Tolkien Tábor 2024

Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
21 éve 7 hónapja #73689 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Áfonya írta:

Telumehtar írta: Egy kérdés:Aki nem tag az is mehet?


Telu: természetesen. Sőt! :!: Mint ahogy azt tudjátok, az MTT nem zárt "elit testület", az MTT *mi* vagyunk, minden fórumos, és minden Tolkien rajongó érdekképviselete. Úgyis mondhatjuk, hogy értetek működünk, és veletek együtt! :D Az a szándékunk, hogy minél több tagunk legyen, szóval ha még nem vagy, akkor itt az ideje (és hozz magaddal még egy embert :wink: )!
Tudod, "Mondd: jóbarát, fizesd be a tagdíjat, és lépj be!" :itscool:
A Közgyűlésen pedig minden hozzászólást, javaslatot, stb.-t szívesen várunk, hiszen azért tartjuk.


Köszönöm szépen....továbbá..ez nagyon részlet kérdés de:
1Hol lesz majd?
2.Névtáblát MINDENKI kap?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73673 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Okt. 5 Ok.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73626 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Yavanna írta:

Áfonya írta: "értetek működünk, és veletek együtt!"
"ha még nem vagy, akkor itt az ideje"
"és hozz magaddal még egy embert"
"Mondd: jóbarát, fizesd be a tagdíjat, és lépj be!"


Áfi! Gondoltál már politikai pályára? :itscool: :lol:


OFF:
Hát, vkinek a propagandát is csinálnia kell! :wink: 8)
(Egyébként úgy látszik, az előző félévi politika/diplomácia kurzus hagyott nyomokat... 8O)

ON: október 5.-nek én is jobban örülnék.
És még egy kérdés, ha már itt vagyunk, az elnökségi ülés mikor lesz? Mert én vmi szept. 6.-ra emlékszem... vki infót, pls!

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73620 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Batti írta: A papírok még nálam vannak, sőt még mindenki alá sem írta. Tehát kezdhetjük előröl.


Ez azt jelenti, hogy az MTT kicsúszott a megjelölt határidőből?

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73604 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves Kincső és SötétÚr
Figyelmesen elolvastam a kisbetűs sorokat. Alapvetően és maximálisan egyet értek a leírtakkal. De semmi sem előzmények nélkül való. Ezért kérek mindenkit, hogy figyelje Társaságunk sorsának alakulását. Emlékezzetek arra ami a közelmultban történt, mármint, hogy a bíróság előírt néhány dolgot amelyek között a 3. FB tag is szerepel. Természetesen én is tudom mi a rendje a tisztségviselők megválasztásának, de emlékeznetek kellene arra is, hogy milyen rövid határidőt kaptunk a módosításra. Valamint arra is, hogy a társaságnak a fele sem Budapesti ráadásul mindenki nyaralt valahol vagy egyéb elfoglaltsága volt. Ebben a szituációban vajon, hogyan és mikor lehetett volna legalább az alapítóknak összehívni egy közgyűlést? Namármost ha nem teljesítjük időre a Bíróság kérését akkor (talán még egy próbálkozás után) kezdhetjük előröl az egészet. Most pedig mondjátok meg ti mit tartanátok meg felelő eljárásnak? A papírok még nálam vannak, sőt még mindenki alá sem írta. Tehát kezdhetjük előröl.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73602 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Áfonya írta: "értetek működünk, és veletek együtt!"
"ha még nem vagy, akkor itt az ideje"
"és hozz magaddal még egy embert"
"Mondd: jóbarát, fizesd be a tagdíjat, és lépj be!"


Áfi! Gondoltál már politikai pályára? :itscool: :lol:

Egyébként én is inkább az október elejére voksolnék!

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73600 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sajnos mostanában engem is afk-ra kényszerítenek a körülmények, bocsi, hogy nem reagáltam. Viszont a figyelmetekbe ajánlanám Kincső apróbetűsét, ugyanis nagy igazsága van! Az FB +tagot csak jelöltük, és bármennyire is egyetértek Dín megválasztásával, a módja nem ez.

Én szeptember 14-én eltávozom a Nyugati Hegyek közé így 21-én nem tudok részt venni semmiben. Az október 5-e viszont nekem is megfelelő. Helyszínt sajnos nem tudok javasolni, csak olyat, aminek elég kemény terembérlete van. No ez az, amit jó lenne kiküszöbölni!

Az elkövetkezendő hetekben - vagy inkább két hétben? - csak szórányosan vagyok online, ezért akinek szükséges, az SMS-ben vagy telefonon keressen. Levelezéshez is csak 3-4 naponta jutok hozzá, úgyhogy a privát mail még nem jelenti azt, hogy tudok dolgokról... Sorry, bocs, és izvinyítye!

'omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73594 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Telumehtar írta: Egy kérdés:Aki nem tag az is mehet?


Telu: természetesen. Sőt! :!: Mint ahogy azt tudjátok, az MTT nem zárt "elit testület", az MTT *mi* vagyunk, minden fórumos, és minden Tolkien rajongó érdekképviselete. Úgyis mondhatjuk, hogy értetek működünk, és veletek együtt! :D Az a szándékunk, hogy minél több tagunk legyen, szóval ha még nem vagy, akkor itt az ideje (és hozz magaddal még egy embert :wink: )!
Tudod, "Mondd: jóbarát, fizesd be a tagdíjat, és lépj be!" :itscool:
A Közgyűlésen pedig minden hozzászólást, javaslatot, stb.-t szívesen várunk, hiszen azért tartjuk.

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73534 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Egy kérdés:Aki nem tag az is mehet?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73523 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Csak egy megjegyzés:
[size=9:2zzey4e5]Csak nagyon-nagyon halkan meg merem jegyezni, bár én kicsi vagok és csak egy tag vagyok és nem számítok, és lehet, hogy hülyeséget mondok, hogy attól, hogy itt néhányan elmondták, kit javasolnának FB-tagnak, az még - hangsúlyozom, szerintem, és minden kötekedés nélkül - nem számít megszavazásnak. Azt sem tudom, hogy ebben a kérdésben csak az Elnökség dönt, vagy a Tagság is, de nem biztos, hogy mindenki "szavazott", vagy a javaslatát rögtön szavazatként mondta. És hogy minden illetékes meg lett-e kérdezve? Cak azért, hogy nehogy veszekedés legyen belőle. Én személy szerint úgy értelmeztem, hogy csal jelöltek születtek, és még ezt fogja követni egy szavazás, de szóljatok, ha félrértettem! :roll: [/size]

A közgyűlés időpontja csak azért merült fel a színdarabos tali számára, mert akkor a vidékiek amúgy is felutaznak. És mivel nem tudtuk, mikor kezdődik a K.GY., gondoltuk hogy esetleg lesz előtte idő. Teljesen függetlenül a többiektől, és a K.GY. idejét nem rabolva merült fel az ötlet! De mivel de. kezdődik, nyilván nem lehet előtte, keresünk más időpontot.

Egyébként az október 5. nekem úgy néz ki jó, de anyunak nem (mondjuk ez nem feltétlenül számít :wink: ). Csak azért jegyeztem meg, mert végülis ő is tag.
Csak ennyit akartam.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73479 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szijaztokk...

Előszőr is elnézést kérek mindenkitől, hogy nem vagyok aktív mostanában.
Egy kis ideig ez még így marad, de szeptember közepétől ismét teljes lábszélességgel a társaság szolgálatában fogok tevékenykedni...
Megértéseteket köszönöm. Addigis bármi fontos dologban van rám szükség, telefonon bármikor elérhettek, és a rendelkezésetekre állok.

További jó egészséget mindenkinek:

Gumipók

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73472 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Én egyelőre az október 5-öt támogatnám. (Az értesítési határidőket is illene betartani.) Meglesz addig a bejegyzés, vagy ez egy nemhivatalos közgyűlés (azaz egyszerű találkozó) lesz? A FB ülés lehet akkor, mint a közgyűlés, vagy előbb kell? Ahogy így elnézem, mind vidékiek vagyunk. Batti, kaphatnék egy példányt (akár emailben) a módosított alapszabályból, vagy le lehet valahonnan tölteni?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73448 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Aiya,

Közgyűlés: időpont rendben (mindkettő, bár a szept. 21-ről már lekéstünk, amennyiben tartani akarjuk a hivatalosság látszatát - bár a bejegyzés még nincs meg)

FB: köszönöm szépen, majd egyezteteka többiekkel. Itt és most akkor a kérdés: hol, mikor?

Mostanra ennyi.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73443 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Tisztelt Tagtársak újra kb.* közel vagyok

Az elmúlt két hétben rengeteg beírás született. Meg sem próbálok válaszolgatni, de minden fontos dolgot igyekszem helyretenni.

Közgyűlés: Nem akarok senkit elszomorítani de nem szándékozom a közgyűlés idelyét és helyét megosztani a szindarab megvitatásával. Az okok a következők. Először is, ismervén a társaság hozzáállását a fontos dolgok meg vitatásához, eleve egésznaposra terveztem a közgyűlést, tehát délelőtt és délután is. Másodsorban, az itt és máshol felvetődött számos ötlet megvitatása és a megvalósulás felé lökdösése elég sok időt fog igénybe venni. (Ez most ugyanaz volt?) A színdarab pedig csak egy a megvalósítandó tervek közül. Persze nem szeretném lebecsülni a fontosságát, de ugyanígy a többi fontosságát sem szabad lebecsülni.

Közgyűlés helye és idelye: Szabadságom miatt nem igazán futkostam ilyen dolgok miatt, de azt megigérhetem, hogy mindemki időben értesülni fog meghívólevélben is. (már ha jó levelezési címet adott meg.) Az ügyek fontossága és a rendelkezésre álló idő rövidsége miatt továbbra is a szeptember 21-i napot tartom a legalkalmasabbnak. De egyre kevésbé látszódik megfelelőnek. Ezért mindenkinek figyelmébe ajánlom az október 5-ét. A kezdést délelőtt 10:00-ra tervezem és dolgozunk ameddig kell. Természetesen lesz ebédszünet is 12:30-14:30 között. Ez természetesen nem a részletes program, de az is lesz.

Megbeszélendők: Az emlékeim a felvetettekről a következők.:

-- Göncz Árpád hivatalos megválasztása. Tudom, hogy ezt majd mindenki lezárt dolognak tekinti, sőt Göncz Árpád úr levélben jelezte, hogy elfogadja a tisztet. De mivel bejegyzett társaság leszünk ez nem halgatólagos megegyezés dolga. Többször és több helyen megfilozofáltam, hogy miért nem az alapító okiratba került ez bele, de lelkem mélyén azért szégyellem magamat emiatt a malőr miatt.

-- Könyvtári vagy ifjúsági program (véleményem szerint nem kellene januárig várni vele)

-- Téli konferencia

-- Időszakos hírlevél/folyóirat

-- Fordítói konferencia

-- 111-ik születésnap (2003-jan.-03)

-- Táborok a jövőben

-- Támogatások/adományok

-- Következő konferencia

Megkérek mindenkit, ne kezdjen el új és újabb programterveket írni ide. Inkább csak anyit amivel ki szeretné egészíteni a fentieket.

Felügyelő bizottság Úgy vélem Dín javára dőlt el a szavazás a harmadik FB tag ügyében. Ezúton fel is hívnám a felügyelő bizottságot, hogy tartsa meg első ülését, amelyen választania kell elnököt, és meg kell határoznia saját ügyrendjét.

Egyelőre ennyi.

* keyboard

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73442 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kincso,

Valoszinuleg sokan nincsenek gepkozelben.
Meg az is gaz hogy nem tudjuk meg hogy egyaltalan hol lehetne osszegyulni. Mert ugye kell lassan egy fix hely, de az meg nincs. Magyarul egyelore csak kolcson-helyeken gyulhetunk, de azt meg keresni kell. Es annak is biztosan van mar egy "orarendje" hogy mikor szabad es mikor nem.
En speci nem tudok helyet ajanlani, csak nyilvanosat (pub vagy ilyesmi).
Tobbiek :?: , Batti, Sotet Ur, ESzAH, Lamorak etc?

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73389 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hát igen, a hol is kérdés, csak az nem olyan sürgős számomra, mert a "Mikor?" (azaz "Hánykor?") a színdarabos tali megszervezése miatt nagyon fontos lenne. :roll: :?
Csak azt nem értem, hogy miért nem válaszol már vagy négy napja senki... :cry: :evil: :(

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73344 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Csatlakozom Kincsőhöz:
Mikor? és Hol?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73222 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ez így kicsit furcsa lett, hogy csak félig lett kiirtva a HP-téma. Legalább Szméagoléból is kitörölted volna az ide vonatkozó részt, Svin! :evil: :roll: :( (Egyébként igazad van, nagyon OFF volt. :? :oops: :roll: Bocsi!)

És hogy valami értelme is legyen a hozzászólásomnak, újra megkérdezem:
Mikor kezdődik a közgyűlés???

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73189 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ai na vennui!

Igenis van olyan, aki szereti a HP-t (én is, és még tudok az MTT-n belül is legalább egy személyről), viszont nagyon elszomorít, hogy egy gyerekes mesének, vagy inkább gyerekmesének tartjátok... Az egy krimi. Méghozzá nem is olyan rossz. Azzal viszont egyetértek, hogy a film sokkal rosszabb a könyvnél. De ez nem Hp-s fórum, úgyhogy ezt a témát zárjuk le.

Brisa: az ötlet szuper! Támogatom amiben tudom. A mi sulinkba úgy gondolom, hogy esély lehet egy ilyen dolog megszervezésére. Főleg, hogy az egyik kedvenc tanárom is nagy GyU rajongó, és biztos vagyok benne, hogy szívesen részt venne ilyenben is (akár a szervezésben is), úgyhogy mindent bele! Sőt! A könyvtárunkban egyszer láttam egy Tolkien könyvet. Illetve kettőt (nem emlékszem a címükre, de az egyik egy kovácsról szól, a másik meg egy kutsáról - azt hiszem, de ne kövezzetek meg, ha nem így van). Az viszont tény, hogy nálunk akármeddig lehet maradni, ha van tanári felügyelet (legalábbis mi 4 után az iskolaújság szerkesztésével állandóan tovább maradunk).

Hoppá. Én nem akartam kisregényt írni. De tényleg! :oops:

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73188 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
És hol lesz?????

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73186 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Mindig közbeugrik... :roll:
Szeptember 21-én közgyűlünk, de én is azt szeretném tudni, már vagy 2 napja, hogy mikor? :?: :evil: :? :roll: :?:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73166 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Brisa írta: Oké Yavi, akkor számítok rád.

Kincső, Telu: Pontosan az olyan embereket kéne megfognunk, akik látták a filmet, de esetleg odáig még nem jutottak el, hogy el is olvassák a könyvet. Megmutathatnánk, mi minden rejlik Tolkien világában.

Sőt, olyat is lehetne csinálni, hogy foglalkozásról foglalkozásra együtt olvassuk a GyU-t: mondjuk a 2 "óra" között mindenki otthon elolvas 3 fejezetet (vagy amennyit megbeszélünk), és ehhez kapcsolódik mindig a következő foglakozás.

Több fajta programsorozatot lehet összeállítani a helyi igényeknek megfelelően.

Meg aztán nem véletlenül javaslom, hogy a TTT vetítésének idejére időzítsük ezt is.

Szméagol: Annyit kell tudni erről az egészről, amennyit leírtam az előző hozzászólásomban. Az MTT keretein belül meginduló egyik munkáról van szó.


Igen,de vannak olyanok akik látták a filmet de nem vonza őket sem a könyv sem Tolkien világa....És ők vannak többen....meg van egy barátnöm (Viki) akinek bagyon teccet a film a könyvet kiolvasta és megakar veletek ismerkedni..A többieket nem tom...annyit igen hogy előszeretettel olvassák a paródiákat...Mármint amiket kinyomtatok....ja és azt még elfelejtettem hogy vannak akiket egyáltalán nem vonz sem a film sem a könyv :(
Kincső:HP nem olvastam de nem is érdekel....láttam a filmet és kissé gyerekes volt...annyit vettem ki belöle hogy egy Harry nevő fiucska seprün repked....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73164 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Már megint közbeugrott... :shake: :roll: :wink:
Brisa: ez is jó ötlet, csak az előbb arról volt szó, hogy Tolkien-versek meg ilyenek... A kettő azért különbözik! ("Kezdő" és "haladó" csoport... :D :wink: )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73160 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Oké Yavi, akkor számítok rád.

Kincső, Telu: Pontosan az olyan embereket kéne megfognunk, akik látták a filmet, de esetleg odáig még nem jutottak el, hogy el is olvassák a könyvet. Megmutathatnánk, mi minden rejlik Tolkien világában.

Sőt, olyat is lehetne csinálni, hogy foglalkozásról foglalkozásra együtt olvassuk a GyU-t: mondjuk a 2 "óra" között mindenki otthon elolvas 3 fejezetet (vagy amennyit megbeszélünk), és ehhez kapcsolódik mindig a következő foglakozás.

Több fajta programsorozatot lehet összeállítani a helyi igényeknek megfelelően.

Meg aztán nem véletlenül javaslom, hogy a TTT vetítésének idejére időzítsük ezt is.

Szméagol: Annyit kell tudni erről az egészről, amennyit leírtam az előző hozzászólásomban. Az MTT keretein belül meginduló egyik munkáról van szó.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73153 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziasztok!

Brisa ötlete nagyon tettszik, de sajnos kimaradtam ebből a bizonyos "könyvtár ügyről", úgyhogy nagyon hálás lennék ha valaki leírná miről is van szó. :oops:

Az osztályomban filmrajongóból olyan hat van, amiből négyen olvasták a Könyvet, de igyekszem rábeszélni a fennmaradt kettő egyént. A szilmarilokat és A babót csak én olvastam az osztályból (Ezt a szégyenleni való osztályt! Nyolcadikos létükre a Harry Potter szintjén vannak. És egyébként se szeretnek olvasni, ami nagy hiba. :evil: :evil: ).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73146 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A mi könyvtárunkban sincs értelme ezt megszervezni...sajnos nálunk elég pici a könyvtár és egy Tolkien könyvet sem láttam még ott (még amikor anno ott voltam) Nálunk a Gyürük Urának inkább a filmnek vannak rajongói...márha ők azok....(de azért azt megemlitem hogy iskolai rajzversenyen a Gy.U.-ból olvastak fel részt és azalapján kellett rajzolni :) behaltam amikor megláttam a piros hajú Frodot) Szóval én is javaslom amit Kincső is irt:Inkább a kerületi könyvtárakban legyen....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73135 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
És még mindig érdeklődnénk tisztelettel, hogy mikor kezdődik a közgyűlés :!: :?: :roll: :hein:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73129 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Mint "13-14 éves" hadd szóljak bele én is. :wink:
Szerintem iskolai könyvtárban nem is érdemes próbálkozni, bár nálunk 1/2 4-ig nyitva van, mert olyan GyU-rajongó, aki olvasta is a könyvet, sőt a többi Tolkien-művet is, kevés van. A tesóm osztályában (ő 6.-os lesz) 2 van, aki olvasta a könyvet (ő meg egy másik lány), bár a másik kettő is lehet, hogy elolvasta nyáron, az én osztályomban össze-vissza 2-en vagyunk, azután úgy tudom vannak a leendő 9.D-ben is néhányan, de azt hiszem ők is inkább filmrajongók. A többit nem tudom (nem ismerhetem az egész iskolát :wink: ). :roll: Hát nem is tudom... most hogy így végiggondoltam lennénk néhányan, de az nem biztos, hogy jó ötlet, hogy 6. és 9. osztályosok együtt. :hein:
:arrow: Inkább kerületi könyvtárakban kellene próbálkozni szerintem. :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73101 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Brisa!Nekem tetszik az ötlet! Mit tetszik? Ez szuper! Nem tudom, hogy idén hogy állok majd szabadidővel, de ha ez beindul szívesen segédkeznék! :D :itscool: 8)

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73093 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A "könyvtáros ügyről" levél részletekben:

Én írtam:

"Röviden kifejtem, mire gondoltam én a téma kapcsán.
Elsősorban gyerekprogramokban gondolkozom. A fórum által az
már kiderült, hogy a 13-14 éves korosztályt már érdekli a
GyU. Szóval úgy képzeltem, hogy Középfölde világa keretet
adhat ahhoz, hogy olyan témákról beszélgessünk a
gyerekekkel, mint a természet (pl. csillagászat, növény- és
állatismeret, földrajz, geológia stb.), a környezetvédelem,
a költészet, az irodalom, a művészet, a film, a
pszichológia, az élet 'nagy kérdései' stb. Ezek közül
kiválasztunk egy témát.
Pl. költészet és irodalom. Ez a foglalkozás pl. kinézhetne
így:
- 'Melyik a kedvenc Tolken-versed?' - felolvasások és
beszélgetések az egyes versekről.
- 'Miben áll a költészet hatalma?' - beszélgetés a témáról
és a nem tolkien-i versek bevonása, illetve idézése.
- Versírás. (Játékosan és nem kötelezően megkövetelve!)
- Egy Tolkien-vers felolvasása, aminek mondanivalóját egy
másik művészetiágazat (pl. rajz, festészet, agyagozás)
segítségével ragadjanak meg.

Ez csak az én privát elképzelésem. Fogalmam sincs, hogy ez
megvalósítható-e így, vagy egyátalán így kell-e ezt
csinálni. Pontosan ebben lenne szükségem a tanácsodra és a
közreműködésedre."

Szendi írta:

"A program sorozat ötlete nagyon jó, a korosztályt is jónak
tartom. A lényeg, a sorozaton van, tehát legalább hat
alkalomból álló programot kellene összeállítani.
Részletesen kidolgozni, és a kész forgatókönyvel lehet
megkeresni a könyvtárosokat.
Szerintem is a TTT id

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.881 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére