A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?

×

Szavazás: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Morgoth
8 6.9%
A nazgúlok
33 28.4%
Ungoliant
5 4.3%
Sagrat
5 4.3%
Glaurung
20 17.2%
Sauron
9 7.8%
A móriai balrog
14 12.1%
Banyapók
7 6%
Szarumán
15 12.9%
Szavazók száma: 9 ( Turlas, angelina, Irunien, bandi, Barbara M. ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
21 éve 6 hónapja #78782 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?
Estel: jól mondtad :itscool:

Rayan: miért ne lehetne még 20-ra is kérni? Az ász értéke 11 vagy 1 (kellett nekem kártyás hasonlattal élni :? )
Természetesen mindenkinek megvan a maga kedvence, csak ne essünk túlzásokba a tulajdonságait/képességeit illetően (Alyr, hol vagy???)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #78745 Írta: Estel Adániel
Azonkívül Gandalf már játszott egy ideje a játékban, és - akár az autista a Rainmanben - képes volt a pakli lapjainak sorrendjét is valamennyire észben tartani... Csak ugyebár minden húzás előtt belekevert valahogy a Sötét Úr is... :roll:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja - 21 éve 6 hónapja #78742 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?

Ulmo írta: Gandalf zseniális (vagy inkább őrült) húzása szerintem az volt, hogy két "kelekótya félszerzetre" bízta a Gyűrű elpusztítását. Ez olyan, mint black jack-ben 20-ra lapot kérni.


20-ra lapot kérni NEM lehet (max 19-re :) ), ellenben az aprónépnek volt esélye (ha csak 0,0001% is), hogy megsemmisítse a Gyűrűt. Valóban őrült dolog volt, de a fennálló helyzetet tekintve a legjobb, amit Gandalf tehetett.
Nekem marad Szauron a kedvencem, annak ellenére, hogy Melkornak nyomába sem ér :roll:

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #78620 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?
Alyr, érdekes dolgokat írtál, megpróbálok válaszolni rájuk:

Ha az összes Vala összefogott Morgoth ellen, akkor tényleg semmi esélye nem volt. DE: ha megfigyeled, a noldák lázadása után kedves kollégáim (Manwë, Oromë, Tulkas) tettek nagy ívben Középfölde és a tündék/emberek sorsára. Még én is hiába könyörögtem nekik. Morgoth bízhatott abban, hogy a Valák még sokáig (egy öröklétig) nem fogják piszkálni őt, tehát jó ideig biztosítva van a teljes győzelme Középföldén. Aztán jött Eärendil, a többit már tudjuk... Ezért nem mondanám, hogy "tudja, hogy nem győzhet".
Hogy Szauront mennyire kellett megrontani? Kérdezzük meg Aulët, végülis az ő beosztottja volt :)

Alyr írta: Szauron azonban nem csak erőből játszott, Númenort elveszejtette, és megszerezte a gyűrűk fölötti hatalmat, és ő győzni ment Gil-galadék ellen, csak egy apró malőr becsúszott, ám így ott fejthette ki ártó hatását ahol mindig is a legjobban tudta. Az emberek szívében.

Megszerezte a gyűrűk fölötti hatalmat: a Három kivételével közreműködött az összes elkészítésében, tehát mindegyik kötődik hozzá. Mit kellett megszerezni? A hatalom már megvolt.
A sötétség az emberek szívében Morgoth műve. Szauronnak csak rá kellett játszania, ez nem nagy művészet.

Továbbá: hogy a balrog mennyire volt Szauron szolgája, nem tudom. Mindenesetre azonos "kasztba" tartoztak, maiák voltak mindketten. Hogy egyik maia parancsoljon a másiknak... Szarumán viszont inkább a saját szakállára dolgozott (jó hosszú volt neki :) ). A Gyűrű Keresése szerint a kémei akadályozták Szauron szolgáit, ő pedig még a nazgulokat is becsapta. Tehát eszközként nem nagyon tudta őt felhasználni.
Szauron logikája hibás volt (A Gyűrű biztos a leghatalmasabbnál van, a leghatalmasabb pedig Gondor jelenlegi/leendő ura. Őt kell megtámadni). Most kérdem én: a legnagyobb gonosz megengedhet magának ilyen hibákat?
Gandalf zseniális (vagy inkább őrült) húzása szerintem az volt, hogy két "kelekótya félszerzetre" bízta a Gyűrű elpusztítását. Ez olyan, mint black jack-ben 20-ra lapot kérni.

Alyr írta: És szerintem igenis gondolt a saját pusztulására és nem véletlenül tette a Gyűrűt önállóvá

Ám legyen, ezzel nem tudok vitatkozni. De én nem hiszem, hogy ennyire előrelátó lett volna. Ő a fajok feletti uralomra tervezte a Gyűrűt, én csak "mellékhatásnak" érzem, hogy a beleöntött gonoszság miatt néha önálló életre kelt az Egy. Csak az volt a célja, hogy visszakerüljön a gazdájához.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #78009 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?
Hmmm....
Az a baj, Ulmo, hogy túl logikusok az érveid és ne lehet beléjük kötni... :)
De azért én megpróbálom...
Morgothot azért nem szeretem annyira, mert ő lázadó, de olyan lázadó aki tudja, hogy nem győzhet.
(elvégre hiába volt ő a legerősebb vala a többiekkel együtt nem tudott ujjat húzni, és irigységből cselekedett, többször is,) bár kétségtelen, hogy neki Szauron csak követője volt, de nem hinném, hogy nagyon "meg kellett volna rontani"...

Szauron azonban nem csak erőből játszott, Númenort elveszejtette, és megszerezte a gyűrűk fölötti hatalmat, és ő győzni ment Gil-galadék ellen, csak egy apró malőr becsúszott, ám így ott fejthette ki ártó hatását ahol mindig is a legjobban tudta. Az emberek szívében.
És szerintem mindenre gondolt, csak arra nem, hogy a szolgái (Morgoth öröksége a balrog, és az általa elcsábított istar, Szarumán) által lekötött ill. elpusztítottnak vélt Gandalfnak még van energiája arra a zseniálid húzásra, hogy megfenyegesse őt, a legerősebbet egy (az egyetlen) olyan dologgal ami a hatalma ellen fordulhatott. Joggal feltételezhette, hogy Aragornnál van a Gyűrű, ráadásul Gondor jogszerinti trónörököse. Ez arra kéynszerítette, hogy felborítsa 500 éve csiszolgatott tervét.

És szerintem igenis gondolt a saját pusztulására és nem véletlenül tette a Gyűrűt önállóvá

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77959 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?

Elanor írta: Én Morgothra szavaztam, mert ugye ő is vala volt, és emiatt talán jellemző rá vmiféle fenségesség, intelligencia, van vmi tiszteletet parancsoló a lényében, amitől mégiscsak jobban lehet félni :twisted: , mint egy köpönyegforgató, alattomos vkitől, mint mondjuk Kígyónylevű, vagy akár egy undorító, rémséges szörnytől, mint Banyapók.
Sztem ő sokkal nagyobb rettegést tudott kelteni az emberek (tündékben, törpökben), mint a többiek. (Gondolom azért is, mert neki volt a legnagyobb hatalma a felsoroltak közül :arrow: ez is a vala lénye miatt.)


(Ulmo szaporán bólogat) Még annyit tennék hozzá, hogy nagy "bábjátékos" is volt. Nagyon jól alkalmazta az "oszd meg és uralkodj" elvét.

Alyr: még egy icipici kötözködés :) Szauronnál a nagy léptékű gondolkodást egyedül a númenoriak megrontásában látom, az igazi mestermunka volt, Morogth is csinálhatta volna. Az, hogy a Gyűrűbe öntötte a hatalmát, nem tudom, mennyire volt tudatos. Szerintem meg sem fordult a gondolataiban, hogy ezt a Gyűrűt valaha elvehetik tőle. Azon kívül, ha annyira profi lett volna, a tündék és az emberek soha nem győzik le. Még a hobbitok segítségével sem.

Alyr írta: Szauron a leggonoszabb, mert ő csinálta a Gyűrűt!


És Morgoth rontotta meg Szauront.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77897 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?
Én Morgothra szavaztam, mert ugye ő is vala volt, és emiatt talán jellemző rá vmiféle fenségesség, intelligencia, van vmi tiszteletet parancsoló a lényében, amitől mégiscsak jobban lehet félni :twisted: , mint egy köpönyegforgató, alattomos vkitől, mint mondjuk Kígyónylevű, vagy akár egy undorító, rémséges szörnytől, mint Banyapók.
Sztem ő sokkal nagyobb rettegést tudott kelteni az emberek (tündékben, törpökben), mint a többiek. (Gondolom azért is, mert neki volt a legnagyobb hatalma a felsoroltak közül :arrow: ez is a vala lénye miatt.)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77701 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?
Hmmm....
Ja és Ulmo, a Hobbit nagyon jó, csak az nem tetszik, hogy Bilbó előveszi az újságot és olvasni kezdi... De ez gondolom az eredetiben is így van...

Szauron a leggonoszabb, mert ő csinálta a Gyűrűt!

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77554 Írta: Ronat/Szméagol
Sziasztok!

Én Szarumánra szavaztam, mert ő végülis jó volt mielőtt "megismertük".
Az istarok rendjét mindig is nagyon vonzónak találtam. Az rengeteg felhalmozódott bölcsesség és józan ész (igaz mit várhatnánk a maiáktól).
Szarumán nagyobb volt rendben, mint Gandalf, ezt akkor sem szabad elfelejteni, ha Szarumán időközben gonosz lett, elcsábította a Gyűrű hatalma, mint annyi más lényt akkoriban... Valamikor Gandalf tőle kapott leckéket és nagyobb baj esetén tőle kért segítséget, abszolut bízott benne...
Mindig nagyon utáltam, hogy a filmben csak nagyon enyhén utaltak Szarumán "jó" voltára. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77505 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?
Üdv néktek!

Hmmm... kedden írtam egy nagyon jó választ Ulmo írására csak mielőtt elküldtem volna elszállt az inernet és 2 napig vissza se jött,
ennyi maradt belőle a fejemben:

Én a Gyűrű kódolásán azt értem, hogy Szauron a saját részévé tette a Gyűrűt és ezzel elérte, hogy akárhányszor megsemmisíthetik testét, újra testet ölthet.

Én Szauronban azt szeretem, hogy nem lázadó, több annál. A lázadósítás az, amikor megpróbáljuk, emberivé, szinte jóvá tenni azt,a ami emberfeletti, gonosz és beláthatatlanul hatalmas.
Lucifer pontosan tudta mit csinál, így jóval nagyobb önállóságra és hatalomra tett szert mint akármelyik angyaltársa. És persze neki is voltak követői: Samael, Azazel, Belzebub és a többiek.

Szauron nagyobb léptékben gondolkodik, mint az emberek, a tündék vagy akárki halandó lény Középföldén. Az ő eszén túljárni csak Gandalfnak sikerült, mert azzal, hogy Aragornnak adta a palantírt létrehozta azt az egyetlen helyzetet amelyben győzhet. Előre látta a történő dolgokat, és aszerint cselekedett. De ő sitar volt és azért küldetett Középföldére, hogy Szauron ellensége legyen.

most mennem kell

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77237 Írta: Eurynome
Eurynome válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?
Ja, Eru sokkal jobb fej :lol:

...and Death laughs back...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77212 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?
Bár off a dolog,de hát ki a francot érdekel... :twisted:
Jah,a Sátán tényleg nem önszántából került le odafentről.Jah,és persze hogy nem gonosz,csak mások a céljai mint kedves istenünknek... :twisted:

"Ezen a Földön találtam kincset..." :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77121 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?
a legédesebb depressziós nazgúloknál, akik ráadásul meg is vannak fázva lehet bárki is kedvesebb+aranyosabb????!!!!! :hello: :lol: :?: :!:

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77079 Írta: Eurynome
Eurynome válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?
Ha szabad belemásznom, Lucifer is csak azért űzetett ki a mennyekből, mert lázadt... Ő a LÁZADÓ, és ezt egyesek nem tolerálják túlságosan. :roll:

...and Death laughs back...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77077 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?

ÉSzAH írta: Egyértelműen Szauron a kedvencem. Még mindig azt mondom, hogy ő (és persze Morgoth) nem az abszolút rosszat, hanem a másságot és ezen keresztül a világ egyensúlya szempontjából aszükséges rosszat testesítik meg


Talán erre mondta Tolkien, hogy Melkor lényegében csak reformer volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77074 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?
Egyértelműen Szauron a kedvencem. Még mindig azt mondom, hogy ő (és persze Morgoth) nem az abszolút rosszat, hanem a másságot és ezen keresztül a világ egyensúlya szempontjából aszükséges rosszat testesítik meg, mely nélkül jó sem lehetne.
(Nosztalgia: Gandalf, de jót vitatkoztunk erről hajdanában, a Másodkorban. :-) )
A többi teremtmény mind-mind ennek a princípiumnak az anyagi vetülései.

De a nazgúlokat is nagyon szeretem. Jó lovagolnak és nagyon stílusos a szerkójuk. :-)

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #77056 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?

Alyr Arkhon írta:
Sajnos az Óidők történéseiben nem vagyok annyira járatos, de...

A három gyűrű őrzői nyakig voltak a pácban, ezért kellett visszajönniük a tündéknek és az emberekkel (akik egy korral korábban még Valinort akarták) összefogva legyőzni Szauront.


A szürkerévi tündéknek nem kellett visszatérniük, hiszen Lindonban éltek. Szauron a száműzött númenoriakat akarta kiirtani, ők csak a tündéktől remélhettek segítséget, ezért kötötték meg az Utolsó Szövetséget.

Alyr Arkhon írta: Uralkodni csak úgy lehet, ha túlél az ember/vala/maia/ainu és ha Szauron nem kódolja be a Gyűrűbe, hogy létezésének egyik alapja legyen, akkor Szarumán lett volna Mordor ura.


Szauron nem kódolt semmit a Gyűrűbe, egyszerűen a hatalma nagy részét öntötte bele.
Ha Szauron nem tér vissza a Harmadkorban, az istarok nem jönnek Középföldére, Szarumán nem uralna semmit.

Alyr Arkhon írta: Arwenrt nem én hasonlítom a régi tünde szépségekhez, hanem a tündék, ezért is nevezték Undómielnek.

Ez igaz, állítólag külsőre hasonlított hozzá, de teljesen más szerepet játszott, ezért nem tetszett a Lúthien-Arwen hasonlat (bár a sorsuk hasonló volt, ezen nem lehet vitatkozni)

Alyr Arkhon írta: Ha Ilúvatar világában nincsenek véletlenek, akkor az sem véletlen, hogy Szauron a leggonoszabb... :twisted:


Nincsenek véletlenek. Mit is mond Ilúvatar Melkornak:

"És te, Melkor, látni fogod, hogy minden dallamnak én vagyok a legmélyebb forrása, és senki sem tudja akaratom ellenére megváltoztatni a dallamot. Aki mégis megpróbálja, látni fogja, hogy ezzel is az én akaratomnak engedelmeskedik, és csodálatosabb dolgokat hoz létre, mint valaha gondolta." - vagyis mindent Ilúvatar irányít.

Hogy Szauron lenne a leggonoszabb?

Melkor/Morgoth lerandább tettei:

Fëanor Valák ellen fordítása
Fëanor és féltestvérei szembeállítása (ami fegyverrántásig fajult Valinorban), tünde-tünde ellen
A Két Fa elpusztítása - Valinor fényének elpusztítása
Az első gyilkosság Halhatatlanföldön
A tündék eltorzítása - az orkok kitenyésztése
Ember-ember ellen fordítása
Húrin megbüntetése

Mondj egy olyan dolgot Szauron művei közül, ami felér bármelyikkel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #76974 Írta: Lady Paradox
De mit túlélni?, egyébként ajánlom az alábbi könyveket:
-A gyűrű keresése
-Szilmarillok

Mi az hogy régi tünde szépségekHEZ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #76962 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?
Hmmm....
Végre valaki, akivel értelmesen vitába lehet szállni...
(lehet ám, hogy neked van igazad, de én kötöm az ebet a karóhoz, hátha mégsem eb, hanem balrog:) )

Sajnos az Óidők történéseiben nem vagyok annyira járatos, de...

A három gyűrű őrzői nyakig voltak a pácban, ezért kellett visszajönniük a tündéknek és az emberekkel (akik egy korral korábban még Valinort akarták) összefogva legyőzni Szauront.

Uralkodni csak úgy lehet, ha túlél az ember/vala/maia/ainu és ha Szauron nem kódolja be a Gyűrűbe, hogy létezésének egyik alapja legyen, akkor Szarumán lett volna Mordor ura.


Arwenrt nem én hasonlítom a régi tünde szépségekhez, hanem a tündék, ezért is nevezték Undómielnek.

Ha Ilúvatar világában nincsenek véletlenek, akkor az sem véletlen, hogy Szauron a leggonoszabb... :twisted:
majd még folytatom



"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #76945 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?
Bocsáss meg Alyr, de néhány helyen vitába szállnék veled:

Alyr írta: Ahogy eszköz szinte mindenki más is

Talán mert mindenki más vagy Morgoth/Szauron teremtménye, vagy Morgoth/Szauron rontotta meg.

Alyr írta: egyes-egyedül Szauron volt képes túllépni ezen, és kihasználva gazdája bukását mindenkit jól becsapott, mi több, belekukkantott a tündék legféltetteb titkaiba is.

Ha ez így lenne, a Három Gyűrű őrzői nyakig lettek volna a pácban! Ennek ellenére elrejtették előle a Gyűrűket, és meg is tudták őrizni mindegyiket.

Alyr írta: Ezenkívül megkovácsolta (kovácsolta?) túlélésének zálogát, a Gyűrűt, melynek segítségével méltó utódja lett egykori urának.

Korrekt. De hogy a túlélés záloga lett volna, azt kétlem. Ő uralkodni akart, nem túlélni.

Alyr írta: Az ő mesterkedése áll annak a hátterében, hogy Valinor és Középfölde, a tündék és az emberek, sőt, az emberek és emberek is eltávolodtak egymástól.

Aha. A Nirnaeth Arnoediad meg egy békés piknik volt a mezőn, Morgoth szervezésében :evil2: . Igaz, hogy Morgoth hatására a Keletlakók elárulták az emberek és tündék seregét, akiket majdnem az utolsó szálig ki is irtottak, de hát ez csak egy apróság.

Alyr írta: (Morgoth ellen azért néha sikerült összefogni, Beren és Lúthien, akik visszaszerezték a szilmarilt, még teljesen maguktól találkoztak, míg Aragorn és Arwen csak erős külső behatásra)

Persze. Elendil és Gil-galad szövetsége meg csak egy közös kirándulás a keleti végekre :evil2: . De azért megdöntötték Szauron uralmát.
Elrond szinte a halálba küldte Aragornt a lánya kezéért. Ez lenne az erős külső behatás? Arwent Lúthienhez hasonlítani szerintem kissé meredek: Arwen semmilyen tevőleges részt nem vállalt a Gyűrűháborúban (kivéve a zászlóhímzést), Lúthien azért kiállt Morgoth elé, szemtől szembe. A "teljesen maguktól találkoztak" kitételhez annyit: Ilúvatar világában NINCSENEK véletlenek.

Alyr írta: És ami a legfőbb, Szauron előre gondolkodott, és kétszer is elkerülte saját pusztulását. (pedig az összes valák ellene voltak, ami azért nem semmi)

Először is: ainut, valát, maiát nem lehet elpusztítani! Csak az erejét lehet annyira lecsökkenteni, hogy nem tud alakot ölteni többet. Egyébként melyik két esetre gondoltál? A Valák soha nem ellene, hanem a mestere ellen harcoltak!
Utumno elpusztításakor nem ő volt a fő célpont, elfeledkeztek róla. Az első kor végén visszarendelték Valinorba, meglógott Keletre. Númenor (a sziget) pusztulását ő nem tervezte be, Elendil és Gil-Galad győzelmét sem, de a testi alakja mindkétszer odalett (rövid időn belül!). Nem kerülte el a pusztulást, csak volt ideje újra erőt gyűjteni. Én sehol nem látom Szauron előrelátását.
"Nagy" Szauron egyszerűen Morgoth kicsinyített mása, semmi több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #76928 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?
Üdv!
Szerintem Szauron a leggonoszabb, mert:
Mordoth, hát ő se kutya, de neki nem volt kunszt, mert ő volt az első.
Az Ungóliant se kutya, mert inkább pók, de ő mégiscsak eszköz,
Ahogy eszköz szinte mindenki más is, egyes-egyedül Szauron volt képes túllépni ezen, és kihasználva gazdája bukását mindenkit jól becsapott, mi több, belekukkantott a tündék legféltetteb titkaiba is.
Ezenkívül megkovácsolta (kovácsolta?) túlélésének zálogát, a Gyűrűt, melynek segítségével méltó utódja lett egykori urának.
Az ő mesterkedése áll annak a hátterében, hogy Valinor és Középfölde, a tündék és az emberek, sőt, az emberek és emberek is eltávolodtak egymástól. (Morgoth ellen azért néha sikerült összefogni, Beren és Lúthien, akik visszaszerezték a szilmarilt, még teljesen maguktól találkoztak, míg Aragorn és Arwen csak erős külső behatásra)
És ami a legfőbb, Szauron előre gondolkodott, és kétszer is elkerülte saját pusztulását. (pedig az összes valák ellene voltak, ami azért nem semmi)
A nazgulok csupán a hatalmának megtestesítői, csupán részei hatalmas önmagának...



"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #76922 Írta: Hador
Hador válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?
Fekete Ancalagon sem szerepelt...
Tehát Glaurung... :cool2:

Aiya Eldalie ar Atanatári, utúlie'n aure! /Fingon/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #76826 Írta: Lady Paradox
Jééé!
Végre valakinek ismerős a CROSS BORNS -név?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #76503 Írta: Niphredil/Szméagol
Nazgúlz rúlz!
:wink: :wink: :wink:

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #76452 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?
Eszembe jutott hogy Szauront is mennyire birom föként a Cross Borns-os kazin van imádnivaló hangja 8)
Barbara M:Ha folyton chatelni akarsz javaslom a Tolkien HU chatet...vagy irj privátot....És Te nem vagy jogosult hogy Telukának nevezz :D

Közérdekü közlemény vége ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #76431 Írta: Barbara M.
Barbara M. válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?
Amúgy én is tudok Ilyenlenni.Különben is nem tudsz
nekem normálisat írni akkor inkább ne írj semmit!!! :cross: Amúgy ne haragudj, ha nem ez volt a célod.Tudod egy kicsit mostanában ideges vagyok.

Keresd az Kettétört Kardot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #76430 Írta: Barbara M.
Barbara M. válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?
Én nem akarlak eggyikőtöket se megbántani, de ha egy kérdésre ilyen bunkón tudtok válaszolni, akkor...Ja különben becéző versenyt tartotok?Telu(ka)

Keresd az Kettétört Kardot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #76230 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?

Telumehtar írta:

Barbara M. írta: :? Itt mit kell csinálni? Csak szavazni?


Jééé...rájöttél :?


Én is pont ezt akartam kérdezni, de Telu(ka) gyorsabb volt...
____________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #76144 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?

Barbara M. írta: :? Itt mit kell csinálni? Csak szavazni?


Jééé...rájöttél :?
Ja Banyapókot én is szeretem...a Frodós merénylet ellenére :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #76018 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: A Rossz oldalon állók közül ki a kedvenced?
Smaug kimaradt :evil: ...de szerencsére itt van Glaurung :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

"Nincs is szebb annál,amikor eléred azt,amit mindig is akartál" :D

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.213 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére