Előkészületek

Több
15 éve 3 hónapja #380282 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Előkészületek

Ratzkha írta: Jelenleg úgy áll a dolog, hogy a tábor eleje felé lesz kb. 3 óránk arra, hogy ilyesmivel (jelvénykészítés, pólófestés, akármi) foglalkozzunk.

Ezt azért nyilván nem gondolták komolyan, 3 óra nem elég ilyesmire. (A tervezésre lehet, de a megvalósítására tuti nem.) Bár ezt amúgy sem a hivatalos csapatidőkben szoktuk csinálni, hanem amikor épp ráérünk. Amúgy van egy csomó kézművesünk, a rend 1/3-át mi tesszük ki. Pólót is lehet viszonylag gyorsan festeni, ha megvannak hozzá előre a sablonok, és nem túl nagy a címer.

Ratzkha írta: Sőt még nagyobb, hogy előre be is szereztél mintának valót.

Persze, mert tavaly a fejemet vertem a falba, hogy nem vettem meg azokat a jó kis kagylómedálokat, amiket egyszer láttam a boltban, mert a csapatnak pont jó lett volna, de mire lett topic és nagyjából meglett az identitásunk, addigra már nem lehetett kapni. Utolsó pillanatban nem vicces ilyesmiért rohangálni.
Egyébként nem mintának való, csak nem fényképeztem le az összeset. :cool: Az üvegből van 40 db (20-as csomagokban volt, és olyan 25-30-as létszámra számítottam), a facuccokból 50-50. Ami nem kell, azt felajánlhatjuk más csapatoknak. (Mondjuk akikkel jóban vagyunk / jóban akarunk lenni. Vagy simán, akik lecsapnak rá.)

Ratzkha írta: Felmerül lehetőségként, hogy miután együtt megbeszéltük-megterveztük a jelvényeket, tarthatnánk esetleg egy találkozót, ahol kicsit előre dolgozva meghajtogatnánk / festenénk / kivágnánk a javát ezeknek a dolgoknak, hogy a táborban már csak befejezni kelljen. Látott már ilyet a történelem, és a csapatot is jól össze tudja hozni. Persze legfeljebb egy közös délutánra gondolok, semmi olyasmi, hogy a csapat felének egy heti robotjának eredményeképp első tábori naptól már csak teljesvértben mutatkozna a nemzetség.

Hát, ebben nem tudnék részt venni, ahhoz sajnos kicsit messze lakok. :(

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #380278 Írta: Ratzkha
Ratzkha válaszolt a következő témában: Előkészületek
Nem ennyire analogikusan gondoltam az atlantisz dolgot, csak úgy fílingre. Mi lehetett az, ami feltűnt az embereknek a tündékben? A szemkihúzás pedig csak mint egy a lehetőségek közül. Nem gondolom, hogy mindent kötelezővé és egységessé kellene tenni, csak felvetettem, mint a lehetőségek közül egy. Akár az arcfestés is lehet ilyen.

A vörösréz szerű drót nekem is teccik, de azt nem szeretném, hogy a tábor legvégére készüljenek el ezek a szépségek. Valószínűleg a kézműveseknek lesz a táborban egyéb gondjuk is, hogy ezt hajtogassák. Jelenleg úgy áll a dolog, hogy a tábor eleje felé lesz kb. 3 óránk arra, hogy ilyesmivel (jelvénykészítés, pólófestés, akármi) foglalkozzunk. A fejpánt örülök hogy tetszik.
És Sil! Nagy vagy, hogy utána néztél a Medáloknak! Sőt még nagyobb, hogy előre be is szereztél mintának valót. Nekem tetszik az ötlet! olyan medált tervezünk bele, hogy ihaj!

Felmerül lehetőségként, hogy miután együtt megbeszéltük-megterveztük a jelvényeket, tarthatnánk esetleg egy találkozót, ahol kicsit előre dolgozva meghajtogatnánk / festenénk / kivágnánk a javát ezeknek a dolgoknak, hogy a táborban már csak befejezni kelljen. Látott már ilyet a történelem, és a csapatot is jól össze tudja hozni. Persze legfeljebb egy közös délutánra gondolok, semmi olyasmi, hogy a csapat felének egy heti robotjának eredményeképp első tábori naptól már csak teljesvértben mutatkozna a nemzetség.

Többiek? Vélemény? Ötlet? Ezek csak az első agyviharok voltak, még bárki bármit bedobhat, sőt! Éljenek az új ötletek, hogy mitől leszünk mi másmilyen noldák, mint az eddig csapatok. Vagy milyenek a noldák a ti álmaitokban?

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja - 15 éve 3 hónapja #380275 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Előkészületek
Hát, tekintve, hogy a tolkieni mitológiában Atlantisz = Númenor, ezt a vonalat annyira nem tartom autentikusnak a tündékre nézve. Ráadásul nem mi vagyunk az egyetlen nolda nemzetség, hozzájuk képest nincs igazán jelentősen plusz tudásunk. És annyira még nem is ősi, még csak az Első Kort írjuk, hol van még a Harmadkor vége...

A szemkihúzás szvsz praktikus okokból nem túl nyerő ötlet: van több szemüvegesünk, akik csak elkennék, nekem meg a kontaktlencsém nem bírja túlzottan az ilyesmit. És ha végre rendes nyári idő lesz, olyan 30-35 fok körüli, akkor le is olvad.

Színek nyilván alapból a piros, merthogy Maedhrosnak mi más lenne, és egyébként Kincső mondta is, hogy ki vannak már osztva a nemzetségek színei, és a mienk a piros és az arany. Ezzel a párosítással meg amúgy is egyetértek, én is valami arany/vörösréz-szerű színre gondoltam eredetileg a piroshoz. A fejpánt jó ötlet, Maedhrosnak volt ilyenje vörösrézből, és a kézműves rendben egyébként is elvileg tanulunk majd némi drótékszerkészítést, és épp vörösréz drótból, szóval pont kapóra jön. ;)

Esetleg lehetne csapatmedálunk is. Amikor még nem tudtuk a beosztást, az előző évek tapasztalataiból okulva beszereztem többféle medálnakvaló alapot, így néznek ki:
img.photobucket.com/albums/v127/ ... edalok.jpg
A kör alakúak 2,5 cm átmérőjűek. A noldákhoz szvsz leginkább az üveg illene (ennek az előállítása a fémművességhez hasonlóan fejlett technológiát igényel, ugyebár), van hozzá aranyszínű akasztóm is. Lehetne mondjuk festeni valami címert papírra (jóval egyszerűbb, mint üvegre festeni), és azt ráragasztani az üveg hátuljára, lelakkozni, ráragasztani az akasztót és kész is.

A csapatpólót sem hagynám ki, annak a festése mindig jó kis közösségi esemény szokott lenni a tábor elején, szvsz az identitás kialakításához jól jön (meg persze a zászló is ;) ). Egy nolda csapatnak szvsz azért illik kitennie magáért ezen a téren is, meg egyébként is olyan pozőr dolog bevonulni a nagyobb eseményekre teljes díszben... :P

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #380269 Írta: Ratzkha
Ratzkha válaszolt a következő témában: Előkészületek
Ez a szitáros, indiai vonal, meg hasonlók nagyon elgondolkodtatnak engemet.
Honnan merítik a noldák azt a rengeteg erőt és tudást, amivel bírnak?
Ha most így jobban átgondolom, a noldákban van valami történelem előtti, ősi, mély tudás. Kicsit rokonítható az oly sok történelmi kultúrában (görögök, egyiptomiak, indiaiak) is megjelenő „Atlantisz gyermekei” mítoszhoz. A nap felkelése előtt érkeztek e földről egy messzi tájról, amelyet nem ismerünk, de kétségtelenül a fény és a boldogság hona.
Ebből elég sok mindent ki lehetne hozni. Nektek tetszene ez a vonulat? Az ősi, mindennél mélyebb és igazibb tudás birtokosai?

Ez alatt azt értem, hogy nyugodtan felhasználhatunk hasonló díszítéseket. Pl léteznek olyan tünde-ábrázolások, ahol a szemük egyiptomi mintára van kihúzva.

Meg lassan gondolkodhatunk azon is, hogy milyen nemzetségi jelképeink, színeink lesznek. Én például valami fejpántra gondoltam, drótból vagy valamilyen strapább anyagból és rá festés, esetleg valami mutatós féldrágakő.


(pl mint ezen az oldalon www.charlieandhilary.com/taliajenea.html felső sorban a középső nőci a fejpánttal. (ha ráviszed a kurzort, akkor mutatja a képet nagyban)

(Bevallom, nézegettem még ezen az oldalon is : www.elfringham.dsl.pipex.com/lot ... ures2.html
különösen az Elmo és Galadhon képeken látható fejékek tetszettek meg nekem. Vélemény? Vagy hogy a fiúkat se rémissze el a fejpánt lányossága: www.silmarillionwritersguild.org/sevenin07.php olalon Feanor arcképe.
Ja és persze ezek még csak látványterv és hantás, hangulat szempontjából érdekesek, aki tudja hogy lehet ilyeneket megcsinálni, annak jóval több szava van e kérdésben [Lyona? :D ])


Meg persze a noldák az ékkövek mesterei is voltak többek közt, tehát minden hölgy nyugodtan hozza el bármely kedves csecsebecséjét, amivel szívesen tündésítené magát. Meg olyat is lehet, hogy lesz valami hétköznapibb viseletünk (egy kevésbé díszes karperec, vagy nyaklánc, bármi) és valami, amit ünnepélyesebb alkalmakra is felöltünk (itt jöhetnek szóba a könnyebben leesős, hajba rakott fibulák, tiarák, ilyesmik).
Személy szerint én nagyon oda lennék egy nem túlcsicsázott, nolda férfiak nemes homlokát is büszkén ékítő fejpántért, ami nem esik le az első szélesebb mozdulatra, és ezen túl lehetne még ékesíteni magunkat, ha heppening van.

De mindnekitől várom az ötleteket. Milyen egyezményes jelvényt szeretnénk? Csapatpóló? Vagy inkább hasonló színvilágú, stílusú ruhadarabok? valami csapatjelvényben is lehet gondolkodni. Szeretném, ha együtt raknánk össze ezeket a dolgokat és mindenki jó ötlete benne lehetne.

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #380263 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Előkészületek

Ringbearer írta: na ennyit a zenei tudásomról! :p
de szerintem fantasztikus ötlet volt ezeket beletenni!

Miért, igazán nem volt rossz tipp, csak utánanéztem. ;) (Elég változatos hangszereket használtak a filmzenében, és érdekes dolgokat írnak róluk a bővített filmzenékhez járó kis könyvecskékben és az ingyen letölthető PDF-ekben is. :filmzenetopicgazdi: )

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja - 15 éve 3 hónapja #380262 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Előkészületek
na ennyit a zenei tudásomról! :p
de szerintem fantasztikus ötlet volt ezeket beletenni!

ja, és ne felejtsétek el:
"Azt szeretnénk, ha a családok valódi, bensőséges („családias”) kisközösségként működnének. Itt nem a keretjátékon és a nagy közös kreatív alkotásokon lesz a hangsúly, hanem a barátkozáson és egymás megismerésén/segítésén. Ennek érdekében a családok kialakításánál maximálisan szeretnénk figyelembe venni a táborozók kívánságait. 2009. június 28. 15:00 óráig e-mailben elküldheted, hogy a nemzetséged tagjai közül kikkel szeretnél egy családba kerülni. Maximum három nevet küldhetsz, és a neveket sorrendben fogjuk figyelembe venni (úgy tekintjük, hogy leginkább az első helyen szereplővel szeretnél egy kisközösségben lenni, és így tovább…) Megjelölheted a három név között valamelyik családvezetőt is. (Ám a beosztásnál a családvezetőre vonatkozó jelölést ugyanúgy vesszük figyelembe, mint bármelyik másik tagra vonatkozót.)"

Tehát kell sorrendben 3 név, akikkel együtt szeretnétek lenni a csapatban, és ezt küldjétek el az mtttabor@tolkien.hu -ra!

"Be the change you want to see." Gandhi
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja - 15 éve 3 hónapja #380261 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Előkészületek

Ringbearer írta: Ha megfigyelitek a számot, akkor az elején hallhattok szitárt... valahogy ez az ősi kultúra, de mégis kultúra előtti.

Nincs benne szitár, szvsz a sarangi-ra gondolhatsz, az van benne (ez szintén indiai, sokhúros hangszer, de vonós, nem pengetik). Illetve még egy szintén elég ősi hangszert, a monochord-ot érdemes megemlíteni ennél a számnál, az adja meg az alaphangot hozzá.

Ratzkha: egyébként kit értesz két leghatalmasabb vala alatt? Fëanor és a fiai csak egy vala ellen harcoltak, pláne Beleriandban, ahol annyira nem is hemzsegtek a valák.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja - 15 éve 3 hónapja #380244 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Előkészületek
Fény a valáktól, tűz a lényükből. Szíveket izzító szónoklatok. A bűnbeesés okozta hatalmas tettek.
Ha le akarnám őket írni, talán a Gyűrű Szövetsége film Lothlorien számával tudnám legjobban megragadni, amit én érzek "noldásnak". (
) Egy hihetetlenül ősi világ (emberi szemmel nézve), de hihetetlenül új (tünde szemmel nézve). Ha megfigyelitek a számot, akkor az elején hallhattok szitárt... valahogy ez az ősi kultúra, de mégis kultúra előtti.

Találtam egy jó kis videót youtube-on:

"Be the change you want to see." Gandhi
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hónapja által.
Téma zárolva.
  • Zsodoo
  • Látogató
  • Látogató
15 éve 3 hónapja #380222 Írta: Zsodoo
Zsodoo válaszolt a következő témában: Előkészületek
Hm, noldák... Mindig is szerettem a tündéket, főleg a noldákat, mert belőlük (még a könyvlapokon át is :) ) 'sugárzik' az erő. Ami erről a népről elsőre eszembe jut, címszavakban: erő, hatalom, büszkeség, tartás, makacsság, kitartás, céltudatosság, viszálykodás, erőszak, bölcsesség, másodteremtés, fea, Mandos, Valinor, Beleriand, Morgoth, Feanor, Galadriel, Finrod, Gondolin, Manwe, Ulmo, Earendil, Tol Eressea
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #380221 Írta: Ratzkha
Ratzkha válaszolt a következő témában: Előkészületek
Hehe.
A noldák nem pipáznak. E miatt csak arra kérnélek, hogy ha a keretjáték egyik klimatikus eseményéhez közelítünk, vagy a nagy előadásunk közepén álldogálsz a színpadon, ne gyújts rá. Amúgy persze mehet (az erre kijelölt helyeken :P ).

A tünde léthez még pár dolog a saját részemről:

A tündék ősiek, mágikusak, bölcsek. Valahogy Arda szerves részei: nem fel-, vagy kihasználják azt, hanem szelidítik.
A noldákról meg még annyit, hogy Eru Gyermekei közül a legnagyobb hatalmúak. Olyan tűz ég bennük - igen, szinte mindegyikükben - ami csak a legnagyobb regék hőseiben.
És mivel a FÉNY honából jöttek, őket is átitatja, valahogy sugárzik belőlük, ezért kicsit minden más fölött állnak. Tudásban, erőben, erkölcsökben egyaránt. Annyival állnak fölöttük, hogy ezt nem akarják és nem is szeretik éreztetni, de annál inkább adni másoknak és segíteni másokon.

Mandos átka pedig ennek ellenében, a noldák nagyszerűségével szemben munkált. Emiatt fordult rosszra mindaz, amibe belekezdtek. A noldák - és kifejezetten az apjukkal megesküdött Feanor-fiak Beleriandban a két leghatalmasabb Vala ellen harcoltak, s így maradtak csak alul.

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #380218 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Előkészületek
Akkor a noldák, egyelőre általánosságban (bár tulképp Fëanor fiaira ugyanezek jellemzők, beszorozva legalább 10-zel :P ):
Rendkívül büszke nép, de van is nekik mire. Az Első Korban még ég bennük a tűz, és nagyon erős a másodteremtő képességük. Él bennük a vágy, hogy aktívan alakítsák a világ sorsát, és meg is teszik, ezért is térnek vissza Középföldére (és próbáljon valaki az útjukba állni, ha egyszer elhatároztak valamit, legyen az tünde vagy vala... :P ). Nemcsak őrzik a tudást, hanem ők hozzák/hozták létre (lásd a különböző írásrendszereket, dalokat, regéket, stb). Kézműveseik, kovácsaik is híresen jók, nemcsak technikailag állnak jóval magasabb szinten, mint Középfölde többi népe (részben a Valinorban töltött időnek, részben adottságaiknak, képességeiknek köszönhetően), de kifejezetten művészi szintű dolgokat hoznak létre. Ékszereik elsősorban fémből vannak, ékkövekkel díszítve. Maedhrosról konkrétan tudjuk, hogy egy rézből készült karikát viselt a fején (nagyapjához, Mahtanhoz hasonlóan).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #380205 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Előkészületek
Hááát, nem is tudom. Az az igazság, hogy nekem a noldák, és főleg Feanor fiai voltak azok a Szilmarilokban, akik a legkevésbé sem tudtak megfogni. Úgyhogy sürgősen nekiállok újra, és ráhangolódom! Ne aggódjatok, nem leszek játékgyilkos, de a tavalyi avár szerep valamivel jobban megfogott. Igaz, akkor azt sem tudtam, hogy avár vagyok, vagy legalábbis nem emlékeztem rá.
Mindenesetre kiváncsian várom, hogy ki mit ír, és gyűjtöm, hogy mik az előnyei annak, hogy nolda lettem.
Amúgy nekem az elsők, amik a noldákról eszembe jutnak: büszkeség, rátartiság, fatalizmus. Az utóbbi némileg pozitív színben, ami a hétköznapokban elég nehezen hozható ugyan össze, de a hétköznapokban a pozőr is egészen mást jelent (érzelmileg-hangulatilag), mint a normális helyeken (ld. MTT).
Aztán, ha tovább gondolkozom, újabb fogalmak: hűség, céltudatosság, vakmerés. És nem utolsó sorban: erő. Azért ez nem rossz!

Szóval írjatok minél többet, rezegjünk rá a nolda-létre!

UI: pipáznak a noldák? :)
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #380195 Írta: Ratzkha
Ratzkha válaszolt a következő témában: Előkészületek
Üdv Néktek, Maedhros Dicső nemzetsége!

Az ismerkedést és a bemutatkozást szeretném ha a beszélgetések topicban bonyolítanánk. Kérlek oda is nézzetek be mihamarabb.
Ebben a topicban szeretném veletek megbeszélni, hogy kinek mit is jelent konkrétabban a tünde-lét. Illetve kifejezetten a Nolda lét. Mi jut eszedbe, ha kimondod ezt a szót? Mitől „noldás” valaki?
Milyen egy nolda kinézete? Nem az arcvonásai, azon nem nagyon fogunk tudni változtatni, de például milyen ruhákat hord, milyen kiegészítőkkel? Mivel foglalkozik? Mi okoz neki örömöt, mi szomorítja el?

Előbb szeretnék egy főleg ötletbörze-szerű kört nyitni, utána rátérhetünk konkrétumokra is.
Most először inkább a hangulatok, benyomások, szabadabb asszociációk uralkodhatnának. Nyugodtan írjatok ide bármit, ami az eszetekbe jut, ami megérintett titeket a szilmarilokból, vagy bármi más kapcsán.

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #380176 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Előkészületek
Aloha! :)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #380170 Írta: Dorka
Dorka válaszolt a következő témában: Előkészületek
Sziasztok! ;)
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #380150 Írta: Viki
Viki válaszolt a következő témában: Előkészületek
Hali nemzetség!:D

"Éljél úgy, mintha holnap meghalnál, de tanulj úgy, mintha örökké élhetnél!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #380067 Írta: Inez
Inez válaszolt a következő témában: Előkészületek
Sziasztok! :D
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #380055 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Előkészületek
helló nemzetségem :)

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
  • Zsodoo
  • Látogató
  • Látogató
15 éve 3 hónapja - 15 éve 3 hónapja #380019 Írta: Zsodoo
Zsodoo válaszolt a következő témában: Előkészületek
*törölve, már rájöttem*
Egyébként sziasztok! :)
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #379972 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Előkészületek
Sziasztok! Üdv kedves nemzetség!:D
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #379960 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Előkészületek
Szép reggelt! Üdv mindenkinek! :)

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja - 15 éve 3 hónapja #379952 Írta: Lyona
Lyona válaszolt a következő témában: Előkészületek
Késő van O_o Szia nép, bejegyzést töröltem.

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #379950 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Előkészületek
Lyona, ez a nemzetség topicja, nem a rendé...

Amúgy üdv, nép! :D

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja #379902 Írta: Ulmo
Előkészületek téma létrehozva Ulmo által
2009-es évi tábor topicja
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfRatzkhaAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.174 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére