Tolkien Tábor 2024

Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
21 éve 8 hónapja #69449 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Brisa: Anyunak már van 2 egész (! :wink: ) hozzászólása, ebben a topicban, RÓZSA néven... de azok már úgy 1 hónaposak... na jó, lehet hogy csak 2-3 hetesek. :wink: Viszont most lehet (sőt valószínű), hogy szaporodni fog a számuk.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69445 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nos, beszéltem Rózsával. Ő önként ajálkozott, hogy segít nekünk a témában. Remélem hamarosan ő is fórumozni fog, és akkor megosztja tanácsait, ötleteit és javaslatait velünk. Elég ígéreteseknek tűnnek.

Addigis a kicsik reakciója érdekelne, hogy rá tudnák-e venni a szüleiket egy ilyen találkára.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69423 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Áfonya felvetéséhez csak egy-két apró de fontos dologot tennék hozzá:

Ha azt akarjátok hogy a szülők elmenjenek egy nap valahova megbeszélés, jól-megvizslatás végett, akkor a szülők munkarendjét kell elsődlegesen szem előtt tartani, különben megeshet hogy szinte senki nem fog tudni eljönni.
Ez alapján néhány szempont amit érdemes szem előtt tartani:

1.
Legalább 2 de optimálisan 3-4 hétre előre tudatni kellene velük a dátumot, hogy az esetleg szükséges szabadságot jó előre ki tudják venni, majd 1 héttel előre a csemetéknek emlékeztetni őket rá.
Ugyanis ilyenkor sokan nyaralnak, és akik bent maradnak a munkahelyen, azoknak helyettesíteni kell a hiányzókat, ami azt jelenti hogy szabi olyankor általában nuku.

2.
Érdemes szombati napra tenni a talit, kora délutánra úgy, hogy ne húzódjon el túl sokáig, ugyanis az otthoni hétvégi tennivalókat el kell még intézniük a szülőknek, és ha nem tudják ezt megoldani, akkor általában inkább nem is mennek el egy talira, főleg ha idegenekkel kellene találkozni.

3.
Tényleg az a jobb ha "felelősségteljes" felnőttekkel beszélgethetnek el, általában jobban adnak gyermekes, házas felnőttek szavára mint "komolytalan" fiatalokéra.

Laegolas
(ha kell én is szívesen elmegyek, feltéve hogy ráérek, de ez elég gázos)

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69405 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Brisa írta: A következőket javaslom: Úgy néz ki, hogy augusztus közepén lesz a szegedi tábor. Előtte össze kéne hozni egy kimondottan a szülők számára szervezett beszélgetős találkozót. Ahhoz, hogy ez létrejöjjön a kicsiknek kell bedobniuk otthon mindent, hogy elcsalják a tisztelt szülőket egy traccspartira. Ha ez megvan, akkor már csak egy időpont és egy hely kell. A találkozón el lehetne beszélgetni velünk, Rózsával, megmutatnánk a fényképeket, mesélnénk az MTT-ről és magunkról (ki hol dolgozik, van e saját gyereke, hány éves stb.), válaszolnánk a kérdésekre és megadnánk az elérhetőségeinket.


Teljesen egyetértek. Valóban szükség lenne egy ilyen találkozóra (amin jó lenne, ha az egész elnökség tudná magát képviseltetni). Kérdés csak az, hogy hogyan győzzük meg a szülőket arról, hogy érdemes eljönniük erre a talira? Ebben azért segíthetne az előtte elküldött fejléces papír (a lá meghívó) - kezdőhangnak az sem rossz. :!: Illetve, ahogy Brisa mondta, a kicsik közreműködésére erősen szükség van - a fülrágást pedig már most el kéne kezdeni ahhoz, hogy időben össze tudjunk szervezni mindent. Felvetettem a dolgot a Pót-MTT tábor topicban, de azért szeretném biztosra tudni, hogy ha van rá igény, akkor vállaljuk-e egy ilyen tali megszervezését augusztusban. :?:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69386 Írta: Gumipók
Gumipók válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szijasztokk...

Eljött az én időm is....végre! :::: ) Szabadságra megyek!!!!!
Írány a Balaton és egy hétig a dunántúlt fogom járni és a lábamat áztatom....rajzról, grafikáról, számítógépről...Áfáról hallani sem akarok egy hétig:::: )))))
Nos...szóval ha hiányoznék akkor Sötétúrnak és Battinak meg még egész sokaknak megvan a számom....bár a telefonomat csak pizzarendelésre és haveri csevegésre viszem magammal:::: )))

Nos mindenkinek cuppantás, és további jó nyarat:::: ) Egy hét múlva egy stresszmentes és kisimult pókot láttok viszont...pápá! :::: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69382 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Sötét Úr írta: Brisa: Ezen egy kicsit csodálkozom - mármint nem azon, hogy mással akarsz foglalkozni, hanem azzal, hogy az értelmét nem látod. De természetesen csak egy kóbor ötlet volt, hogy te koordináld a dolgot, inkább a szervezőkészségednek szólt. De ha nem vállalod, senki sem fogja rád erőltetni a dolgot - legalábbis nagyon remélem. ;o))))



Nekem még azt mondták, hogy a gyerekek tábori igényeit kéne felmérni. Erre mondtam, hogy nincs értelme. Anélkül is meg lehet csinálni azt.
Viszont most, hogy elmondtad, mi is lenne a teljes cél, végképp nem vállalom. :evil3: Ez még húzósabb munka lenne.
Ami pedig a szervezőkészségemet illeti... látszik, hogy nem voltál táborban... szóval támogatásra szorul. :roll: :mrgreen:

A szülők ügyében Battival értek egyet. Tévedés azt hinni, hogy egy fejléces papír megnyugtatja az apukákat és az anyukákat. Csak a személyes találkozások segíthetnek. Viszont ehhez az kell, hogy eljöjjenek a találkozókra. De ezt nem mindenki fogja megtenni. Sok múlik a gyerkőcökön is (tessék rágni a szülők fülét!!!).
Viszont ott van Kincső anyukája, Rózsa, aki sokat segíthet még nekünk.

A következőket javaslom: Úgy néz ki, hogy augusztus közepén lesz a szegedi tábor. Előtte össze kéne hozni egy kimondottan a szülők számára szervezett beszélgetős találkozót. Ahhoz, hogy ez létrejöjjön a kicsiknek kell bedobniuk otthon mindent, hogy elcsalják a tisztelt szülőket egy traccspartira. Ha ez megvan, akkor már csak egy időpont és egy hely kell. A találkozón el lehetne beszélgetni velünk, Rózsával, megmutatnánk a fényképeket, mesélnénk az MTT-ről és magunkról (ki hol dolgozik, van e saját gyereke, hány éves stb.), válaszolnánk a kérdésekre és megadnánk az elérhetőségeinket.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69371 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Bar nem beszeltuk meg, de irtam a szinkron temaban meg egy bejegyzest, gondolom nem gond.
Ebben megemlitettem a tarsasagot, es hogy szivesen segitunk. Valamint megadtam ennek a topicnak az elerhetoseget.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja - 21 éve 8 hónapja #69370 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Üdv mindenkinek

Két szabi között most elérhető leszek 3 hétig. Van itt pár dolog amihez hozzászólnék.

Bank, számla, stb... : Mint utólag kiderült számlánk majd csak akkor lehet ha lesz adószámunk. Azt meg csak akkor adnak ha a nyilvántartásbavételi határozat meg született. A papírok a bíróságon, immár két hete. Már csak várni kell.

Tagdíj: Két megoldás lehetséges. Vagy elhozzátok nekem, vagy elkülditek nekem. Az elhozással semmi baj, meg lehet találni. Az elkülditek már problémásabb. Senki ne próbálja postautalványon elküldeni mert imáimba foglalom a nevét. A lakás amiben lakom nem az enyém és most nyáron ritkán vagyok otthon. Ennek megfelelően a postás berendel a postahivatalba ahol személyivel kellene igazolnom a címet de az nincs oda beírva, tehát kicsit körülményes. Ezért ajánlott küldeményt se küldjetek. A "borítékba teszem a pénzt és elküldöm" kicsit rizikós de talán járható. De mindenki, aki ezt választja, tegye papír közé a bankót. Lehetne még az otp-s folyószámlámra utalni a lét, de ez erősen bizalmi kérdés. Ebben az esetben a pénztári bizonylat üzenet rovatában fel kell tüntetni kinek mikori tagdíjáról van szó. Ha valakinek van egyéb ötlete az szóljon.

Tábor most és a jövőben: Azt tartanám célszerűnek ha a szülők megyőzése arról, hogy gyermekük jó társasággel megy kirándulni, táborba, vagy bármifále ősszejövetelre, a jövőben megfelelően hangsújosan és biztos alapokon nyugvóan menne. Ennek megfelelően ezt vagy az elnökségnek vagy nekem kellene tenni. Annál is inkább mert egy szülő szava talán komolyabban vehető még ismeretlenül is egy gyermekét féltő szülő számára. Mondom ezt azért mert magam is szülő vagyok. Azt meg, hogy jó és megbízható társaság vagyunk és nem egy fura szekta, bizonyítanunk kell, fejléces levélpapír ide, elnökség vagy elnök által írt és aláírt levél oda. Ez pedig időbe és sok munkába kerül.

Apropó munka: A távollétem alatt felvetett sok remek ötlet, arra vonatkozóan, hogy mit is kellene csinálnunk, kiváló kiindulási alap. Ennek megfelelően kell szerveznünk egy közgyűlést ahol mindezt alaposan megvitatjuk. Az őszi közgyűlést már többek előtt többször is említettem. Elmondom tehát itt is. Kell rendeznünk (belső kényszer) az ősz elején, lehetőleg szeptember második felében esetleg október elején egy rendes évi közgyűlést ahol a közeljövő terveit megvitatjuk és határozunk felőlük. Mivel rengeteg munkáról van szó nem lehet kevesebb egy egész napnál (délelőtt+délután). Megfelelőnek tartom a szombati napot, mert akkor még vasárnap folytathatjuk ha nem végeznénk. Alkalmas napok lehetnek szeptember 14,21,28 és október 5. Már most jelzem, hogy a megfelelő terem kérdése nyitott. Ugyanis a cégemnél már nincs megfelelő méretü terem szabadon (mind ki lett adva).

folyt.köv.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69369 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Laegolas írta: Valakinek azonnal fel kene venni veluk a kapcsolatot, meg ma :!: :!: :!:

Szerintem nem artana ha csak a kontakt erejeig is, de valaki a "fonoksegbol" beszelne veluk, aztan raszabadithatja a nyelvi topikosokat vagy barkit aki pontosan tudja az osszes reszletet, de semmikepp sem egyenkent kene odaallni mert hulyet kapnak.

Nos en mar irtam a forumra, osszeszedve minden reszletet ami csak eszembe jutott (cirka 10 darab), de akkor most irok meg egyet a tarsasag neveben is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69366 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
ez m@rha egyszerű, oda kell menni a mozinet.hu-ra és írni a topikba; nem hinném, hogy attól a 3 betűtől, hogy MTT, most még sokan hanyattvágnák magukat a döbbenettől

adjatok neki okos tanácsokat, szép tőle, hogy nyitott egy ilyen topikot


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69360 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Valakinek azonnal fel kene venni veluk a kapcsolatot, meg ma :!: :!: :!:

Szerintem nem artana ha csak a kontakt erejeig is, de valaki a "fonoksegbol" beszelne veluk, aztan raszabadithatja a nyelvi topikosokat vagy barkit aki pontosan tudja az osszes reszletet, de semmikepp sem egyenkent kene odaallni mert hulyet kapnak.

Laegolas

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69357 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
idézet az Indexen lévő topikomból, hátha érdekel benneteket, MTT-seket:

Louie
válasz erre | adatok | e-mail 2002-07-29 12:35:04 (8249)

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sürgős, fontos, stb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A mozineten ( www.mozinet.hu ) van egy fórum, ami kifejezetten a Gyűrűk Ura szinkronjával foglalkozik. Olyan ember nyitotta, aki KÉSZÍTI A
SZINKRONT!!!!!
Vár minden ötletet (hanghatások javítása, stb.), ami a DVD-n lévőt javítani lehet a moziváltozathoz képest!
Tehát: vár olyanokat is, ami ROSSZUL LETT LEFORDÍTVA! (Pl. "Uruk-hai elleni harcom...")
Ezt MOST ÉS OTT JAVÍTHATJÁK!!!!!!
Ezért aki betéve tudja, hogy mi hol lett elrontva a magyar szinkronban OTT TEGYE MEG!!! MOST!!!!
A srác várja a listát, és már nekiálltak a novemberi kiadásnak, amin lesz szinkron EX 5.1! (Irigylem, hogy már láthatja!)
Úgyhogy kapjátok a cipőtöket és írjatok oda, mert így a novemberi kiadás magyar szinkronján is esetleg javíthatnak!!!!



love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69341 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Ring-bearer írta: Tudom nem annyira MTT-vel kapcsolatos, de: jó lenne ha megvitatnánk, hogy mit kezdjünk azokkal a szülökkel akik nem akarják elengedni a gyereküket a táborokba.


Szerintem ez az MTT-vel kapcsolatos fontos kérdés. Nekünk, idősebb tekintélyesebb (pocakosabb) MTT tagoknak tényleg kellene segítenünk azoknak, akiket csak azért nem akarnak elengedni a szülők MTT-s rendezvényekre, mert "ismeretlenek" kezére nem adják a csemetéjüket.
Két dolgot tudok elképzelni:
1. Hivatalos, tekintélyes off-line (nem e-mail) meghívó levél, MTT-s fejléccel, pecséttel, elnöki aláírással. (Két példányban elkészítve, érkeztetve, iktatva, elveszítve, megtalálva, ügyintézve, irattározva...)
2. A megátalkodottabb, de azért meggyőzhetőnek tűnő szülőkkel személyes találkozás, személyes varázs általi meggyőzés.

Össze kellene gyűjteni:
- Kik azok, akiknek segíthet, ha kapnak hivatalos meghívót.
- Kik azok akik elképzelhetőnek tartják, hogy szüleik véleménye megváltozhat egy személyes találkozó által.
- Kik azok akik elég meggyőzően tudják megformálni a "megbízható-felnőtt-akire-rábizhatom-a-csemetémet" szerepet, és ezt szívesen megtennék a "köz" javáért...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69327 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziasztok!
Aragorn volt a tábor!
Engem elengedtek, anyukám ott volt a margitszigeti talin, azután most szombaton le is jött a táborba, szal én szerencsés vagyok, mert nekem engedékeny és normális szüleim vannak.
Ezzel a szektás dologgal nem tudok mit kezdeni...
Anyukám melegen ajánlja a szülőknek, hogy nézzék meg a fórumot, mondjuk ezt a topicot vagy a Gondolatokat (ez utóbbi példákat én teszem hozzá).
Na persze valszeg ezt nem fogják megtenni.
Szerintem anyukám vállalna némi szülő-győzködést, bár nincs sok szabadideje... :roll:
Hát most ennyit.
Szióka:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69305 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ai na vennui!

Egyetértek Ringgel, ezzel valamit tennünk kell. Szerintem a mostani megoldás az egészen jó volt (szülői), csak egy a bibi vele: Vegyünk egy szülőt. Szerintetek megcsinálja azt a gyerekéért, hogy a Margit-szigeten fél napot ücsörög a pokrócon és hallgatja az ott összegyűlt, számára teljesen ismeretlen embereket? Talán van néhány, de ez nagyon ritka. Az ilyen szülői értekezletek összehívására kellene valami biztosabb hely (pl. valakinek a lakása). És valóban, egy felnőttnek kinéző, bizalomgerjesztő személy kéne, aki tud mesélni a Társaságról, a mostani tábor élményeit (ne mindet, mert az nem biztos, hogy jóra vezet) elmondja nekik, a különböző talikról származó képeket megmutatja, meg ilyesmi. Sőt, ha igényt tartanak rá, akkor lehetőséget kell nekik biztosítanunk, hogy többször is találkozzanak velünk, illetve akár el is jöhetnének a táborba ( :?: 8O :?: ).

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

[size=9:apvz220d]Ui.: Akkor a film szinkronizálását végző céggel a TTT-ig már nem vesszük föl a kapcsolatot?[/size]

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69304 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szívesen!
Nálunk ezek a legismertebbek:
-Ez biztos egy szörny? szekta!
-Nem akarom,hogy rossz útra vigyenek olyan mberek,akiket nem is ismersz!
-Attól még hogy valaki felelôsségteljesnek t?nik az Interneten,nem jelenti azt,hogy a valóságban is az.
-Nem is neked való az ilyesmi,a te dolgod a sport és a tanulás,nem a csatangolás!
-Mit is kezdenétek magatokkal,felelôsségteljes felnôttek nélkül?
-Ez is csak egy múló szeszély,egy év múlva azt sem fogod tudni mi az a GyU.

Ne egyelôre ennyi,majd még írok.Megyek nyaralni...

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69292 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Sziasztok!
Tudom nem annyira MTT-vel kapcsolatos, de: jó lenne ha megvitatnánk, hogy mit kezdjünk azokkal a szülökkel akik nem akarják elengedni a gyereküket a táborokba.
Egyre több emberke problémája (no, meg az enyém is :? :oops: )
De jó lenne ha kitalálnánk valamit!
Én nem vagyok itt 9 napig (kenuzás, biciklizés egész nap...).
Általában a szülők érvelései (Narie segíts!):
- Ez egy internetes társaság alig ismered őket!
- És éjszaka is biztos elcsatangoltok... (etc.etc...)
Plíz segítsetek!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69282 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hatósági szerv??? Hmm ... Remélem nem vagyunk azok! :eek4: Én legalábbis nem ezt vállaltam. :deal:
Normális esetben vigasztalhatatlan lennék, hogy nem lehetek/lehettem ott, de én meg a normális esetek ... hát az három! :-) De inkább vettem volna részt táborozóként, mint hatóságként. :crap:

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69279 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
esetleg középsulis véleményekre nem vagytok kíváncsiak :?:

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69204 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szerintem könyvtárak, vagy könyvesboltok előtt kéne mgkérdezni az embereket? :roll:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69198 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Jajj,de jó lehet nektek ott a táborban!!!
Különben én lehet hogy tudnék valamit alkotni a volt általános sulimban a kérdôív ügyében,de ne várjatok túl sokat,mert olyan nagy baltaarcok járnak oda,mertstem azt sem tudják hogy mi a GyU.

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69190 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Ja, én most értem haza Ők pedig nézik a filmet!!!!
IGAZSÁGTALANSÁG!!!!! :bawling:
Utána pedig túra amennyiben Darkman meggyőzte a többieket. :)

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69165 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Üdv Néktek a táborból!

Áfonya és jómagam személyében a hatóság is képviselteti magát.
Este filmet nézünk... Vajon mit?... :twisted:
És még most sincs késő elindulni. Belépő: egy kanna víz.

"Mondd jó barát: hoztam vizet - és lépj be!" (Áfi)

Különösen hiányoljuk a hatósági szervek többi képviselőjét. :D

Namarie!

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69120 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Brisa írta: (...) Ráadásul az értelmét sem látom. És különben is, én mással szeretnék foglalkozni. Szóval pl. nem én legyek, jó?


Brisa: Ezen egy kicsit csodálkozom - mármint nem azon, hogy mással akarsz foglalkozni, hanem azzal, hogy az értelmét nem látod. De természetesen csak egy kóbor ötlet volt, hogy te koordináld a dolgot, inkább a szervezőkészségednek szólt. De ha nem vállalod, senki sem fogja rád erőltetni a dolgot - legalábbis nagyon remélem. ;o))))

Hogy mi egy ilyen felmérés értelme? Mivel az az egyik kitűzött célunk, hogy Tolkien munkásságát a maga valódi formájában ismertessük meg, tudnunk kell, mielőtt munkához látnánk, hogy a jelenlegi kép mennyire torz. Mert hát biztos, hogy az, hiszen sokan csak a film alapján ítélik meg, és nagyon kevesen tudják a könyvei olvasói közül is azt, hogy egy nagyon nagy tudós-egyéniség is volt. De akik ezt az oldalát ismerik, még azok se nagyon ismerik a természetbarát Tolkient. Elismétlik, hogy különösen vonzódott a fákhoz, és szerette a vidéki angol tájat, de pontosan annyira fogják fel, mint azt, hogy a fénysebesség közel 300000 km/sec. Az, hogy a tolkieni szellemiségnek a környezetünk védelme is része, még Lamoraknak is idegen ötlet volt, pedig ő azért elég jól ismeri JRRT-t.
Egy ilyen felmérés segíthet abban, hogy a tényleges munka kiindulópontját és az elvégzendő feladatok fontossági sorrendjét meg lehessen állapítani.

franky: az OTP tőzsdei mélyrepülése egy nemzetközi lavina hatása, és nem jelenti azt, hogy az OTP mint bank nem lenne jó. Más kérdés, hogy a papírjait most kell felvásárolni :o ))) Nem is tudom, de ha jól emlékszem Worldcom a cég neve, amelyik ezt a lavinát elindította azzal, hogy könyvelési csalással csődbe került. Ez minden bankra és biztosítóra is kihatással van, még akkor is, ha a cég nem elsősorban banki szolgáltatással foglalkozott, mivel az eddig jelentősnek hitt tőketartalékai elpárologtak. Amennyire figyeltem, az OTP árfolyamesése nem volt rosszabb a banki szférában jellemző árfolyamesésnél, és ez nem a bank fizetőképességére és működésére vonatkozik. Durva példával élve: ha koszos a kocsid, attól még tud menni, de az autópiacon már ezért is kevesebbet adnának érte. Szerintem semmi többről nincs szó, minthogy a banki szféra és vele együtt az OTP "kocsija is koszos". ;o)

ÉSzAH: ha hiszed, ha nem, tudok neked olyan bankot mondani, akikkel eddig még csak jó tapasztalataim voltak, annak ellenére, hogy ügyfelük vagyok. Mondjuk ennek megfelelően drágák a szolgáltatásaik is. :o )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69082 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Hogy ti milyen bizalmatlanok vagytok! :? Azért a bankok szinte mindegyike (különösen a nagy bankok) megbízható annyira, hogy az Társaság pénzét nem kell tőlük félteni. Bankcsőd azért nem fordul túl gyakran elő, elég jól kiépített biztosítéki háttere és ellenőrző rendszere van a pénzintézeteknek ma már Magyarországon is.

A tőzsdén pedig természetes, hogy az index nem mindig emelkedik. Ezek természetes folyamatok, nem kell minden részvény-árfolyamesésnél pánikolni. Tőzsdekrach is ritkán szokott lenni és annak azért jól látható, érzékelhető jelei vannak a gazdaságban már előbb is. Egy-egy nagyobb részvényárfolyam-esést sokminden okozhat, többek között akár befektetői csoportok részéről terjesztett rémhírek is. Mivel ha esik az árfolyam, akkor ugye több részvényhez juthatnak hozzá viszonylag alacsony áron. Az OTP elég stabil ahhoz, hogy nem várható hosszabb távú mélypont, azaz most vegyetek OTP részvényt, most érdemes, amíg még alacsony az árfolyam.

A bankszámla kötelező is, ugyanakkor igenis vannak előnyei is, amikkel ha jól tudsz élni, akkor egészen "emberbarátinak" fogod érezni. Csak ehhez kell, hogy bízzál az általad választott bankban.

Problémák pedig mindig lehetnek. Még a legjobb barátoddal is vannak néha nézeteltéréseitek, ez egészen biztos.

Szóval csak semmi pánik, tekintsetek inkább bizakodva a jövőbe!

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #69074 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Szerintem ha összegyűjtenénk mindenkitől a bankos kellemetlen tapasztalatait, akkor nem maradna olyan bank, ahol érdemes lenne számlát nyitni. Bankszámlát az ember általában nem azért nyit, mert de jó dolog, hanem azért, mert muszáj. A bank már, mint intézmény nem emberbarát, akármennyire is próbálják ezt elhitetni. Van rossz és van rosszabb. Ezek közül lehet választani. Fizetni mindegyikért kell, hol ennyit, hol annyit. Most úgy néz ki, hogy a pályázat révén talán el tudjuk érni, hogy az OTP-nél ne kelljen, vagy csak nagyon keveset. Ehhez persze előbb össze kellene dobni a pályázatot, benyújtani és megvárni, hogy mi lesz az eredménye. Ha bejön, akkor ez lesz a legolcsóbb megoldás. Ha nem, akkor még mindig átmehetünk máshová.
A Postabankban, a Budapest Bankban, amit az állam már többször megtámogatott, hogy össze ne omoljon talán jobban megbízhatunk? Vagy azokban a bankokban, amelyek csak pár hónapja törtek be a magyar piacra és ki tudja mi lesz velük? Egyik sem megbízható! Az OTP sem. De akkor mit csináljunk? Menjünk a kis 10.000 forintos tőkénkkel egy svájci bankhoz?

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68993 Írta: franky
franky válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nem verek mellet, mert nincs ertelme... Ekezet nekuli bill rulez, de ezt figyuzzatok, akik aszontak, hogy mer az otepe milyen faszastabilmegjohogyvanmegblabla...

Hatalmasatt bukott az OTP, 6600 pont alatt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde hivatalos részvényindexe, a BUX 453,47 pontos csökkenéssel, 6589,76 ponton zárt szerdán. A keddi záró értékhez képest ez 6,44 százalékos gyengülés. A vezető részvények közül az OTP 10,1, a Matáv 6,6, a Richter pedig 7,1 százalékos mínuszban zárt. A Mol részvényeinek árfolyama a kezdeti enyhe emelkedést követően 2,3 százalékkal esett. A nagy európai tőzsdeindexek mindegyike 4 százalék körüli mínuszban zárta a kereskedési napot.

...

A legnagyobb mértékben, 10,1 százalékkal az OTP esett, hasonlóan az európai tőzsdékhez, ahol szintén a pénzügyi vállalatok szenvedtek a legjobban. A bankpapír ára 1800 forintra zuhant. Délután 15 óra után néhány perccel még 7,09 százalékos mínuszban, 1860 forinton állt. A Matáv árfolyama 6,6 százalékkal esett, és záráskor egy részvény 751 forintot ért.

...

Elgondolkodtato... Jut eszembe, emlekeztek, a Lakashitel-szerzodesek kamatainak egyoldalu modositasara? Erdemes lenne felideznetek, es elgondolkodnotok, hogy megbizhato-e egy ilyen ceg...

A komplett cikk amugy itt talalhato...

www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/ ... esben.html

udv... f.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68969 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Sötét Úr írta: Hadd pontosítsak: egy valakinek fel kell vállalnia a szervezést, azt, hogy koordinálja a munkát. Viszont szerencsére egy közösség vagyunk, egy közösségért tevékenykedünk, és így ki tudjuk használni azt, hogy nem egy embernek kell mindent elvégezni. Legyen egy valaki - pl. Brisa - aki szervez és irányít, és a többiek tegyék keresztbe a maguk szalmaszálát. Nem kell senkinek sem többet csinálni, csak azt a pici részt, ami rá jut. Az eredmény sokkal kisebb erőbedobással, sokkal kevesebb kapcsolattartási problémával, sokkal gazdagabb és jobban használható felmérés lesz. A jelszó: csapatmunka. Ha ez megfelelően koordinált, és a csapat tagjai elfogadják, hogy ők egy csapat tagjai, akkor garantált a siker.


Nem lehet, hogy én csak az eredményeket kapjam meg? :D

De most komolyan. Engem annyira nem érdekel a téma, és annyira elegem van az ilyen jellegű vizsgálatokból, hogy az csak na. Ráadásul az értelmét sem látom. És különben is, én mással szeretnék foglalkozni. Szóval pl. nem én legyek, jó? :roll: :D Kérdezzétek meg még Fint. Ő is ért a dologhoz.
(Amúgy köszönöm a megtiszteltetést és a bizalmat.)

Erről jut eszembe, a könyvtáras dolog megakadt. Írtam Szendinek, aki ugye könyvtáros, de nem válaszol. Bízom benne, hogy csak nyaralni vannak, és idővel kapok választ a levelemre.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68966 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Kincső írta: Felmérés:(...) Ez pedig időigényes, és kapcsolatokat is igényel. Valaki(k)nek fel kell vállalni az ügyet. (...)


Hadd pontosítsak: egy valakinek fel kell vállalnia a szervezést, azt, hogy koordinálja a munkát. Viszont szerencsére egy közösség vagyunk, egy közösségért tevékenykedünk, és így ki tudjuk használni azt, hogy nem egy embernek kell mindent elvégezni. Legyen egy valaki - pl. Brisa - aki szervez és irányít, és a többiek tegyék keresztbe a maguk szalmaszálát. Nem kell senkinek sem többet csinálni, csak azt a pici részt, ami rá jut. Az eredmény sokkal kisebb erőbedobással, sokkal kevesebb kapcsolattartási problémával, sokkal gazdagabb és jobban használható felmérés lesz. A jelszó: csapatmunka. Ha ez megfelelően koordinált, és a csapat tagjai elfogadják, hogy ők egy csapat tagjai, akkor garantált a siker.

Más - rövidhír, tájékoztatásul mindenkinek, akit érdekel: Gumipókkal dolgozunk az arculatterveken, és ma gép előtt közösen gondolkodtunk pár megoldáson. Az eredményét, amint ahhoz kellőképpen kidolgozott lesz, fel fogjuk tenni valahova, ahonnan le lehet tölteni és véleményezni lehet. Halad a CD-k ügye is, de az időt rá kell szánni. Legyetek türelemmel, az eredmény majd kárpótol. (Remélem... :wink: )
No és persze legyetek jók, ha tudtok... ;) Rossznak itt vagyok én! :cross:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68821 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Felmérés:ahhoz minden iskolába személyesen el kell menni, mert az tuti, hogy ha levélben kiküldjük, attól nem küldik vissza. Ez pedig időigényes, és kapcsolatokat is igényel. Valaki(k)nek fel kell vállalni az ügyet. De szerintem ez nem olyan fontos, hogy ennyi időt és energiát kelljen beleölni, de lehet, hogy másnak más a véleménye.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.874 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére