Beszélgetések

  • Zsodoo
  • Látogató
  • Látogató
15 éve 2 hónapja #380402 Írta: Zsodoo
Zsodoo válaszolt a következő témában: Beszélgetések
Sziasztok!

Szász T. Zsombor vagyok, MTT-s körökben Zsodoo. Először tavaly kerültem ebbe a társaságba, a 2008-as Naagy Nyári Táborral. Részt vettem az idei és a tavalyi TLV-n, mert szeretem a tolkieni világot és Tolkien összes könyvét. Ezek közül olvastam jópárat és a kedvencem a Szilmarilok és a Gyűrű keresése. A Szilmarilokban Earendil utazása tetszett a legjobban és a Nirnaeth Arnoediad--> kedvelem Maedhrost és Turgont. örülök, hogy tünde lehetek, mert semmiképp se szerettem volna 'csak' emberként tölteni a tábort :) Szeretek olvasni és írni (rövidebb történeteket), ezért is jelentkeztem a Szófaragó rendbe.
Maedhrosnak kifejezetten örülök, mert igazi karakteres irányító és bár Feanor nekem ellenszenves, a fia szimpatikus és pozitív szereplő.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380254 Írta: Ratzkha
Ratzkha válaszolt a következő témában: Beszélgetések
Én Magam MTT-s körökben a Ratzkha névre hallgatok (igen, elfogadott, ha csak rackának ejted :D ). A Gyűrűk urát tizenhat éves koromban olvastam először és azóta se. Pedig nagyon magával ragadott, de úgy voltam vele, hogy minden mást is el akartam olvasni, amit el a Tolkien fazon írt. A Szilmarilok eleinte nagyon nehézkesen ment, de voltak fejezetek, amikor rákaptam az ízére.
Igazából akkor kezdtem el többször is újra meg újra visszaolvasgatni különböző részeit, amikor különböző MTT tagok által koreografált, rendezett, előadott produkciókhoz kellett némi háttérinfó. És mindig egyre jobban tetszett, amit olvastam. Magát a Gyűrűk Ura könyvet legkésőbb a diplomaosztóm után nyáron el akarom újra olvasni, előbb biztos, hogy nem szánom rá magam. Addig inkább az egyéb, rövidebb, Tolkien világával foglalkozó irodalmak. A kedvenc karakterem egyértelműen Feanor, illetve talán még Tuor az, aki versenybe szállhat ezért a címért (mindegy, csak a lehetetlent kísértse).
Mondtam, hogy elsősorban a társasághoz kapcsolható kreatív tevékenységek kötöttek-kötnek ide leginkább. No meg A Társaság, elsősorban az a rettentő sok jó fej, barátságos, kerge, kreatív ember, akik miatt itt mindig van valami jó kis történés, amiért érdemes a közelben tartózkodni. Természetesen ez a tábor is egy lesz azok közül.
Magamrólb annyit, hogy társadalomtudományokkal foglalkozom és szeretem mindig az általánost keresni az egyediben, a folyamatokat és jelenségeket az emberek szintjén megfigyelni. Örömömet lelem mindabban, amiben van lendület, tűz, kifejezés és kifejeződés. Meg az a bizonyos plusz. Szeretem az önmagukon túl mutató dolgokat. Szabadidőmben szeretek bringázni, kirándulni, nagy néha szerepjátszani, és kísérletezgetek a jógával is.
Több éve rendszeresen csetlek botlok színjátszó körökben, elsősorban az MTT-hez kötődő Synithos társulatféleségben, ami az utóbbi időben talán már annyira nem csetlés, és csak sokkal ritkábban botlás. Ja igen. És rettentően szeretek lelkesedni és lelkesíteni. (Valamint láthatólag imádok kisregény méretű hozzászólásokat írni. Ebből igyekszem még lefaragni a kedvetekért. :D )
A tábortól azt várom, hogy lesz olyan jó mint az eddigiek (ami nem kis szó), de könnyen elképzelhetőnek tartom azt is, hogy a legfergetegesebb lesz mind közül. A táborban a színjátszók rendjét fogom gazdagítani, mert ez az, amivel szeretek hobbi szinten foglalkozni, bár az utóbbi időben szinte semmi időm sem jutott rá. A nemzetségnek érthetően nagyon örülök (mind nektek, csapattagoknak, mind a Maedhrosi rokonságnak), mert nagyon is közel érzem magamhoz ezeket a népeket. A legnagyobb tetteket mégiscsak noldák hajtják végre (kivéve azokat, amiket nem :P ), de engem mindig is érdekelt a meghozott súlyos, de rossz döntések természet és lélekrajza.
Emellett viszont szerintem pont a lényeget veszíti szem elől a noldák esetében, aki csak a testvérgyilkost és a mániákus ékszer tolvajt látja bennük. Vagy a beképzelt megalomán, önző disznókat. Különösen igaz lesz ez Maedhrosra és nemzetségére. Szerintem a noldák esete tipikus „nagy erő – nagy felelősség” szituáció. És amint már írtam, a két leghatalmasabb vala ellen vitézkedni félezer éven át nem kis dolog.

Még annyi, hogy természetesen senkinek sem kötelező kitalálni magának nolda nevet. Ha valaki szeretne, senki sem fogja ebben meggátolni sőt, de ezek elsősorban a keretjáték teljesebb átélését segítő elemek.

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380248 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Beszélgetések
Sziasztok!

Várszegi Éva alias Ring vagyok. 2002-ben csatlakoztam a csapatkaatkához az alapítóülésen, és konkrétan SÚ volt az első mtt-s akivel találkoztam. :D Jelenleg leginkább az egyetemmel töltöm az időmet magyar és biológia szakon koptatom a padokat. Ezen kívül szeretek táncolni (ezért ebben a rendben is leszek), angolt tanulni, és jógázni. a Gyűrűk Urával konkrétan úgy ismerkedtem meg, hogy apukámtól megkaptam a Fotr cd-jét, és egyből beleszerettem a zenébe. Nagyon izgalmas volt, a könyveket is úgy olvastam el, hogy végig pörgött a cd. A nevem is mutatja, hogy akkor Frodó volt a kendvenc karakterem (még nagyon-nagyon régen Alagi ill. Underhill néven is futottam), ma talán már inkább Faramir áll hozzám közelebb a Gyűrűk Urából. A Szilmarilokból a kedvenc részem amikor Númenor végromlásánál, a valák követei magyarázzák az embereknek, hogy nem értik miért szeretnének halhatatlanságot. Ahányszor elolvasom, mindig nagyon megérint... A tábortól azt várom, hogy érezzük magunkat jól!:) Én nagyon örülök, hogy végre nolda lehetek őszintén, valahogy eddig sose lehettem úgy igazán tünde (na ezt most jól megmondtam :p ). Maedhros a legnormálisabb Feanor-fi, és büszke vagyok rá, hogy ő a rokonom!

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380213 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Beszélgetések
Mae govannen!

Nicknevem szerint Sötét Úr vagyok, de többeknek csak SÚ, ami azért jó, mert a másik mániámhoz, az ókori Egyiptomhoz is passzol. :) Tolkiennel az Ősidőkben kerültem valamiféle kapcsolatba, még a GYU első megjelenése előtt, és azóta is tart a függőség. Annak idején először a Völgyzuglyot találtam meg, onnan csábítottak át a Tolkien.hurrá TolkienHU-ra, és itt ragadtam. Részt vettem az MTT alakulásának előkészítésében is, és alapító tagja lettem a társaságnak, sőt, az első vezetőségnek is tagja voltam. Aztán jött egy szünet az életemben, amikor a hétköznapok elvontak az MTT-től, de amint sikerült, visszatértem, és azóta is keserítem-boldogítom a fórum és a társaság életét. Itt a fórumon a Verses topik egyik gazdája vagyok, és újabban az FB tagja is. Mániám a fotózás, és a szavakkal való visszaélés, amit "irodalom" néven szeretnék elfogadtatni másokkal.
Nem tudom, hogy hányszor olvastam a GYU-t és a Babót/Hobbitot, de rengetegszer. A Szilmarilokat már kevesebbszer, kicsit telefonkönyv-feelinget éreztem benne, de azért annyira nem, hogy még néhányszor neki ne veselkedjek. Elbűvöl Tolkien világának szépsége, magassága-mélysége, kidolgozottsága, felfedezhetősége. Az ismereteim a tolkieni világgal kapcsolatban viszonylag szélesek, de elég felületesek. Azért valami ragadt rám a legutóbbi TLV kapcsán is, amiben a Hobbit kategória versenyzőinek életét keserítettem gonosz kérdésekkel. :)

Mit várok a tábortól? Semmit. Mindent. Elsősorban persze azt, hogy megmerülhessek a tolkieni világban, és jó eszképista módjára elhagyjam a Földet Arda kedvéért. Szerintem ez meglesz ;) Talán nem lepő meg, hogy a Szófaragók rendjébe kerültem. (Aran!)

Kicsit meglepett, hogy Maedhros nemzetségébe kerültem, a noldákkal sosem voltam különösen közeli kapcsolatban. Talán ez most megváltozik, én legalábbis azon vagyok, hogy egy nagyszerű tábor legyen, és tökéletesen ráhangolódjak arra, amit csinálunk, és akik vagyunk. Viszont most elhúzok vacsorázni. ;)

Technikai kérdés: célszerű, vagy éppen ajánlott/kötelező nolda nevet választanunk? Mondjuk nekem nem ártana, elég furcsa lenne Sötét Úr névvel noldáskodni :D :D :D "Heru Mornie?" Mit szóltok ehhez?

No tényleg megyek, kihűl a kaja...
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380199 Írta: Ratzkha
Ratzkha válaszolt a következő témában: Beszélgetések
Sziasztok, Nemzetem!


A tábori levélben (ha e-mailben kértétek, már meg kellett, hogy kapjátok, ha postán, hétfőre akkor is ki kell, hogy érkezzen) már láthattátok a nemzeti névsort, azaz hogy kiből is áll majd idén az a csapat, amelynek tagjai lesztek táborban. A továbbiakban a csapat szó helyett azonban szeretném, ha a nemzetség kifejezést használnánk, ugyanis nemzetségen belül is szét lesztek még bontva családokra, azaz (esetünkben két ) kisebb csoportra. Azonban a nemzetség lesz az a klasszikus értelemben vett csapat, aminek a keretein belül a nagy előadást összerakjuk majd, illetve amin keresztül a keretjáték eseményeiben is részt tudunk majd venni.

Tehát üdv néktek nemzetségem tagjai. Sokakat ismerek már régről és igen jól, sokakkal voltam már egy táborban, vannak azonban olyanok is, akikkel eddig nem volt szerencsém hosszabb beszélgetésbe elegyedni. Gondolom, ezzel sokan így vannak közületek is, ezért hogy megkönnyítsük egymás dolgát (és kifejezetten az újonnan jöttekét), szeretném, ha ebben a topicban mindenki írna magáról pár sort.
    - Ki ő, honnan jött, mikor csatlakozott az fórumozók, MTT-zők köréhez?
    - Mivel tölti szívesen az idejét, mi érdekli, miért épp az és hogyan szokott eleget tenni az érdeklődésének?
    - Honnan, mennyire ismeri/szereti Tolkien műveit, mi volt rá nagy hatással, melyik a kedvenc része, karaktere? Mit szeret a Tolkieni mitológiában?
    - Mit vár a tábortól, melyik rendbe került, miért azt jelölte meg és mit szól ahhoz, hogy Maedhros nemzetségébe került?
    - Mi véleménye a noldákról? És Feanor legidősebb fiáról?


Érdeklődve várok minden személyes élményt, írjatok bátran!



Nemzettségfőtök

Ratzkha / Tulconar

(az utóbbi a keretjátékban használandó nevem lesz)


U.I.: Szeretném, ha nem maradna senkiben semmiféle ki nem mondott kérdés sem a táborban, sem semmivel kapcsolatban. Ha valami nehezen értelmezhető, homályos abból amit írtam, nyugodtan tedd fel kérdésként akár mindenkinek itt a fórumon, akár nekem privát üzenetben, vonatkozzon az keretjátékra, felszerelésre, csapatfoglalkozásokra.

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #379901 Írta: Ulmo
Beszélgetések téma létrehozva Ulmo által
2009-es évi tábor topicja
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfRatzkhaAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.598 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére