Tolkien Tábor 2024

Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
21 éve 9 hónapja #68228 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Az "összes magyar Tolkien-fordító" alatt azokat értem, akik valaha fordítottak már T.-könyveket, vagy akik éppen egy készülő magyar fordításon dolgoznak. Persze, csak azok, akiknek meg is jelentek ezek a fordításai! Jó lenne minél előbb létrehozni velük közösen egy egységes fordítást, aminek a fontosságára már Szántai Zsolt is felhívta a figyelmet az Enciklopédia előszavában. :!:

Tolkien 111. szülinapjának megünneplését már régóta fel akartam vetni, de mindíg elfeledkeztem róla. Mindenképpen meg kéne szervezni majd. :idea:

A "faültetés" részemről egy picikét gúnyos megjegyzés volt, amit senkinek sem kell figyelembe venni. Nem piszkálódásnak szántam. :oops: Nézzétek el egy mogorva, vén mágusnak! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #68224 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Franky: Sil is viccelt. Pont mint te. :D

Gyermek tábor: Darkyval már megbeszéltük. A lényeg az, hogy 10 év alatti gyerekekkel nem érdemes ilyenbe belevágni. Egyrészt azért, amit ti is elmondtatok, másrészről pedig mutassatok nekem olyan 8 éves gyereket, aki elolvasta a GyU-t. :wink: Már pedig ez Tolkien tábor lenne, úgyhogy jó lenne, ha a srácok ismernék a műve(ke)t. Tehát célszerűbb a 10 év feletti korosztályt megcélozni.

A fordítói-konferencia tényleg nagyon jó ötlet. Amúgy Gandalf pontosan kikre gondolsz, amikor az "összes magyar Tolkien-fordító"-ról beszélsz?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #68223 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Gandalf: Van némi igazad, de valahogy meg kell ismertetnünk magunkat - szerintem. A táborszervezés meg csak úgy felvetődött, nem volt szó arról, hogy sürgős. És milyen faültetés? 8O Lemaradtam valamiben? Kihagytam valamit amíg ezt a hmm... sületlenséget :wink: végigolvastam? Na mindegy.
Szió:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #68213 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Én az MTT legsürgősebb tennivalóját nem a táborszervezésben, reklámtevékenységben, faültetésben látom. Minél hamarabb össze kéne hívni egy fordítói konferenciát, ahol leülnénk az összes magyar Tolkien-fordítóval, s neki látnánk EGYSÉGESÍTENI a magyar kiadványok fordításait. Szükség lenne egy átdolgozott, javított és kibővített Szilmarilokra, Gyűrűk Urára, s újra le kéne fordítani a Hobbitot. De előtte KÖZÖSEN MEGBESZÉLNI a fordításokat, mielőtt valaki csdak úgy neki esne! Erre kéne a konferencia! S aztán minden új magyar kiadvány előtt a fordítóknak az MTT-vel kéne konzultálnia!!!
Ez most a legfontosabb, s a tanulmány-kötet megjelenítése is még ráérhetne ez után!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #68146 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Telcontar_Leli: Ebben igazad van, de nyár közepén már nem fog összejönni. Ezt már március-áprilisban meg kell szervezni, leírni a szállást, a programokat, a költségeket, stb. és a szórólapokat eljuttatni az iskolákba, szülőiket, szervezni, egy csomóan a pénzt is csakrészletekben tudják fizetni, tehát mondjuk egy június végi 10 000 Ft költséges tábor első részletét (kb. 3-500Ft) már április végén be kell fizetni, hogy le lehessen foglalni a szállást, stb., stb. Hidd el, voltam már pár táborban az elmúlt 13 év során (de legalábbis hatot kell számolni). De az ötlet attól még jó.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #68143 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ring-bearer írta: Csak egy kérdés: Nem tudom, hogy elengednének e 7-9 éves gyerekeket, egy olyan helyre, meg minden, ahol nem ismeri a felnőttet, nem tudja kire bízza rá a gyerekét?


Hát nem valószínű, hiszen minden ismeretség nélkül minket sem akartak elengedni az MTT-táborba... Hát még kicsiket! Ezt így nyár közepén nem hiszem, hogy meg lehetne szervezni, de ha már egy éve működni fogunk, és lesz némi ismertségünk, meg egy-két beszervezett alsós tanítónéni, szóval jövőre már meg lehetne valósítani a dolgot... Egyébként támogatom az ötletet!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #68142 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ring-bearer írta: Csak egy kérdés: Nem tudom, hogy elengednének e 7-9 éves gyerekeket, egy olyan helyre, meg minden, ahol nem ismeri a felnőttet, nem tudja kire bízza rá a gyerekét?

Ai na vennui!

Ezzel nem lehet baj! Legalább is a toleráns szülőknél. Sok olyan tábor van, mely csak meg van hírdetve, és nem ismerik a szülők a szervezőket. Ez teljesen normális. Ha eljutunk oda, hogy egy ilyen tábort összehozunk, akkor ezzel szerintem már nem lehet gond. Legvégső esetben szervezünk egy szülőit, hogy jó benyomást keltsünk az aggódó anyukákban és apukákban (mint a szombati talin (Ha tovább maradnak, lehet, hogy meggondolják magukat :? )).

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #68135 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Jajj, gyerkőcök! franky... nem mindig veled van a baj!

Szóval nekem is fél év volt mire elolvastam mindent...
Nem is reagált senki arra amit még tök régen írtam... :crying:
Pedig ez aztán reklám lenne! :oops: Szóval, abba aaaz internetes rádióba nem kell a műsor?
111: szerintem nagyon jó ötlet! exgébként nem tom ki írta, hogy 3 héttel későbbre rakták. Én is írtam, nekik, (gondolom neked is ezt válaszolták) hgy valami külföldi mittoménmik, meg szerződések miatt nem tudják előbbre rakni. Lehet, hogy akkor ez az egész 111. szülinap veszélyeztetve van?! :closed:
50: Nagyon jó ötlet! Csak az olyan angoltudással rendelkezők mint én?...
Brisa: én is szívesen segítek, a gyermek táborban!
Csak egy kérdés: Nem tudom, hogy elengednének e 7-9 éves gyerekeket, egy olyan helyre, meg minden, ahol nem ismeri a felnőttet, nem tudja kire bízza rá a gyerekét?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #68060 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Batti szabin van, úgyhogy téged kérdezlek: mikorra tudnátok elkészíteni (és megszerezhetővé tenni =)) a CD-t?

Csak, mert nekem viszonylag sürgős lenne :mrgreen:
Előre is köszi.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #68013 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sszia Brisa :)

Én már mióta dédelgetem magamban, hogy külsős gyerekeknek szervezünk MTT tábort :D Uccu neki, én benne vagyok, és melletted vagyok, ötletek, lehetőségek, tervek és álmok :)
Például sokat gondolkodtam arról, hogy egyik éjjel (ezt úgy 7-8-9 évesekkel kéne megcsinálni) elsétálgatunk az erdőbe, egy úgynevezett titkos ösvényen, még térkép is lenne hozzá, egy nagyon régi, textildarabra rárajzolt térké, amit egy kis dobozban rejtenénk el...valami kis mesével együtt ;-) Majd a kis csapattal együtt elindulnánk egy naaagyon nagy fához, akit mondjuk Rahuj Apónak neveznének....ő mesélne, régi szép időkről, más emberek tetteiről, szerelemről, gyerekekről, szépségről, reményről és háborúról, este, a csillagos ég alatt, egy titkos helyen...

háh

Mielőbb szeretném, hogy mindez megvalósuljon :D

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #67991 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ez a 111. születésnap-ötlet szuper, és szerintem nagyon hasznos lenne, mert akkor "reklámoznánk" magunkat meg Tolkient, és egy ilyen nagyobb szabású rendezvény kapcsán támogatókat is tudnánk szerezni.
Ötlet: mint ahogy valaki írta, a GyU most nagyon népszerű lett a "gyerekek" körében :arrow: a Pesti Est Junior a premier előtt és után sokat írt a GyU-ról, velük is lehetne beszélni, meg ezt a 111. szülinapot biztos támogatnák. Meg itt mindenféle Cola meg ilyesmi árusok is jól járnának, mert jó borsos áron eladhatnák a cuccaikat, meg könyvárúsok, meg mittudoménmi-árúsok, úgyhogy nagyon jó lenne...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #67907 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Megjöttem én is! Hiányoztam? :lol: :lol: :lol:

Egy picit beleőszültem, mire mindent végig olvastam itt (és ez még csak egy topik!).

Összefoglalva zseniálisak az új ötletek!
Amit még én hozzátennék:
- Szerintem a jövőben nemcsak magunknak kéne táborokat szervezni, hanem 'külsősöknek' is (értsd gyerekeknek). El lehetne vinni őket egy erdő közepébe, és megtanítani nekik a "kósza-életmódot" sok érdekes programmal dúsítva.
- A könyvtáras dologra van egy-két ötletem, sőt azt is tudom, kivel kell beszélni ez ügyben. Szóval adjatok egy kis időt, aztán talán le tudunk tenni valami használható konkrétumot az asztalra.

Tagsági: szerintem tök felesleges egyenlőre. Majd ha már gazdag lesz az MTT. A pénzt addig költsük fontosabbra.

A Franky kérdése bennem is felvetődött. Én is örülnék, ha legalább arról kapnánk hírt, hogy az elnökség összeülni készül. Még pedig azért, hogy például mondhassam: "ezt a témát is beszéljétek ám meg". :D Elmenni nem akarnék, hiszen erre szavaztam meg a tisztelt elnökséget, azaz a Tisztelt Elnökséget. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #67727 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Tisztelt Tagtársak

A papírok az ügyvédnél, még időben el lesz indítva a jegyzékbe vétel. A költség kb 15-40 ezer ft. lesz. Amire még szükség lehet a vezetőség tagjaitól, közjegyző által hitelesített aláírási címpéldány. Ezzel természetesen nem kell kapkodni, időben értesítek mindenkit. Ezen kívül írni kellene az Estate-nek a névhasználatról szóló végleges engedély ügyében. Az ügyvéd említette, hogy esetleg a bíróság kérheti.

A mai naptól elmegyek szabadságra. Elméletileg két hétig afk leszek de kb egy hét múlva benézek. Ha valakinek sürgősen kellek az küldjön sms-t esetleg hívjon.

Mint írtam kb egy hét múlva benézek, valszeg akkor lesz meg minden ahhoz, hogy számlát nyissunk. Lehet készíteni a tagdíjakat. A többit majd meglátjuk. Persze azt még nem tudom hol nyitunk folószámlát.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #67715 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Még egy dologgal egészíteném ki a korábbiakat:
A készpénzes támogatások megszerzése - amiről az előző hozzászólásom szólt - nagyon körülményes. Nem lehetetlen, de komoly szervező munkát igényel.

Valószínűleg sokkal egyszerűbben lehet egy-egy céget nem készpénzes támogatásokra rávenni. Ha pontosan meghatároznánk, hogy mire van szükségünk (pl.: Web tárhely, tagsági igazolvány) valószínűleg gyorsan lehetne olyan céget találni, akik ezeket támogatásként biztosítanák, cserébe valami minimális dologért (mondjuk a logojuk feltüntetéséért).

Az ilyen típusú célzott támogatásokhoz azt kellene összeszedni, hogy pontosan mire is lenne szükségünk.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #67655 Írta: Rózsa
Rózsa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Javaslom, nézzétek meg a www.mobilitas.hu honlapon az IFJÚSÁG 2000-2006. pályázatokat. Szerintem érdemes lenne pályázni. Nemzetközi, európai ifjúsági partnerkapcsolatokra, kulturális programokra, azok előkészitésére stb. lehet pályázni. Tól hosszú, a részleteket nem irom ide.
Egyébként ajánlom pályázat ügyben a nonprofit.hu portált.

Üdv Néktek!
Rózsa

Nekünk arról kell döntenünk, hogy mire használjuk az időt, ami megadatott"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #67629 Írta: aieless
aieless válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Tejóég. Sose mék többet nyaralni :)

Nnnaa..
A januári rendezvény szerintem ÓRIÁSI ötlet.
Pont jó alkalom arra, hogy úgymond ,,kilépjünk a nagyobb nyilvánosság elé" , meg hogy egy kicsit reklámozzuk magunkat, na és hogy jót szórakozzunk :) , meg persze, ami a lényeg, hogy NÉPSZERŰSÍTSÜK TOLKIENT!!!!
Egyébként bárcsak bemutatnák emberi időben, de nem fogják, méghozzá a HP december elejei bemutatója miatt. Nem mindenkinek van egy hónapban mindkettőre pénze, aki két hónap alatt mindkettőre bemenne, ez meg elég érvágás lenne a magyar moziknak.
Ezt egyébként megrendezhetnénk jövőre is, olyan tradicionális szinten :) . És valóban, megragadhatnánk az alkalmat a szponzor keresésre, ami lehet olyan cégek, aminek köze is van Tolkienhez (pl. könyvkiadó), de szerintem, mivel most a GyU elég ,,menő" lett (rühellem ezt a szót :) ) az ifjúság körében, akár még ilyenek is beszállhatnának, mint pl. a (magyarországi) Pepsi. (hát az talán túlzás, de jó lenne.... vagy a Microsoft :mrgreen: )
Dín: nagyon is egyetértek a nagy üzlettel kapcsolatban. Ezt ki kell használni, mert elég jól jöhetünk ki belőle. Tényleg : valszín a pl. Cinema (na! Milyen ötlet??? Környékezzük meg a Cinemát!! Csak ne én, mer engem utálnak :) ) sem abszolút Tolkien szakértő, de mégis egy csomót foglalkozott a filmmel (és még egy csomó debil pletyilap, meg a tv is). Mert igazából anyagiasság ide vagy oda, engem annyira nem izgat, honnan van pénzünk :) :) Sőt, ha (csak példa!!!!) teszem azt a Story támogatna, akkor talán rájönnének, hogy Szauron nem egyenlő Szarumánnal, meg hogy hogy írják a címet (NEm ,,a gyürűk Ura" :) ) , és nem irkálnának össze mindenféle ***ságot. :mrgreen:

Ha tényleg szereznénk szponzorokat, akkor már lehetne komolyan gondolkodni a nemzetközi szinten (bár az azért nem valszínű, hogy a Pepsi mindenkinek kifizetné az angliai repülőjegyet+5csillagos szállást... :mrgreen: ) Húúú, de jó lenne!!!!! *álmodozik* :)
De legalább adhatnának jegyet a premierre kedvezményesen vagy ingyen (na jó.. ), de nekem már az is TELJESEN elég lenne, ha csak félretennének az MTT tagjai számára!

Na jó, mára ennyi.... :)

So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja - 21 éve 9 hónapja #67594 Írta: franky
franky válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Mér nincs Sil rajta ezeken a fotókon? Látni akartam!!! :clown:
És különben sem vagyok ennyire dagadt disznó, mint a képen.. fujj... :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #67588 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Udv mindenkinek,

Orommel jelentem hogy a Sil altal keszitett MTT alakulo uleses fotok is fent vannak a tarhelyemen.
Elerheto ezen az oldalon.
Aki akarja mentegesse el oket, mert kb egy het mulva le kell toroljem. :!: Ez vonatkozik a Finduilas fele fotokra is!

Koszi!

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #67575 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Végre itt. 8)

Megpróbálok most minden felvetődött témát érinteni, ha valamit kihagyok, nehogyazthiggyétekámhogynemérdekelcsakfeledékenyvagyokmintállat. :roll:

Szóval.

OTP-kérdés: be kell valljam, ehhez én sem nagyon tudok hozzászólni. Az tény, hogy az OTP jobban ismert/könnyebben elérhető/et cetera, ugyanakkor a kisebb (ill. újabb) cégek meg könnyebben adnak támogatást (legalábbis ha logikusan szemlélem a dolgokat: nekik is jó a reklám; de hát mit értek én ehhez?!?). Mindegy, ezt valószínűleg úgysem az én tisztem eldönteni, DE: mondja már meg valaki, hogy addig is, amíg nincs számlakezelőnk, hová küldjem a tagdíjat???? Csak mert ezt még nem sikerült eszközölnöm. Ha más nem lesz, Battinak elküldöm három lezárt borítékban (három, mert nem bízom a Postában)...

111. születésnap: isteni ötlet!!!! Amúgy már akartam jelezni, hogy vegyük fel a kapcsolatot az InterCommal, elvégre hivatalos társaság vagyunk... Egyúttal azonban javasolnám, hogy ne csak velük, hanem azokkal is, akik Tolkiennel foglalkoznak. Kellene írni egy listát, utána meg nagyarányú mail-partit rendezni. (lsd. még könykiadók, cégek, satöbbik címszó alatt a topicban)

2005: Lamorak, ez aztán a meredek ötlet! De támogatom, sőt! Most, hogy már tudom, mikor lesz, akár privátban is kimennék, ha lehet... De komolyra fordítva a szót: mindenképpen meg kellene lépnünk. Addig van (számol - számol - számol - elront - számol) két és fél év (nagyvonalúan), tehát van időnk tető alá hozni valamiféle "szponzori megállapodást".

Támogatók: gondolt már arra valaki, hogy a reklám az a szappannak ugyanúgy reklám, mint a könyvnek? Ez egy kicsit meredeken fog hangzani, de pl. olyan cégeket is meg lehetne keresni, akik nem szorosan olyan dolgokkal foglalkoznak, mint pl. a könyvkiadás, tehát nem egyértelműen Tolkiennel foglalkozó tevékenységet folytatnak... Gondolok itt pl. olyanra is, hogy az utazásokat, ilyesmiket pl. egy utazási iroda is támogathatja (amire pl. szükség is lenne! Főleg, ha tényleg megyünk majdan Angliába... Lamorak, a fenébe, a fülembe tetted a bogarat! <-- HÉLÓ SVIN, ITT A BUG, MIT KAPOK?), vagy pl. a sajtó, ami ugyan nem Tolkiennel foglalkozik, de a filmbemutató kapcsán minden kis pucok pletykalap (bocs... :roll: ) tele volt vele... Na ez a reklám! Ez mindenkinek kell, és szerintem hibát követünk el, ha csak azért hagyunk ki lehetőségeket, mert az adott cég neve nem Tolkiennel kapcsolatban merült föl. Ne feledjük: ez hatalmas üzlet, és csak a marha (ez a tiltólista kihúzta az eredetit, így meg hogy hangzik??) nem akarja meglovagolni...

A flémről: tudom (illetőleg Vic megvilágította előttem), hogy erről még sok szó fog esni, többnyire a nagyarányú nyári AFK miatt, de nekem még volna egy utolsó megjegyzésem, s ez nem az említett ügy résztvevőinek, hanem mindenkinek szól (és én remélem, hogy felesleges szószaporítás lesz, mert mindenki magától is tudja).

Ha az MTT-elnökségi tagok összejönnek, akkor ezt a megbeszélést (akár a Társaságról szól, akár a papírpelenkák hatásáról a globális felmelegedésre) úgy nevezik, ahogy akarják. Ehhez joguk van, elvégre ők vannak ott. De hiába minden, ha: 1. nem a megfelelő formában hívják össze, akkor nem hivatalos, ergo csupán baráti megbeszélés történt, amibe senkinek semmi joga belekontárkodni; 2. néhány ügyet leszámítva ( :?: amiben meg igen, az tényleg az ő dolguk, persze a megfelelő formák betartása mellett, de hogy ezt betartották-e vagy sem, annak eldöntése kizárólag a Felügyelő Bizottság feladata, nem a Fórumé) nem uralják a Társaságot, így ha valamit tenni is akarnak, akkor ahhoz Közgyűlés kell; 3. én speciel bízom annyira az elnökségben (azért is szavaztam azokra az emberekre, akikre), hogy tudom: nem a saját személyes boldogulásuk ügyére használják a társaságot.

Tudom, hogy a fentiek már elhangzottak, de azért nem árt sulykolni a dolgot... (Ja, és a megfelelő juttatást az elnökség részéről a szokott módon kérem: hivatalos számla nélkül, csupa használt bankjegyben, egy kofferban vmi motelban... majd megdumáljuk :twisted: )

ÉSzAH: az előadást elküldtem Battinak, Gandalfnak, és a biztonság kedvéért Neked is. Nincs harag? :D

Batti: @*%..>/! :twisted: :twisted: :twisted: Amúgy egyetértek veled.

Ötlet: felteszem sokan ismeritek a Tolkien Archives nevű weboldalt. Azon gondolkoztam a minap, hogy akinek kedve van, elkezdhetné az ún. tudományos munkát, és jó kiindulópont lehet a TA-en található cikkek fordítgatása. Persze lehet, hogy lemaradtam, mint a borravaló, és már működik az ügy, csak nekem nem tűnt fel... Szóval az ötlet mindössze annyi, hogy ha valami tényleg tudományos eredményt is fel akarunk mutatni, akkor nem ártana dolgozni érte. Tudom, tudom, nyár van, meg minden, de akinek ez munka, az ne csinálja.

Puszi nektek (a fiúknak inkább kézszorítás):
Dín apó

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #67566 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sil,

Megkaptam a kepeket koszi.
Ma fenn lesznek az oldalon, az eredetiket pedig kuldom ma vissza neked.
Amint fenn vannak, szolok.

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #67561 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Támogatások:
A magyar nagyvállalatokat szerintem 3 féle módon lehet esetleg rávenni, hogy támogasák az MTT-t:
- Ha a megfelelő pozícióban levő vezetőjük (vezérigazgató/gazdasági igazgató/PR vezető) Tolkien fan, és pusztán ezért támogatna minket
- Ha olyan nyilvános megjelenési lehetőséget látnak a dolog mögött, aminek kapcsán a nevük, logojuk széles körben megjelenik, lehetőleg a médiában is
- Ha olyasmit kínálunk nekik a támogatásért cserébe, amit ők közvetlenül fel tudnak használni a napi PR tevékenységükbe (Pl.: CD-t vagy könyvet kapnak, amit oszthatnak az ügyfeleiknek mint ajándékot)

Az elsőhöz elég nagy szerencse kell. Itt azt lehetne tenni, hogy a nagyobb magyar nagyvállalatok vezetőit egy direkt mail kampányban megkeressük, és ennek eredményeként kiderülhet, hogy ki a Tolkien rajongó esetleg. Ehhez esetleg meggondolandó lenne valamilyen támogató tagsági forma (sokkal magasabb havi tagdíjjal) kialakítása. Nagyon sok egyesület használja ezt a formát.

A második esethez szerintem ideális lenne a 111 éves évfordulóhoz kötkehető "Long Expected Party". Szerintem elég lenne, ha erre a a napra hoznánk előre a TTT magyar bemutatóját. A kettőt egybe kapcsolva olyan komoly média eseményt lehet csinálni, amit szerintem nagyon sokan, nagyon sok pénzzel támogatnának. Sajnálatos, de egyetlen ilyen rendezvény ezerszer több támogatást hozhat, mint az MTT összes egyéb tevékenysége...

A harmadik dolog a mi esetünkben elég nehezen járható, mivel egy átlagos cég PR menedzsere szemében kevés napi szinten használható praktikus dolgot tudnánk kínálni (ugyan mi tudjuk, hogy nincs igazuk - kevés hasznosabb dolog van, mint egy jól megszerkesztett quenya/magyar szótár, vagy a Tündehonba vezető út térképe... :lol: ). Itt esetleg a film magyarországi forgalmazója, az egyes nagyobb multiplexek, vagy a könyvkiadók és komolyabb könyváruházak, könyvesbolt láncok jöhetnek szóba, akinek az egyes promóciós rendezvényeihez kínálhatnánk szakértői hátteret, speciális PR-ban felhasználható elemeket (látvány elemeket, szövegeket, elemzéseket, stb.)

Felmerülhet még, hogy az egyesület nem támogatást kér, hanem vállalkozik, mint egyesület szerződhet szakértői tevékenységre: szakfordításra (sok könyv nincs még meg magyarul, aminek meg kellett volna már jelennie), a film szinkron lektorálására. Ehhez viszont az kell, hogy az ezeket a tevékenységeket ténylegesen végző személyek a szerzői jogaikat illetve azok ellenértékét (vagy egy részét) átruházzák az egyesületre.

Uff, most ennyi.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #67545 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ai na vennui!

Végre hazaértem!

Nem túl szép dolog tőlem, hogy felelevenítem franky esetét, de gyorsan (és röviden) szeretném én is kommentálni:
Nem értem, hogy miért köt bele akárki, ha a megválasztott elnökség végezni akarja törvény adta jogát. Szerintem az kéne, hogy a gyűlés előtt 1-2 nappal ide írják, hogy lesz,és akinek van még valamilyen ötlete, az gyorsan írja le. Nem kell senki mást meghívni, hiszen azért van elnökség, hogy döntsön. Kb. ennyit erről.

Hamár szóba kerül a film-elnökség, egy felvetésemre nem érkezett ítélet: Miszerint felveszi-e a Társaság a szinkronizáló céggel a kapcsolatot?

Jan. 3.: Támogatom Svin javaslatát. Valamit mindenképpen kéne csinálnunk.

Lamorak: Ez a 2005-ös dolog ennyire komoly? Úgy értem, ez engem most nagyon megütött. Nem vagyunk még 1 hónaposak sem, és egy ilyen nagy gyűlés...(tudom, nem most lesz).

Az OTP-s részehz nem tudok mit mondani.

Tagsági: MIndenképpen kellene, mert azért az nem a legjobb megoldás, hogy pl. a különböző eseményeken (ahova a tagok ingyen-, a nem tagok pénzért mehetnek be) mindig készítünk egy listát, esetleg az eltűnik, megsérül és nem lehet tudni, hogy ki tag, ki nem.... Meg azért az mégis egy megfogható dolog.

Most nem tudok többet hozzászólni (naon fáradt vagyok), de remélem helyre állt a béke, a rend és minden ilyen jó dolog 8)

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #67479 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sil: persze, hogy vágd ki (esetleg ha nem hosszú, be is írhatnád, kíváncsi vagyok, mit írtak... nem nagyon illik a profiljukhoz az MTI-s szöveg...)

111. szülinap: az angolok is csinálnak valami nagyobb bulit (az Oxonmoot nevű bandázó jellegű találkozások keretében, kérdezték, hogy megyünk-e... mondtam, hogy nem valószínű. :( )

Továbbá: szintén az angolok írták, hogy 2005-ben lesz egy nagyobb konferencia a GyU 50. születésnapjára. Tudom, hogy az amerikaiak is csinálnak majd vmit 2-3 éven belül a Marquette University-n (ahol a kéziratok vannak). Az angol rendezvénynek viszont megvannak azok az előnyei, hogy (1) van egy együttműködési programjuk arra, hogy az európai Tolkien társaságok beszállhassanak a programszervezésbe (ezt meg kellene ragadnunk), (2) közelebb van (tehát 3 év alatt mindenki gyűjthati a pénzt-- képzeljétek el mekkora buli lenne részt venni a szervezésben, együtt kimenni és nyomni az MTT standot, kiadványokkal, bemutatkozással, stb. Szerintem ez nem teljesen esélytelen.). Ezek a dolgok vannak a nemzetközi kapcsolatok vonalon; még gyűjtöm az infókat a bekapcsolódásról, és jelzek, amint van konkrétum, hogy mit is kellene pontosan csinálni.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #67475 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Benne van abban az ujságban????

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #67474 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Svin: Az ötlet nagyon tetszik! :D

Más: Anyukám tegnap felolvasott nekem egy cikket valami bulvárlapból (Story vagy Star, nem tudom), és kérdezte, hogy ezek a "szegedi tolkienisták" mi vagyunk-e? (Persze mi vagyunk. :D ) Megvan ez a cikk az archívumunkban, vagy vágjam ki?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #67466 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ja és van 1 ötletem...ugyebár 1 partyra kell kaja is na annak egy kis részét vállalom... 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #67452 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Svin:Ha ez tényleg igy lenne akkor nagyon jó ajándék lenne nekem...tuti hogy elmennék (elötte 1 nappal lesz a szülinapom) én máris támogatom....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #67448 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Mar Lamoraknak korabban emlitettem egy otletet, es neki is tetszett, nem tudom eljutott-e a tobbseghez is.

2003 januar 3-an (pentek) lesz Tolkien szuletesenek 111. evforduloja. Mint tudjuk, Bilbo 111. szuletesnapjan kerult megrendezesre a rég várt ünnepély (Long Expected Party). Ennek kapcsan javasoltam, hogy egy bp-i helyszinu, nepszerusito rendezvenyt kellene csinalni, amit esetleg az aktualis Ket Torony vetitessel is egybe lehetne kotni.
Ha a bemutato tenylegesen kesik, akkor kerhetnenk azt is az Intercomtol, hogy egy premier elotti vetitest szervezzunk meg kozosen. (Erre meg mindig joval nagyobb az esely, mint arra, hogy egy ekkora bemutatot 3 hettel elorebb hozzanak).
Ha ezt el tudnank erni,a z szerintem mind a rendezvenynek, mind a tarsasagnak nagy reklam lenne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #67447 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lehet, hogy nem ebben a topicban kellene ezt felvetnem, de végeredményben MTT-ről van szó...
Most olvastam, hogy többen írtak már levelet az InterComnak, és valóban úgy néz ki, hogy a Két torony magyarországi premierje csak 2003. január első felében lesz, tehát ismételten 3 hét csúszással.
Most, hogy megalakultunk hivatalosan is, nem lehetne egy fejléces papíron írni egy levelet, amiben kérnénk a világpremierrel együtt történő bemutatást?
Ha túl off voltam, sorry érte. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #67445 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Pár dologban szeretnék aggályoskodni.

Az rendben, hogy a szervezéskor felkértük Göncz Árpádot, hogy legyen a tiszteletbeli elnökünk és ő el is fogadta. De ezt nekünk közgyűlési határozatban szavazással kell véglegesíteni. Erre Szegeden nem került sor tehát az első (vagy immár második) közgyűlésünk egyik fontos napirendi pontja ez kell, hogy legyen.

A pályázatban szerepelnie kellene a programoknak és minden pénzigényes célnak, amelyekhez támogatást kérünk az egyesület fenntartási költségeivel együtt. Ez per pill azt jelenti, hogy el választódik az általános és a céltámogatás. Amit adhatunk az jószerivel csak a reklám "felület". Bár könyvkiadók esetében lehet más jellegű ellenszolgáltatásról is beszélni. A pontos és részletes programunk pedig még nem áll készen. Az ötletek elhangzottak itt, szóban és a chat-en. Már csak a kidolgozásuk és valamiféle véglegesítésük van hátra. Ez egy olyan dolog amelyet nekünk, a teljes tagságnak kell elvégeznie. Hogyan is állunk?

A programokról és amihez pénz kell. A felvetett ötleteket venném sorra.

Ősz elején kellene tartanunk egy rendes évi közgyűlést.

El kellene indítanunk a téli konferencia meghirdetését, majd a beérkezett anyagok elbírálása következne és végül a kiadvánnyá alakítása.

Őssze kell állítani egy anyagot amellyel elmehetünk könyvtárakba (iskolai és köz) valamiféle előadói, felolvasó vagy vitaest rendezése céljából. Ehhez meg kell találni a megfelelő embereket is.

Terveink között szerepel Könyvtár létrehozása is. Erre jelenleg pusztán pénz kellene. Ha volna 36 rugónk akkor igen fontos könyveket tudnánk megvenni a könyvtárunk számára (igen kedvező áron).

Felvetődött a vándor közgyűlések vagy konferenciák esetleg szabad összejövetelek ötlete. Ez ügyben is kellene néhány fontos információ. Hely, valamiféle elvi megállapodás vagy annak lehetősége, stb.

Az MTT táborok is nagyon fontosak, ahol szabadon bandázva élvezhetjük egymás társaságát. Ezek szervezése és valamiféle előzetes finanszírozása is a társaság feladatai közé tartozik.

Tessék választani vagy újabb fontos ötleteket felvetni kidolgozni végrehajtani.

Meglehet a nyári AFK miatt párszor ugyanebben az állapotában újra beírom a fentieket. Csak, hogy életben tartsam a tüzet.

És ez természetesen nem minden de igyekszem.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.082 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére