Képzőművészet

Több
20 éve 1 hónapja #211130 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Sajnos én nem tudok ezekre a talikra menni, mert Erdélyben lakom... pedig szivesen munkálkodnék én is :D Azért szép foglalkozást kivánok azoknak akik mennek a talikra, meg azoknak is akik (mint én) nem tudnak menni... Szép napot! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211016 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Képzőművészet

Nodlee írta: Most mindenki nyaralni van, de koraösszel szeretnék összehozni képzőművész talit, ahol közösen rajzolhatnánk, és tanithatnánk egymást. egyelőre ennyi, legyetek jók, és csakigy tovább (;

Hát én addig nem várok. :)

I. KÉPZŐMŰVÉSZETI TALI

Javasolt időpont: Most hétvége valamelyik napja, ha ez nem jó mondjuk legalább 4-5 embernek, akkor mondjuk 21-22-ei hétvége valamelyik napján. Ha ez sem jó, akkor az azt követő. Kérem a visszajelzéseket, hogy kinek melyik a legjobb.

Javasolt helyszín: Margitsziget. (de már most kérem, hogy aki tud valami fedett helyet az jelezze, hogy esetleg később télen vagy rossz időben is alkothassunk)

A közelebbi és távolabbi jövőben megvalósuló talik programja elképzelésem szerint alapvetően 3 részből állhatna, amelyekben a következő dolgokat lehetne megvalósítani:

1) Egymás otthoni munkáinak megtekintése, értékelése. Továbbá kötetlenebb jellegű beszélgetés képzőművészetről (pl Tolkien illusztrációk, saját kedvencek, stb), pályaválasztásról, egyéni vizuális világlátásunkról. Elképzelhetőnek tartom továbbá, hogy szeptember után a Képzőművészeti egyetemre el tudnálak vinni benneteket és egy kicsit szétnézhetnénk ott, mert a volt rajztanárom ott tanul és szvsz szivesen körbe vinne minket, megmutatná a munkáit, felhomályosítana minket dolgokról, az egyetemről, a képzőművészek mai lehetőségeiről stb. De erről még meg kell őt kérdeznem :)

2)"Képzőművészeti játékok". A következő ötleteim vannak:

-színlánc: Körbeülünk, mindenki becsukja szemét kivéve egy embert, aki fogja magát és rajzol egyetlen színnel egy tetszőleges alakzatot, majd becsukja a szemét, és jön a következő aki rajzol közvetlen mellé egyet, ami valamelyest kapcsolódik az előző formához, színhez, de valami "újat is tartalmaz". Aztán így tovább és a végén megnézzük mi lesz belőle, és elemezzük :) (pl avantgárd malacok sorakoznak az avantgard vájúnál :mrgreen: )

-grimaszjáték: Félkörbe ülünk, megkérünk valakit, hogy üljön a kör közepébe, felvet valaki egy súlyos problémát, amely lehetőleg szélsőséges érzelmeket vált ki az emberekből, erre az illető válaszként vág erre egy megfelelő grimaszt, amit mindannyian lerajzolunk és a felvetett szituációban elhelyezzük a figurát. Pl.: téma a nazgúl sikoly, erre a középre beültetett ember egy megrémült arckifejezést vág, amelyet, hogy azért ne legyünk állatok ki tart mondjuk max 1 percig. Vagy ha kell egy digitális képpel lefényképezzük, és lerajzoljuk. (Itt gyorsan kivitelezhető rajzfilmszerű figurákra vagy karikatúrákra gondolok.) És mókás rövid történeteket is kitalálhatnánk az elkészült képekhez.

-közös tervezés, rajzolás : Megtervezünk közösen egy rajzot és közösen megrajzoljuk, ügyelve arra, hogy az elkészült mű minél egységesebb legyen :) Vagy egyszerűen csak csinálunk együtt egy karikaturát. Az egyik emberke megrajzolja a fülét a másik az orrát a harmadik a szemét, stb. Vagy kitalál valaki egy rajzfilmfigurát és mindenki más megrajzolja egy tetszőleges pózban.

-gyurmázás: mindenki elkészíti önmagát gyurmával :) .

és még sok más ehhez hasonló érdekesség...

3)Komoly kreatív munka. Tolkien illusztrációk készítése valóság után, portrérajzolás, karikatúra rajzolás, természeti témák, stb. Jelmezek díszletek tervezése. Közös tanulás, ismeretátadás, stb :)

Mindezek pedig egyúttal előkészítései lehetnének egy szervezett kreatív szekció kialakulásának, ahol összedolgoznánk a színházosokkal, versesekkel, novellásokkal, lassie-sokkal (adott témához konkrét illusztrációk készítése), stb.

Várom a visszajelzéseket az egész koncepcióra vonatkozólag, továbbá az első tali időpontjára és helyszínére vonatkozólag.
Ha 4-en 5-en leszünk akkor szvsz már érdemes lesz megtartani a talit.

Válaszokat kérném priviben

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210993 Írta: Nefrédiel
Nefrédiel válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Hali!
Itt volna a legfrissebben lefotózott rajzom... Bár nemtom hol ebben a tolkieni feeling, szal úgy is mondhatnám, hogy OFF......
Még lesznek GyU-val kapcsolatosak is lefotózva, meg saját fantasy karakterek, idővel azokat is berakom.
kep.tar.hu/nefrediel/images/pic5716108.jpg

"Addig alszom, amíg fel nem ébredek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210934 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Kalibur: nekem se akar megnyílni :( Lehet, hogy nálam van a hiba, de azért nem tennéd fel még vhova máshova is? Elnézést.... :oops:
Köszönöm előre is! :)

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210841 Írta: Lilah
Lilah válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Kalibur: szeretném ha több ilyen képpel "fárasztanál" még. Nagyon jóóóóó! Igazán jól tudsz pacikat rajzolni :P

Végre nekem is elkészült egy üvgefestményem, íme és ne kíméljetek a kritikákkal:
img.photobucket.com/albums/v72/i ... erelem.jpg

Elen sila lúmenn omentilmo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210616 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Kalibur: nem akar megnyílni!!! :bawling:
Új képek:
középkori boszi (nagyon ronda)
az örök téma: rohír lovas

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210615 Írta: Kalibur
Kalibur válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Hali, rég jártam erre, most szépen visszanézegettem mindent ami azóta felkerül, kellemes percek...
És asszem most megint fárasztom a népet egy kis képpel ^^
usteam.uw.hu/pictures/f/pics/1091200136435.jpg
Sziasztok !

"Ah, the taste and feel of blood, when all passion and greed is sharpened in that one desire!"
- Lestat

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210612 Írta: Lilah
Lilah válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Sziasztok!
Area: hú, szabadság c. kép szerintem nagyon jól sikerült. Gratu, igen nehéz témát választotál és sikeresen megbirkóztál a feladattal ;-)

Büzsü: szerintem nagyom jól sikerült a rajzod, a szem nagyon hatásos (mondjuk engem inkább 1 meglepettséget kifejező szemre emlékeztet, mint egy merengőre)

Ja, hoztam 2 naplemente fotót:
img.photobucket.com/albums/v72/i ... GP1303.jpg
img.photobucket.com/albums/v72/i ... GP1305.jpg

Elen sila lúmenn omentilmo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210554 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Képzőművészet
a mozdulat képről volt, így nem olyan nehéz...

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210533 Írta: Onering
Onering válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Sziasztok!

Nagyszerű:)) Akkor én is csatlakoznék a csapathoz :P

Remek látni az elszántságot, és a fantázia kimeríthetetlen használatát, a rajz alkotói szabadságát:) Csak így tovább emberek!

Aldaron: valóban szép szem :wink:

Erda niire: minden elismerésem, hogy ilyen nehéz "perspektívájú" képet választottál! A rövidülést elég nehéz megrajzolni! Fejből, vagy képről rajzoltad?

Ha tudom, majd én is felrakom a rajzaimat, lehet, hogy tudok digigépet kölcsönözni

"miért nő a fü, hogyha majd leszárad?
miért szárad le, hogyha újra nő?"
(Babits)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210514 Írta: brokkoli
brokkoli válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Hahó emberek! Mint láthatjátok, én is topicgazda lettem. ((:
Van egy csomó ötletem és tervem a jövőre nézve amiket majd szeretnék megvalósitani, és amihez természetesen Rátok is szükségem van. (:
Most mindenki nyaralni van, de koraösszel szeretnék összehozni képzőművész talit, ahol közösen rajzolhatnánk, és tanithatnánk egymást. egyelőre ennyi, legyetek jók, és csakigy tovább (;

And if I go insane, will you still let me join in with the game? /Pink Floyd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210486 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Képzőművészet
büzsü: nekem most ez a kitűzött cél: így szemet rajzolni, mert ez nagyon szép! :D :wink:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210452 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Mit szóltok az én MERENGŐmhöz? :? :?: :)
|
\/ (Keresd lennebb!)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja - 20 éve 1 hónapja #210415 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Képzőművészet

Timona írta: Ha meg már eleve jpg akkor PhotoShoppal át lehet méretezni, elvileg mással is, én pl Irfanview v mi a manóval is próbáltam már, de elég macerás...


Irfanview-val? Az nem macerás, ott a legegyszerűbb! (Szvsz a Photoshoppal épphogy macerásabb...) Az Irfanview egy ingyenes progi, képnézegető és képszerkesztő. A legtöbb képformátumot ismeri és lehet konvertálni a formátumokat. Van hozzá magyar nyelvű pack. A képméret változtatás pofon egyszerű: Kép menü / méretváltoztatás. Meg van adva az aktuális méret és csak annyit kell tenni, hogy meg kell adni az új méretet. Figyelni kell arra, hogy az arányos mező be legyen pipálva és akkor elég csak a szélességet megadni vagy csak a magasságot és a képet arányosan fogja átméretezni. Ezután el kell menteni a képet és kész! (lehet a méretezést %-ban megadni, vagy alap-méretet megadni.

A progit innen le lehet tölteni: www.irfanview.com/

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210337 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Képzőművészet
pár újabb képem, a táborban páran már láthatták őket
szabadság
táborban született, Nellas alapján

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210110 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Nefrédiel: Olosta is digitális fényképezőgéppel csinálja, és Neki is látszanak a rajzai, szóval Te is kipróbálhatod ezt a módszert. ;)

Képkicsinyítés: legegyszerűbben úgy, hogy kinyitod a képet a Paintben, aztán Kép/ Nyújtás-döntés ---> Nyújtás rész, és amennyivel akarod, annyival kicsinyíted le, de persze azonos értéket kell írni mindkét mezőbe.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209913 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Képzőművészet
én azt mondom, mindenképp vidd be, egyrészt mert én is úgfy szoktam, és szerintem nem vészes, másrészt meg hogy nagyon kíváncsi vagyok rá, és úgy tűnok én cak így láthatom :lol:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209881 Írta: Nefrédiel
Nefrédiel válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Hm. A rajzaim arzenáljának nagy részét elvittem az MTT táborba, ott meg is nézegette pár ember, de sajnos a többieknek így nem tudom megmutatni scanner hiányában... :(
Ami meg digitalizálva van, azt meg már beszúrtam ide egykor.
Mit gondoltok, a digitális fényképezővel érdemes lenne bevinnem gépbe a rajzaimat? Mert szerintem az úgy nem lenne olyan jó minőségű :roll:

"Addig alszom, amíg fel nem ébredek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209627 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Ha meg már eleve jpg akkor PhotoShoppal át lehet méretezni, elvileg mással is, én pl Irfanview v mi a manóval is próbáltam már, de elég macerás...

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209614 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Képzőművészet

Erda niire (Area) írta:

Lilah írta: img24.photobucket.com/albums/v72 ... GP0946.jpg



Váááá... Lilah..... 8O :eek2: :embarassed: :o h: ez nagyon tutiiiiiiiii.... :up: :itscool: :agree: :deal:


Üdv mindenkinek a kreatív szekcióban!
Ez a kép nagyonnagyon jó lett, naon teccik nekem. 8)
Amúgy tudnátok nekem segíteni. Az a baj, h nemtok rajzot feltenni a tárhelyemre, mer túlságosan nagy. Hogyan lehet a méretét csőkkenteni? :roll:
Előre is köfi! :P

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209543 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Nekem tetszik, tényleg nagyon kifejező az a szem. Gratulálok! :)

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209542 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: Képzőművészet
A következő rajzom címe: A merengő

Tudom, egy kicsit gondok vannak vele, de remélem tetszik. Amúgy szvsz elég kifejező, mert egy afgán nőt ábrázol, akiknél ugye csak a fél arcot lehet mutatni, tehát ezért csináltam én is igy... És a szeme tele van a megalázottság, fájdalom keserűségével...

Szerintetek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209509 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Aniva: Ha Tolkienes, akkor szerintem a tolkien.hu-ra tedd, így:
tolkien.hu/view.php?&c=5&a=957
Egyébként írd ide a linket, hogy hol nézhetjük meg.
Sok sikert (ha valami nem sikerül, írj privit, és megoldjuk)!
Well

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209498 Írta: Aniva
Aniva válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Lilah és Area: a fotók és a rajzok vmi fantasztikusak! Tényleg, le a kalappal! :up: Feltennék én is egypárat, csakhát éppenséggel számítástechnikai analphabéta vok, ígyhát fogalmam sincs h hogyan kell. Vki tudna segíteni?

"Angels, they fell first, but I'm still here"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209168 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Kicsit gázos lenne bármit vinnem, Finwe, mert A/2-es mappát cipelni...szóval, lesz így is cuccom elég...

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #208963 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Well, te sem jössz??? Hát ez nem igaz!!! :(
Na, én hozom a legfrissebb vázlatfüzetem, abban csak a legújabb rajzaim vannak.....

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #208956 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Képzőművészet

Finwe írta: Na elég későn szólok, de tán elolvassák páran. Aki jön táborba hozzon magával rajzokat, festményeket, jó? MINDENKÉPP :D :wink:
Maj megnézzük!

Na, ebből megint kimaradtam... :( Azért majd gondoljatok néha rám is :)

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #208916 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Na elég későn szólok, de tán elolvassák páran. Aki jön táborba hozzon magával rajzokat, festményeket, jó? MINDENKÉPP :D :wink:
Maj megnézzük!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208535 Írta: Gwathmir
Gwathmir válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Sziasztok!
Még nem is jártam erre.
Tudom, hogy már régen raktam föl a Fan Fiction-ba Arwent és Frodót, de kiváncsi vagyok a kritikátokra. :)
Izgatottan várom.

Mikor a felkelő nap megérinti a hideg éjszakával mártott földet -mondta Frodó.-Fényben úszó tündöklő gyémánt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206637 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Képzőművészet
Lyra az Egyiptomos képeid főleg az első nagyon tecc 8O :D Tök jópofa beállitás :itscool: Amiről pedig a festményt csináltad az is nagyon jól sikerült és nem csak a foto :wink:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.635 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére