Előkészületek

Több
15 éve 3 hónapja #381897 Írta: Ratzkha
Ratzkha válaszolt a következő témában: Előkészületek
Kedves Nemzetségem!


Mikor eme levelet olvassátok, én már Szanticska felé fogok zötyögni a szervezőkkel együtt. Odalent nem biztos, hogy lesz internet elérésünk, így ez az utolsó hozzászólásom tábor előtt. Minden további kérdésre telefonon tudok csak válaszolni, azt viszont nagyon szívesen. (Illetve térerő dolgában: a 20as telefonok sokkal inkább működnek, mint a 30-asok. Ha valaki véletlenül Mobil internetet akarna hozni: Pannonosat hozzon... :D )

A számom, amit ha minden kötél szakad, tábor alatt is hívhattok:

20 / 936 – 25 – 84

A tegnapelőtti, egyedül megtett bevásárló körutam és tegnap Ringgel együtt végrehajtott beszerzési akciónk is sikeresen zajlott. Mindenünk megvan, ami jó kis tunikák, fejpántok és köpenyek gyártásához kellhet. (egyébként ilyesmiket magatok is hozhattok otthonról: ha úgy gondoljátok, egy gyöngysort tök jól oda lehetne biggyeszteni a köpeny tetejére, és megvan otthon az a kis medál, pár speciális gyöngyszem, amit a közepére álmodtatok, nosza, hozzátok el.)

Az plusz csapati hozzájárulás, amit szeretnék a táborban ezekért tőletek beszedni 700 Ft lesz. Ezért mindenki kap majd anyagot és segítséget egy saját, egyedi tunika elkészítéséhez, és emellé még választhat, hogy köpenyt vagy fejpántot készít magának. Fejpánt biztos jutna mindenkinek, köpeny csak a fele társaságnak.

Még pár okosságot ide felvések, ami eszembe jutott:

- A köpenyek és tunikák gyártásánál és viselésénél egyaránt jól jöhet bármekkora számú biztosító tű . Ha ezekből valamelyiktök hoz párat, az biztos nem lesz haszontalan.

- Interneten, kedvelt művésznél, filmes tündeábrázolásokon utána lehetne nézni, milyenek a könnyen elkészíthető és jól kinéző Tünde hajfonatok.

- Fegyver: kard, íj, alabárd, játék illetve dísz, ha nem sajnáljátok/féltitek.

- Jelmezekre, ami úgy gondoljátok: illhet ide, szintén jól jöhet. Ez lehet bármi, ami az első korhoz kapcsolható: tünde hajcsattól az ork lábszárvédőig. (igen, a szöges nyakörv is lehet hasznos.) Bármi, amit egy csapatelőadáson fel lehet használni.

Bármilyen vízi csatázásra alkalmas eszköz nagyon hasznos lehet (vízipisztoly-, -puska, vödör, palack), ha a 36 fokos kánikula esetén külsőleg le akarjuk hűteni magunk és egymás agyvizét.

Bármi, amivel a szabad ég alatt kellemesen el lehet tölteni az időt barátokkal.

Találkozunk a táborban!

Üdv

Nemzetségfőtök

Tulconar
aki hétköznap csak Ratzkha

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381883 Írta: Lyona
Lyona válaszolt a következő témában: Előkészületek
Hű, ezek nagyon szépek! :)

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!
Téma zárolva.
  • Zsodoo
  • Látogató
  • Látogató
15 éve 3 hónapja #381847 Írta: Zsodoo
Zsodoo válaszolt a következő témában: Előkészületek

Sil írta: Az éjjel készítettem is egy prototípust is a medálból (messziről azért jobban néz ki, meg a színekkel is kissé hadilábon áll a fényképezőgépem):
img.photobucket.com/albums/v127/sil02/medal1.jpg
img.photobucket.com/albums/v127/sil02/medal2.jpg
img.photobucket.com/albums/v127/sil02/medal3.jpg

Sil, ez fantasztikus! (legalábbis nekem nagyon tetszik :) )
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381827 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Előkészületek

Sötét Úr írta: Sil, a címerekhez hozol valami sablont, vagy helyben mindenki kiszerkesztgeti magának?

Persze, viszek, a zászlóhoz viszont majd helyben szerkesztünk, nem nehéz. Az éjjel készítettem is egy prototípust is a medálból (messziről azért jobban néz ki, meg a színekkel is kissé hadilábon áll a fényképezőgépem):
img.photobucket.com/albums/v127/sil02/medal1.jpg
img.photobucket.com/albums/v127/sil02/medal2.jpg
img.photobucket.com/albums/v127/sil02/medal3.jpg
[size=9:p1j8i3fw](A fekete részeket vékony filccel csináltam, az aranyat meg zselés tollal, mert arany festékem nincs itthon. A nagyobbik csillagos verziót csináltam, mert a kisebbik elég esélytelen ekkora méretben, ez viszont még kivitelezhető. Az a legjobb az üvegmedálban szvsz, hogy az ember simán papírra dolgozik először, nem közvetlenül a medál alapra, és ha elrontja, kezd egy másikat és kész. És be lehet osztani a feladatokat, pl ha valakinek annyira nagyon rossz a kézügyessége, az úgy is részt vehet a készítésében, hogy mondjuk csak ragasztgatja őket.)[/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381787 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Előkészületek
Pár dolog, amit ne felejtsetek itthon:
- meleg ruha + eső elleni védőfelszerelés, zárt cipő, naptej, szúnyog- és kullancsriasztó
- némi pénz a tunikaanyagokra + költőpénz a büfébe, ja meg a hátralévő táborrészletek : )
- piros ruhadarabok, vagy ha netán van, akkor arany, egyéb jelmeznek használható "tüncujjú" blúzok és hasonlók
- a csapatfőzéshez fűszer, extra hozzávalók (ami nem romlik meg egy hét alatt)
- kedvenc hangszerek, Tolkien-könyvek
- sok-sok Beleriand- és nolda-hangulatú ZENE (cd, mp3, stb.)
- kis hangfal, ha több hangerőt szeretnénk csapatalkalmakon, mint amit egy notebook bír
- ötletek, kreativitás, nyitottság, jókedv, lelkesedés :)

Most ennyi jut eszembe, ha van még valami, kiegészítem, meg tehettek hozzá Ti is! ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381674 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Előkészületek
Túrógombóc batyuban? Na jó, nem is. Viszont Orsiehoz csatlakoznék, duplabatyu forevör.

Amúgy midndenkitől bocsi, időnként irtó késéssel reagálok, de azért lesek ide! Ami az anyagot illeti, én már látom lelki szemeim előtt, hogy jó lesz!

Sil, a címerekhez hozol valami sablont, vagy helyben mindenki kiszerkesztgeti magának?
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381628 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Előkészületek
Lenpamutnak hívják, kb. 150 cm széles és egy hatalmas tekercs, ami állítólag 30 m. És szép mélypiros. :)
(Bocs, nem volt egyértelmű, kinek szólt a mesélj :D )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381621 Írta: Lyona
Lyona válaszolt a következő témában: Előkészületek
Na, mesélj, milyen anyagot vettetek? *kíváncsi*
Függőágy? Hm, jól hangzik! :)

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381606 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Előkészületek
Egyébként viszem ám a Tutec-emet idén is, a griffendéles színeivel pont megy majd a csapatszínekhez. Remélem, a gyülekezőhelyünk közelében lesz majd függőágynak alkalmas hely. ;)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381597 Írta: Ratzkha
Ratzkha válaszolt a következő témában: Előkészületek
Alyr: ha megtisztelsz minket egy fél óra erejéig, első napon a jelenléteddel, akkor segítünk neked köpenyt készíteni... : ) Kezdem úgy érezni, hogy annyi anyagból, amennyit Kincsővel vettünk, az egész tábort feldíszíthetnénk.

Akkor a kajákról is megyitok egy szavazást, ha már egyesek így böködnek. :D De gondoltam úgy jobban előjönnek érvek is, ha nem nyitom meg kapásból a szavazást.

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381563 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Előkészületek
Tudom, hogy fura kérdés, de nincs valakinek vörös/bordó köpenye?
Amikor kitaláltam hogy akarok köpenyt akkor úgy volt még, hogy Fingon népéhez tartozom, ezért kéket foglaltam le, de így az nem biztos, hogy jó volna.
Legalább ennyivel szeretném jelezni a csapathoz tartozásomat.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
  • Zsodoo
  • Látogató
  • Látogató
15 éve 3 hónapja #381558 Írta: Zsodoo
Zsodoo válaszolt a következő témában: Előkészületek
Batyu.
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381555 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Előkészületek
Én is a batyura szavazok, ahhoz nem kell bográcsot vinni. Viszont akkor a fűszereket ne felejtsük el hozzá.
(1-2 éve valamelyik csapat csinált túrógombócot, és persze mindenki őket irigyelte, de nagyon későn ettek, ha jól emlékszem.)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381547 Írta: Kuvasz
Kuvasz válaszolt a következő témában: Előkészületek
Szívesen megkóstolnám azt a túrógombócot, de én a batyura szavazok, az a biztos.

"A tápolás a szerepjátszás halála.
A szerepjátszás a karakteré."
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381542 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Előkészületek
Batyu/nyárs még egy támogatás.
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381537 Írta: Lyona
Lyona válaszolt a következő témában: Előkészületek
Szavatós kajatopic? :D *megbökdösi Ratzkhát*

A batyu amúgy klassz, meg jó, meg szerintem. A túrógombóccal meg csak idegelem a népet :P
Amúgy ha nem lenne 100 év megcsinálni, mondanám a rakottrumlit is. (Bográcsos rakott krumpli, hmmm.... Nyamm.)

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja - 15 éve 3 hónapja #381526 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Előkészületek
tényleg a batyu / nyárs a legjobb mert abba mindenki azt tesz, amit szeretne. túrógombóc meg lehetne opcionálisan desszert, és aki szereti, az eszik. én felajánlom a részem, cserébe dupla adag batyuért :D
bonyolult, nehezen elkészülő dolgokat meg szvsz inkább hagyjuk (amúgy se vonz a Slambuc, illetve a zsíronsülés).

szóval batyu és tócsni forevör^^

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381516 Írta: Ratzkha
Ratzkha válaszolt a következő témában: Előkészületek
Túrógombóc

Tócsni (olajban sült, reszelt krumpli)

Slambuc
krumpli, tészta, szalonna) emezt viszont nagyon sokáig kell főzni, hogy jó legyen, és alapvetően zsíron sül)

Nyársalás Aki amit akar, azt szúrhat rá (lehetőleg ne csapattársat)

Batyu Szintén bármit lehet csomagolni

Gulyás (nem volt nagy lelkesedés, illetve egyik vegánk, Orsie ellenezte)



Ezekről fogunk szavazni? :D Mármint a zöldekről, a pirosról nem

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381501 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Előkészületek
Vega kaja, nyammm.... Legtöbbször vegákat eszem :evil:

Lyona: tudod mit, legyen tur(b)ógombóc! :) Tulképp szeretem, csak nehezen tudom elképzelni bográcsban.
Viszont esetleg megpróbálkozhatunk slambuccal is, vagy valami tradibb bográcsétellel. De ha ez sem nyer támogatást, akkor forza batyu!

(Igazság szerint tőlem leginkább ez illene ide: legyen túrógombóc sok hússal... ;) De nem vagyok telhetetlen. Megelégszem a mindennel.)
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja - 15 éve 3 hónapja #381455 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Előkészületek
Sziasztok!

Piros és arany cuccom nekem sincs, úgyhogy a közös anyagfelhasználást (vagymit) támogatom :) Én mondjuk nem szeretnék megint tógát, mint a tavalyi Lómai csapatban, de a felsőtesre csavart anyag nem rossz :) A póló meg _szerintem_ már dögunalom (hét éve mindig csak pólók vannak), akkor már inkább bármi más színes cucc/ékszer.

Kaja nekem mindegy, a batyu tényleg sokaknak megfelel. És továbbra is remek hagymás babot tudok főzni, ha esetleg érdekel valakit :D (Bár ipari mennyiségben/vega verzióban még nem próbáltam.)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381447 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Előkészületek
Én is batyura szavazok.

Valamint szólok előre, nemzetségi főzés idején számítani kell a nemzetséghez tartozó rendi és táborvezetők éhes szájára is.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381429 Írta: Orowan/Gery
Orowan/Gery válaszolt a következő témában: Előkészületek
A batyu tavaly nagyon bejött mindenkinek - mindenki belepakolja azt, amit szeretne, rádobáljuk a parázsra (vagy tűzre, türelemtől függően :D ), és kész. Gyors, egyszerű, és nem kell öt külön bográcsnyit főzni egyenként mindenki ízléséhez igazítva.

"The purpose of life is a life of purpose. "
(Robert Byrne)
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381416 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Előkészületek
nem szeretem a gulyást, még vega formában sem. sőt, igazából a túrógombócot sem annyira... :rolleyes:

nyárs- illetve batyu párti vagyok, természetesen vega módra^^, illetve a tócsni is jó ötlet.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381400 Írta: Lyona
Lyona válaszolt a következő témában: Előkészületek
Külön (később) szavazós topic a kajáknak? :D
Túrógombóc bográcsban kifőzve? :D
(szegény SÚ-t már tavaly is terrorizálam ezzel...)

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381384 Írta: Ratzkha
Ratzkha válaszolt a következő témában: Előkészületek
Sil: Jól látod. : )

A csapatjelvény kiegészítők további megbeszélését szerintem folytathatjuk a szavazásos topic-ban .

Más: a tábor vége felé az egyik napon lesz egy alkalom főzőcskézni . A kérdés, hogy mit szeretnénk sütni-főzni.
Csinálhatnánk
bogrács-gulyást is - de akkor két bogrács kell a vegák miatt.
Vagy volt már arra is példa, hogy valamelyik csapat tócsnit sütött.
Tipikus megoldás még a nyársalás,
vagy a batyuzás.

Ki mit szeretne? Kinek mihez van ötlete / receptje / nyársa / bográcsa?

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381315 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Előkészületek
Jól látom egyébként, hogy gazdagodtunk 1 db Ingweával? :D

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381175 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Előkészületek
Köszi!:D
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja - 15 éve 3 hónapja #381168 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Előkészületek
Stara: A táboros jellapon megadott e-mail címetekre küldtünk e-mailt mindőtöknek. Remélem, azért látatlanban is sikerült nagyjából eltalálni, hogy kiket szerettél volna bejelölni... :|

A fórumon nem tervezünk családszinten beszélgetni, mert ebből végképp nem szeretnénk, hogy bárki kimaradjon nethiány/nyaralás/stb. miatt. Szóval majd csak a táborban - de ott... :-)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381166 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Előkészületek
Szánom-bánom, de elmaradt a családos emailom elküldése, addig halogattam. :( Bocsánat érte. Honnan tudom meg melyik családba kerültem?
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #381163 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Előkészületek
A legnemesebb Feanor-fi kíséreteként együtt töltött hosszú évek során nemzetségünkben két egymástól elkülönülő, ám mégis összetartó család alakult ki. Valinor Két Fájának fényére emlékezve, a nemestünde nyelv erejével egy jobb kor emlékét hívtuk segítségül, amikor családjaink a Culúrien és Silmerosse neveket választották maguknak.

Culúrien 'aranyvöröst', Silmerosse 'ezüst harmatot' vagy 'Telperion harmatját' jelenti. Egyben a Két Fának kevésbé közismert nevei is.

Culúrien Ring családja, Silmerosse pedig az enyém.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfRatzkhaAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.195 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére