Fotó

Több
14 éve 5 hónapja #385351 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Zsolt, nem tudom mennyire volt egyértelmű, hogy a tiédet követő hsz jelentkezés (is) volt... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385327 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Fotó

zs.gothpunk írta: fotós önképzőkör

Én mindenképp szívesen jövök! És igen, mindkét felsorolt témában elkélne némi fejtágítás (gép, photoshop). Ha lesz még ilyen ötletem, szólok. De legyen önképzőkör! :)

argh

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385303 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Fotó
Erda, zsír, az MTT-nek vannak raktáron profi jelmezei is már a régiek mellett, majd szólj, mikor és hol lesz fotózás és biztos lesz rá jelentkező - előzetesen időt és helyet egyeztetni velük szerintem még korai, inkább döntsetek Ti! 8-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #385288 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Fotó
Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos, hogy jó helyre kommentálok, ha elszúrtam a dolgot, bocsi. Szóval a következőről lenne szó:

Gyűrűk Ura jelmezes fotózás

Ezt a bejegyzést eredetileg a cosplay.hu fórumán tettem közzé, ami egy kifejezetten jelmezkészítésre specializálódott fórum, de gondoltam ha már Tolkienről van szó, miért hagynánk ki az MTT-t?

A dolog lényege, hogy vidéken szeretnék egy fotózást csinálni olyan emberkékkel, akik hajlandóak lennének Gyűrűk Ura világot idéző jelmezekbe bújni. Olyan igazi "kint a Vadonban" képekről lenne szó valószínűleg a Bakonyban, de ha valakinek van jobb ötlete, vevők vagyunk rá. Az időpont még nincs kitűzve, de szerintem a nyár lenne a legjobb, mert akkor általában ráérnek az emberek. Hogy melyik nyár, az a résztvevőkön múlik.
A ruhákról csak annyit, hogy nem kell feltétlenül egy bizonyos karaktert megszemélyesíteni, ha valaki egyszerűen csak hobbitnak öltözik, az is tökéletes, nem kell pont Frodónak lenni. A Gyűrű Szövetsége tagjait azért ha hiányosan is, de jó lenne összeszedni.

Mindezt azért közlöm ebben a topicban is, mert fotósokat is szeretettel várunk a nagy eseményre, illetve hátha itt is akad pár beöltözni vágyó. Eddig két fotósunk van, egy cosplayes, és egy MTTs berkekből, de ha bárkit érdekelne a dolog kérem látogasson el a www.cosplay.hu/index.php?option= ... 9&catid=13 topicba, ahol egy regisztráció fejében tud kommentálni, vagy írjon nekem a szelfogo[kukac]citromail[pont]hu emilcímre. Ha bármilyen kérdésetek lenne a dologgal kapcsolatban, akkor is nyugodtan forduljatok itt hozzám.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #384937 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Talán egy pár beszélgetést megérne sztm, ha azzal is foglalkoznánk, hogy mi alapján válasszon az ember gépet magának, milyen feladatra mi alkalmas, milyen paraméternek mi a jelentősége. Az utóbbi időben többen megemlítették, hogy ilyesmiben elkéne a tanács számukra (Patiszon, Orsie_, és még voltak mások is). Nekem pedig régi tervem volt, hogy esetleg tartanék lelkes, de nem igazán gyakorlott amatőröknek a leggyakoribb hibákról és elkerülésükről valamit, kezdve a maszatos lencsétől a rosszul megválasztott fókuszpontig - csak aztán megelőztetek a fotós rend megalakításával. :) Alapvető gépkezelés szerintem sokaknak jól jönne, Attilával beszélgettem például Sočában, és őt érdekelte is valamennyire. De ha megkérdezel x embert, akik komolyabb kompaktokkal lődöznek (esetleg nem is rosszul), sokuk azt fogja mondani, hogy nincs tisztában a gépük funkcióinak jelentőségével.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #384845 Írta: zs.gothpunk
zs.gothpunk válaszolt a következő témában: Fotó
KÖMT kapcsán felmerült Lauval beszélgetve, hogy esetleg volna igény egy fotós önképzőkör létrehozására. Személy szerint szívesen segítem a lelkes fotózni vágyók munkáját tanácsokkal és tudásom, tapasztalataim megosztásával. Bízom benne, hogy van más is ilyen. Mivel korábban részt vettem már hasonló önképzőkörben, felvázolnám itt az alapot, ami kiindulásnak talán nem rossz.

Havonta egyszer gyűlik össze a társaság, ahol az adott hónapban fotózott képet mutatja meg mindenki. Egyet, szigorúan papír formában, 20x30-as méretben, előhivatva. A képek értékelése után határozza meg a társulat közösen a következő hónapra a feladatot, a témát, amit természetesen szabadon lehet értelmezni, a hangsúly a kreativitáson, a "fotós nézőponton" van, nem pedig a technikán.

Az ideális létszám talán 8-12 fő, de kisebb csoportokra bontva talán több embert is elbír a kör.

Volna kedvetek ilyesmihez? Az első összeülős találkozót meg lehetne szervezni november végére, ill. a szerveződés, alakulás, igényfelmérés és ötletelés akár itt a fórumon is mehet. Hm? Akinek volna kedve, az hogyan képzelné el? Milyen fejtágításra volna szükségetek első kanyarban? (Esetleg egy fényképezőgép-használat alapjai? Photoshop alapok? Mi más?)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja - 14 éve 6 hónapja #384134 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Fotó
Bocsánat, ha off, nyugodtan töröljétek, de ezzel(pontosabban Vele)---> rigojozsef.hu/index.php?id=914 nem bírok betellllllni!!:):)
Ha megtalálom, belinkelem a hattyúsomat.

Szörnyen restellem magam, de már megen elfelejtettem, hogyan kell képet belinkelni normálisan. Valaki lenne olyan jó és kedves és aranyos és segítőkész, hogy (azt hiszem már 112142-k alkalommal) megírná itt vagy priviben? Virtuális csokit kap és egy nagy adag hálát meg köszönömöt. :)

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)
Utolsó szerkesztés: 14 éve 6 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #384112 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Fotó
Egyszerű leszek: Képek

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #384103 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Fotó
Nekem - talán mert sokat kalandoztam a telkünk táján - a Börzsöny, és a Szokolyai-medence igencsak Középföldés. De kellemesen "öregerdős" a Bodajki Gaja-szurdok, vagy rohani hangulatú Szár környéke.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #384102 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Fotó
Csak kicsit off: Megnyílt a World Press Photo kiállítás:
emasa.hu/cikk.php?page=karrier&id=5690

Hogy on is legyek:
Nekem a Mátra még Középföldés, a sötét völgyeivel és hatalmas fenyveseivel. De van egy pici Anduin-hangulata a Tiszának is, a vadregényesebb szakaszain.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #384097 Írta: zs.gothpunk
zs.gothpunk válaszolt a következő témában: Fotó
Hip-hip-hurrá! És hogy rögtön meg is nyissam, linkelek három képet, amik erősen Középfölde-hangulatúak. Két hasonló: timshinn73.deviantart.com/art/Middle-Earth-Trappings-II-4663543 és timshinn73.deviantart.com/art/Middle-Earth-Trappings-I-4663480 . Itt meg maga a Gyűrű: abadonv.deviantart.com/art/The-one-Ring-22762014 .

Gondolatébresztő kérdésfelvetések:
- Te milyen témában ragadnád meg Középfölde hangulatát?
- Tudsz-e olyan helyszínt Magyarországon, ami idézi akár a Megyét, akár Középfölde más tájait? (Pusztamarót például ideális volt ebből a szempontból, ahol a 2009-es live játszódott.)

(És sorry, ha már ezeket kitárgyaltátok más topikban. Ezen túl én szívesen kalandozom Középföldétől távolabb is, de ezt majd ti kezdeményezzétek.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #384096 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.191 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére