Középfölde melyik nyelvét tanulnád meg legszívesebben?

×

Szavazás: Középfölde melyik nyelvét tanulnád meg legszívesebben? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

valarin (a Valák nyelve)
14 9.6%
quenya
58 39.7%
sinda
29 19.9%
khuzdúl (a törp nyelv)
4 2.7%
ent
10 6.8%
nyugori (a közös nyelv)
18 12.3%
fekete beszéd (mordori)
13 8.9%
Szavazók száma: 18 ( Turlas, Nim, Naramir, Sinda Narmo, Naras ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
20 éve 11 hónapja #116266 Írta: Cúthalion
Szeva Legolin!
Nem feltétlen a quenya a leg egyszerűbb, de én annak találom. Többi nyelv is nagyon király (itt a törp nyelvre, a nyugorira és a sindára gondolok), csak nem tudom honnan tudnék még többet megtudni róluk. Nem ismersz valami jó honlapot ezzel kapcsolatban? :? :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116263 Írta: Legolin
Mae govannen!
Cúthalion: Lenne egy kérdésem, a tünde nyelvek közül tényleg a quenya a legegyszerűbb?
Én egyébként a sindára szavaztam. :wink:

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116231 Írta: Morwen (TV2-Chat)
Szia Cúthalion! :bounce:
Én a Fekete Beszédre szavaztam! Az a nem semmi, i think... De különben Quenya.
Csók, Morwi. :itscool:

"Meghalni nem halhat meg, mi öröklétig áll,
Számlálatlan korok során enyészik a Halál."
:cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116210 Írta: Cúthalion
A quenya a legtutibb, a többi tünde nyelv közül (szerintem) a legegyszerűbb. Ráadásul erről tudunk még a legtöbbet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #116171 Írta: Lilah
Sziasztok.
Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, nkem igen nehéz volt döntenem. Főleg a között, hogy a quenyát vagy a sindát válasszam, :confused2: mert mind a kettő nagyon szép tünde nyelv, de talán a quenya egy kicsit emelkedettebb. :heu: Talán ezért is választottam. De a többit is érdemes lenne megtanulni, főleg a nyugorit.
Bárcsak lenne hozzájuk nyelvérzékem, hogy megtanuljam őket!

Elen sila lúmenn omentilmo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #115057 Írta: Eönwë
Nem tudom, de nekem valahogy a 'harsh', a nyers, érdes hangzású nyelvek tetszenek, ezért szavaztam a Khuzdulra. A Fekete Beszéd is tetszik :oops: , bár Tolkien saját bevallása szerint ki nem állhatta. Egyszer kapott egy poharat a Gyűrű "szörnyűséges" feliratával, asszem a pipadohányát tartotta benne... :)

I hate the way things change.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #114824 Írta: Bregalad
Én az entet és a quenyát tanulnám meg. :bounce: :hello: De én azt olvastam(A Gyűrű Keresésében),hogy Tolkien 5 nyelvet dolgozott ki a 14 nyelv közül,a többit nyelvtani jegyzékekkel látta el.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #114422 Írta: Mimóna
Rándzsa írta:
Én legszívesebben az összeset megtanultám..bár tudom, hogy ez így se menne...

Igaza van Rándzsának!!!
Egyetértek!!!

"Légy önmagad, úgyis elég hülye vagy!" - holland közmondás

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #114362 Írta: Rándzsa
KÖSZI A BIZTATÁST ....... :D :D :D :) :)
ARANYOSAK VAGYTOK MINDANNYIAN :!: :!: :!: :cheers:

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #114192 Írta: Ivó
Én a mordorit tanulnám meg

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #113859 Írta: Ilmen
Nehéz döntés. :wink:

Ha elég időm és kitartásom lenne, mindegyiket kipróbálnám, de ezek hiányában azt hiszem, hogy marad a quenya. :D De akkor már a sindát is meg fogom tanulni. :)
A nyugori viszont igen praktikus. Hm...

Azonban csak szép sorjában. :wink:

Ú i vethed nâ i onnad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #113148 Írta: Ragoran

Rándzsa írta: Én legszívesebben az összeset megtanultám..bár tudom, hogy ez így se menne... :bawling: :crying:


Nekem se türelmem,se időm nem lenne pl az ent nyelvhez :cry: :? De teljesen 1etértek Veled!
Azért a quenyára szavaztam.Úgyis azzal próbálkozok már egy ideje és arra legalább van remény,hogy megtanulom (ezt a mondatot..)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #113114 Írta: Kici Szméagol
hát igen, kitartás kell, de idő is.. rengeteg.. :(
meg valaki, akiben megbízhatunk, hogy tényleg tudja azt a nyelvet,
de azért ahhoz nagyon kell bízni...

"És végül egyedül
táncol a bánat a hegedűn"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 órája #112939 Írta: Nefadar

Rándzsa írta: Én legszívesebben az összeset megtanultám..bár tudom, hogy ez így se menne... :bawling: :crying:


Ha lenne elég kitartásod sikerülne. :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 órája #112903 Írta: Rándzsa
Én legszívesebben az összeset megtanultám..bár tudom, hogy ez így se menne... :bawling: :crying:

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 23 órája #112727 Írta: Cúthalion
Én a quenyát tanulnám meg, bár érdekel a sinda és a törp nyelv is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 napja #112293 Írta: Nefadar

Mya Leeroy írta: Sziasztok!
Én a valarint választottíam, de az a véleményem, hogy a mordori nyelvet is érdemes megtanulni, csak hogy jobban imerjük Morgoth oldalát...


Jól gondolod :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 napja #112227 Írta: Mya Leeroy

Estel Adániel írta: Quenya. Mert megérdemlem. :D

Talán csak azért, mert ez az a nyelv, amiben már valamivel otthonosabban mozgok, mint a többiben... ja, és persze azért, mert gyönyörű hangzása van, hiszen Tolkiennek a legtöbb gondja volt rá...
Kár, hogy ilyen rövid az ember élete, kíváncsi lennék, milyenek lettek volna teljesen kidolgozva a felsorolt nyelvek... :?


Sziasztok!

Egyetértek abban, hogy ha Tolkien tovább élt volna, még fenomenálisabbat alkotott volna.
Én a valarint választottíam, de az a véleményem, hogy a mordori nyelvet is érdemes megtanulni, csak hogy jobban imerjük Morgoth oldalát...

...Much that once was is lost, for none now live who remember it...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 napja #111791 Írta: Estel Adániel
Quenya. Mert megérdemlem. :D

Talán csak azért, mert ez az a nyelv, amiben már valamivel otthonosabban mozgok, mint a többiben... ja, és persze azért, mert gyönyörű hangzása van, hiszen Tolkiennek a legtöbb gondja volt rá...
Kár, hogy ilyen rövid az ember élete, kíváncsi lennék, milyenek lettek volna teljesen kidolgozva a felsorolt nyelvek... :?

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 napja #111613 Írta: Kici Szméagol
Nos, először is bármelyiket, amire lehetőségem lenne egy bennszülöttől:) másrészt a nyugori tényleg praktikus, ha szót akarunk érteni, viszont egy tündenyelv mégiscsak tündenyelv.
De hát ugye ahhoz, hogy le tudjuk győzni meg kell ismerni az ellenséget is, szóval a feete beszéd is... nehéz döntés!:(

"És végül egyedül
táncol a bánat a hegedűn"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 napja #111510 Írta: Loth
Én a quenyára szavaztam, bár az ent-nyelv nagyon csábító volt. Viszont a tündék tanították a fákat beszélni, ezért úgy gondolom, quenya háttérrel gyorsan megtanulhatok entül, na meg a quenya és a sinda között is van azért hasonlatosság...

"Víg volt Tom Bombadil, mint a madár dalolt,
kabátja hupikék, csizmája sárga volt..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #111133 Írta: Adelard
Én sokat gondolkoztam de végül a sindára szavaztam, talán azért mert már tudok is egy nagyon picit, másrészt könnyebb leírni és télleg jobban megtudnám értetni magam mint a quenyával. De az lenne viszont a 2. nyelv amit megtanulnék. (mmint a quenya)
A nyugorit mondjuk hobbit lévén eleve tudnom kéne de a tünde annyira szép, biztos előbb tanulnám meg mert amúgy is szándékomban volt :)

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #111057 Írta: Bregalad
Én az ent nyelvet tanulnám meg mivel az entek a kedvenceim,és szívesen elbeszélgetnék velük. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #110636 Írta: nido
Én sindára szavaztam, mert ha véletlenül Középföldére kerülnék, több hasznát venném, mint a quenyának. Ilyen szempontból a nyugori is jó, de a tündéknek van olyan pedagógus lelkük, hogy segítsenek a beilleszkedésben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #110462 Írta: hódica
Én is a quenyára szavaztam :wink:
Bár mindegyiket szívesen megtanulnám, talán a mordorit kivéve(bár úgy kíváncsiságból talán azt is :roll: ). Az entek nyelvvével nem tudom, hogy boldogulnék-e, de nem hiszem :roll:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #110374 Írta: Nefadar
Gyerünk mordoriak :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #110343 Írta: Cerebrum

Nefadar írta: Huh, de vezet már a quenya...


Éreztem. :triste: Gyerünk sindások, gyerünk gyerünk! :itscool:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #110329 Írta: Nefadar
Huh, de vezet már a quenya...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #110115 Írta: Niphredil/Szméagol
Én a sindára szavaztam, utána jöhetne a quenya, hogy művelt legyek, aztán a nyugori, hogy ne csak a fajtámbeliekkel értsem meg magam. :) Ha nagyon (naaaagyon-naaaagyon) sok időm lenne, az enttel is megpróbálkoznék, mert gyönyörű lehet, ahogy pl. a nevekbe beleszövik mindazt, ami a viselőjükkel valaha történt.

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #109937 Írta: Luinglín
:!: Szívem szerint mindegyik nyelvvel meg próbálkoznék.

:D De talán leginkább a sindával. Nagyon klassz. :D

"Ha a partról sirályrikoltozást hallasz, vadonán nyugvó szív többé nem maradhatsz."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.223 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére