Középfölde melyik nyelvét tanulnád meg legszívesebben?

×

Szavazás: Középfölde melyik nyelvét tanulnád meg legszívesebben? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

valarin (a Valák nyelve)
14 9.6%
quenya
58 39.7%
sinda
29 19.9%
khuzdúl (a törp nyelv)
4 2.7%
ent
10 6.8%
nyugori (a közös nyelv)
18 12.3%
fekete beszéd (mordori)
13 8.9%
Szavazók száma: 18 ( Turlas, Nim, Naramir, Sinda Narmo, Naras ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
21 éve 1 hónapja #109879 Írta: Erda niire (Area)
Én meggondolatlanul döntöttem. Én végül is valami kósza szerüség vagyok, és a nyugori nyelvet tudom, de lehet, hogy jobban kéne tudnom a fekete beszédet, mint amennyire qenyául tudni szertnék.

[size=9:1h6tvx08]ez az 500. :eowyn2: [/size]

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #109821 Írta: Lora

Szméagol írta: Sziasztok!

Brisa írta: A nyugori. Ugyanis ha ezt a nyelvet beszélném, akkor már elboldogulnék Középfölde bármely részén. Nem szívesen ragadnék le a tündéknél vagy a törpöknél. :D

Ráadásul a nyugoriul meg tudom kérni a tündéket, hogy tanítsák meg nekem a sindát és a quenyát, a törpöket, hogy a khuzdúlt, sőt még az enteket is... bár lehet, ahhoz már nem lenne türelmem. :roll:

Asszem jól választottam. :wink:


Valóban ez a legpraktikusabb szemlélet... De én egy hobbit vagyok, úgyhogy eme nyelvet már tudnom illenék. :P

Quenya: Nekem is az időhiánnyal van gondom, de nyáron azt hiszem leteszem az alapokat a többi pedig már könnyebb lesz (vagy nem).


szerintem is ez a legpraktikusabb, de ha már tünde vok, azért quenyául tudnom kéne! tehát arra voksoltam

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #109766 Írta: Sesy
Mindegyiket jó lenne megtanulni... csak hát ahhoz szorgalom is kell :D
A Fekete beszédre szavaztam, bár a quenya is tecc (az ent nyelvvel inkább nem próbálkoznék...)

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #109544 Írta: Cerebrum
Na ugye, megmondtam. :D Máris a quenya vezet. Azért örömmel látom, hogy a sinda benne van az első háromban... :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #109446 Írta: Celeb Ear
A nyugori, közös nyelvre szavaztam, talán mert a szimpla emberi nyelv áll hozzám a legközelebb. A tünde nyelvet csodálom, és gyönyörűnek tartom, de nem húz hozzá a szívem, mint ahogy a tündékhez sem. (ajjajj, most megköveztek? :triste: )


[size=9:1hfic2t8]Most joggal kérdezhetnétek, hogy akkor miért választottam tünde nevet magamnak. A válasz: nem tudom.[/size]

"A képzelőerő az élet legnagyobb adománya."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #109397 Írta: Ronat/Szméagol
Sziasztok!

Brisa írta: A nyugori. Ugyanis ha ezt a nyelvet beszélném, akkor már elboldogulnék Középfölde bármely részén. Nem szívesen ragadnék le a tündéknél vagy a törpöknél. :D

Ráadásul a nyugoriul meg tudom kérni a tündéket, hogy tanítsák meg nekem a sindát és a quenyát, a törpöket, hogy a khuzdúlt, sőt még az enteket is... bár lehet, ahhoz már nem lenne türelmem. :roll:

Asszem jól választottam. :wink:


Valóban ez a legpraktikusabb szemlélet... De én egy hobbit vagyok, úgyhogy eme nyelvet már tudnom illenék. :P

Quenya: Nekem is az időhiánnyal van gondom, de nyáron azt hiszem leteszem az alapokat a többi pedig már könnyebb lesz (vagy nem).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #109385 Írta: Lili
Én az ent-nyelvre szavaztam,de azért a mordori is jó lehet... :wink:

Aztán a legjobb meg az lenne,ha az összes nyelven tudnék és használhatnám is ott őket Középföldén... :roll: :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #109290 Írta: Nefadar
zsoffija akkor is jó az mordori nyelv, én már bánom, hogy nem arra szavaztam :?

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #109289 Írta: zsoffija

Nóli írta: Azért maradtam a quenyánál, mert ez van leginkább kidolgozva, ráadásu gyönyörű nyelv. Szándékomban áll megtanulni, de majd csak akkor, ha megküzdöttem az angol és a francia borzalmaival... :fight:

helyben vaunk...
:( :oops:
én egyszer leültem tanulni,de csak angol oldalt ismertem...
tehát a magyarázatból sem értettem egy nyomorék árva kukkot sem! :x (angoltanfolyamideoda... :? )
Most meg...hácc,a lustaság és az időhiány... 8O :x
no nem baj...már csak röpke 50 év,és nyugdíjba vonulok...
well-well-well
Én voltam az a hülye,aki a mordorira szavazott... :roll: (höhö,pedig most,Szauron bukása után már holt nyelv... :urukhai1: )

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #109238 Írta: Nefadar

Idril Celebrindal. írta: Éppen most tanulok guenyául! Persze még nagyon az elején tartok de máris lenyűgözött!


Én is tanulok quenyául, nem most kezdtem, és azért én már jó néhány dolgot megértek, és néhány alapmondatot már el is tudok mondani :D

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #109225 Írta: Nóli i linantea
Azért maradtam a quenyánál, mert ez van leginkább kidolgozva, ráadásu gyönyörű nyelv. Szándékomban áll megtanulni, de majd csak akkor, ha megküzdöttem az angol és a francia borzalmaival... :fight:
Nem szeretek tanulni (főleg nyelveket nem), de ehhez még kedvem is volna... :lol:
Ráadásul, habár ez a tündék nyelve, ez Középfölde "tudományos" nyelve, amit minden műveltebb lény tud... :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #109222 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #109214 Írta: Idril Celebrindal./Fenrir
Éppen most tanulok guenyául! Persze még nagyon az elején tartok de máris lenyűgözött!

"People cannot gain anything without sacrificing something... That is the principle of Equivalent Trade in alchemy."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #109149 Írta: Elanor
Na, majdnem automatikusan kattintottam a quenyára, mivel abból indultam ki, hogy egyrészt, itt a mi világunkban arra van a legtöbb lehetőség, meg a legtöbb szakérő azzal foglalkozik, de aztán olyan szempontokat néztem, hogy mi lenne, ha egy esetleges csoda folytán Középföldére kerülnék... :lol: és így a nyugorira szavaztam, mert annak segítségével talán minden néppel meg tudnám értetni magam. Magyarul én is Brisához hasonlóan gondolkodtam :)

De egyébként nem nagyon tudnék dönteni, mert egyáltalán nem ismerem ezeket a nyelveket, csak nagyon felszínesen, ezért max. csak a különböző népek iránti szimpátia alapján tudnék dönteni :lol:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #109106 Írta: Dúedhel
Quenya VORO!!!!!!!!!!!!!, de a sindát, sőt akármelyiket király lenne. Végülis ha majd elhajózom nyugatra, vagy vki az éj leple alatt eltesz láb alól, akkor úgyis lesz időm tanulni. :D
Addig is suilad!
Dúedhel

"A harang értünk szól
Üres lelkünk temploma..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #109053 Írta: Cicaful

Brisa írta: A nyugori. Ugyanis ha ezt a nyelvet beszélném, akkor már elboldogulnék Középfölde bármely részén. Nem szívesen ragadnék le a tündéknél vagy a törpöknél. :D


Brisa: ugyanilyen megfontolásból szavaztam én is a nyugorira... :wink:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #109047 Írta: DaroNight
én a khuzdúlt választottam,mivel így ugy el tudnék beszélgetni Gimlivel,h csak mi értsük. HAJRÁ GIMLI!!!!!!!!

" A sirodat hiába ássák
A vérrel vegyitett sárba
Hisz gyilkosod se látta
A mosolyodnak apadását "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108984 Írta: Fimbrethil
Fajtámboo kifolyolag az entre szavaztam,de a mordori is jo lehet, bár mivel megsemmisült a Gyürü és a gonosz birodalma összeomlott nem t'om mire használnám
ugyhogy burárum
:)
Fim

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108965 Írta: Nefadar
Szerintem mindegyiket jó lenne megtnulni. Az ent az érdekes, elég soká tartana, egy emberi éltet is kevés lenne megtanulni.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108960 Írta: Lady Paradox
De azért Gandalfnak is igaza van! ...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108958 Írta: Lady Paradox
Valószínüleg a Valarint.
Hogy miért?
Ez a teremtés nyelve, és végül is (ha jól emlékszem)
ezen szólt az ige, ezen szólalt meg az első dal...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja - 21 éve 1 hónapja #108955 Írta: Gandalf
Az entek nyelvére szavaztam. Fontosnak érzem, hogy megértsem, mit mesélnek az erdők letűnt korok bölcsességérő;l... :gandalf1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108952 Írta: Telcontar
Az adunira szavaztam (természetesen), de a fekete nyelv sem lehet rossz: ott aztán lehet választékosan káromkodni! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108933 Írta: Ronat/Szméagol
Sziasztok!

Én az entre szavaztam. Szeretek türelmes lenni és valszeg több türelmet tanulnék e nyelv segítségével, mint amennyi most van nekem (mert szerintem nincs nekem elég :wink: ).
Egyébként a quenya és a rohani. A quenya tanulás már "folyamatban" is van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108928 Írta: Nimdraug
Én a sindát tanulnám meg a legszivesebben.
De a quenyát is megtanulnám.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108892 Írta: Brisa
A nyugori. Ugyanis ha ezt a nyelvet beszélném, akkor már elboldogulnék Középfölde bármely részén. Nem szívesen ragadnék le a tündéknél vagy a törpöknél. :D

Ráadásul a nyugoriul meg tudom kérni a tündéket, hogy tanítsák meg nekem a sindát és a quenyát, a törpöket, hogy a khuzdúlt, sőt még az enteket is... bár lehet, ahhoz már nem lenne türelmem. :roll:

Asszem jól választottam. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108785 Írta: Elrond
Miután a keleti tünde nyelvek nincsenek a lehetőségek közt, a sindára szavaztam.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108761 Írta: Ery
A rohír nyelv miért nincs felsorolva? Inkább azt választottam volna. Így maradt Númenor nyelve :(

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108693 Írta: Ryana
Én entül szívesen megtanulnák (vagy nék..).
Mert ahhoz sok idő kell, és ha meg tudok tanulni, akkor van időm... :roll: Most ezt jól megaszontam... Szóval humm. :wink:

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #108685 Írta: Léli
Üdv!

Szerintem elég egyértelmű... mármint hogy mire szavaz egy (izé... több 8) ) kósza.

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.224 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére