Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
22 éve 2 hete #75092 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Néhány szó a kiadványról.

A terv az, hogy az október 5.-i közgyűlésre előrukkoljunk egy próbakiadással. Remélem, sőt szándékaink szerint a próbakiadást a többi is szépen sorban követi majd. Namost a próbakiadás gondozását az ezirányú tapasztalataim alapján az elnökségi ülésen elvállaltam, de mivel egy hónap sincs hátra a közgyűlésig, szükségem lenne olyan emberek segítségére, akik valamilyen formában részt tudnak és részt is szeretnének venni a szerkesztésben. Szeretném ha kialakulna egy olyan bagázs akik a késöbbiekben mint szerkesztőség tudna magára gondolni. Szóval megkérnék mindenkit aki érez magában tehetséget az újságírás, szerkesztés, illusztálás, anyaggyüjtés, riportkészítés tekintetében vagy bármi más anyaggal, ötlettel segíteni tudná a kiadvány megszületését, az írjon nekem és én tárt karokkal fogom fogadni. Itt hívnám fel még a kreatív szekció figyelmét is, hogy ez egy remek alkalom minden szekciónak a már elkészült anyagok publikálására. Legyen az tudományos esszé, rajz, festmény, novella, humoros írás, karikatúra, élménybeszámoló, érdekesség...akármi ami egy újságban jól mutat :::: ))
Elsődleges szempontnak tartom egy olyan kiadvány elkészítését ami száz százalékig a jelenlegi vagy eljövendő MTT tagok keze munkáját dícséri.Szóval hajrá kedves kreatív egyének!!!!! A szerkesztőség még üres, és sok szabad hely van benne...itt a rég vált alkalom, hogy használjátok a képességeiteket és elismerésre leljetek az olvasóink körében.

Lelkiismereti okokból fontosnak tartom megjegyezni, hogy a szerkesztőség vezetésével megbízott személyt a közgyűlés fogja megválasztani, és bár alkalmasnak érzem magam a feladatra, nem tekintem magam főszerkesztőnek. Az első, kisérleti szám elkészítésére van megbízásom az elnökség részéről semmi többre. Ennek a felkérésnek legjobb tudásom szerint fogok eleget tenni, és remélem elégedettek lesztek a végeredménnyel.

Üdvözlettel:
Gumipók

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #75090 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Kincső írta: Megpróbálom viszonylag röviden elmondani szerény kis véleményemet.
Könyvtáros program: kísérleti nyuszi előállt! :) :wink: Mint "kicsi" szívesen válallkozom a próbatételre, és esetleg tudok is valami tippet adni (végül is talán kicsit jobban ismerem a saját korosztályomat...). Ez esetben lehetek Nolda, Brisa?


Én ugyan nem vaok Bri, de azért ha nem baj megpróbálok válaszolni. Szerintem lehetsz, ugyanis... én is, mint "kicsi"( :evil: ), kísérleti nyúlnak jelentkeztem, és én fel lettem véve a 'noldák' közé. Tehát... a válaszom igen. (ha jól értelmeztem... :roll: )

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #75084 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Az enyémek megtalálhatóak már a kep.tar.hu/sil78 -on is, ha minden igaz. Törölheted.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #75083 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #75082 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Azert rakom ezt a hozzaszolast ide (is) mert itt vannak az elozmenyek is.
Szal...

Sil-nek es Alexandranak a Szegedi Alapito-Hetvegi kepeit holnap delelott letorlom a szerverunkrol, ugyhogy ha valaiknek meg szuksege van rajuk, legyen szives mentse. Koszi!

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete - 22 éve 2 hete #75045 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziasztok!
Megpróbálom viszonylag röviden elmondani szerény kis véleményemet.
Könyvtáros program: kísérleti nyuszi előállt! :) :wink: Mint "kicsi" szívesen válallkozom a próbatételre, és esetleg tudok is valami tippet adni (végül is talán kicsit jobban ismerem a saját korosztályomat...). Ez esetben lehetek Nolda, Brisa?
Ancalimon javaslatával egyet értek, és azzal is, hogy előbb-utóbb sokkal de sokkal többen leszünk, és nem a jelen pillanatra kell gondolni. A vidékieknek ez nagyon jó lenne, hiszen ha alakul Pécsen vagy Miskolcon (azért ezeket hozom példának mert itt van - tudtommal - már most több fórumos) egy ilyen szervezet, azok önállóan is csinálhatnak dolgokat, nincs problémájuk az utazással és nem maradnak ki a jóból. Szóval szerintem ez nagyon jó elképzelés, és nem az a célja, hogy minél több főnököt csináljon társaságon belül. :idea:
A másik nagyon eredményre vezető ötlet szerintem Brisáé. Egyrészt több embert bevon az aktív tevékenységbe, másrészt hatékonyabb lesz a szervezés, amely eddig nem volt a legerősebb oldalunk. :? :wink: És leveszi a spontán kiválasztódott emberek (azaz Brisa) válláról a terhet. Az is jó ötlet, hogy az elnökség tagjainak kezében fusson össze az egész. Tehát én támogatom, és ha kell segítek is (mondjuk vállalom a Kreatív szekción belül a Színművekről szóló rendszeres tájékoztatást). És ha már itt tartunk, felmerült, hogy a közgyűlésen be kellene számolni a fejleményekről. Hát én sajnos nem leszek, de megírhatok egy beszámolóz uerről a topicról, és átküldhetem Áfinak, és ő majd elviszi (azért neki, mert ő érintett és vezetőségi tag is). Szívesen írnék az K.GY.-re megjelenő újságba is magunkról, de ha a héten kell leadni az nem fog menni, mert 21-én lesz az első talink és ott biztos még egy csomó új fejlemény lesz. :roll: [size=9:4oudqz4q](OFF: Ne essetek pánikba, az újság és a cikkírás a mániám - már alsós koromban újságot akartam csinálni, el is készült valamelyest az első szám, de persze a terjesztés már el sem kezdődött... :) /ON )[/size]
Frankyval is egyetértek, amint már lentebb kifejtettem. És Batti, itt mindenki jót akar! Nem Téged kritizálunk, de ezt én is tudom mondani: milyen régen felvetettem már, hogy küldjön valaki szét e-maileket az alapító tagoknak, hogy szavazzanak, és ezek szerint ez azóta sem történt meg! És most ne azt lásd ebben - és senki ne lássa azt - hogy kötekszem, meg apró dolgokon akadok fenn! Így tényleg elég dedós látszatot kelthetünk egy külső szemlélőben: egy bejegyzetlen kis társaság szabálytalanul szavazgat és félhivatalos közgyűlést tart... :? :( És ha valaki jószándékkal ír, mint ahogy tettük ezt már többen ebben a témában (pl. SÚ, Franky, én), akkor ne azt lásd benne, hogy kötekszünk - mert válaszaid hangneméből ez cseng ki -, főleg ha még kifejeetten oda is írjuk!
Na jóéjt:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #75014 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Estel Adániel írta:

Svindler írta: Az rpg.hu-rol szarmazo hir:
A Gyűrűk ura színpadon

Kevés fantasy rajongó létezik, aki nem olvasta Tolkien remekművét, vagy nem látta a filmet. Beindult egy újabb örület, a Gyűrűk ura láz. Vannak olyan m


Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete - 22 éve 2 hete #74990 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
No, sikerült rábeszélni Svint, hogy a könyvtáros programban részvevők számára hozzon létre egy csoportot.

Szóval ezentúl mi vagyunk a NOLDÁK, azaz a bölcsek. :sungl: Szépen gyűlik már a társaság. Szeretne még valaki Nolda lenni?

(A könyvtáros programról a topikban lehet olvasni, csak keressetek vissza: aug. 30. 11:34-es bejegyzés, a linkje most még: www.tolkien.hu/app/forum/viewtop ... c&start=80 .)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74881 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziasztok!

Köszönom az ötletet Morgana!
Abból a bizonyos újságból, hogy szerezhetek egy példányt? Szerezhetek valahogy?
(Örökké a kérdéseimmel zaklatlak titeket... :roll: :oops: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74804 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves Szméagol!

Ha írsz egy privit Áfonyának, minden bizonnyal elküldi Neked a legutóbbi vezetőségi jegyzőkönyvét, amelyben megtalálod a programpontokat.
A közgyűlés eredményéről hasonlóan értesülhetsz, ill. egészen biztosan felkerül majd a Fórumra is.

Mindenkinek:

Akinek publikálásra szánt remekműve van az MTT történetével (Fórum, alakuló, talik, táborok stb.) kapcsolatban, és szívesen megjelentetné a közgyűlésre készülő újságba, a héten küldje el Gumipóknak!

Üdv,
Morgana

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74744 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziasztok!

Sajnos Szentendrére nem tudok kimenni... (Pedig úgy vártammár a Közgyűlést...) :(

A Közgyűlés témája és eseményei felkerülnek valahová?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74701 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Brisa: köszönjük a terjedelmes hozzászólást, pontosan ilyesmiben gondolkodtunk a vezetőségi ülésen - egy koordináló ember, illetve az ő kis "csapata", akik foglalkoznak egy egy témával, szekcióval. A jelentkezések, és elosztás, ill. a részletek megtárgyalása is szerepel a Közgyűlés programjában.

Batti: ha van frissített Excel tábla a tagok adataival, akkor plíz küldd át, mert addig nem tudom elküldeni az összes meghívót. Esetleg azt is megcsinálhatjuk, hogy mindenki, aki a jún. 16-ai ülés utáncsatlakozott, küld nekem egy privit a címével. Oks?

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete - 22 éve 2 hete #74692 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Batti:
A válasz a kérdésre:
Ez a konstrukció arra jó, hogyha akár területi alapon, akár érdeklődési kör alapján szeretne a tagok egy része szervezett keretek között tevékenykedni, akkoro azt minden további nélkül megteheti. Viszont ezt a struktúrát mégsem kényszeríti ki, nem hozza létre kötelezően a különböző belső szervezeteket.
Lehet, hogy a budapesti területi szervezet rossz példa volt, most hogy végig gondolom. Az ilyen típusú szervezeteknél, inkább pont a vidéki szervezetek szoktak megalakulni, akiknek kevesebb lehetőségük van az országos, de értelemszerűen Budapest központi szakmai szervezetek munkájában részt venni. Osztom azt az álláspontodat, hogy 38 fős tagság mellett nem igazán van szükség területi szervezetkre, de ha ezt az alapszabály módosítást elfogadjuk, akkor később nem jelent problémát, hogy azonnal megalakulhasson a pécsi csoport, mihelyt meglesznek 10-en.

A szakmai szakosztályoknál pedig osztom Brisa véleményét: itt a már meglévő komoly igényeknek kell megtalálni a szervezeti kereteit. Az elnökség mint testület elsősorban a közös, nagy ügyekre koncentrál, jó lenne ha szervezett keretek között az elnökség tehermentesítésével folyhatna az egyes szakterületeken a szervező munka. Abban is egyetértek, hogy nagyon jó lenne, ha az egyes szakosztályok élén az elnökség egy-egy oszlopos tagja állna.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74673 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Batti, elmondom miért jó a társaságnak. De előtte halld sirámaimat: sokan várják el tőlem, hogy napra pontos informácóval rendelkezzek a kreatív szekcióban folyó ügyekről. Összesen 8 témakörön belül folyik ott munka. Méghozzá nem is akármilyen! Hihetetlenül beindultak ott a dolgok. Olyannyira, hogy én egyedül már kevés vagyok hozzá. Látom, hogy egyik-másik topik már megáll a saját lábán is és nem kell hozzá 'irányító', sok másikban azonban egyre csak gyűlik a tennivaló (gondolok itt olyanra, hogy a pl. a verseket össze kéne szedni, vagy a Humor gyöngyszemeit formába kéne hozni, a képtőművészetnek pedig kellene egy nagy lökést adni stb.), de senki nem tesz semmit, néhány másik topik meg elhalni készül (pl. a Film, de már a Zene is...). Csomó ötletem lenne, csomó mindent kéne csinálni, de egyszerűen kevés vagyok hozzá. Azonfelül pedig nem szeretném "feláldozni magam a kreatív szekció oltárán", mert engem az ismeretterjesztő 'szakosztály' legalább annyira érdekel.
Ennyit a sirámaimról. Mi erre a megoldás? Pl. Ancalimon felvetése. Amikoris 5 másik ember dolgozik mellettem (vagy helyettem :roll: ) ugyanazon az ügyön. Csapat munkában. A táborszervezéseknél már megtapasztaltam, hogy ez a fajta együttműködés élvezetes és hatékony is! Szerintem ez a módszer nagyon is jól működne az MTT-n belül is.
Vagy egy másik megoldás: minden egyes elnökségi tag kap egy területet. Példának okáért Lamorak a tudományos részleget. Ő kiválaszt magának néhány másik embert, akik segítik őt a munkában. Itt szintén csapat működne. Vagy egy másik példa: SÚ megkapja a kreatív szekciót, akarom mondani elvállalja. :wink: Mind a 8 tevékenységi területről felkér egy embert, hogy folyamatosan tájékoztassa az ott folyó ügyekről, koordinálja az egyes munkákat és persze képviseli is a szekció érdekeit az elnökségen belül.
Harmadik példaként ott vagy Te, Batti. Neked is magad köré kellene gyűjtened egy kis csapatot (az vezetőségtől függetlenül), akik segítenek neked az ügyes-bajos dolgokban. (Amúgy én szívesen segítek neked a rendezésben. A társaság utaztatásának megszervezésében már van némi gyakorlatom, de nem akkor sem vagyok hajlandó egyedül lebonyolítani ezt. De én szerzek embert magam mellé. :lol: )

És Batti, kérlek ne 38 emberben gondolkozz. Mihelyst rendeződik az MTT bejegyzési ügye, figyeld meg: rövid időn belül vagy 100-an leszünk. Nálam is sok ember érdeklődik arról, hogyan lehet belépni az MTT-be. Hidd el, óriási az érdeklődés.

Ja, és én is Ancalimonnal meg Lamorakkal értek egyet. Nem lesz gond "az érdeklődés ill. régió szerinti szerveződés"-sel. Egyikkel sem. Nem fog kialakulni egy pesti "blokk", vagy ha igen, abból sem lesz probléma. Valahonnan el kell kezdenünk a munkát.
Például a már folyamatban lévő tevékenységeknél sem rekesztődtek ki a vidékiek. Lásd a kreatív, a szervező és a tudományos szekció munkásságát.

No, befejeztem a kisregényemet. :roll:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74618 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nagyon fontos dolog!!! Szükség van önként jelentkezőkre akik segítenek a rendezésben. Várom 4-5 fő jelentkezését akik a közlekedésben és a regisztációban segítenek majd a közgyűlésen. Remélhetőleg kevés dolguk lesz.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74617 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ancalimon: Még mindig nem látom a "miért jó ez a társaságnak" kérdésre a választ. Ha csak a véleményemre lennél kiváncsi azt mondanám 38 fős tagság esetén nem venné ki jól magát ha a társaságon belűl egy budapesti külön csapat alakulna. Egyébként ez nekem továbbra is az osztódással szaporodunk helyzetre hasonlít. Az önszerveződésnek egyébként én is híve vagyok, annál is inkább mert ha jól emlékszem mi is így jöttünk létre. Azt persze fel sem tételezem hogy a társaságnak vagy a társaságon belűl bárkinek érdeke lenne még néhány "főnököt" :twisted: állítani az amúgy sem nagy tagságból. Mégegyszer mondom, semmiféle önszerveződésnek nem akarok az útjába állni, de egyelőre szükségtelennek tartom a területi tagozódást.

A tagság adatait természetesen az érdekeltek hozzájárulása nélkül senkinek oda nem adjuk és közre nem bocsátjuk.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74613 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Miután tegnap megcsináltuk a tanszéki feliratkozásokat és egyéb első hetes adminisztrációs cuccokat, most van nekem is időm végre valami hosszabb és tartalmasabb dolgot írni.

Darkman: egyetértek ÉSzAH-al, a tagok adatait tartalmazó Excel-táblát semmiképpen nem szabad public domain-ban, csak úgy mindenkinek kirakni. Úgy szokták ezt csinálni a szervezetek, hogy mondjuk az éves kiadványukban (ami belső használatú, a tagság részére v. megrendelő könyvtáraknak, egyéb előfizetőknek, stb.) leközölnek egy listát azokkal az adatokkal, amelyek közléséhez az illető hozzájárul (név, esetünkben nick, e-mail, esetleg telefon, levelezési cím). Ezt akár mi is megcsinálhatjuk majd, de mondjuk meg lehet kérni Svin-t (bár nem tudom, mennyi pluszmunkával jár), hogy a fórum profiljai jelezzék, MTT-tag-e az illető v. nem.

Szentendre: szerintem teljesen jó helyszín, pláne mivel egyetlen érdemi alternatíva sem érkezett. Ezek hiányában az elnökség ezt a megoldást szavazta meg. Nem mehetünk oda egyenként mindenkihez, folyamatosan addig, amíg mond valamit. Ha meg nem mond senki semmit, akkor abból választunk, ami van.

Ancalimon: igazad van, én nem látok ellentmondást az érdeklődés ill. régió szerinti szerveződésben. Megtárgyaljuk a közgyűlésen. Egyelőre úgyis a tematikus csoportok működnek (valójában időnként be kellene számolni a működésükről szerintem, mondjuk a közgyűléseken-- ez menjen az Egyéb-be?), amint lesz elég ember helyi szervezetekhez, azok is elindulhatnak. Való igaz, hogy nem lenne rossz nekik a jogi alapokat biztosítani.[/b]

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74592 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Darkman, excel tábla van, névvel, címmel, telefonszámmal, anyuka nevével, e-mail címmel, szem. ig. számmal. Ezek egyiként sem fogjuk egy nyilvános, bárki számára látogatható fórumon közzé tenni.
Az állományt eredetileg még én állítottam össze az alapító közgyűlés előtt. Azóta biztosan frissíteni kellene. Vannak benne olyanok, akik végül nem lettek tagok és vannak új tagok is. A változásokat úgy tudom Batti tartja nyilván, a táblázatra pedig leginkább Áfonyának van szüksége a körlevelek és egyéb kapcsolattartás miatt.
Ez szerintem maradjon is így. Egy esetleges közzétételből több bajunk lenne, mint amennyi könnyebbséget okozna.

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74588 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Batti,
Az én koncepciómban a területi szervezetek, és a szakmai szakosztályok párhuzamosan működhetnek, és nem előre vannak kialakítva, hanem "létrejönnek", ha erre szükség lesz. Ha lesz 10 ember, aki területi szervezetet akar alakítani, akkor megalakul, ha nem, akkor nem lesznek területi szervezetek. Kiindulásként elegendő lesz 1-2 szakosztály és mondjuk egy budapesti területi szervezet megalakítása... A többi majd jön magától az önszerveződéssel...
Én hiszek a spontaneitásban, és örülök az eddig megfigyelhető kezdeményezéseknek, de mégis akkor lennék igazán nyugodt, ha ezeknek meglenne a jogi/szervezeti háttere is. Szerintem a szervezeti kosntrukció, amit javaslok éppen elég rugalmas, és mégis biztosítja a szükséges kereteket.

Igen, tisztában vagyok azzal, hogy egy alapszabály, amely egyszer átment a bíróságon nem holtbiztos, hogy megint átmegy. Bizony van esélye a visszautasításnak. Bár én úgy tudom, hogy a bejegyzésnél általában jobban "szőrőznek", mint a későbbi módosításoknál. Remélem nem voltam félreérthető: amit javasoltam, azt mindenképpen a meglévő alapszabály utólagos módosításaként javaslom elfogadni, és a bírósághoz először ezek nélkül kellene benyújtani és elfogadtatni a papírokat. Remélem a közgyűlésig a bejegyzés megtörténik, és akkor már könnyebb szívvel gondolkodhatunk a módosításokra...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74582 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Tisztelt Tagtársak

Azt gondolom nem voltam eléggé világos, ezért felhívom még egyszer mindenkinek a figyelmét arra, hogy figyelmesen olvassa el a hozzásólásokat mert azok információ tartalma esetleg jól jöhet, sőt mitöbb fontos is lehet. Valamint jár még egy előnnyel: nem kel állandóan ismételgetni a már egyszer közölteket vagy megbeszélteket.

Na jó foglalkozzunk érdemi dolgokkal.

Franky: Legjobb tudomásom szerint Szentendre nem Budapest. Ezért egy erősen urbánus terminológiát használva Szentendre vidéknek nevezhető. Bizonyos prózai okoknál fogva a Budapest Kongresszusi Központot még nem tudjuk igénybe venni (lekéstünk az időpontokról, vagy valami) és az egy héttel ezelőtti kérésemre sem kaptam ezernyi jobbnál jobb lehetőséget a tagságtól (tőled sem). Szentendrének viszont van egy két tagadhatatlan előnye. Nem Budapest, és ha már fizetni kell lehet, hogy hobban járunk ott. Másrészt egyéb vidéki városokhoz képest közel van Budapesthez és viszonylag jó a közlekedés. És az sem lebecsülendő, hogy nem kellett hónapokkal előre egyeztetni. Az óvodai babazsúr kinézetü kapkodás, ami a társaság szétszórtságából és az igen rövid határidőkből adódott, igen kellemetlen dolog. De augusztus elején amikor kiderült az ominózus módosítás szükségessége nagyon kevesen voltak akik bármiféle életjelet mutattak a fórumon (miután köz hírré tettem a fejleményeket) s még kevesebben akik felajánlották a segítségüket. Mind e közben eléggé pezsgő élet folyt a táborok körül (amit persze csöppet sem tartok rossznak.) Van persze egy másik választásunk is, (már azt is megírtam egyszer) Kezdhetjük az egészet előröl. Új alapító okirat új szavazás, új választás, nem utolsó sorban új közgyűlés. Ha a társaság úgy dönt, hogy ez lenne a megfelelőbb, ám legyen. De akkor az ezirányú döntést minnél előbb kérném, nem szeretném felesleges költségekbe verni a következő társaságot.

Ancalimon Az általad javasolt területi szervezetek az MTT-n belűl már egyszer megvitatásra került és a tagság létszámának megfelelő mértékü felduzzadásáig elnapoltuk. De mindenesetre már ketten vagytok akik már most (38 regisztrált tag) szeretnétek ezt. A másik Dínchamion. Az én véleményem az, hogy nem vagyunk politikai párt sőt sportegyesület sem, ennek megfelelően nem a tömegbázisra építünk. Sokkal jobbnak érzem az irányultság szerinti tagozódást. A nyelvi csapatból érzésem szerint ha valaki a kreatív szekció munkájában akar résztvenni könnyebben megteheti mint ha mondjuk területi tagozódás esetén a távolkelet magyarországi régióból valaki a délnyugat magyarországi régió munkájában akarna résztvenni. Ami alapszabály módosítást leírtál bizonyos dolgokat kivéve, régió szerinti tagozódásra utaló dolgok, ha szó szerint nem is, de benne vannak az alapszabályban. Ami meg a bírósági elbírálás valószínüségét illeti: A mostani, módosításra szoruló alapszabályunk, egy már bejegyzett társaság elfogadott alapszabálya alapján készült. Akik résztvettek az éjszakába nyúló előkészítő munkában azok tudják, hogy nagyon sok részt szó szerint vettünk át, vagy éppen csak kicsit módosítva. Az egyetlen lényeges változtatást igénylő, a társaság céljait leíró szakaszban pedig nem talált kicetni valót a bíró. Mellesleg a tárgyi hibákat, melyeket a bíróság felsorolt, kevés kivétellel egy másik ügyvéd beletörődő legyintéssel nyugtázta. Ha jól tudom érdeklődés szerinti belsö szerveződés már van a társaságon belűl. Amit mi sem bizonyít jobban mint, hogy a kreatív szekció már az alakúló konferencián is bemutatkozott.

A veztőségin megvitatott és elfogadott dolgokról. A jegyző könyvben szereplő dolgok főként a közgyűlés programját képezik. Aprogram pontokhoz rendelt esetleges konkrétumok pedig arra valók, hogy legyen valami kiindulópont amit megy lehet beszélni. Ha valakinek van olyan javaslata, amely fontos a társaság számára az most tegye meg, hogy még időben bekerülhessen a napirendi pontok közé.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74577 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Brisa: a kószás talin szeretnék majd veled megtárgyalni egy-két dolgot ezzel a könyvtár- ifjúsági programmal kapcsolatban. Egyébként nagyon jó ötletnek tartom, és ha szükség van rám, én is szívesen segítek majd. (Azzal a kevés kapacitásommal, ami van.. :roll: )

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74576 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Darky, a kínzóeszközökkel nem azért kellene találkoznod...

Azok, akik csak később értesülnek a dologról, bármikor be tudnak kapcsolódni. Szerintem felesleges leveleket szétküldözgetni. Aki eddig csatlakozott, az nagyon jól tudja, miről van szó. De persze bármikor el lehet mondani újra.

Ancalimon szekciós tervét nagyon támogatom (persze a másikat is). Csak végig kell gondolni, hogy milyen szervezetekre van szükség. Eddig ugye van a tudományos, az ismeretterjesztő és népszerűsítő és a kreatív (bár ez már nagyon megduzzadt, lehet, hogy több részre kellene bontani), van még valami? Esetleg a különböző rendezvények szervezésére is kellene egy külön csapat, amely mindig szorosan együtt működne a többi szekcióval.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74571 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Brisa írta: Darky, először is nem vagyok Brisácska. :nono: Másrészt én megfordítanám a dolgokat, először összeülnék az emberekkel és csak utána küldözgetnék bármit is. Én szeretem, ha személyesen beszélünk meg mindent...
[size=9:2datbvmz](Persze szigorúan csak azután, miután kipróbáltam rajtad az összes létező kínzóeszközt! :rmad2: )[/size]


Szia Brisa!

Nemes büszke férfiúként kész vagyok a hazámért és királyomért alávetni magam a kínzóeszközeidnek! Csak azért mert odaraktam a neved mellé egy aranyoska-képzőt :twisted: Hehe
Na igen, persze igazad van a személyes talival, én csupán arra gondoltam, hogy így mindenki értesülne a dologról, s akinek kedve szottyan, az eljön. De akkor már mindenképpen vigyünk ötleteket ugye? Egyébként szerintem ezért is fontos lenne már az az MTT internetes honlap, mert akkor lenne mondjuk egy " Faliújság " nevű része, ahová kirakhatnánk ezeket a projekteket, és nem kéne körbeküldözgetni ezer levelet!

Ciao

Darky

UI: Franky, akkor is puff ;)

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74560 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Tényleg Batti, akkor végre közelebbről is szemügyre vehetek egy tűzoltókocsit? :hello:

Amúgy a helyszín miatt senki ne aggódjon. Majd együtt megyünk és akkor nem lesz probléma. (Ha már a Czibulka János menedékházat megtaláltuk és Szegeden is elboldogultunk, Szentendrén sem lehet probléma, nemde? :mrgreen: )

Darky, először is nem vagyok Brisácska. :nono: Másrészt én megfordítanám a dolgokat, először összeülnék az emberekkel és csak utána küldözgetnék bármit is. Én szeretem, ha személyesen beszélünk meg mindent...
[size=9:1cjm4o3c](Persze szigorúan csak azután, miután kipróbáltam rajtad az összes létező kínzóeszközt! :rmad2: )[/size]

A névsorból kihagytam három igen fontos személyiséget, akik szerintem sokat segíthetnek: Varda, Ulmo és JaMaN. (A vidékieket szándékosan mellőzöm egyenlőre. Először Pesten próbálkozzunk szerintem, és ha működik a dolog, lehet terjeszkedni.)

Tök jó, hogy ilyen sokan lelkesednek! Csomó privit kaptam már.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74558 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Morgana írta: Ha jól láttam, erről még nem volt szó, és a körlevélben sem említetett, ezért itt a Fórumon kérek

MINDENKIT, akinek a TÁRSASÁG MEGALAKULÁSÁVAL, NYÁRI TÁBORRAL STB. kapcsolatos IROMÁNYA VAN , és azt a 'publikálná' KÜLDJE EL még a HÉTEN GUMIPÓKNAK ,

mert a közgyűlésre meg szeretnénk jelentetni egy szerényebb újságot.

A segítségeteket előre is köszönöm,
Morgana


Oooopppá, télleg, ezt elfelejtettem. Köszi szépen, Morgi!! :oops: :roll:
(Kissé kaotikus házam táján a helyzet...) Ha valamit még elfejtettem, kiabáljatok! Az elnökségi ülés j.könyvét megkaptátok? Semmi óhaj, sóhaj, panasz? Holnap rohanok a meghívókkal is a postára... :itscool:

Telumehtar írta: Szentendrén lesz????Hááát...szeretnék elmenni de majd elválik...1 kérdésem lenne:Az ülésen lehet jelentkezni MTT tagnak????És mik a feltételei a tagságnak????


Telu: igen, az ülésen lehet jelentkezni. A tagságnak egy feltétele van, a tagdíj befizetése. (havi 500 Ft.) Nem akadály, ha kiskorú vagy, de előtte azért kérdezd meg a szüleidet, hogy finanszírozzák-e a dolgot. :)

Ancalimon: eme javaslatokat ne felejtsd el okt. 5.-ig! :wink: Természetesen ezt is megvitatjuk. (Addig még én is átolvasom, még nem volt rá időm, bocsi. :oops: )

Érdeklődőknek: ahogy Svin mondja, azért Szentendre a helyszín, mert Batti tűzoltó "kapcsolata" szerezte nekünk a termet. A bérleti díj egyébként 10 000 Ft, ezt természetesen a begyűlt tagdíjból fogjuk fizetni. Szóval kenjetek meg minket. :twisted: (Oké, csak vicc volt!! :roll: )

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74554 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Volt korábban két javaslatom:
:arrow: Hozzuk létre a több szintű (rendes/pártoló/tiszteletbeli) tagság rendszerét, hogy ezen a módon is próbáljunk támogatókat szerezni a tehetősebb Tolkien rajongók, illetve az ilyenek által vezetett cégek közül.
:arrow: Tegyük lehetővé területi és érdeklődési kör szerinti belső szervezetek működését az MTT-n belül, hogy minden fajta tevékenység az önszerveződés áldásos keretei között, mégis intézményesen tudjon kibontakozni.

Ehhez készítettem két alapszabály módosítás tervezetet. (Ezek elvileg jogilag jók, mert más működő, bíróság által bejegyzett egyesületek alapszabályát használtam mintaként.) Lehet csócsálni:

X.
Az Egyesületnek rendes, tiszteletbeli és pártoló tagjai vannak.

a) Az Egyesület tagja Az Egyesületnek tagja lehet korhatár nélkül minden olyan természetes személy, aki az alapszabály rendelkezéseit magára nézve kötelezőnek elfogadja, a belépési nyilatkozatot aláírja és kötelezettséget vállal az Egyesületi célok megvalósítása érdekében történő közreműködésre és a tagdíj megfizetésére.
A belépési nyilatkozaton a tagnak meg kell jelölnie, hogy elsődlegesen az Egyesület melyik szakosztályának, illetve területi szervezetének a munkájában kíván részt venni. A tag jogosult az Egyesület más szervezeteinek a tevékenységében is részt venni.

b) Az Egyesület pártoló tagja lehet minden olyan természetes személy, aki egyetért az Egyesület céljaival, és pártolói hozzájárulásként egyösszegű éves tagdíjat fizet, vagy ennek megfelelő mértékű egyéb támogatást nyújt. A pártoló tag, a közgyűléseken tanácskozási joggal vehet részt, az Egyesület rendezvényeit kedvezményesen látogathatja. Anyagi támogatásának összegétől függően reklámja helyet kaphat az Egyesület kiadványaiban illetve rendezvényein. A támogatás összegéről - amennyiben az APEH közhasznú tarsadalmi szervezetnek elismeri az Egyesületet - az Egyesület igazolást ad a pártoló adóelszámolásához.

c) Az Egyesület tiszteletbeli tagja az a magyar vagy külföldi állampolgár lehet, aki az Egyesület működési céljaiban foglalt területeken kiemelkedő érdemeket szerzett. A tiszteletbeli tagok választásáról az Egyesület elnöksége dönt, bármely rendes tag ajánlása alapján. A tiszteletbeli tagokat a rendes tagokkal azonos jogok illetik meg, de tagdíjfizetési kötelezettség nem terheli őket.

X+1 A tag jogai és kötelezettségei:

a) Az Egyesület tagjai jogosultak részt venni az Egyesület munkájában, a rendes és tiszteletbeli tagok az Egyesület tisztségviselőivé és szerveinek tagjává választhatók.

b) A tagok jogosultak részt venni az Egyesület Közgyűlésén, jogosultak az Egyesület szerveihez és tisztségvisel


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74553 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Batti-nak a szentendrei tuzoltosagnal van kapcsolata (tudjatok, aki a vizet fuvarozza a Ko-hegyre ;) ))))), es igy gondolom jutanyosan all rendelkezesunkre egy megfelelo nagysagu terem. Es mivel senki nem jelentkezett megfelelo ajanlattal eddig a helyszint illetoen, gondolom ez maradt mint lehetoseg.
Esetleg bevetesen is reszt vehetunk :)
(remeljuk, azert utobbira nem kerul sor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74550 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ezt a hasonló egyesületek általában úgy oldják meg, hogy a belépési nyilatkozattal együtt nyilatkoztatják a tagokat, hogy a szervezet többi tagja számára nyilvánossá kívánják-e tenni a személyes adataikat. Az ezt tartalmazó listát pedig rendszeres időközönként a tagok megkapják (de ez sem nyilvános a szervezeten kívül).
Az a tény, viszont, hogy valaki az adott szervezetnek tagja, nem személyes infó, ezért a puszta nevek tudomásom szerint a szervezeten belül szabadon nyilvánosságra hozhatók.

Mi az oka a Szentendrei helyszínnek? Ez olcsóbb volt?


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74505 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Dark: az mehet amihez az illeto hozzajarult ;)
a telefonszam is nagyon szemelyes, tudod kiirod egyik nap, hogy XY vagyok, ez es ez a telefonszamom, masnap egy vicces fazon meg feltesz egy szaftos kis partnerkereso hirdetest a nevedben, a telcsiszamoddal. Mit szolnal hozza? ;)
Sokan itt a forumon az e-mail cimuket se teszik publikussa. Es ez ertheto is.
Szoval egy nick neves lista a maximum amit nyilvanossa lehet tenni, de meg igazabol ott is csak azoknak a nevet, akik kerik. Persze ha vki azt szeretne, hogy egyeb adatai is megjelenjenek, az az o dolga.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74493 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Jó, akkor a cím nem kell, tényleg az igaz. De telefon és e-mail cím és Név mehet, nem?

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.338 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére