Középfölde melyik nyelvét tanulnád meg legszívesebben?

×

Szavazás: Középfölde melyik nyelvét tanulnád meg legszívesebben? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

valarin (a Valák nyelve)
14 9.6%
quenya
58 39.7%
sinda
29 19.9%
khuzdúl (a törp nyelv)
4 2.7%
ent
10 6.8%
nyugori (a közös nyelv)
18 12.3%
fekete beszéd (mordori)
13 8.9%
Szavazók száma: 18 ( Turlas, Nim, Naramir, Sinda Narmo, Naras ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
20 éve 10 hónapja #123803 Írta: Nefadar
Szerintem is szebb a mordori, de a nem bővített változatban is van mordori beszéd a Tanács ideje alatt...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #122836 Írta: E. Eia Ayna
Gandalf megszólalása a könyvben is benne van... :roll: (Bár ott mitha más hangulatú lenne olyankor az egész... a filmben túl hirtelen :roll: )

[size=9:2wzq9n09]Kicsit off: Ivó, megtisztelnél ha Eiának hívnál :wink: (Jah, és ha nem csak a nicked Ivó, akkor BN 8) )[/size]

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #122744 Írta: shark

Ivó írta: E. Eia Ayna: Szerintem, szebb a mordori nyelv. szerintetek?
de azt hiszem, valamikor a Gyűrűk Urában, (film: 1 rész) Gandalf beszél fekete beszédül. Az mikor volt? és hol? :?:



Völgyzugolyban...

[size=9:jwzcfxwy]Bővített verzió[/size]

üdv a fogadóban!
pajkosponi.bixerver.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #122693 Írta: Ivó
E. Eia Ayna: Szerintem, szebb a mordori nyelv. szerintetek?
de azt hiszem, valamikor a Gyűrűk Urában, (film: 1 rész) Gandalf beszél fekete beszédül. Az mikor volt? és hol? :?:

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #122689 Írta: E. Eia Ayna
Ivó, hát.. én nemtom megmondani, de mindenesetre az az érzésen, hogy a valarint könnyebb lenne kiejteni.... :roll:

Dúnadánjaim! Ilyen kevesen vagyunk? :cry:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #122629 Írta: Ivó
Szerintetek a fekete beszéd (mordori) vagy a valarin nyelv a nehezebb?

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #121880 Írta: Ryana

Estel Adániel írta: No igen, csak van egy-két nagyon hosszú szavuk... :?
Pl.: Szilszakáll neve, vagy a "soha"... :D


Jó, de ezektől még meg lehetne tanulni... :roll: És van egy-két gyönyörű szavuk, nem? (Mondjuk amennyire én tudom... De mondjuk a naplemenete szép lehet ;) )

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #121874 Írta: Nefadar
Én is azokat az oldalakat tudom ajánlani amiket Sil. :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #121864 Írta: Evenstar
Egyértelműen a sindát. Bár ahogy így elnéztem az anyagokat, amiből elkezdtem művelni magam etéren, nem lesz egyszerű dolog! :) Érdekes viszont, nekem a quenya "nem jön be", nem tetszik, ellentétben a sindával. (Az egy "Elen síla lúmenn omentielvo" kivételével! :) )

"The light of the Evenstar does not wax and wane."

giftoftheevenstar.gportal.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #121853 Írta: Rayan
Legszívesebben a mordorit *sátáni kacaj* Azért elcsevegnék Szauronnal egy pohár bikavér mellett.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #121787 Írta: Boromir's Daughter
Leginkább a közös nyelvet tanulnám meg először, aztán a númenorit, s utána a többit. Persze, érdekel mindegyik, de legelőbb a "sajátjaim"-mal kéne tudnom szóbaállni.... :)

Boromir's Daughter

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #121397 Írta: Eönwë
Szívesen megismerném azt a két emberkét, akik rajtam kívül a Khuzdult tanulnák meg! Gyönyörűen érdes nyelv! :wink:

I hate the way things change.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #121084 Írta: Nilraen
KÖSZI :oops: :oops: :oops: :oops:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #120999 Írta: Sil

Nilraen írta: SZIASZTOK!

Nefadar írta: Artemisz: fel lehet iratkozni a neten quenya tanfolyamra és annyi dolog fent van róla amúgy is, hogy könnyen lehet.
[size=9:3rsre2ep]én is tanulom...[/size]


EZ ENGEM IS ÉRDEKELNE MEG TUDNÁL ADNI NÉHÁNY KONKRÉT HONLAPCIMET IS?LLLLLLLLLLÉÉÉÉÉÉÉCCCCCCIIIII

Nilraen, nézd meg a Középfölde témakör Nyelvek és írások topicjának tetején található linkeket... :roll: :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #120967 Írta: Nilraen
SZIASZTOK!

Nefadar írta: Artemisz: fel lehet iratkozni a neten quenya tanfolyamra és annyi dolog fent van róla amúgy is, hogy könnyen lehet.
[size=9:1c5zl03z]én is tanulom...[/size]


EZ ENGEM IS ÉRDEKELNE MEG TUDNÁL ADNI NÉHÁNY KONKRÉT HONLAPCIMET IS?LLLLLLLLLLÉÉÉÉÉÉÉCCCCCCIIIII

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja - 20 éve 10 hónapja #120966 Írta: Estel Adániel

Ryana írta: Például az ent milyen érdekes egy nyelv. Annyi mindent el tudnának mondani! És mennyire kifejezően! Ehhez képest... Vagy csak én gondolom így? :roll:

No igen, csak van egy-két nagyon hosszú szavuk... :?
Pl.: Szilszakáll neve, vagy a "soha"... :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #120957 Írta: Ryana
De attól, hogy azt ismerjük leginkább, mért az érdekel legjobban? Pont fordítva kellene, nem? ... Amit nem ismerünk, azt akarjuk megismerni...
Például az ent milyen érdekes egy nyelv. Annyi mindent el tudnának mondani! És mennyire kifejezően! Ehhez képest... Vagy csak én gondolom így? :roll:

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #120780 Írta: E. Eia Ayna

Arquen írta: Nem tudjátok véletlenül, hogy miért pont a quenya nyelv érdekli a legjobban az embereket?! :?:

Szvsz mert azt ismerjük a legjobban.

Dúnadánjaim! Már csak a törpök vannak mögöttünk! :evil: :cry: :cry: :cry:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #120770 Írta: Arquen
Hmmm..... :?
Nem tudjátok véletlenül, hogy miért pont a quenya nyelv érdekli a legjobban az embereket?! :?:

"Concordia parvae res crescunt, discordia maximae dilabuntur."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #120708 Írta: Nefadar
Artemisz: fel lehet iratkozni a neten quenya tanfolyamra és annyi dolog fent van róla amúgy is, hogy könnyen lehet.
[size=9:sxpnixyg]én is tanulom...[/size]

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #120681 Írta: Artemisz

Alicee írta: Én guenyát szeretnék tanulni, és már el is kezdtem..

8O Hogyan???

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #119923 Írta: Alicee
Én guenyát szeretnék tanulni, és már el is kezdtem..

Legolas Forever!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #119921 Írta: Alicee
Én guenyát szeretnék tanulni, és már el is kezdtem..

Legolas Forever!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #119660 Írta: Sinda Narmo
Legszivesebben a quenyát szeretném meg tanulni, csak az a baj hogy kevés az időm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #119588 Írta: Misteq
Nodlee,Manndil:egyetértek veletek!!!Minden nyelvben van vmi csodálatra méltó ami az embert megfogja..az én szívemhez a tünde nyelvek beszélnek leginkább...-bár egyikből se tudok sok mindent....egyszer majdcsak megtanulom..ha lesz időm..és sztem sokan így vannak ezzel..-

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #118499 Írta: Manndil
Nodlee a szívemből szóltál.
Persze a tünde nyelvek előnyben.

Járd a saját utad, s ha társad akad, fogadd barátságát, míg együtt haladtok, s válj el könnyű szívvel tőle, ha új útra térsz, s emlékezz rá barátsággal, míg utad végéig érsz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #117968 Írta: brokkoli
Én legszívesebben megtanulnám mindegyiket. Asszem a nyaram egy része a különböző tünde nyelvek tanulmányozásval fog telni. :-)

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116564 Írta: Cúthalion
Szevasztok!

Silnek: kösz a tanácsot, tenyleg van ott egy csomó jó oldal!
Legolinnak: látszat néha csal...alig tudok valamit quenyául, mivel nemrég kezdtem, úgyhogy kijelentésem egy "kicsit" elhamarkodott és nagyképű volt. :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116325 Írta: Sil
Cúthalion, Legolin: A többi nyelvről is található némi információ az Ardalambionon (sajnos csak angolul). Nézzétek meg a Középfölde témakör Nyelvek és írások topicjának tetején található linkeket. Az Ardalambionos quenya nyelvleckék fordítása felkerül majd az új tolkien.hu-ra (amint elkészül).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116308 Írta: Legolin
Hello Cúthalion!
Sajnos én sem ismerek semmilyen jó honlapot, csak szótárakat meg ilyesmiket láttam a neten.
Egyébként te mennyit tudsz pl. quenyául, mert abból, amit írtál úgy tűnik egész sokat tudhatsz. :D

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.218 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére