www.birdsongradio.com/
:) )


Nagyon klassz, nyugtatóbb, mint bármely relaxációs zene. Köszi a linket! :itscool:

Scriptures they heed have misled them,
All praise their sacrificed sons,
All praise their sacrificed sons.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369426 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ó ez tényleg nagyon jó, köszi hogy linkelted :)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #369417 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Állatbarátok
ezannyirajó www.birdsongradio.com/
:) )

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368351 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Az van, hogy a kutyánk terhes. Tudtunk a dologról, direkt volt. Arra számítottunk, hogy lesz egy Liza, meg egy Austin. Merthogy nekik már van gazijuk. Csakhogy ma voltunk ultrahangon, és kiderült, hogy kettőjüknek még lesz legalább 8 testvérkéjük.
Szóval: augusztus közepére lesz 10 kiskutyánk. Fajtatiszta golden retrieverek, apuci Magyarország legszebb fiúkutyája, anyuci pedig garantáltan családszerető, kedves, okos aranyos (a család szerint ő a legszebb). Törzskönyvet lehet kérni. Oltva, féregtelenítve baráti áron 20 ezer forintért kínáljuk őket. Tehát aki szeretne kiskutyát, szóljon előre. Azért ilyen előre, hogy biztosan mindegyiknek legyen gazdija. Ha megszületnek, küldhetek képet, akit érdekel.

Reménykedem, hogy így nyár végén, mikor már mindenhol dugig teltek a cicabefogadó helyek és ott is van belőlük ahol eddig még nem is volt, nos talán van még ilyenkor is valaki akinek kellhet...

Egy közeli ház lépcsőházában kartondobozba tettek ki pár hete egy szoptatós anyacicát 4 picivel.
A picik azóta már nem szopnak, szépen fejlődnek és három új otthonra talált, de sajnos az anyacica és egy apróág még megmaradt. A lakók tehetettlenek, már mindent megpróbáltak.
A mama zsemle és fekete szinű, a pici fehér két fekete folttal.


Ha valakit érdekel, szóljon nekem, és megadom az elérhetőségét a gazdinak.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #363670 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Fimbrethil: A tudomány topikban válaszoltam, mert ez itt már tényleg nagyon OFF.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #363607 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
forrás:
www.origo.hu/uzletinegyed/vilagg ... ozasa.html

a természetből kiszakadás alattt azt értem, hogy az ember feltalálta a növénytermesztést/állattenyésztést, ezért majdnem a végtelenségig tud szaporodni, felélve a bolybó készleteit, mig egy tigris, ha nincs elég hus, kevesebbb utodot nemz/ kevesebb éri meg a felnöttkort, tehát náluk még müködik a természetes szabályozás, ami lássuk be az embernél nem igazán...

Üdv
Fim

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #363460 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Fimbrethil írta: egyébként nem vegák irták a környezetért/ emberiség jövöjéért aggodva, hogy 1 kg hus megtermeléséhez 15 000 l víz kell, 1 kg búzához 1 000 l, 1 kg rizshez 5 000 l... most nem találom a cikket, valamikor tavasszal volt az origon, a víz és élelmiszerhiányról...

És most így belegondolva, ez nagyon abszurdul hangzik.
Egy átlagember annyi vizet kb. 27 év alatt iszik meg. Speciel az 1 kg búza ~ 1000 l víz is bűzlik, de az előbbi az nagyon.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #363434 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Cerebrum írta: Ez szerintem butaság, attól, hogy városokban élünk és ruhákba bújunk, még ha tetszik, ha nem, ugyanúgy részei vagyunk a földi bioszférának. Ösztöneinket és alapvető szükségleteinket megtagadni pedig éppen olyan önámítás, mint mondjuk azt hinni, hogy a környezetvédelem nem az ember környezetének védelmét szolgálja...

Egen, abszolút egyetértek. Nagyon durva analógiák állíthatók a nagyvárosi élet és a brutál durván véres állatvilág között. :D

Másrészt méeg Cerebrum metános megjegyzéséhez hozzáfűzném az egy kilogram liszt és egy kilogram hús tápértéke közötti néminemű különbséget (*ehhemehhemehhem*).

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #363431 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
ok, ezzel én is egyet tudokérteni

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.218 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére