Előkészületek

Több
15 éve 2 hónapja #381068 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Előkészületek

Ringbearer írta: Ja és ne felejtsétek elküldeni vasárnapig a maileket 3 névvel, hogy kivel szeretnétek egy családban lenni!!!

"Megismételjük adásunkat": holnap, azaz vasárnap 15:00-ig lehet elküldeni az e-maileket az mtttabor'kukac'tolkien.hu-ra, hogy ki az a 3 ember a nemzetségből, akivel szeretnétek egy családban lenni!
Aztán már remélhetőleg ripsz-ropsz meglesz a beosztás! :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380978 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Előkészületek
Üdv Maedhros népe!

Tiszta szívemből örülök, hogy Finwe leszármazottainak, ily öröm az élet.
Igazán soha nem tudtam azonosulni a tündékkel, de számomra pont Feanor és fiai valahogy kellően "emberközeliek" voltak ahhoz, hogy átérezhető legyen a történetük, és rajtuk keresztül Valinor és az első kor története. Közülük is főleg Maedhros (az egyetlen épp eszű Feanorfi) volt akinek belső harca igazi hatással volt rám.
Mi vagyunk azok, akik láttuk a Fák fényét, láttuk apáink munkásságát, s bár részt vettünk az áldott birodalom legszörnyűbb tettében, megbántuk azt, s immár valóban az ellenség legyőzése a fő célunk, és hogy segítsük az alantasabb tünde népeket, és embereket.

A piros-aranyról és a tógáról, nekem egy arany csattal összekötött vörös köpeny ugrott be:
media.photobucket.com/image/%20s ... partan.jpg
www.aceshowbiz.com/images/still/300_02.jpg
www.strongbodies.net/wp-content/ ... viePic.jpg
www.yourprops.com/norm-4784d5a24 ... Miller%27s )+(2006).jpeg

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380831 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Előkészületek
De jól folyik itt az ötletelés :) Nekem minden, amit írtatok szimpatikus. Mivel én az első pár napban nem leszek, valószínűleg nem nagyon fogok részt venni a csapatjelvények készítésében, hacsak nem csinálunk valamit tábor előtt. Bár már csak két hét van addig :o
Bennem most nagyon előjött a Curufinc identitás :D Próbálok átállni Maedhrosra.
Tényleg jó lenne eldönteni hét végéig, hogy kell-e valami olyan, amit előre meg kell vennünk. Pl anyag tunikához, mert akkor azt jövő héten meg kéne ejteni.

Majd írok bemutatkozást is...

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380806 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Előkészületek

Ringbearer írta: Lehet, hogy durva ötlet, de nem akarjuk a 2 fát és a szilmarilokat is valahogy belekomponálni ebbe a címerbe amit már elkészítettél?
Lehetne nagyon egyértleműen vagy stilizáltan? Esetleg úgy, hogy a két fa egymásba fonódjon... vagy ilyesmi?

A fákat nehezen lehetne, mert akkor nem lenne elég szabályos (középpontosan szimmetrikus), ami a nolda címerekre jellemző. Ráadásul akkor ezüstöt is kellene használnunk, nemcsak aranyat. De pl a címer körül amivel a maradék felületet szoktuk díszíteni, azok az indaszerűségek lehetnének most olyanok, mint a stilizált faágak (lásd Tolkien rajzai közül pl a Tree of Amalion, aminek olyan egybefonódó, íves ágai vannak levelekkel meg stilizált virágokkal). Hmm?
A szilmarilok jelenléte szvsz Fëanornál indokolt csak (+ van saját külön címerük is), Maedhrosnál nem (még csak nem is ő volt, aki legjobban hasonlított az apjára a fiúk közül).
Próbáltam annyira elszakadni Curufin címerétől, amennyire lehetett ugyanebben a témában, ráadásul hasonló színsémával. Ez jóval egyszerűbb, letisztultabb, a színei is sötétebbek (Curufinéban volt egy csomó narancssárga, és abban elég hangsúlyos volt az ezüst). Ez Fëanor címerének felépítését követi, hisz gyakorlatilag két kör a négyzetben, csak középen nem a szilmarilok vannak, hanem Fëanor csillaga. Ha a csillag fehér (nem ezüst), és esetleg kicsit kisebbre veszem, hogy a lángnyelvek (az arany) hangsúlyosabb legyen, akkor talán jobb lesz.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #380801 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Előkészületek
Sil, nekem ez nagyon tetszik, csak tényleg nagyon hasonlít a Curufines címerre...
Lehet, hogy durva ötlet, de nem akarjuk a 2 fát és a szilmarilokat is valahogy belekomponálni ebbe a címerbe amit már elkészítettél?
Lehetne nagyon egyértleműen vagy stilizáltan? Esetleg úgy, hogy a két fa egymásba fonódjon... vagy ilyesmi?

Ja és ne felejtsétek elküldeni vasárnapig a maileket 3 névvel, hogy kivel szeretnétek egy családban lenni!!!

"Be the change you want to see." Gandhi
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380798 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Előkészületek
Közben próbálok zászlóra való címert (illetve inszigniát) tervezni, első vázlat:
img.photobucket.com/albums/v127/ ... dhros1.jpg
A sárga részek helyébe képzeljetek aranyat. (Esetleg aranyat narancssárgával keverve, mint a völgyzugolyi zászlónál.) Tudom, hogy hasonlít Curufinéra, de végülis testvérek voltak. :oops: Meg hát piros szín + Fëanor-csillag + lángnyelvek...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #380752 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Előkészületek
igazából én sem úgy gondoltam, hogy mindenki kapja elő az arany színű "Dancing Queen" feliratú felsőjét, csak ha bármilyen szebb arany színű cucc van, amit felhasználásra alkalmasnak találtok azt elhozhatnátok. :)

"Be the change you want to see." Gandhi
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380730 Írta: Viki
Viki válaszolt a következő témában: Előkészületek
Sziasztok!
Látom, az ötletbörze már nagyon beindult!:)A fejpánt-dolog nagyon tetszik, és szerintem a tündékhez is illik!(Szerintem jó Ring szalagos-ékköves ötlete, mert az könnyen megvalósítható, és mindenki egyénre szabhatja)A tunika is jól hangzik, és sztem sokkal egyedibb lenne, mint egy sima póló...feltéve, ha lányokhoz illően is meg tudjuk csinálni!A kézműves dolgokban szívesen segítek, a zászlófestésben is benne vagyok! A piros-arany párosítás nekem tetszik, és szerintem is jobb lenne, ha az aranyat inkább díszítésként, ékszerként viseljük.
A tábor előtti tali nagyon jó lenne...előkészületek, ismerkedés,meg ilyesmire;)

"Éljél úgy, mintha holnap meghalnál, de tanulj úgy, mintha örökké élhetnél!"
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380687 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Előkészületek
no akkor ha maradunk az arany és piros kombónál, akkor meg kell kérjelek Titeket, hogy akinek több ilyen van az hozzon Táborba, merthogy mint említettem, sem a pirosat, sem az aranyat nem szeretem, ezért otthon nem tartok^^ most is kizárólag miattatok fogok ilyet hordani :)

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380681 Írta: Lyona
Lyona válaszolt a következő témában: Előkészületek
Szerintem az arany nem igazán megoldható ruhában, hacsak nem öltözünk Leia hercegnőnek, vagy az egy másik tábor? :)
Nekem jobban tetszik a fessünk arannyal a piros alapra, illetve talán ékszer-szinten lehetne gondolkodni...

Üvegköveket egyrészt lehet az IKEA-ban kapni, de azok ilyen lónagy kristályok, marad a gyöngybolt üvege, ami drága, vagy műanyag, ami olyan, amilyen. :)
A dekor üvegkavics mennyire izé? Abból asszem 5-600 ft egy nagy üvegnyi, szintén IKEA, bár az nem csiszolt, szal nemtom...

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380668 Írta: Dorka
Dorka válaszolt a következő témában: Előkészületek
Sziasztok!

Hű, mennyi szuper ötlet. :)
Nagyon tetszene a tunika, a medál, a fejpánt és a zászló.
Rengeteg piros ruhám van, mivel a fekete mellett az a kedvenc színem, arany semmi, de addig kitalálok valamit. ;)
Nem tudok szépen rajzolni, de szívesen segítenék pl. fejpántot/medált készíteni, mert szeretem a pepecselős dolgokat ;)
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380648 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Előkészületek
Wow, mennyi jó ötlet! Máris kezdem megszeretni az új helyzetet! :D

Dekorgumi, mint fejpánt: én is akarok!!! :) Megnézem azt is, medál címszó alatt, hogy tudok-e valamilyen látványos, de elérhető árú kristályt keríteni. Vannak ilyenjeink, csak az a baj, hogy leginkább Swarovski, az meg üzletszerű kéjelgésnek minősülő fokon drága. (Hányan is leszünk?)

Piros cucc... Az szinte nincs. Na jó, van egy kabátom, amire ne legyen szükség, és van egy pólóm, mindenféle Segítőkész Tomi felirattal... Viszont annak ellenére, hogy jobbára kékben meg drappban, szürkében járok, szívesen veszek fel pirosat, úgyhogy LEGYEN! Arany végképp nincs... Különben is, nálam a szakmai ártalom miatt, az arany csúnya: olyan, mint a besárgult ezüst, amit pucolni kell. :) Viszont a piros alapon arany az bejön, mint állat.
Eszembe jutott - ha már írtátok, linkeltétek, stb. - hogy ilyen piros általvetőket lehetne csinálni esetleg. Az csak nem olyan sok munka - gondolom én - és árban is barátságosabb talán.
(Őőő... a végén még idén is Mikulásnak öltözöm? :D :D :D )

Ha szervezünk dekor- és egyéb okokból előtalit, én örömmel mennék rá, csak lehetőleg ne munkaidőben legyen!
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380557 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Előkészületek
Hm, egészen pontosan mi is az a dekorgumi? Mert cuki kis csibék meg húsvéti nyuszikat találtam csak a neten. Ez ilyen színes lapocskák, nem? Mi lenne ha a fejpánt egy szalag lenne, és arra arannyal lefújt tündés formákat ragasztanánk dekorgumiból, és középre valami ékkő-szerűt?

Szóval eddig ilyen ötletek vannak:
- tunika
- köpeny
- póló
- medál
- fejpánt
- zászló
- otthonról vadászott mindenféle vörös, piros, és esetleg arany színű cuccok

De mi lenne az, amit a medálra/zászlóra/pólóra festenénk? Valami jelvény?

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380518 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Előkészületek

Lyona írta: Zászló legyen!! Azok után, amit Sil tavaly festett, szerintem a zászló instant kötelező! Ha már iylen piktorunk van... :)

A tavalyi? De hát az szegény kész se lett, és mivel az eső miatt nem volt elég hely, hogy összenézzem egymással a két oldalát, nem is lett egyforma a minta. :oops: Az én kedvencem továbbra is Laczy, a curufinces zászló.

Lyona írta: Fejpánt? Dekorgumi? Reakciók? Halló? :)

Hát, abból én még csak A4-es méretűvel találkoztam, az meg túl rövid fejpántnak. És nem elég merev, nem artja meg az alakját, legalábbis amit eddig láttam. Van belőle másmilyen is?

Mondjuk arany ruháim nekem sincsenek, de piros van, voltam már párszor piros meg bordó alapszínű csapatban, meg egyébként is szeretem a pirosat.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #380510 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Előkészületek

Lyona írta: Fejpánt? Dekorgumi? Reakciók? Halló? :)

Egyenlőre várjunk még egy kicsit, még sokan nem jelentkeztek be!

"Be the change you want to see." Gandhi
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #380505 Írta: Lyona
Lyona válaszolt a következő témában: Előkészületek
Zászló legyen!! Azok után, amit Sil tavaly festett, szerintem a zászló instant kötelező! Ha már iylen piktorunk van... :)
Amúgy én is szeretek festeni nagyon.
Piros cuccom konkrétan 3 darab van,a bból az egyik egy táncos nadrág... o_O Arany nulla. Na, szép. Asszem átkérem magam valami kék-ződ csapatba. :P

Ja, én tudok varrni géppel, amúgy. Szóltam. :)

Fejpánt? Dekorgumi? Reakciók? Halló? :)

(Ja, fordítás jön majd. Vigyázat, angoltanár a fedélzeten! :D )

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380504 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Előkészületek
hát konkrétan nekem csak kék és zöld cuccaim vannak... (múlt évi csapatban ez ugye elég jól jött)de azért benézek anyukám szekrényébe is tábor előtt... :P

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380495 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Előkészületek
hm, piros cuccok nekem se nagyon vannak, mivel nem annyira szeretem (csak a hajamon :D ). fekete, kék, lila, zöld az van dögivel.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380472 Írta: Stara
Stara válaszolt a következő témában: Előkészületek
Piros-arany. Hmmm, piros cuccom nem sok van, arany meg egy se.:/ Ebből kifolyólag támogatok mindenféle ott elkészítendő egyszerű egyen dolgot, tekintettel arra,hogy egy elő-tali nem nagyon menne nekem sem. A tunika/általvetős ruha ötlet nekem tetszik.
Részemről még mindig köpenymániákus vagyok,a gondori köpenyt nagyon szerettem, és azt még elkészíteni sem volt túl bonyolult. (annyiból állt, hogy levágtunk egy téglalap alakú anyagdarabot, be sem szegtük, a hátára ráfújtuk, vagy ráfestettük a Fát, a tetején a vállrésznél lehajtottunk egy tetszőleges méretű részt, azt használtuk csuklyának, és az elején biztosítótűvel összefogtuk) Most ezt nem azért írtam, hogy olyat kéne, csak ötletnek, hogy egyszerűen is el lehet készíteni egy elég jó ruhadarabot. :) Na, ez egy nagyon konstruktív hozzászólás volt....
De hogy ötlet is legyen benne: gyors tunika:
kitkatty.deviantart.com/art/Supe ... moodonly=1
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380468 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Előkészületek

Sil írta:

Orsie írta: a drótpántot illetően csak annyi, hogy ha fémből van, akkor én biztos nem tudnám hordani, mert fémallergiám van :P

Minden fémre? Ezüst(özött), arany(ozott) cuccokra is? Vannak elvileg hypoallergén fémek, mint pl titánium, nióbium, azokra is?

arany, ezüst jöhet, titánium is, nióbiumot fogalmam sincs. de semmilyen bizsut vagy csak részben ezüstöt nem bírok mert nagyon hamar csupa ekcéma leszek tőle :P konkrétan volt már a homlokomon is fém ami kiütött és egy hétig kellett takargatnom./amúgy az aranyat nem is szeretem, ezüstékszert hordok./

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380465 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Előkészületek
Ja, de akkor később lesz még idő rá, csak az a 2-3 nap esik ki, és nem is biztosan.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380460 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Előkészületek
Jesszusom mennyit írtatok már :) elveszek a sok ötlet között. Remélem, aki még nem szólt hozzá, az győzi :)

Viszont sajnos tényleg 3 óra lesz az identitásokra szánt nemzetségidő a tábor elején (tervezni esetleg előző nap családidőben lehet egy kicsit), mivel nem tudhatjuk, hanyadszorra kerülünk sorra a csapatelőadással (ez sorsolással dől el). Ha az első csapatelőadásos napon, akkor 2 napig azzal leszünk elfoglalva, és csak utána tudjuk folytatni a jelvényeket.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #380423 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Előkészületek

Orsie írta: a drótpántot illetően csak annyi, hogy ha fémből van, akkor én biztos nem tudnám hordani, mert fémallergiám van :P

Minden fémre? Ezüst(özött), arany(ozott) cuccokra is? Vannak elvileg hypoallergén fémek, mint pl titánium, nióbium, azokra is?

Ratzkha: pont be akartam linkelni Jenny Dolfen galériáját ihletszerzés céljából, de látom, már rátaláltál az egyik képére. :D

Ringbearer írta: Ill. zászló legyen-é vagy ne legyen?

Legyen. Én speciel kifejezetten szeretek zászlót festeni.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #380375 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Előkészületek
Lyona, miért nevetnénk ki?? Nekem nagyon tetszik az ötlet!! :cool:
Meg a medálok is tök jók lennének!

Ratzkha írta: Vagy lehetnének egészen más, átalvetős ruhadarabjaink, nem tudom ilyesmiket mennyire nehéz megcsinálni. Viszont talán jobban szellőzik majd a 40 fokban, mint a póló + ing + köpeny.

( media.photobucket.com/image/nold ... 1193027777

ez szerintem egy nagyon jó kép, itt nekem kifejezetten Fingolfin vállára tekert felsőruházat tetszik. Egyszerű anyagból megoldhatónak látszik. Meg ha már látjuk, hogy miként kötjük magunkra, akkor oda festünk rá jelvényt, egyebet, ahova csak akarunk. De persze itt is szeretnék kompetens véleményeket hallanim, mert amennyit én a ruhákhoz értek...)

Nekem ez a tunika is tetszik, mint amilyen a képen van. Tehát ha nem a szokványos módon tűzzük össze (fent a nyaknál össze csíptetni), hanem keresztbe vetjük át és úgy, akkor nem nézne ki rosszul! Mondjuk sztem ez igencsak "fiús", nem? Lányokon nem állna hülyén? Akár lányoknak lehetne nézni valami szép vörös, ámde ólcsó felsőt (tunika szerűt), és akkor egy kötéllel, vagy valami ilyesmivel megkötnénk?

Itt találtam englisül leírásokat, de én sajna nem értem (még :p ), megtenné valaki, hogy lefordítja a legszükségesebbeket leírja vagy ilyesmi?

Van olyan, hogy hogyan lehet gyorsan tünde ruhát készíteni:
www.alleycatscratch.com/lotr/ClosetQuick.htm#Elves
Meg tünde pasit:
www.alleycatscratch.com/lotr/Quick/ElfMale.htm
Galadrielt:
www.alleycatscratch.com/lotr/Quick/Galadriel.htm

Találtam olyat is, hogy hogyan kell tünde sminket készíteni:
www.alleycatscratch.com/lotr/makingem/Makeup/ElvenFace.htm

Ill. zászló legyen-é vagy ne legyen?

"Be the change you want to see." Gandhi
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380372 Írta: Lyona
Lyona válaszolt a következő témában: Előkészületek
Ööö, ne nevessetek ki... Fejpántnak dekorgumi (ez a szivacsszerű izé) lefestve/lefújva fémszínűre? Az elég merev ahhoz, hogy ne gyűrődjön, mint mondjuk egy karton, de megálljon a helyén, viszont könnyű, könnyen alakítható (sniccerrel akár még cirádásra is) és nem is drága.

Ráadásul nem rézdrót, hogy az allergiásoknak (pl. nekem is) gondot jelentsen, a nem allergiásokat meg beszínezze szép ződre :D

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380367 Írta: Ratzkha
Ratzkha válaszolt a következő témában: Előkészületek
A csapatpóló jó dolog, ha nem egész táborban azt pingáljuk, és mégis jól néz ki. Bár bennem felmerült az is, hogy valami másra fessünk, ne pólóra. Vagy vegyünk mindenkinek 3 számmal nagyobb pólót és varrjunk rá 1-2 gombot, meg ecsettel fessünk rá úgy, hogy tunikának nézzen ki. (Jó ezt nem gondolom teljesen komolyan, de valami tunika-szerű nagyon hangulatos lehetne.)

Vagy a tunika ötletet támogatná valaki? Van valahol neten egy angol leírás arról, hogy lehet nagyon egyszerűen egy ingből, pólóból, köpenyszerű anyagból könnyen tündének öltözni. De ennek az átbogarászására nem érdemes nagyon időt szakítani, ha a tunika téma csak engem hoz lázba.

Vagy lehetnének egészen más, átalvetős ruhadarabjaink, nem tudom ilyesmiket mennyire nehéz megcsinálni. Viszont talán jobban szellőzik majd a 40 fokban, mint a póló + ing + köpeny.

( media.photobucket.com/image/nold ... 1193027777

ez szerintem egy nagyon jó kép, itt nekem kifejezetten Fingolfin vállára tekert felsőruházat tetszik. Egyszerű anyagból megoldhatónak látszik. Meg ha már látjuk, hogy miként kötjük magunkra, akkor oda festünk rá jelvényt, egyebet, ahova csak akarunk. De persze itt is szeretnék kompetens véleményeket hallanim, mert amennyit én a ruhákhoz értek...)

De ezek még mind csak ötletek. A ruházkodást természetesen nem tenném kötelezővé, csak ötleteket adhatnánk egymásnak egy két jellemzően tündés cucc megalkotásához, oszt kinek mihez van kedve, ideje.

Viszont ami erősen javallott, az hogy mindenki az otthoni ruházatából elsősorban a vörös és aranyszínűeket hozza el. Meg minden olyat, ami tündés lehet. Csizma, saru, vászonnadrág, lábszárvédő, alkarvédő (lovasok és íjászok előnyben).
Ja és a családi aranyat azért hagyjátok otthon... :D

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380356 Írta: Ratzkha
Ratzkha válaszolt a következő témában: Előkészületek
SIl: A két vala ellen küzdöttek alatt főleg azt értem, hogy amellett, hogy harcolásztak Morgoth összes férgével (kik között sárkányok és balrogok és hasonló kispályás arcok is voltak), folyamatosan szenvedhették Mandos átkának következményeit: a viszályt, a gyűlölködést, a szerencsétlen egybeeséseket, és mindezek által folyamatosan fokozódó paranoiát.

Lyona! Örülök, hogy tetszik, ez a fejpántosdi nekem is szívügyem... annyi mindent ki lehetne belőle hozni... és szerintem ennél sokkal tündésebb dolgot, mint a homlokunkon hordott ékkő díszítéses izé, ki sem lehet találni.

Nellas: Maedhros szerintem is az egyik (ha nem A) legnagyobb arca tünde hercegek közül. Aki most mégis mindenki felé fordul, segítséget kér és összeszervezi a legnagyobb szövetséget, amit valaha látott Beleriand.

Orsie: a nevek és szövevényes viszonyok tisztázására nekem nagyon sokat segített, hogy amint megláttam egy nevet, rögtön hátra lapoztam a függelékhez és elhelyeztem az illetőt a családfán. De természetesen nem kötelező irodalom ez sem, csak élvezhetőbbé teszi a tábort, ha tudod. Ha pedig valakinek sehogy sem sikerül összeismerkedni a háttér sztorival, a leglényegesebb dolgokat úgyis elmondom majd a tábor elején.

De hisz tolkient sose kötelességből olvas az ember, és nem hiszem, hogy annyira kötelezni kellene ilyesmire a táborba jelentkezőket... :D

If you'll tell anyone who will listen but you feel ignored
If nothing's really making any sense at all
Let's talk
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380334 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Előkészületek
hahó!

a csapatpóló és a medál is jó ötlet. azok a fából készültek amiket Sil belinkelt, nagyon tetszenek! a drótpántot illetően csak annyi, hogy ha fémből van, akkor én biztos nem tudnám hordani, mert fémallergiám van :P
nem tudom, hogy lenne-e időm a tábor előtt ráérni fabrikálni, de egyszer pár óra biztos nem lenne rá elég.

régen olvastam a Szilmarilokat, de nemrég a Húrin gyermekeit, azzal kicsit felfrissítettem a tudásom. ha lesz időm, még a Szilmariloknak még egyszer nekiesek Tábor előtt. egy bajom van vele, hogy tényleg nagyon sok benne a név és a szövevényes viszonyok, és el lehet veszteni a fonalat. a noldákat kedvelem, bölcsek, kitartóak, erősek, nagy tudásúak, van hatalmuk - és ez számomra ellensúlyozza a makacsságuk meg gőgjük. az a jó a noldákban, hogy nem "fekete-fehér" a jellemük, hanem összetett személyiségek.

ez az ősi motívum, amit Ratz mondott, nekem tetszik.

no majd még írok később, csak most munkahelyről suttyomban netezek és még sok a dolgom :)

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja #380323 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Előkészületek
Üdv Nemzetségem!
Csak kapkodom a fejem, mennyi minden történt itt tegnap óta :) Tök jó. A medál remek ötlet, nekem a fejpánt is tetszik, de egyetértek Lyonával, hogy a drótos változat kissé húzós.

Más: noldák. Nos nekem az jutott eszembe, amikor megláttam a csapatbeosztást, hogy dejó, Maedhros volt az egyik kedvencem a Szilmarilokban. És egyébként is terveztem, hogy újraolvasom, szóval most szépen neki is ülök :) És hogy gyarlóság. Én mindig a legemberibb tündéknek találtam őket, annyi hülyeséget csináltak a történetekben és ettől lettek olyan szimpatikusak nekem. Tudom, fura, mert mégis csak ők a legtündébbek is, de nekem ez volt a benyomásom róluk.

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."
Téma zárolva.
Több
15 éve 2 hónapja - 15 éve 2 hónapja #380288 Írta: Lyona
Lyona válaszolt a következő témában: Előkészületek
Hű, medál! Dejó!

Hát, fejpánt drótból nagyon macera, hogy szép legyen és ne nagyon összedobott. A vastagabb történeten gondolkodom, mert érzem, hogy valami van, ami erre zseniális lenne, csak nem jutott még el a tudatos részébe az agyamnak. Na de majd. Mert amúgy szerintem csodaszép lenne ám.
Én pártolom a csapatpólót is.

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!
Utolsó szerkesztés: 15 éve 2 hónapja által.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfRatzkhaAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.040 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére