Tolkien Tábor 2024

Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
21 éve 8 hónapja #70800 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Laegolas írta: Hajjajjaj, asszem mostmar nagyon aktualis a Kozgyules, zavart erzek az Eroben


Semmiféle zavart nem érzek semmiféle erőben, de a Közgyűlés szükségességét én is érzem. Viszont nem szándékozom személyi/személyes kérdésekkel a közgyűlés idejét és türelmét rabolni. Van annál sokkal fontosabb dolgunk is. Gondolom ezzel mindenki így van. IGAZ?

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70799 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hajjajjaj, asszem mostmar nagyon aktualis a Kozgyules, zavart erzek az Eroben :?

L

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70798 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

franky írta: Nos vagyok en, meg olvasgatok, de nem tudom, mennyire lenne szerencses belefolynom tarsasagotok ugyebe.


Nos, ha jól emlékszem te is az alapítók között vagy, s eképpen a te társaságod is. Mi az, hogy a társaságotok? Kik azok a rajtad kívüliek akiké a társaság? Nyomatékosan felhívom mindenki figyelmét arra, hogy a Magyar Tolkien Társaság mindanyiunké, nem pedig egy személyé vagy kevesek kis csoportjáé. Eképpen mindenki választható és válszthat.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70797 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ancalimon privátban kifejtette a véleményét. A konklúzió nem(igazán), ezért jelöltem nyilvánosan mást. Persze jutott eszembe számtalan szebbnél szebb gondolat, de az idő tovább haladt.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70791 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
En kello mennyisegu informacio hianyaban nem tudom kit javasoljak erre a posztra.

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70790 Írta: franky
franky válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Batti írta: A harmadik FB tag ügyében sem jöttek még javaslatok. Jelölöm Frankyt erre a posztra. Bár mostanában nem igen jelentkezik itt, de remélem még fog.


Nos vagyok en, meg olvasgatok, de nem tudom, mennyire lenne szerencses belefolynom tarsasagotok ugyebe. Mindenesetre koszonom Battitol a bizalmat. Termeszetesen tisztaban vagyok vele, hogy a jeloles nem egyenlo a megvalasztassal.

Gondolom a kozgyulesen ugyis meg lesznek ezek is beszelve.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70788 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Én Ancalimont jelölném a posztra.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70767 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szeptember 21 kozgyulesre nekem OK.
Valajszinuleg tudom vallalni hogy gepen mindig osszerakom majd az aktualis kiadvanyt, mivel eleve legalabb napi 8 orat gepnel toltok.

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70766 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hálás köszönet mindkettőtöknek a gyors válaszért. ( A magyar változatra emlékeztem). Megkíméltetek a hosszadalmas keresgéléstől. A címet támogatom. A megjelenés formáját és példányszámát illetőleg viszont kétségeim vannak, legalábbis egyelőre. A4 o.k. de biztos, hogy papíron kell?

Kevesen jelezték eddig, hogy jó e a közgyűlés időpontja. Lassan itt a nyár vége, kicsit nagyobb aktivitást. A harmadik FB tag ügyében sem jöttek még javaslatok. Jelölöm Frankyt erre a posztra. Bár mostanában nem igen jelentkezik itt, de remélem még fog.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70487 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A javaslat egész pontosan: Lassi Laurië

(A fordított szórendnek gondolom stilisztikai értéke van...)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70475 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Batti írta: Például nem emlékszem és nem is találom mit is javasolt Amani mester az ujság címének. Ha valaki felvilágosítana!?

A javaslat azt hiszem a kovetkezo volt:
Laurië Lassi = Aranylo Levelek

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70473 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Pártolom a rendszeresen megjelenő kiadvány tervét, már csak azért is, mert a terveink között elég régóta szerepel. De fiskális szempontok miatt, a papír kivitelü változat felvet pár problémát. A mibefogezkerülni-t és a kikfognaktudnirendszeresenösszeülniésmegcsinálni-t. Természetesen egyik sem leküzdhetetlen. Azonban az igényeken kívül a lehetőségeinket sem árt számba venni.

A társaság nagy része afk és jó lenne hallani a fontos kérdésekben mindenki véleményét. Ezért lesz az őszi közgyűlés. Arra kérek mindenkit, hogy tartsa észben az ötleteit. Szeptember eljén elkezdjük összeállítani a közgyűlés programját. Akkor is kerüljön elö minden ami itt leíródott. Például nem emlékszem és nem is találom mit is javasolt Amani mester az ujság címének. Ha valaki felvilágosítana!?

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70470 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Sötét Úr írta: Kiadvány: szerintem együtt kell tartani a szakmaibb (?) tartalmú konferencia-anyagot és a hírmondó-jellegű részt egyetlen kiadványban.


Általában véve valóban nem érdemes külön mélyszakmai és külön könnyedebb kiadványt üzemeltetni (legalábbis még egy jó eideig).

Azonban a konferencia egyszeri kiadványát, illetve a Társaság belső életét, tevékenységét (a konferencia mondanivalójánál mindenképpen sokkal szélesebb körűen) tükröző periodikát nem érdemes összemosni: egyrészt nem biztos, hogy a tudományosság igényével készülő elemzések/tanulmányok ugyanolyan széles kört érdekelnek, mint a többi rész, másrészt szerintem az MTT-nek az első kiadvánnyal semmiképpen sem szabadna megvárni, amíg a tanulmánykötet összeáll. Az időközben elkészülő tanulmányok ismeretterjesztő szintű összefoglalói folyamatosan negyedévente megjelenhetnek a belső "újságban", az eleve ismeretterjesztő célú írások, a kreatív megnyilvánulások (rajzok, versek, novellák, fordítások, stb.), találkozó beszámolók, játékok, stb. mellett. Míg a teljes változatú, valóban egyedi kutatómunka, elemzés eredményét tartalmazó tanulmányok, szerkesztett, rendezett formában félévente/évente "közlöny" jellegű komoly kiadványban publikálódnának.

Az "újság" formátumára én továbbra is megfelelőbbnek gondolom az A/4-es formátumot, mivel tördelés technikailag a sokféle, és általában rövidebb tartalmat vegyesen közlő kiadványok esetén parktikusabb a több hasábot, szabadabb elrendezést lehetővé tevő nagyobb formátum.
200-300 példány esetén (márpedig egy belső kiadvány esetén kezdetben ennél nagyobb példányszámban nem érdemes gondolkodni) egyértelműen vagy valamilyen digitális nyomda, vagy nagyobb kapacitású fénymásolási technika jöhet csak szóba.

A tanulmánykötet természetesen valóban érdemes nem A/4-es formátumban közölni, hiszen az abban szereplő hosszabb írások számára ez nem praktikus. Ennek szükséges példányszámát nem tudom megítélni...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70450 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziget? Civilfalu? Igen-Igen, ez egy remek ötlet! Így legalább jövőre biztos eljutnék a Civilfaluba, amit minden évben tervezek, csak sosem sikerül! :oops: :lol:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70447 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Anyukám azt mondta, nem csodálkozik, hogy visszadobta a biróság [size=9:2p2r39vb](ezen a gépen nincs hosszú i :? )[/size], amikor ő csinált egy alapitványt, 3x is visszadobták, pedig egy lelkes szakmabeli anyuka is segitett... :roll: Ez van. Majd következőre elfogadják. Lehet hogy elvből nem vesznek be semmit elsőre... :wink: :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70432 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
"Telcontar Szerepjáték"?! 8O
Hát, erről nem tudtam...

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70430 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Egyelőre az enyémek. De mint írtam, szándékom szerint az MTT könyvtárába kerülnek így vagy úgy.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70427 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Batti,
Akkor ezek most a Te könyveid, vagy az MTT könyvei, amit akkor fog kifizetni, amikor lesz pénze?

(Egyébként ezek a könyvek nálam is ott tornyosulnak az asztalon a többi öt HoME kötettel együtt...) :)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70425 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ring-bearer írta: És ami még eszembe jutott:
Jövőre kint a helyünk a Szigeten mégpedig a Civilfaluban vagy a Civilszigeten részén!
Sajna nem voltam ott, de a nővérem igen, és ahogy olvastam rájöttem, hogy miért is ne?


Így van, így van, mi is voltunk a Szigeten, és ez az ötlet bennünk is felmerült, különösen azután, hogy megláttunk egy tökéletesen nemhivatalos "Telcontar (!) Szerepjáték" feliratú sátrat... :roll:
Jövőre simán kimehetnénk. 8)

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70424 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Úgy tünik előléptem a társaság legjelentősebb támogatója/hitelezője pozícióba. Itt tonyosul mellettem hét kötet, melyek terveim szerint az MTT könyvtárának az alapját képezik.

Címek szerint:

The Book of Lost Tales
Harper Collins 1991

The Lays of Beleriand
Harper Collins 1991

The Shaping of Middle-Earth
Allen & Unwin 1986 (első kiadás)

The Lost Road and other writings
Harper Collinc 1991

The Return of The Shadow
the history of The Lord Of The Rings part one
Unwin Hyman 1988 (az első kiadás utánnyomása még abban az évben)

The War Of The Ring
The history of The LordOfThe Rings patr three
Unwin Hyman 1991 (mint az előző)

Sauron Defeated
The history of The LordOfThe Rings patr four
Harper Collins 1992

A könvek eredetileg 25 angol fontba kerültek (de nem nekünk).

Miután jól kidicsekedtem magam, megyek a dolgom után. Ha nem mondtam volna könyvmániás vagyok, de jó kezelést kapok. 8)

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70382 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ring-bearer,

Koszi, megoldodott a level-kerdes. Batti mar atnezte es megvan a vegleges forma.
Ha valakinek szuksege van ilyen tamogato levelre, legyen szives Battit megkeresni ez ugyben emailben a batti@sowah.hu cimen vagy privat uzenetben itt a forumon.

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70378 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Lamorak: szívesen :o )

Batti: ha elsőre olyan lett volna, amilyenre most kérik, akkor azért dobják vissza... Fogd fel úgy, hogy munkahelyet biztosítottunk még egy embernek még egy napra a bíróságon. :o ) Sajnos ezt rendszeresen hallom, és sok esetben, ha nagyon megkapirgálja az ember, kiderül, hogy teljesen indokolatlan is. Bosszantó a késedelem, de arra nem lehet ok, hogy magadat hibáztasd érte. Azt hiszem, hogy bőven megtetted, amit kellett.

Kiadvány: szerintem együtt kell tartani a szakmaibb (?) tartalmú konferencia-anyagot és a hírmondó-jellegű részt egyetlen kiadványban. Éppen azért, mert kit ez, kit az érdekel - ami érdekli, azért megveszi a füzetet, de akkor már beleolvas a másik, számára kevésbé érdekes részbe is, és pontosabb hírt kap rólunk. Viszont... 200 pld x 12 kétoldalas A3 ív nyomtatása nem valami gazdaságos dolog. Ha csak a nyomólemezt számolom, meg a beigazításokat... Utána kellene nézni, hogy digitális nyomással mennyibe kerülne a dolog, és azt is összevetni a hagyományos nyomdai kivitelezés árával. Egyébként meg, ha nyomdai előállításra készülünk, érdemes lenne megfontolni az A5 formátumot is. Bizonyára tapasztaltátok, hogy az A4 egy konferencia, vagy akár sima összejövetel esetében elég nehezen kezelhető formátum. A kötészeti költség nő ugyan, de még mindig lehet, hogy megéri.

Közlemény: mostanában enyhén szólva túlterhelt vagyok, így csak két-három naponta jut időm (?) netezni. Ha valami nagyon sürgős, akkor SMS-ben vagy a munkahelyi email-címemen hamarabb elérhettek, mint a neten vagy magán-emailben.

Gumipók: várom a reakciódat: kivitelezhető, amit csináltam? OK minden?

Legyetek jók, én mentem létsíkot váltani (függőlegesből vízszintesre...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70308 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziasztok!
Itt vagyok, és hót fáradt vagyok mert várakra biocigliztem, eveztem a Tiszán, és túl sokat bolondkodtam éjjel. :D
Szal, szülők: Laegolas esetleg el tudnád nekem küldeni emailben? Szívesen segítek a témában, bármit!!
És ami még eszembe jutott:
Jövőre kint a helyünk a Szigeten mégpedig a Civilfaluban vagy a Civilszigeten részén!
Sajna nem voltam ott, de a nővérem igen, és ahogy olvastam rájöttem, hogy miért is ne?
Szept 21: Ok, csak legyen Pesten!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70212 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ugyan-ugyan, nem olyan szörnyű, hogy a bíróság első körben visszadobta az ügyet további pontosításra! Egyáltalán nem vagyok meglepve, kicsit még számítotttam is rá. Ennek persze nem az az oka, hogy mi vagy az ügyvéd rosszul végeztük a munkánkat; hanem inkább az , hogy a bíróságok manapság a hasonló jellegű kérelmek nagy részét sajnos első körben általában visszadobják. :? (Legalábbis információim szerint :roll: ) Ilyen a rendszer: gáz... A legjobban megírt okiratokban is képesek hibát találni! :(
Sebaj! Fog ez menni, csak idő kérdése! :wink:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70192 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Tistelt Tagtársak

Amit mindenkinek tudnia kell.

Lepattantunk a bíróságról. Persze a helyzet azért nem ennyire szörnyű, csak módosításokat és kiegészítéseket kell benyújtani. Ennek megfelelően a következőket kérem.

1. Mivel a bíróság előírta kell egy harmadik felügyelő bizottsági tag. Jelentkezőket várok akit majd TITKOSAN MEGVÁLASZUNK. :twisted:
2. Aki ott aláírt az készüljön, megint alá kell írnia. Igyekszem megfejteni az aláírásokat és lehetőleg mindenkivel megbeszélem a körülményeket. (a 23-25-ei póttábort mint ötletet ne vessétek fel mert már magam is számításba vettem)
3. Ha postai levelet kaptok tőlem arrra a lehető leghamarabb válaszoljatok mert csak 30 napot kaptunk a bíróságtól.

Kicsit csalódott és bosszús vagyok ugyanis a hibák túlnyomó többségét egy megfelelő (ügyvédi) ellenőrzés kiszürte volna. Az ügyünkkel jelenleg foglalkozó ügyvédnek erre már nem volt ideje a határidő közelsége miatt. De aki elő készítette annak kellett volna legyen. Emiatt kicsit szégyenkezem hiszen én hoztam, s talán kicsit erőltettem is. Mindenesetre erősen meggondolom, hogy az ismeretségi körömből valakit is javasoljak a társasággal kapcsolatos munkára a jövőben.

N'csá

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70153 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Aiya Narië!

Meg tudnád kérdezni apukádtól, hogy egy 24 oldalas, A/4-es formátumú (kettéhajtott A/3-asokból összetűzött), fekete-fehér anyag kinyomtatása, mondjuk 200 példányban mennyibe kerülne?

(Ezek csak hipotetikus adatok, de az elinduláshoz megfelelőek, és ez alapján látni lehetne, kb. mennyi pénzt kellene összeszedni...)

A tagsághoz ha jól tudom, Battinál kell jelentkezni. Ki kell tölteni, és postán el kell küldeni a jelentkezési lapot.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja - 21 éve 8 hónapja #70149 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziasztok!Láttam,hogy valami kiadványról beszéltek,kiadót találtatok már?Csak mert fateromnak nyomdája van és sztem nektek jelentôs kedvezménnyel tudná megcsinálni :wink:
(különben ezt már 1x elküldtem,de nem találom,bocsesz ha esetleg 2x van benne a topicban)

Ja és még valami:hogy lehet valaki Mtt tag?Mert ha ráklikkelek a tolkien.hun beillesztett linkre,miszerint "Megnyitotta kapuját az MTT weblapja" ,akkor nekem nem jön be semmi :cry: .Pedig szívesen lennék tag !

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70132 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziasztok!
Ezt a kiadvány-folyóirat-újság-mineknevezzem-et, na, tudjátok miről beszélek, én is támogatom!!! Végre valami, amiben tudok én is segíteni, elvégre MTT-tag vagyok, vagy miszösz... :) Úgyhogy tessék nyugodtan valamit a nyakamba sózni, ha kell! Jó, tudom, hogy még nem a legaktuálisabb, ha csak télre akarjuk, hiszen még nyár van (de sajna nem sokáig... :cry: ), de akkor is. Apropó, valaki írta, hogy a téli konferencia után jelenjen meg, szerintem inkább akkorra kellene, és ott lehetne terjeszteni, egy csomóan megvennék, meg minden... És szerintem sem kellene keverni a szezont a fazonnal, azazhogy a konferenciát az egyéb MTT-s dolgokkal :arrow: magyarul, a konferencia anyaga nem a hírek, beszámolok, kreatív alkotások közt kellene elvegyüljön. Egyrészt mert lesznek páran, akiket csak a tudományos része érdekelné a dolognak, és pl. egy egyetemi tanár inkább megvesz egy konferncia-anyagot tartalmazó kötetet, mint egy kezdő társaság folyóiratának első számát, és olyanok is lesznek egy csomóan, akiket a konferencia-anyag nem tudom hány tucat oldala nem fog lekötni. Szerintem tehát két kiadvány kellene, mert úgy többen veszik meg. A folyóirat nem lesz olyan vastag, ezért feltehetőleg olcsóbb lesz, így többen megveszik. Mondjuk azt lehetne, hogy aki megveszi mind a kettőt együtt, az kap valamennyi kedvezményt. Gondolom lesznek akik nem értenek egyet, de csak mint tag leírtam a véleményemet.
Szióka:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70124 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Lamorak írta: Áfi: jaj, angyal vagy, ez remek. Cc-zd majd nekem a levelet, légy szíves, mikor elküldöd nekik, és majd én is írok egy levelet Mark Craemernek. Általában minden beérkező és kimenő külföldi cuccot küldjünk át egymásnak, OK?


Természetesen, a mostaniból szintén megy neked egy példány, meg Mark C.-t amúgy is arra kértem, hogy minden levelét cc-zze neked is. :itscool:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #70085 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Gumipók írta: Lamorak: lejjebb a VIP listára lett volna szükséged...elküldjem?


Bizony küldd, köszi, hogy felhoztad, én már el is felejtettem. A kiadókról és kontaktjaikról nem csinált valaki véletlenül egy listát? A kiadók könnyen összeszedhetők VZ-ről, és gondolom interneten elég egyszerűen megtalálhatók a kontaktok is; csak ha vki már megcsinálta, akkor szívesen használnám, és nem csinálnám újra... A fordító-lístát várom, és köszi.

Áfi: jaj, angyal vagy, ez remek. Cc-zd majd nekem a levelet, légy szíves, mikor elküldöd nekik, és majd én is írok egy levelet Mark Craemernek. Általában minden beérkező és kimenő külföldi cuccot küldjünk át egymásnak, OK?

Az időszakos kiadványban szerintem nem a téli konferencia anyagát kellene nyomni (azt egy külön komoly kötetben kellene, akkor lenne igazán súlya), hanem kisebb cikkeket, közleményeket, beszámolókat, fan fictiont és artot, ilyeneket.

A témák ügyében: lehet, hogy igazad van, ÉSzAH, de ne felejtsük el, hogy egyelőre rajtunk kívül az égvilágon senki nem tud arról, hoyg egyáltalán tervezünk ilyet. Következésképpen ha ki akarunk küldeni az egyetemeknek, főiskoláknak, esetleg könyvtáraknak valami konferencia-felhívás szerűt, arra nem írhatjuk azt, hogy 'küldd be, milyen témán dolgozol'-- nekünk kell megadnunk egy címet, ami elég általános kell legyen ahhoz, hogy mindenki úgy érezze, belefér, amit csinál, de mégis elég figyelemfelkeltő legyen az adott intézményeknek, hogy azt meglátva érdeklődjenek iránta, kirakják a plakátot, és ösztönözzék a hallgatóikat a részvételre (ne adj' Isten oktatóikat is). Ezt pedig nem fogjuk tudni úgy elérni, hogy kiírjuk az 'első magyar Tolkien-konferenciát'; erre ránézve a legtöbb felsőoktatási intézmény a szerepjátékra és a Svin által nagyon találóan 'lakodalmas fantasynak' nevezett szövegekre fog gondolni már csak reflexből, és további olvasás nélkül hajítja ki. Ebből aztán az következik, hogy nem elég egy címet kitalálni, akármilyen általánosat is; írni kell hozzá egy bevezető-beetető körítést is, úgy, hogy az vonzó és érdekes legyen. Ezt én elvállalom, csak meg kell látnunk, mit akarnak a támogató tanszékek itt.

Egyelőre ennyi. Ja, SÚ, köszönöm szépen a download-okat, megvan minden nagyon szépen.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.938 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére