Tolkien Tábor 2024

Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
21 éve 7 hónapja #73086 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hát szerintem a szülők még mindig inkább beleegyeznek abba, hogy kikísérjék reggel 6-7 órára a gyereküket a vonathoz, mint hogy késő este egyedül utazzon haza. :roll: Mert gondolom ez nem a Brisa-féle "nagykorúaknak" problémásabb (bár az igaz, hogy ők sem késhetik le a legutolsó vonatjukat :wink: :) ).

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73082 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Kincső írta: Más: Áfi szerint az egyik lehetséges kezdési időpontja a közgyűlésnek du. 2 óra. Megerősíti ezt valaki :?: (Bár ez nekünk Színműveseknek jó lenne, és én pesti vagyok, így nekem mindegy, de szerintem kicsit korábban kellene kezdődjön a vidékiek hazautazása miatt. :roll: )


De! Ha korábban kezdünk, akkor a Színműveseknek is korábban kéne kezdeni :arrow: és akkor meginnt itt vannak a vidékiek... :roll: Bár, az igaz, hogy könyebb korábban felmenni Pestre, mint később haza. Jah meg a korábbi kezdéshez is szükségeltetik egyeztetni a vidéki vonatokat. (Nem akarok meginnt úgy járni, mint a tábornál, hogy fél órát késik a vonat :evil: :roll: )

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73080 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Szméagol írta: 1. Hogyan működik ez a "Színmüvek" topic? Ez az MTT-n belül van?(Ami információ van róla, ha lehet mondjátok el. :roll: :oops: )


Úgy működik, hogy a Tartalomjegyzékből bemész a Kreatív szekcióba, ott pedig a Színművekbe. :wink: Ha pedig érdekel a darab, akkor szólsz nekem, és én elküldöm Neked e-mailben.

Szméagol írta: 2.Rendeződött-e már a Tolkien Társaság alapulása körüli herce-hurca?


Nem, visszadobta a bíróság (ami nem volt teljesen meglepő fordulat).

Szméagol írta: 3. Vannak-e (a pénzen kívül) feltételek a belépéshez?


Igen, aláírod a csatlakozó nyilatkozatot, amit Battitól kérhetsz. :wink: :)

Más: Áfi szerint az egyik lehetséges kezdési időpontja a közgyűlésnek du. 2 óra. Megerősíti ezt valaki :?: (Bár ez nekünk Színműveseknek jó lenne, és én pesti vagyok, így nekem mindegy, de szerintem kicsit korábban kellene kezdődjön a vidékiek hazautazása miatt. :roll: )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73028 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziasztok!

Nem rég jöttem haza a nyaralásból és nem sokat értek az itteniekből. Ráadásul arra is rádöbbentem, hogy rengeteg dolgom lezs az első 1-2 hónapban, családi összejövetelek, utazás, tábor, blablabla... Egy szó mint száz nem tudok rögtön csatlakozni az MTT-hez, ahogy eddig terveztem, amiért mérhetetlenül szomorú vagyok.
De azért addig se szeretnék kiesni a Tolkien Társaság ügyes-bajos dolgaiból így hát feltennék néhány "alkalmatlankodó" kérdést ha nem haragszotok:

1. Hogyan működik ez a "Színmüvek" topic? Ez az MTT-n belül van?(Ami információ van róla, ha lehet mondjátok el. :roll: :oops: )

2.Rendeződött-e már a Tolkien Társaság alapulása körüli herce-hurca?

3. Vannak-e (a pénzen kívül) feltételek a belépéshez?

Azt hiszem lezs még néhány "értelmes" kérdésem, de kérlek titeket legyetek türelmesek, mer ilyen dolgokban elég gyenge az asszociációs késségem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #73017 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hát mi itt jól eltrécselünk, de azért megmondhatná valaki, hogy előreláthatólag mikor kezdődne a közgyűlés :!: :roll: :evil: :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #72955 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Azert nem lenne jo masnapra rakni a szindarabos talit mert akkor a videkieknek szallast kell keresniuk.
Nekem monnyuk nem de nincs kedvem az egesz hetvegemet pesten tolteni, igy is majdnem minden hetvegen valamit inteznem kell es a csaladnak mar kivana micsodaja is vele hogy sose vagyok otthon. Jogosan.

Ha kora delutanra (1-2 ora) tudnank rakni a kozgyulest, akkor elotte delelott ossze tudnank jonni a szindarabosokkal.

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #72938 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szió!
Sikerült hazakeverednem. :)
Ezt tényleg jó volna tudni, bár én már felvetettem, hogy esetleg másnap legyen a színdarabos talink, de ez még csak ma volt... :? Van valakinek kifogása ellene itt, hogy mi a közgyűlés előtt talizzunk :?: :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #72379 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Emberek, Orkok, Hobbitok es Trollok, Tundek es Torpok (meg mindenki mas),

Nehany kerdesem van a Kozgyulessel kapcsolatban:

1. Mennyire biztos mar a szeptember 21-e?
2. Lehet-e kora delutanra rakni a talit?
3. Helyszin van mar? (Gondolom pontos idopont hijjan nincs)

Azert kerdem mert a "Szinmuvek" topic ugyanezen a napon akarna talalkozni a "Turin elete" szindarab osszehozasa vegett. Azert lenne jo tudni mikor lesz a kozgyules, hogy a videkieknek ne kelljen egy honapban ketszer vonatjegyet venni Pestre a ket tali miatt.

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #72367 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
amanibhavam: hát nem tudom, eddig tapasztalt "kötözködéseid" mindig az épülésünkre és javunkra szolgáltak, és az ilyen "kötözködésre" még szükségünk is van.
(Tulajdonképpen legnagyobbrészt én is hasonlóan cselekszem, több-kevesebb eredménnyel... )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #72364 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Lamorak írta: ...ezért kellene most a harmadik kötet fordítását ösztönözni (ami nekem személy szerint a kedvenc HoME-kötetem-- a verses szövegek nagyon-nagyon jók!!).


Na azt hiszem, hogy egyúttal felvázoltad a dolog nehézségét is :o ))) Legalábbis Tandorit kellene meggyőzni hozzá, nem? Tapasztalatból tudom, hogy Tolkien verset fordítani nagyon nehéz feladat - főleg, ha Lamorak "kedvence", az alliteratív verselés is jelen van benne :o ) (Valahogy nekem sehogy sem akart a magyar nyelvhez idomulni. pedig eredetiben naonjó! Mondom ezt azzal együtt, hogy - hangsúlyozva, hogy ez csak magánvéleményem - nem tartom különösebben jóknak JRRT verseit. Persze azért vannak kivételek... Bár lehet, hogy meglepődnétek azon, hogy melyek azok.)

Hmm... HoME, sweet HoME... bocs!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #72269 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

amanibhavam írta: szerintem Ancalimon már tudja


Szeretném leszögezni, hogy csak és kizárólag pozitív tapasztalataim vannak Amani mesterről! :wink:


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #72261 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

amanibhavam írta: a Tolkien Estate a tolkieni hagyaték felett disponáló, a szerzői jogokkal stb. foglalkozó cég/jogi személy/akármi, alighanem Christopher Tolkien vezetésével

a HoME Középföldéről szól, lévén a címe History of Middle-Earth; JRRT kiadatlan írásainak gyűjteménye Christopher szerkesztésében, 12 kötetben


A Tolkien Estate valójában egy ügyvédi iroda, ami sok egyéb mellett a Tolkien-jogokkal is foglalkozik. Nyilván copyright-jogászok, és valószínűleg Christopher mint képviselőt bízta meg őket, mert nem maga akarja intézni az összes ilyen ügyet.

Dín: a Gyűrű keresése az Unfinished Tales fordítása, ami nem HoME-kötet. Akinek kétségei vannak, nézze meg Völgyzugolyon Tolkien műveinek listáját. A Lost Tales 1-2 volt a HoME első két kötete; ezért kellene most a harmadik kötet fordítását ösztönözni (ami nekem személy szerint a kedvenc HoME-kötetem-- a verses szövegek nagyon-nagyon jók!!).

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #72225 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
szerintem jobban jártok így... folyton csak kötözködnék, Ancalimon már tudja:-))


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #72213 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

amanibhavam írta: elnézést, hogy mindig idekotyogok, pedig nem is vagyok tag


A "kotyogásod" értékes és hasznos, amanibhavam Mester! Inkább azt fájlaljuk, hogy nem vagy tag... :cheers:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #72180 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
elnézést, hogy mindig idekotyogok, pedig nem is vagyok tag

a Tolkien Estate a tolkieni hagyaték felett disponáló, a szerzői jogokkal stb. foglalkozó cég/jogi személy/akármi, alighanem Christopher Tolkien vezetésével

a HoME Középföldéről szól, lévén a címe History of Middle-Earth; JRRT kiadatlan írásainak gyűjteménye Christopher szerkesztésében, 12 kötetben


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #72135 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Dínchamion írta: A HoME tényleg drága, jelenleg meg nem mondom, mennyi, most akarok menni az Amazon.com-ra informálódni... De 25-35$-ral nyugodtan lehet számítani darabját... :roll:


Na, beszélek itt marhaságokat...! :oops:

Most jövök az Amazonról, gyors fejszámolás után átlagosan 15-20$ jött ki (a könyvek ára $6.99 és $29.95 között mozog). Akit érdekel a teljes lista (a HoME, a Levelek, stb.), az itt nézze meg !

Üdv:
Dín apó

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #72131 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Aiya!

Először is válaszolok:

Szerintem az összes (?) Tolkien-könyv ára elérné a 20-30.000 Ft -ot (bár úgy hallottam, hogy a HoME nagyon drága), az összesen 475.000 Ft , ha van mondjuk 100 tag, akkor az kb. 5.000 Ft fejenként. Javítsatok ki, ha valamit elszámoltam/nem ismerem az árakat (lehet, hogy még kevéssel számoltam )


A könyvek ennél sokkal-sokkal többe kerülnének (na jó, annyira sokkal azért nem, de mindenesetre a dupláját nyugodtan számolhatjuk)...

A HoME tényleg drága, jelenleg meg nem mondom, mennyi, most akarok menni az Amazon.com-ra informálódni... De 25-35$-ral nyugodtan lehet számítani darabját... :roll:

Egyébként az ugyan az, mint az Elveszett mesék?


Az Elveszett mesék könyve- ha jól tudom - a HoME egyik kötetének a fordítása, csakúgy, mint A Gyűrű Keresése, de ezeken kívül (most nem vagyok biztos benne, hogy nem ugyanaz-e a kettő, de asszem nem) van még 10 kötet!

Szerény véleményem szerint nem kell kezdetben minden megyében egy könyvtár (ha igaz amit Clip ír, akkor ez az összeg nagyon nagy ), szerintem nincs is minden megyében annyi tag... legfeljebb néhányban.


Ez így van! Nem kell kezdetben mindenhová könyvtár, sőt talán később sem, csak egy felvetett ötlet volt. A tagok számáról pedig annyit, hogy szerintem nagyon könnyen elő lehetne teremteni azt az általam emlegetett 30 embert megyénként... Itt mifelénk legalábbis menne a dolog. De ez a jövő zenéje...


Akkor most a kérdéseim:

1. A szeptember 21-ei Közgyűlés biztos?

2. Ez - felteszem - olyasmi lesz, mint Szegeden volt, tehát nem hivatalos (jogi értelemben) - mivel nem vagyunk bejegyezve...

3. Mint alapító kérdezem: a Batti által emlegetett aláírogatás még a Közgyűlés előtt lesz, vagy ott és akkor? (Mintha valami 30 napot olvastam volna valahol)

4. A tagtoborzást el lehet kezdeni, vagy várjuk meg, amíg hivatalosan is megszületik a Társaság? Mert szeretnék néhány plakátot/ilyesmit kitenni (pl. szerepjáték boltba, könyvesboltba, iskolába, stb.; ezt a gyakorlatot egyébként javaslom mielőbbi elkezdésre)... Ja! Van vmi official cucc ehhez, vagy csináljak otthon valamit?

Egyenlőre. Ha még eszembe ( :?: ) jut valami, jövök!

Üdv:
Dín apó

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #72113 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szerény véleményem szerint nem kell kezdetben minden megyében egy könyvtár (ha igaz amit Clip ír, akkor ez az összeg nagyon nagy 8O ), szerintem nincs is minden megyében annyi tag... legfeljebb néhányban. :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #72111 Írta: Clip
Clip válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Dínchamion írta: Sajna jelen pillanatban beszél és dönt helyettünk: a pénzzel. Hidd el nekem, Clip , nem nagyon vagyunk olyan sok lóvéval eleresztve, hogy mindenki megvehesse a HoME-t például, de ismerek olyanokat (akik pedig magukat Tolkien-fannak mondják), akiknek még a Szilmarilok sincs meg. Namármost. Ezen áldatlan állapoton (is) segítene a könyvtár


Dínchamion: hidd el te is, hogy én se vagyok úgy eleresztve, és nincs is meg a HoME :( Egyébként az ugyan az, mint az Elveszett mesék? :oops: Én sem azt mondtam, hogy a könyvtár nem jó! Az egy jó ötlet.

Egy kicsit elgondolkoztam: van ugyebár 19 megye, minden megyeszékhelyen lenne egy könyvtár. Szerintem az összes (?) Tolkien-könyv ára elérné a 20-30.000 Ft-ot (bár úgy hallottam, hogy a HoME nagyon drága), az összesen 475.000 Ft :!: :!: , ha van mondjuk 100 tag, akkor az kb. 5.000 Ft fejenként. Javítsatok ki, ha valamit elszámoltam/nem ismerem az árakat :) (lehet, hogy még kevéssel számoltam :!: )

Clip

Üdv: Clip

Baruk Khazâd! Khazâd aiměnu!
Törpök fejszéi! Rajtatok a törpök!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #72092 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szió!
Én is tudok egy angol nyelvű GyU lelőhelyet, 4-6-os villamossal a Nyugati pu.-tól 2 megállóra egy Libri boltban.
És most láttam pár boltban egy Tolkien életéről szóló könyvet is (pl. a fent említett helyen).
Sziasztok:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #71911 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nah, azért közben eszembe jutott, mit is akartam (úúúútálom szerkeszteni a hozzászólásaimat, úgyhogy inkább újat írok... :oops: )

franky: értem, hogy mire gondolsz, és teljesen egyet is értek veled, azt leszámítva, hogy ez a "nyalogatás" nekem egy kicsit erős. Lehet, hogy én vagyok naív, és hallottam is legendákat a Tolkien Estate működéséről (már ha ugyanrról beszélünk, most ebben sem vagyok biztos), de én úgy érzem, hogy majdnem egyenrangú partnerekként tárgyalhatunk velük, lévén mi is egy legitim, önálló Tolkien Társaság vagyunk... Nem a jóindulatukért könyörgünk (nem is könyörgünk), hanem együttműködésért...

visszatérve a könyvekre: a Westendben van egy pici könyvesbolt, ott van angolul Tolkien, ha érdekel valakit...

Egyetértek Lamorakkal. A fanfictiont már csak azért is elnézik, mert elég nagy bajban lennének, ha meg kellene indokolni a berzenkedésüket: gyakorlatilag ingyenreklám nekik (is), és a szerzők semmi anyagi hasznot nem húznak belőle (vagy csak keveset, de annak meg örüljenek). Persze az ördög nem alszik, de ezzel kapcsolatos további részleteket talán az AD&D Netbookok kilátásalan harca a TSR-ral c. balladisztikus búsongóban olvashattok...

Na, ennyi.

Üdv:
Dín apó

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #71908 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Megint jól beletenyereltem...

Könyvtár: több lépcsőben válaszolnék.

1. az "aki Tolkien-fan úgyis megveszi"-téma: nos, én magamat elég nagy Tolkien-rajongónak tartom (persze nyugodtan cáfoljatok meg :wink: ), de ez a státusz (ha státusz egyáltalán; nekem nagyon nem tetszene, ha azért nem szerezhetnénk új tagokat, mert valamiféle elitista gárdának tartjuk magunkat :roll: ... bocs, eltértem a témától) nem jár együtt azzal, ami sajna jelen pillanatban beszél és dönt helyettünk: a pénzzel. Hidd el nekem, Clip, nem nagyon vagyunk olyan sok lóvéval eleresztve, hogy mindenki megvehesse a HoME-t például, de ismerek olyanokat (akik pedig magukat Tolkien-fannak mondják), akiknek még a Szilmarilok sincs meg. Namármost. Ezen áldatlan állapoton (is) segítene a könyvtár.

2. franky: ami igaz az igaz, egy teljes könytárat nem tölt meg (egyenlőre :wink: ) a cucc, de én sem teljes könyvtárról, hanem polcról beszéltem.

3. Sötét Úr: egyetértek, a sajátomat én se bíznám rá másra (főleg nem pl. az eredeti angol könyveket, amit - megjegyzem - hamarost meg fogok rendelni én is), de most nem a saját könyveinkről beszélünk, hanem a Társaság tulajdonáról... Ami legalább annyira értékes (ez egyértelmű), de mégiscsak a köz tulajdona...

4. GyU-t, Szilmarilokat, Gyűrű keresését aki akar, az talál... De! Azt már kétlem, hogy a HoME-t, Tolkien nyelvészeti szövegeit, a Tolkien-tanulmányköteteket meg lehetne kapni... Asszem Lamorak az egyetlen, akinek van...

5. Battinak igaza van: amíg a) nincs hivatalos bejegyzés b) nem kezdtünk el érdemben kampányolni, ergo nincsenek tagok c) et cetera, addig tök fölösleges ezen vitatkozni... Illetve annyiban kiegészíteném őt, hogy érdemes, mert ki kell előre dolgozni egy koncepciót, nehogy az utolsó pillanatban kelljen rohangászni és félmegoldásokkal szórakozni.

Támogatók: két felajánlásom lenne. Az egyik, hogy amennyiben a társaság (nem az MTT, hanem most az emberek) igényt tart rá, akkor a táncklubom nevében felajánlhatom szerény fellépésünket a rendezvények programjának szinesítése és feloldás érdekében. Ez az ajánlat folyamatosan áll, de nem fogom mindig leírni.

A másik dolog: egyik ismerősöm a British Airways magyarországi kirendeltségének vezetője. Amennyiben engedélyt kapok rá, megpróbálhatok beszélni vele, hátha ily módon és irányból is kaphatunk némi támogatást. Ugyanez áll a Delta Airlines-ra is, de ennek már korántsincs akkora esélye, mint a BA-nek, mivel nem tudom, hogy a kontaktom (mellesleg a Deltás az unokabátyám, a BA-es pedig a menyasszonya) milyen pozícióban dolgozik a cégnél... Próba cseresznye.

Tudtam, hogy elfelejtek valamit. Akartam még írni, de kiment a fejemből... Na mindegy.

Üdv:
Dín apó

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #71903 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Teljesen mindegy, hogy egyelőre mennyi minden van benne, könyvtár kell. Mert pl. arra is jó gondolni, hogy egy normális magyar Tolkien-gyűjteményben pl. a különböző kiadásoknak is helye van (van olyan dolog is, hogy kiadástörténet, amihez jó, ha egy helyen meg lehet találni az anyagot-- és hol máshol, mint a Tolkien Társaság könyvárában?); az illusztrált dolgok külön témák, az eredeti nyelvű szövegek megint külön témák, és persze a szekundér irodalom már magában is kisebb könyvtárnyi. Nem számít, hogy nem holnap egy darabban szerezzük be őket, előbb-utóbb lesznek, és akkor máris bővül a könyvtár.
Amin el kell gondolkozni, az persze az elhelyezés; hol is tartjuk a könyveket, ki és milyen formában férhet hozzá, stb. stb.

Az Estate-tel szerintem nagyon egyszerű együttműködni: miután kiadják a névhasználati engedélyt, lényegében nincs velük több gondunk. A fanfictiont általában el szokták nézni, amig kicsi és nem irányul anyagi haszonra (és a magyar fanfictionról szerintem nem is nagyon fognak tudni); én nem látok semmi gondot errefelé.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #71888 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
franky: amint megvan a bejegyzésünk, nekiállunk nyalogatni, de addig nincs mivel... Egyébként mire is akarjuk használni a szereplők neveit? Azt nem hiszem, hogy a nick-nevek ellen a szerzői jog akadályt jelent. A fan-art meg egy kicsit más, és meredekebb téma, de ott sem szoktak addig ellent vetni, amíg nem pénzkeresés célú a dolog. De ha elsiklottam valami komolyabb elhatározás mellett, akkor kérlek, írd meg.

Többen: Van még olyanunk, hogy Fa és Levél (A Gyűrű nyomán), és hát ott vannak a nem Középfölde-témájú JRRT könyvek. És mivel nem Középfölde-társaság vagyunk, hanem Tolkien Társaság, ezért célszerűnek tartom, hogy azokat is tartsuk szem előtt. Mindenek előtt pedig a HoME-t - annál lenne igazán értelme és haszna a saját gyűjteménynek. Viszont Dín: te rá mernéd bízni egy könyvtárra a HoME-sorozatodat? Mert én fél percre sem... :o )

("Nem akarok embereket látni. Ismerek egy párat közülük!" - by nemtomki)

Mostanában nagyon szórványosan jutok annyi időre nethez, hogy ide is fel tudjak kukkantani. Ezért ha valami ügyben szükség van rám, találjatok meg SMS-ben, emailben, vagy dobjátok a gyűrűmet a Végzet-katlanba - azt is észre szoktam venni :o )))) A telefonszámom persze nem publikus annyira, hogy itt is kiírjam, de akinek szüksége van rá, az Elnökség és az FB tagjaitól beszerezheti. Egyúttal felhatalmazom az említetteket, hogy indokolt esetben kiadják. (Nem veletek vagyok bizalmatlan, csak hát annyi féle embert engednek nethez jutni, hogy jobb óvatosnak lenni.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #71880 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Batti: Tudnál küldeni egy jelentkezési lapot? Add meg légyszi a címedet is!
(ha mailban elküldöd otthon ki tudom nyomtatni!)
Ring

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71779 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziasztok!
Visszatértem 3napos önkéntes "száműzetésemből". Mindenkinek köszönet a GyK lelőhelyekért :itscool: (előre is :roll: :wink: ), bár a Libri Könyvpalotában pár nappal a Szi.l megjelenése után sem volt Szil., feltehetőleg később és előbb sem, GyK-ról nem is beszélve, és a minden nagyobb könyvebolt sem jött be nálunk (eddig egyikben sem volt, amikben kerestük - bár ez kitalálható...)

Hát a könyvtár jó ötlet, de még tényleg korai szvsz. És egyelőre tényleg csak egy példány jöhet szóba mindenből, ami egy polc :roll: . Egyelőre ennyit, most túl fáradt vagyok értelmeset hozzászóln, OFF-ot meg fölösleges, úgyis kitörlik... :wink:
Szió:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71690 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A Gyűrű keresését és a keményfedelű GyU-t minden nagyobb és igényesebb pesti könvesboltban lehet kapni.

franky: Szerintem mindenki mélyen egyet fog érteni veled, csak amíg nincs bejegyezve az MTT, nehezen tud bármit is nyalogatni (mivel még nem is létezik hivatalosan). :wink: :D
Azon felül pedig nem is egy 3 szintes, poccos épületet akarunk megtölteni Tolkien művekkel (talán majd egyszer :wink: ), és nemcsak a Tolkien által írt művekről, hanem a különböző tanulmányokról is beszélünk (ha jól tudom :roll: ), valamint - főleg Dín szerint - lehetőleg nem egy példányban szeretnénk begyűjteni a "szent könyveket".

Véleményem szerint az MTT anyagi helyzete - egyenlőre - maximum azt teszi lehetővé, hogy az eddig megjelent művekből vegyen egy-egy példányt, ahhoz viszont tényleg bőven elég egy könyvespolc...

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71688 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hi!Én a Mamut Libriben még mindíg látom a Gy?r? keresését...Jó kis hely az,van ott egy polc,ami tele van Tolkiennel....

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71681 Írta: franky
franky válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Bocsi, hogy belebubogok, de sztem a komplett Tolkien-i munkásság könyvei NEM tesznek ki egy könyvtárnyi helyet, max egy könyvespolcnyit... gondoljatok bele... Tolkien nem elsősorban író volt, hanem elsősorban tanár... (jól tudom?)

sztem racionálisabb dolgokra volna szükség... pl. meg kéne próbálni együttműködni MINDENBEN a Tolkien-Estate-tel... (vagy hogy híjják)... Merhogy nem használhatjuk a szereplők neveit sem!!!! SEMMIT, amíg meg nem engedik, merthogy MINDEN le van védve szerzői jogokkal az egész világra...

Nah lehet elmélkedni... ez már kiindulási alap. Ha röviden akarok összefoglalni, akkor neki kéne állni valamilyen szinten elkezdeni nyalogatni a popsiját a sok Christopher Tolkien-alkalmazottnak... (fiatalkorúak, ezt most nem olvastátok el)

Üdv... f.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #71674 Írta: aieless
aieless válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Gyűrű keresése:
én a ,,sarki ABC könyvboltjában" vettem, de már régebben.. azóta nem láttam. na jó, nem is volt csak 1 db... :(
Én a Libri Könyvpalotát tudom ajánlani, ott minden van (naiv kis fogalmaim szerint :) )
1 kérdés: a GyU DÍSZKIADÁSÁT látta valaki valahol???
(a díszkiadások a mániáim :)

So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.934 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére