Fotó

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #403438 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
A Doodle-szavazás és a Facebookos bejegyzések alapján a fotózás szeptember 7-én lesz, 17:30-tól 22:30-ig. Aki csak később tud csatlakozni, azt is szeretettel várjuk. Hamarosan pontosítom a találkozó helyét, tervezett útvonalát is.

Ha tudsz, állványt hozzál magaddal, illetve szükséges lehet még a távkioldó, ha van. Objektívnek a normál és a kisebb telék a legmegfelelőbbek, de egy-egy képnél a nagylátószögű is munkát kaphat. Ha nem cserélhető objektíves a géped, akkor persze ez nem érint. :) Vakura is szükség lehet, de nem feltétlenül kell - elég lehet a beépített.

Találkozó helyszíne, elérhetőség:

Kálvin tér, a Kecskeméti u. felőli két feljárat között. Az útvonalat együtt alakítjuk ki, aki később csatlakozna az hívjon valakit, aki már velünk van!

Az én számom nulla6 húsz 5nyolcvan3 8kilenc-huszon3
Utolsó szerkesztés: 12 éve 7 hónapja által. Indoklás: Találkozás adatai pontosítva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403417 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Mit szólnátok egy közös fotózáshoz, bemelegítőként itt, Budapesten, pontosabban a Belvárosban, vagy a Várban? Arra gondoltam, hogy nagyjából munkaidő után kezdenénk, hétköznap (vagy szombaton), és a kezdeti város-, épület-, szocio- és portréfotózásból átcsúsznánk éjszakai felvételekbe (augusztus 20. óta tervezem a Parlament új díszkivilágításának lefényképezését, és szeretnék a Budavári Palotáról is szép, kivilágítós HDR-eket, vagy rendes fotókat készíteni). Mindezt igény szerint meg-megszakítva, illetve lezárva egy kis pihivel, beszélgetéssel, a végén rövid, majd itt a fórumon hosszabb képértékeléssel.
Jelezzétek, hogy melyik időpont lenne a legalkalmasabb, sőt, azt is, ha valamikor máskor lenne jobb, vagy a megadott időtartományban, de csak később tudnátok bekapcsolódni! Hogy ez egyszerűbb legyen, van egy szavazás is a megfelelő időpont kiválasztására a Doodle-n.

A sétát elsősorban azok számára ajánlom, akiknek nem jelent gondot a gépük használata, és elsősorban magával a fényképezéssel, és csak kevésbé a gép kezelésével akarnak foglalkozni - bár az utóbbi sem kizáró ok.

(Akinek a Doodle nem küldött meghívót, kérem, hogy ne sértődjön meg: meg kellett szakítanom a címek felvitelét, úgyhogy elveszítettem a fonalat. Mindenkit szeretettel várok!)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja #403372 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Az augusztus 20-i tűzijáték melléktermékeként csináltam egy rakás olyan képet is, amelyek nem kapcsolódnak az MTT-hez, de talán érdekesek így is. Itt találhatók meg ezek a képek, míg az MTT-vonatkozásúak a képMutatón vannak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403200 Írta: Nimloss
Nimloss válaszolt a következő témában: Fotó
Gyönyörű képek! :lájk:

Nem az az erős, aki sosem bukik el, hanem az, aki mindig föl tud állni.

A minden a semmi, és a semmi a minden.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403190 Írta: Estelwen
Estelwen válaszolt a következő témában: Fotó
Nagyon szép ég, nagyon szép fotó!!! :lájk:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403187 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Hát bizony! :) Láttam már sok szép eget itt, de ilyet az elmúlt tizenegy évben nem, és főleg úgy nem, hogy le is tudtam volna fényképezni. Ja, és szívesen! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403183 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Fotó
SÚ, köszönöm!

Ma amikor a fél hetes vonattal jöttem haza, Ivacsnál gyönyörű volt, mondjuk én pont úgy néztem inkább, hogy a vonatból a másik oldalra. Az ég sötétkék volt, de a lemenő nap fénye a fákat aranyos színűre festette. Ezt láttad?
Szép helyen lakunk, na. A Nap legalábbis mindig szépen megy le.
Egyszer a lemenő nap fénye a felhőkről tükröződött vissza, és nagyon szép volt a fény.

(szép szép szép)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #403180 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Ma délután nem tudtam ellenállni a fényviszonyoknak, és igencsak bonyolult feladatnak bizonyult a lemenő nap fénye a viharfelhőkkel. Ez lett belőle. Minden kép erős utómunkával lett ilyen, RAW-ból dolgoztam ki őket, és a konvertálásnál mindegyik expozícióján állítanom kellett... De az eredmény – azt hiszem – megérte. Hogy tetszik?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397190 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Fotó
Raktam föl ujabb képeket, ez csak amolyan válogatás a legjobb képeimből.

picasaweb.google.com/11543081603 ... MbEu7PoVg#

Van már köztük RAW editált is, amit egyébként Adobe Converter nevezetű programmal tudtam átalakítani egy DNG fájllá, amit aztán már photoshopban igen könnyen lehet alakítgatni és sokkal részletesebb beállítási lehetőségek vannak benne, mint a Canon programjáéban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 napja #396373 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Fotó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 napja #396252 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Az UV-szűrő az ellenfény ellen semmit nem véd. Valójában a fő haszna a mechanikai védelem: nem az objektív drága frontlencséje sérül, karcolódik, maszatolódik, hanem az - általában sokkal olcsóbb - UV-szűrő. Ami mellékesen egy bizonyos fénytartományt is kiszűr, ami egyes körülmények között tisztább képet eredményez. Valójában a hatása minimális, de azért az előnye elég számottevő, ha a mechanikus védelmet is beleszámítod.

Komolyabb objektíveknél érdemesebb drágább UV-szűrőt választani, mert az optikai tulajdonságai mindenképpen befolyásolják a képet. Ha például az olcsóbb szűrőd csillog vagy színez, a képminőség megsínyli. A drágább szűrőknél a rágőzölt fémfelület (!) minősége és rétegszáma a differencia. Egymás mellé téve őket gyakran szabad szemmel is látható, hogy színben, csillogásban mekkora a különbség. Láttam már gagyi szűrőben olyat is, hogy a kép geometriáját torzította el... :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 napja #396248 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Fotó
Megnézem majd. Meg a használati utasítást is tanulmányozgatom. Uv szűrőt elvileg vettem hozzá az fönn van folyamatosan, nem tudom mennyit segít az. (Az ország közepin lakom egyébként Nagykőrösön:))
Köszi a segítséget

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 napja #396238 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Nézem a frissen feltöltött képeidet. Próbáltad már RAW-ban használni? A színekkel (is) sokkal több lehetőséged nyílik meg úgy, bár jó sok munkád is lesz vele, azt tény. A másik, hogy nagyon vigyázz az ilyen közvetlenül napba fényképezéssel. Rendesen leamortizálhatja a gépet, tönkre teszi a CMOS-t.
Figyeld azt is, hogy érdemes lejjebb rekeszelni a gépet, a Canonok (is) hajlamosak túlexponálni. Az enyém szinte mindig -1/3 EV-n van, de sokszor még drasztikusan csökkentenem kell a fényerőt. Általában igaz, hogy a digitális képeknél sokkal pontosabban kell exponálni, mint a diánál (nem is beszélve a negatívról), de még mindig jobb, ha kicsit alulexponált, mintha kicsit túlexponált a kép, mert lehet javítani az előbbin, de esélytelen javítani az utóbbin.

(Ha egy pixel fényessége sacc / kb 30 és a mellette levőé 10, még mindkettőt feketének látod, de értelmezhetően eltér a 0-tól. Ha változtatsz a fényességen, azaz megszorzod az értékeket mondjuk 2-vel, akkor az egyik 60 lesz, a másik 10, és látható különbség alakul ki közöttük. Viszont ha az 285 kellene legyen, a másik 255, akkor mindkettő 255 lesz. Hiába szorzod meg 0,5-tel, mindkettőből 128 lesz, és nem lesz közöttük különbség. Kb. így működik – irgalmatlan általánosítással – az alul- és a túlexponálás. A világos tartományban kisebb különbségeket is látunk, mint a sötétben.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 napja #396155 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Fotó
Én a neten sok ezzel készült filmet, tesztet láttam, és szerintem egész jók lettek, tény hogy nehezen használható videozásra, de ebből is sok dolog kreatívan megkerülhető. Hangot külön veszek fel pl. A bezoomolás nagyon gáz mert nehezen indul, de fordítva már jól megy, aztán video szoftverben meg lehet fordítani.
Van egyébként egy kamerám is külön csak az nem ad ilyen szép színeket. Szerintem kezdetnek pár hónapig jó lesz ez.

Ez alapján választottam egyébként:
vimeo.com/6720354

Szerintem ez teljesen élvezhető jó minőség. Még van ott egy ezzel készített film is jobb oldalt: The Dead are silent

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 napja #396153 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Hát ehhez egy jó minőségű tele kell, és alacsonyan álló nap, tiszta időben. :) A kacsáimat nézted? Mondjuk ott autofókusz-gondjaim voltak, nem 100% az élességük. Itt az egyik! (Persze igyekeztem a legjobbat kiválasztani... :) )

A videónál még volt egy olyan trükk is, hogy a pára kompenzálására kissé alul vannak exponálva a felvételek.

Ami az 500D-vel videózást illeti, egyszer kipróbáltam ugyan, de azonnal el is felejtettem. A kontraszt-AF is belezavar, nevetséges a hangja, erősen felveszi a saját zaját is, nem lehet mozgóképhez való módon megtartani, és úgy összességében értékelhetetlennek vélem. A full-HD-ben a 20 fps meg kb. olyan, mint amikor Életed Nőjével 10 másodpercet tölthetsz el. ;) Ha már, akkor az EOS 600D jobb választás, de azért én azt mondom: nem véletlen, hogy árulnak külön videokamerát és külön fényképezőgépet is, és az sem, hogy a videokamerák rossz fényképezőgépek... Csak látszólag azonos a feladatuk. Előbb-utóbb kell a külön készülék.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 napja #396139 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Fotó
Ezt még utólag találtam, pont ilyesmi színvilágot/részletességet/élességet.
szeretnék!

picasaweb.google.com/lh/view?q=c ... 1459246034

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 napja #396131 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Fotó
Ezt berakom még mer szívmelengető, igaz hogy ez kamera de mindegy:) Ilyesmire gondolok:

www.dailymotion.com/video/xdz2mn ... ason_sport

Amit beraktál képet én már kihoztam olyan színeket, de akkor meg valahogy rikítottak a színek, nem volt olyan "élő" a kép mint ezen a videon, és persze nem azért van ez mert ez egy video, ha leállítom akkor is:)
De amit mondtál abban persze nagyrészt igazad van, meg is fogadom, ez még csak amolyan ábrándozás:)

Egyébként 2 milliós kamera:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #396130 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Fotó

Én már javasoltam itt a fórumon, hogy elmehetnénk együtt is fotózni, de aztán ennyiben is maradtunk.

Én Tatára viszem a gépet:)

Majd nemsokára berakok szerintem filmet is, most megihletődtem egy múvira:)
Erről jut eszembe, amikor filmezek a géppel, magától állítja néha az isot... ez nem jó, villog a kép...látszik...zavar. :)
De mintha nem mindig csinálná, ez valahogy fixálható vajon?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #396127 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Fotó
Megfogadom. :)

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #396125 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Én már javasoltam itt a fórumon, hogy elmehetnénk együtt is fotózni, de aztán ennyiben is maradtunk. A te esetedben azt hiszem, hogy sokkal többet érne egy ilyen személyes találkozás és beszélgetés, mint az, ha a fórumon osztjuk az eszünket. Egy hasznos tanácsom azért van (bár lerázós butaságnak fog tűnni, de nem az): érdemes jó alaposan áttanulmányozni a géped használati utasítását, és amiről olvasol, azt rögtön gyakorolni is. Most járok egy fotóstanfolyamra, ahol az első hat órányi gyakorlaton olyan dolgokat vettünk, aminek a 80%-a ott van a használati utasításokban. A gyakorlat azért jobb személyesen, mert ezeknek a technikáknak az elsajátítása terepen a leghatékonyabb, könyvből (pláne fájlból) nehézkes.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #396124 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Fotó

Sötét Úr írta: Elendur: őszinte kritikát kérsz? :) (Gyere a táborba, és a Fénymágusok rendjébe!)

Dehogy... :P A fényképezéssel amúgy úgy vagyok, hogy nagyon szeretem, csak nem értek hozzá. :D Azért jönne jól (táboron kívül) némi tanács/építő jellegű kritika.

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete - 13 éve 1 hete #396123 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Finwe: Megnéztem az objektívet és a videót is. Az objektív nem rossz, sőt, ha igaz az ár, amit írtak, akkor kifejezetten jó, csak éppen egészen más, mint a kitben lévő. A minta kép, amit belinkeltél, és a Photozone-on lévők is simán elérhető részletgazdagságúak. Pontosan kell távolságot beállítani, és jól meg kell fogni a gépet. (Ez az, ami a mindennapokban nekem se nagyon megy, de ez nem gép vagy objektív, hanem gyakorlat kérdése.) A Tokina a látószögével veri az objektívedet. Egyébként egyből el is gondolkodtam, hogy hogyan lehetne egy ilyet is beütemezni, de sok-sok dolog előbbre való nálam is... Jacopo stílusában szólva: qva anyagiak!

A videóban lévő képek simán szoftveresen élénkített felvételek, hiába veszel bármilyen vázat, ezt nem fogod a fényképezőgépben elérni. Némelyik kép HDR-gyanús is volt benne. Ami az alapobi színeit illeti: Ezen a képen – igaz, lekicsinyítve – láthatod, hogy mire képes (minimális kontrasztemelés van rajta).

Elendur: őszinte kritikát kérsz? :) (Gyere a táborba, és a Fénymágusok rendjébe!)
Utolsó szerkesztés: 13 éve 1 hete által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #396121 Írta: Elendur Parmandil
Elendur Parmandil válaszolt a következő témában: Fotó
Sziasztok!

Néhány képemet felraktam deviantart ra (inkább olyan első próbálkozás új géppel jellegűek). Nagyon kezdő vagyok, nem is nagyon jók, de némi kritikának örülnék. :?

Death must be so beautiful. To lie in the soft brown earth, with the grasses waving above one's head, and listen to silence. To have no yesterday, and no tomorrow. To forget time, to forgive life, to be at peace. ~ Oscar Wilde

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #396118 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Fotó
Meg aztán nézd meg ezt is(elsősorban a zene miatt mert szép:),de a képek miatt is mer ez a téma most.) :
... re=related


Ilyen képeket milyen géppel, objektívvel lehetne? Igazából egy darabig biztos megmaradok ennél, de azért érdeklődöm mert én ezt profi szinten szeretném művelni, mondjuk elsősorban a filmezést/rendezést, de mivel elég erős saját vízióm van, szeretném azt már ki is alakítani... nagyjából persze:)
Szóval én fantasy filmeket és ilyen hangulatú képeket is szeretnék. Ezek az élénk színek azok amik olyan mesebeli hangulatot képesek teremteni. Ennyire persze nem feltétlen kell, de ez a széles színskála is vonzó:) Ilyesmiket milyen géppel lehet? Ez már milliós? Csak hogy lássam mire gyűjtök pénzt:)

És még itt van ez. Nagyon szimpinek tűnik ez az objektív:
www.objektivek.com/teszt/2008082 ... ktiv-teszt

Ilyet lehet vele(szintén canon eos 500d-hez):

www.objektivek.com/tesztkepek_te ... 6-0002.jpg

Szerintem ilyen élességben ilyen részletességgel ezzel az "alap" objektívvel ilyet bizti nem tudnék. És legjobban a színei tetszenek, nem annyira élénk mint a fenti filmben, de azért szolídan telítettek a színei.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #396113 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Rávettél, teszek fel összehasonlításként egy képet egy 30 ezres, és egy 300 ezres objektívvel, ugyanarról... Itt vannak!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #396112 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Ha van x forintod gépre, a harmadrészét tedd félre objektívre, és a többiből vegyél vázat. Viszont ha van x forintod objektívre, gyűjts még hozzá legalább harmadannyit, és abból vegyél objektívet. :D

Kb. ennyit számít a gép és az objektív.

A témára így nem tudok igazán jót mondani, de valószínűleg egy spotméréssel, és vakus derítéssel próbálkoztam volna. A gép saját beépített vakuja is E-TTL, szóval a képhez igazodik a fényereje, és csak akkor villant túl nagyot, ha túl közel mész, és már nincsen hova leszabályozni. (Automatikusan így csinálja, nem kell állítgatnod, de azért tudod a Flash-EV értékkel. Ezeket a magyar nyelvű használatiban 139–141. oldalon találod. Ha nincs ilyened, megnézem, hogy fájlban megvan-e, de lehet, hogy a Canontól is letöltheted.)

Érdemes még a mérési módot SPOT-ra váltani ilyenkor, és a faágra mérni, majd az exponáló gombot félig nyomva tartva komponálni a képet. (Ha triviálisat írok, vagy éppen túl zöldségnek tűnik, szólj ám. Nem tudom, mennyire ismered a gépet.)

Ami a színeket illeti, a Picture Style-t ilyen képeknél állítsd Landscape állásba, és egyből jobbak lesznek. Ha megnézed a képeimet, láthatod, hogy ugyanilyen gépet, és rendszerint ugyanilyen objektívet használok. Ez a 18–55-ös, annak ellenére, hogy tiszta műanyag és olcsó "vacak", egy rendkívül korrekt kis objektív, ver néhány olyan csövet, ami sokszorosába kerül. (Érdemes megnézni a Photozone-on, meglepően jók a mért adatai.) Amire érdemes váltani, az tízszeres áron kapható, de legalábbis ötszörösön. Inkább fordíts rá sok időt, hogy kiismerd a cuccot. Nekem két év után is tud újat (és kellemes meglepetést) mutatni.

(Mostanában volt alkalmam 20D-ket kipróbálni, korábban 50D-vel is volt dolgom, és nem győztek meg arról, hogy a különbséget ne objektívre tegyem félre. A 7D, 5D meg annak való, aki komoly pénzeket keres vele, és nem nagyon tudok olyan feladatot, amit azokkal meg lehetne oldani, és az 500D-vel nem. Legfeljebb egy kicsit körülményesebb. Na jó, az 5D full frame...)

Mennyit bír egy ilyen cucc: kb. 50–100 ezer exponálást. Inkább a külső mechanikai behatások azok, amiktől én félek használtat venni, de ha ismerem a tulajt, és tudom, hogy vigyázott a technikára, akkor minden további nélkül.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #396111 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Fotó

Kiváncsi lennék, hogyan csináltad a háttér bemozdítását. Izgalmas hatást kelt!

fújt a szél, asszem:)

szépiát használtam

újonnan vettem nem nagyon akartam használtat venni, franc se tudja egy használt szerkezet mennyit bír, nem akartam bukni vele. Meg ahogy néztem neten ezt a típust hasonló árban volt a vaterán is.
(Ahonnan most szépen elhúzok, egy duplaszámlázás miatt:))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #396109 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Fotó
Ja jó az utóbbi részét a hozzászólásodnak csak most olvastam el:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #396108 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Fotó
Köszi!

Az a baj, hogy még nincs túl sok tapasztalatom, amit szeretnék, arra most jövök rá, hogy ezzel a géppel nem tudom teljesen megvalósítani, valószínűleg veszek majd egy jobb objektívet. Mert ez egy alap objektív amit a géphez adtak és valahogy alapból nagyon telítetlenek a színek, ha meg ráhuzok akkor meg az egész kép rikítani kezd, és a másik hogy a részletessége sem az igazi. Nem tudom hogy ezen mennyit dobhat egy objektív nem értek hozzá, egy jó darabig még elhasználom ezt aztán majd bővítek vagy veszek mást később.

Meg az is érdekel hogy pl most délután találtam egy jó kis témát, a körtefa virágai háttérben a borús felhők mögött a világosabb ég, és ha szabad szemmel néztem akkor a körtefa ága viszonylag világos volt, viszont ha képet készítettem akkor az előtér túl sötét (szinte fekete), és a háttér rikít, nem tudom, hogy ilyesmi valahogy javítható e, vagy ha erős szembe fény van akkor ez mindig fönn áll.

Egyáltalán menniyt segíthet egy jobb objektív, s milyet érdemes?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #396102 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Érdekesek a képeid, Finwe. Technikailag eléggé esetlegesnek tűnnek, de a képi világod elég egyedi, és elgondolkodtató. És végül is ez a lényeg, mert a technika csak szolgája a közlésnek, ami a fotó lényege. Látszik a grafikus múlt (jelen, jövő).


Nagyon jó az elgondolás, tetszenek a kép arányai és a tagoltsága, de nagyon nagy gond a magas ISO miatti zaj, és még inkább az életlenség. Sajnos a kitobjektív, és még jó néhány hasonló kategóriájú lencse túl állítható végtelennél, tehát ha koppanásig eltekered a végtelen felé, minden életlen lesz. Manuális fókusznál, vaku tiltással, a nyitott vakut segédfénynek használva tudtál volna élesre állítani a faágra, és lerekeszelni. De ha ezt megcsinálod, és az ISO-t is emberibb értékre (100-ra...) leveszed, simán szobrozhatsz a gép mellett egy órát. Egy 8-as blendével, 100-as ISO-val kb. 5600 másodperc kellett volna, amit csak reteszelhető távkioldóval tudsz exponálni, és ráadásul a csillagok is bemozdulnak - bár az éppenhogy érdekes is lehet. A vörös tónust a szépia beállítással, vagy utómunkával érted el? (A zajból az előbbire következtetek.)


A legjobban ez a kép tetszik, nagyon érdekes hatást adott ki a megúsztatás. Lehet, hogy egy kicsit több háttérrel többet adna, és érdemes lenne kiegyenesíteni is. De így is ütős, legalábbis szerintem.

Nagyon érdekes az összhatása, hangulata. Még egy kicsit megdöntöttem volna a gépet oldalirányban, hogy még határozottabb legyen az átló, de így is nagyon tetszik.


Kiváncsi lennék, hogyan csináltad a háttér bemozdítását. :) Izgalmas hatást kelt!


Ez a kép úgy rossz, ahogy van. Alighanem ettől annyira jó! :) Kentucky bluegrass... :D Nekem nagyon tetszik a hangulata.

Használtan vetted a gépet, vagy te próbálgattál már bele 320 képet? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.230 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére