Állatbarátok

Több
14 éve 10 hónapja #379006 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Sötét Úr írta: Nesztek, állatmókus a TeCsőn. Cool.

Ez nagyon... :)
Kismókus forever :D

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379005 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát lekopogom, de ez a Kiltix-ExSpot-Skudo hármas kombó idáig tényleg nagyon jól bevált, azóta egy darab kullancs nem volt a kutyában... :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #378750 Írta: Araniel
Araniel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Egészen véletlenül nem kell valakinek kiscica? ^^"""" (Veszprém és Fejér megye előnyben)

Odi et amo. Quare id faciam, fortasse requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #378748 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nesztek, állatmókus a TeCsőn. Cool.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #378679 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Idhren írta: Mi is Veszprém viszonylagos közelében vagyunk sokat (Káli medence), és halál sok a kullancs, embereknek is érdemes beoltatniuk magukat...

Viszont az a baj, hogy a kutyákat is csak Lyme-kór ellen lehet beoltatni, bár hallottam, hogy külföldön már létezik babézia elleni védőoltás, remélem hamarosan elér hozzánk is...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja - 14 éve 10 hónapja #378652 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Mi Frontline-t használunk.
Ez egy folyadék, amit a kutya "marjára" (nyaka mögötti rész) kell csöppentgetni, és 3 napig nem nagyon kéne a kutyát ott tapogatni, ez beleivódik a kutya bőrébe, és ott öli meg a kullancsokat, tehát rámászik (nem riaszt), de a bőrben levő anyagoktól megdöglik, így nem tud fertőzni.
Nagyon hatásos, ám a leírtakból kitűnően elég durva anyag, de még egyik kutyánknak se lett tőle baja, meg nekünk se, pedig néha elfelejtettük a 3 napos szabályt.

(Mi azért ilyet, és nem nyakörvet használunk, mert a 3 éves unokahúgom húzza-vonja a kutyát, meg tapizza, és a nyakörvet talán nem volna ideális... :P )

Mi is Veszprém viszonylagos közelében vagyunk sokat (Káli medence), és halál sok a kullancs, embereknek is érdemes beoltatniuk magukat...

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)
Utolsó szerkesztés: 14 éve 10 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #378637 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az enyémen kiltix van még is belement a kullancs. VISZONT a kiltix előnye, hogy megöli a kullancsot még mielőtt szívhatna.
Viszont baromi drága.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #378627 Írta: Elluin*
Elluin* válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én úgy tudom hogy a kullancsnak kell kb.6-12 óra, hogy mérget az állatba juttassa.És egyet értek rengeteg a kullancs.Egy egy séta után volt hogy 6-ot szedtem ki a kutyából.Én cseppeket raktam a kutyára és az úgy tűnik használ, az átlagos kullancs találat lecsökkent egyre. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #378580 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Állatbarátok
(Kutyám ugyan nincs, de az biztos, hogy idén nagyon-nagyon rengeteg kullancs van és lesz, mondták a híradóban is. És tudtommal elég sokat számít, hogy minél hamarabb kiszedjék a kullancsot, meg hogy hogyan van kiszedve, mert asszem nem azzal kezdi, hogy elhelyezkedik és megfertőz.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja - 14 éve 10 hónapja #378577 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Kutyásokat kérdeném, hogy ebben az évben ti is azt tapasztaltátok, hogy tavalyhoz képest még több, sőt egyenesen rengeteg a kullancs? Itt Veszprémben elég durva a helyzet, mert tavaly egyszer-kétszer ha találtunk kullancsot a kutyában, most viszont egy héten többször is, pedig minden sétálás után alaposan átbogarásszuk a szőrét, és van, hogy már ekkor rajta szívogatnak a kis dögök, holott mindenhol azt olvasni, hogy a jó pár órára van szükségük, hogy találjanak egy szívásra alkalmas bőrfelületet.
Jelenleg egyébként ilyen ultrahangos kullancsriasztót használunk (ami elméletileg egy évig működik), de úgy tűnik az idén ez már nem lesz elég (mert most vagy az van, hogy ez az újonnan vett darab taszítás helyett vonzza őket, vagy azt, hogy ha nem lenne, akkor tízszer ennyi lenne benne, nem tudom), így gondoltam beszerzünk neki egy Kiltix nyakörvet és valami cseppet (pl. Exspot) is, így ez a három együtt már csak érni fog valamit. (Már így is előre rettegek, mikor kap el babéziát vagy Lyme-kórt a kutya.) Használ valamelyikőtök ilyeneket, és ha igen mi a tapasztalat velük, mennyire hatásosak? Egyébként ti hogy tudjátok, számít az valamit, ha a kullancs minél előbb el van távolítva, vagy ha fertőzött, akkor ez már úgy is mindegy?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Utolsó szerkesztés: 14 éve 10 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #377818 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 napja #377331 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Rabyn írta: Egy ismerősöm gazdát keres a 9 éves macsekjának tudtok vkit aki elvinné?
(bár nekem fogalmam sincsen mi késztethet valakit arra, hogy 9 év után megválljon az állatától..)

Én meg el nem tudom képzelni, hogy egy 9 éves macs jó néven vegye, ha elválasztják a territóriumától... :(

Eh, most megint Micz Úr-hiányom van... ;(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 napja #377315 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A mai nyertes Cerebrum :D
A csincsilla a sülszerűek közé tartozik www.csincsilla.hu/pics/biologia.gif

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 4 napja #377310 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Valójában a csincsillák sem nem a nyulak, sem nem a mókusok, hanem (többek között) a tengerimalacok és nutriák közeli rokonai. ;)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 napja #377303 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Egy ismerősöm gazdát keres a 9 éves macsekjának tudtok vkit aki elvinné?
(bár nekem fogalmam sincsen mi késztethet valakit arra, hogy 9 év után megválljon az állatától..)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 napja - 15 éve 5 napja #377298 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tartsd távol őket mindenféle függönytől, mert rendkívül vonzódnak a megrágcsálásukhoz - jobban, mint az átlag rágcsálók. Kb. ennyi a tapasztalatom velük, mert mindössze két hétig pesztráltam egy ismerős két csincsilláját. Ja, és a bundájukat hagyd rajtuk, nekik jobban áll! :)

Sztori: egy ismerős karácsony előtt Parndorfban gyönyörű műszőrme bundát nézeget. A párja reakciója: "tudod hány plüssmacit kellett ezért leölni?"
Utolsó szerkesztés: 15 éve 5 napja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 napja #377297 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Csincsilla inkább mókus mint nyúl, és más a tartásuk, 1-2 különleges igényéről tudok, úgy mint a magas ketrec, mert felfelé szeret menni, illetve a rendszeres porfürdő

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 napja - 15 éve 6 napja #377294 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: Kérdésem lenne hozzátok!
Van/volt valakinek itt csincsillája?
Személyes tapasztalatokat meg tudna valaki osztani velem eme szürke szörnyállat tartásáról?

A csincsilla alapvetően rágcsáló, azonbelül nyúl. Tudtommal éppen úgy kell tartani mint a nyulat, azokkal a buktatókkal együtt...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Utolsó szerkesztés: 15 éve 6 napja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #376898 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Kérdésem lenne hozzátok!
Van/volt valakinek itt csincsillája?
Személyes tapasztalatokat meg tudna valaki osztani velem eme szürke szörnyállat tartásáról?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372176 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ezt láttátok már?

veg-tv.info/Earthlings

(automatikusan indul, és feliratozva is van)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370977 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem a gólyáról valahogy az jutott az eszembe, hogy talán beteg lehet. Olyan egykedvűen állt ott... Aztán arról gőzöm sincs, hogy milyen egy sínek között álló gólya, amikor nem egykedvű, stb. És hát nagyon piszkos is volt szegény, szóval nem aznap került a városba... Jelzem, ma már nem volt ott. Úgyhogy nem a szegedi ló esete forog fenn.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370967 Írta: Dindae
Dindae válaszolt a következő témában: Állatbarátok
szegény gólya. meglepődhetett eléggé. bár sztem hogyha maradt ott ahol volt és eszébe nem jutott elmenni, esélyes h fogságban született. deh ez csak egy tipp.

én a minap hazajövet egy tengerimalaccal néztem szembe az utcán. először azt hittem, patkány, deh erőteljesen tengerimalac volt. széép nagy malacka. deh elfutott. :D

"No one knows, what the future holds, if we just hold on, maybe life could be sweet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370928 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az a szegedi eset azért egy kicsit fel is lett fújva, bulvárosítva, és ráadásul nagyon ellenszenvesen tálalták is a dolgot a sajtóban.

Ott - mint kiderült - arról volt szó, hogy a tanyáról, ahol a szemüket is kilopták, felköltözött a nem éppen tehetős család a városba, és nem talált megfelelő helyet a lovának. Ezért a lakáshoz közel kikötötték valami parkban és naponta háromszor mentek etetni-itatni, foglalkozni vele. Közben pedig próbáltak megfelelő elhelyezést találni neki, amit három hét után sikerült is. Nem gondatlanságról és emberi felelőtlenségről, hülyeségről volt szó tehát, és főleg nem állatkínzásról. Hanem arról, hogy egy kiszolgáltatott család nem akarta sorsára hagyni a lovat, és kétségbeesésében valószínűtlen megoldást talált, ami megdöbbentett másokat.
Azóta már találtak megfizethető bértartást a pacinak, és köszöni jól van.

Ezen az alapon a IX. kerületben éjszakánként flangáló görényekről is lehetne hangzatos és valótlan cikkeket írni, hogy milyen lelketlen állattartók vannak, akik szerencsétlen görényt kizavarják éjszakára a Kinizsi-utcára. Lehet, hogy ilyen is van. Meg lehet, hogy akad olyan görény is, aki lelécelt otthonról. Az egész onnan jutott eszembe, hogy többször láttam arra sötétedés után vadászó / sétálgató görényt. Sőt, olyat is, amelyik trolira várt, de annak csak két lába volt. És büdösebb is volt...

Ma viszont, ahogy a Nyugatiba közeledett a vonat, és elhaladt az Állatkert mellett, még furcsábbat láttam. A sínek között, kb. a farkasok helye magasságánál, nem messze néhány pályamunkástól és egy dübörgő, vasúti gépezettől, egy gólya álldogált. Valószínűleg nem gyermekáldást kézbesített oda, úgyhogy vagy meglépett az Állatkertből, vagy baromira eltévedt szegény. Azt ugyanis kevésbé tartom valószínűnek, hogy lelketlen és felelőtlen állattartók tették ki oda... Mindenesetre erősen elgondolkoztam, hogy kéne valahová telefonálni, állatvédőknek, vagy az Állatkertnek, vagy nem tudom, hogy segítsenek szerencsétlenen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370923 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem is pont a hangyákkal kapcsolatban támadtak múltkor rossz érzéseim. Beköltözött egy adag az íróasztalomra, én meg persze nagyban öldöstem őket, mert itt nincs helyük. Aztán az egyiket nem nyomtam agyon eléggé, és itt vergődött szegény, és úgy megsajnáltam, na de hova a szöszbe vigyem innen???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370909 Írta: Dindae
Dindae válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tünde: azért volt vhol idézőjelben, de megértettem (: :oops:

a hangyákkal meg én is így vok. meg minden állattal, nem szeretem megölni őket, deh néha pl a legyeket nagyon nehéz kizavarni v job belátásra bírni... :D

"No one knows, what the future holds, if we just hold on, maybe life could be sweet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370850 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Dindae: ne sértegesd az állatokat, nem emberiek és ez így van jól.
Amikor azt mondják valakire, hogy úgy viselkedik, mint egy állat, azt sem szeretem, mert az ember néha olyanokat csinál, amit egy állat sose tenne meg.
Sajnos...

Együtt kellene velük élni, nem elnyomni őket, csak az ember nemnormális, mindent uralni akar.

Van egy fóbiám, nem mindig, de néha előjön.
Alapra nem szeretek állatokat ölni, de a hangyákra nem figyelek. Aztán néha eszembe jut, milyen érzés amikor sétálsz belelépsz egy hangyabolyba és több tizet megölsz egyetlen lépéssel. És mi van, ha van valami/ki aki pont annyival nagyobb nálunk, mint mi hozzájuk, és sétálgatna, és a belvárosban ugyanúgy csak közénk lépne, és letojná, hisz csak kis hangyák. Aztán ilyenkor egy darabig még az utcai hangyákat is kikerülöm....

Normális vagyok amúgy, de nem szeretek semmit megölni. Itthon a nem idevalókat is csak kitessékelem a szabadba.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370831 Írta: Dindae
Dindae válaszolt a következő témában: Állatbarátok
na de miért? na de ki?
a butaság végtelen, ok, de szegény paci :( annyira nem szeretem amikor állatokat bántanak... hiszen ők nem is tehetnek róla ( és igen ők. nekem "emberibbek" mint az emberek, soxor.)

a butaságról mindig az a bírósági védekezés jut eszembe, amikor az úr azt mondotta a bírónak, hogy azért éheztette/szomjaztatta halálra a kutyát( ill elaltatás kényszerig), mert nem tudta h enni kell neki adni. :roll: ( sztem ez pusztán nem igaz. de ha az 8O )

"No one knows, what the future holds, if we just hold on, maybe life could be sweet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370829 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok
origo.hu volt

a múlt heti kikötöm a lovamat és senkinek nem tűnik fel egy város főterén hasonlóan blőd dolog, mégis igaz :S

SÚ: a mondással egyetértek, én is rég használom :(

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370827 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én a kapu.hu-n láttam a linkjét, de mivel addigra már olvastam Tünde hsz-át, nem néztem meg közelebbről.
Amúgy lehet, hogy még akkor vitték fel, amikor kiscsikó volt, ott begyömöszölve, holtan nőtt meg nagyra. :/

Tünde: erről most Einstein egyik mondása jutott eszembe.

Albert Einstein írta: Két dolog végtelen: a világegyetem, és az emberi butaság. Bár az elsőben nem vagyok biztos...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #370819 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Háááát igen, én el tudom képzelni... :?
Bár tényleg felmerül bennem hogy hogy dobnak fel oda egy párszáz kilós pacit...
Amúgy mi a forrás?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.147 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére