Film <-> Könyv különbségek

Több
17 éve 5 hónapja #321531 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Galadriel melyikről hallottál már?

Felagund, na pontosan így gondoltam;
Ralph Bakshi 1978 Gyűrűk ura kb. fele 1 rajzfilmben.
Arthur Rankin Jr., aki a Hobbitot (1977) jegyzi megvette Bakshitól a jogokat és megcsinálta a Király visszatér rajzfilm változatát 1980-ban Return of the King címmel. Sil látom megértettél :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321519 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Felagund írta: Mondook még újabbat: igazából _két_ rajzfilm készülta GyUból :wink:

Inferno is kettőt említ: a LotR rajzfilmet és a Király visszatér-t... (+ a Hobbitot, így lesz összesen 3.)

[size=9:1iu7dy1i]Ha kell valakinek angol nyelven ez a 3 rajzfilm, dobjon meg egy privivel.[/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321518 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Mondook még újabbat: igazából _két_ rajzfilm készülta GyUból :wink:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321497 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
nekem volt benne új info, de volt már amelyikről tudtam :D

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321491 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Üdv!

Nem tudom ez e a megfelelő topik, de nem igazán találtam megfelelőt, újat meg csak nem nyitok már erre, csak gondoltam leírom mit tapasztaltam most.
Nemrég unokatesóm felvilágosított, hogy létezik Gyűrűk ura rajzfilm (1978), ezt nehezen akartam elhinni, erre a helyi videótékában megláttam és meg is lehetett venni kazettán, egyébként régebben üzletekben is lehetett kapni DVD/VHS-en, mára ritkaság számba megy. Na hazavittem belenéztem és nagyot néztem rajta nem semmi, nem tudom valakinek mond e esetleg a Ralph Bakshi név valamit, de sztem egy kiváló rajzfilmrendező pl. Tűz és jég című rajzfilmjét láttam még régebben, ezt szintén megvettem, akit érdekel nézze meg a róla szóló weboldalt: www.ralphbakshi.com/
De én nem adtam fel, és az általam nagyra becsült www.imdb.com -on utánajártam és kiderült létezik Hobbit rajzfilm is (1977) és ennek a rendezője elkészítette a Király visszetér rajzfilm változatát 1980-ban hát ezeknek a képi világa egyedi, a tündék ilyen kis gnómszerű valamik, az orkok meg koboldszerűek, bár sajna ezeket Mo.-n nem adták sehol, aki viszont kitartóan kutat meglelheti őket külföldi boltokban stb.

Na most hirtelen ennyit tudtam írni, csak gondoltam hátha érdekel valakit, hogy nem Peter Jackson találta ki, hogy filmesítsük meg a Gyűrűk urát, előtte is volt már 2 úriember aki megpróbálkozott vele. Remélem felkeltettem egyesek érdeklődését és beszélhetünk a témáról még. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321442 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
:mrgreen:

Ím, amikor a rajongó legyőzi a kritikust

:mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321437 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Acho írta: sajna nem ez volt a legfontosabb dolog,amit rövidítettek/kihagytak stb. a filmből. de hát egy 4,5-5 órás filmet a fanatikusokon kívül senki nem nézett volna meg... :?


off lehet hogy bűn, de amikor a bemutatóját láttam eldöntöttem:Na ez az amit én soha nem fogok megnézni!
Ehez képest lassan már élni nem tudok élni nélküle!(kis túlzással) on

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321371 Írta: nicorell
nicorell válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Acho írta: sajna nem ez volt a legfontosabb dolog,amit rövidítettek/kihagytak stb. a filmből. de hát egy 4,5-5 órás filmet a fanatikusokon kívül senki nem nézett volna meg... :?

Szerintem, ha úgyanolyan jól viszik a cselekményt (márpedig bőven lehetett volna) akkor nem csak a fanatikusok nézik meg.

Mindig ugyanaz a motto...Lekötni a nézőt. :wink:




Nekem "néha" akkor is a túlzott Hollywood volt az érzésem....de ez van. A művészi szabadság mindenhol megvan fogva csak nem biztos,h tudunk róla.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #319540 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
sajna nem ez volt a legfontosabb dolog,amit rövidítettek/kihagytak stb. a filmből. de hát egy 4,5-5 órás filmet a fanatikusokon kívül senki nem nézett volna meg... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #319539 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Az miért volt, hogy a filmben Frodó elmenését Hobbitfalváról máshogy csinálták meg mint a könyben. Nem igényelt volna több időt, és Zsizsiket is sajnáltam, hogy csak kis szerepet kapott. :(

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318671 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Draug írta: "Víg volt Bombadil
Mint a madár, dalolt
Csizmálya hupikék
Nadrágja sárga volt..."

(vagy valami ilyesmi... :) )

Ez már önmagában érdekes külsőre vall...de én sem olyannak képzelem el mit a borítón :?


Talán "csizmája", nem? :wink:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja - 17 éve 6 hónapja #318603 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
"Víg volt Bombadil
Mint a madár, dalolt
Csizmája hupikék
Nadrágja sárga volt..."

(vagy valami ilyesmi... :) )

Ez már önmagában érdekes külsőre vall...de én sem olyannak képzelem el mit a borítón :?

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318312 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Szméagol írta:

Acho írta: ha a Bombadil Toma Kalandjai című kötetre gondolsz,akkor egyetértek!de minthogy ez csak egy könyvborító,azért messzemenő következtetéseket nem kell levonni belőle...


Kicsit valóban furcsa a Bombadil Toma kalandjai borítója, de könyvhű. Ha figyelmesen olvasod a Gyűrűk Urát, és a verseskötetet, valami ilyesminek kell elképzelned Toma komát. :P (Nem mintha én ilyennek képzelném) De ha nem tetszik, az csak azért lehet, mert máshogy képzeled el, mint ahogy a könyvben van...(ezzel is inkább csak magamat szidom)


persze hogy arra gondolok. és persze hogy nem kell messzemenő dolgokat levonni belőle, de én nem így képzeltem el. lehet h a ruhája stimmel a leírás szerint, de ő.. számomra különlegesebb annál a lerajzolt figuránál... nálam lelke is van, lehet, sőt biztos, hogy nem tudnám úgy megrajzolni, hogy a képen ez látszódjon, de nekem így nem él...

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318232 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Acho írta: ha a Bombadil Toma Kalandjai című kötetre gondolsz,akkor egyetértek!de minthogy ez csak egy könyvborító,azért messzemenő következtetéseket nem kell levonni belőle...


Kicsit valóban furcsa a Bombadil Toma kalandjai borítója, de könyvhű. Ha figyelmesen olvasod a Gyűrűk Urát, és a verseskötetet, valami ilyesminek kell elképzelned Toma komát. :P (Nem mintha én ilyennek képzelném) De ha nem tetszik, az csak azért lehet, mert máshogy képzeled el, mint ahogy a könyvben van...(ezzel is inkább csak magamat szidom)

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318202 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
ha a Bombadil Toma Kalandjai című kötetre gondolsz,akkor egyetértek!de minthogy ez csak egy könyvborító,azért messzemenő következtetéseket nem kell levonni belőle...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318196 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Szméagol írta: Régebben sokat dühöngtem, hogy hagyhatták ki Bombadil Tomát a filmből. Most már úgy érzem, jó, hogy nem szerepel...nehéz ezt megfogalmazni, de úgy érzem, mintha Bombadil Tomát meghagyták volna a könyv varázsának, és az igazi Gyűrűk Ura rajongóknakj, akik legalább a könyvet elolvasták. (Már ha ezzel nem sértek meg senkit) :P


bizopny, sokáig én csak azért hajkurásztam az első bővítettjét h Bombadil láthassam, és mikor rájöttem, (mert elmondták), hogy nincs benne.. ;( de igen, jobb meghagyni olyannak mint amilyennek elképzeljük... brrr, mert ha olyan lenne, mint amilyen az egyik versesköteten... hadd ne mondjam.. az nem Tomás...

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 6 hónapja #318181 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Régebben sokat dühöngtem, hogy hagyhatták ki Bombadil Tomát a filmből. Most már úgy érzem, jó, hogy nem szerepel...nehéz ezt megfogalmazni, de úgy érzem, mintha Bombadil Tomát meghagyták volna a könyv varázsának, és az igazi Gyűrűk Ura rajongóknakj, akik legalább a könyvet elolvasták. (Már ha ezzel nem sértek meg senkit) :P

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #315802 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
idézet a könyvből(2.könyv,2. fejezet:A Tanács):
"Majd rámutatott mindazokra, akiket Frodó még nem ismert, s megmondta a nevüket. Glóin mellett egy ifjú törp ült: Glóin fia, Gimli. Glorfindel mellett Elrond házának több más tanácsadója, közülük Erestor volt az első; vele Galdor, egy szürkerévi tünde, akit Círdan küldött, a Hajóács. Volt ott egy különös, zöldbarnába öltözött tünde is, Legolas; őt apja küldte, Thranduil, az Északi Bakacsinerdő tünde népének királya. S valamivel távolabb egy szálas termetű, tiszta és nemes arcú, fekete hajú és szürke szemű, büszke és szigorú tekintetű ember ült."

ez ugye Boromir.tehát a könyv nem említ más embereket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #315800 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Ethuil írta: Off: statiszták? :twisted:

jájjj... :twisted:

Ethuil írta: Amúgy valami fejesek lehettek, nemde? Könyvben biztos említik, illenék már újraolvasni :oops:

pont azért kérdeztem, mert a könyvben nem találtam :roll:
bár lehet, hogy én vagyok a hülye... :oops:

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #315799 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Nessa írta: A filmben a tanácson résztvevő emberek kik voltak? (mármint Aragornon és Boromiron kívül)


Off: statiszták? :twisted:

Amúgy valami fejesek lehettek, nemde? Könyvben biztos említik, illenék már újraolvasni :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #315786 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem tudom, hova kéne ezt írnom, tulajdonképpen talán értelmetlen kérdés:
A filmben a tanácson résztvevő emberek kik voltak? (mármint Aragornon és Boromiron kívül)

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313748 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hogy is mondtad Acho? Hm..."Nem lehet minden tökéletes"

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313746 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Acho írta: a könyvben, a Tanácsban Boromirt így írja le Tolkien: "S valamivel távolabb egy szálas termetű, tiszta és nemes arcú, fekete hajú és szürke szemű, büszke és szigorú tekintetű ember ült." na most nekem a filmbeli Boromir barna hajúnak tűnik, akárhogy is nézem... apróság, és mégis...


A könyvben Legolas folyton danászik, a filmben meg olyan, mint aki karót nyelt. Vsz. ez lesz az, amit alkotói szabadságnak hívnak. :wink:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313699 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
én két régebbi hozzászólásra reagálnék: gubbubu írta még régebben, hogy olvasott angolul az erebori kutatásról. nos, ez a "Gyűrű keresésé"-ben is benne van. a másik pedig az,hogy mért nem küldte Galadriel azt a néhány száz tündét a Szövetséggel. nos, ha jól emlékszem, Gandalf a tanácsban mondja azt, hogy néhány "futár" (nem tudok jobb szót használni) könnyebben juthat be Mordorba észrevétlenül., mint akár Glorfindel, vagy bármely tünde nagyúr. de veramacska is vmi hasonlót említett,ha jól emlékszem. :-) bocsi, hogy bekavartam a fül-témába!


a könyvben, a Tanácsban Boromirt így írja le Tolkien: "S valamivel távolabb egy szálas termetű, tiszta és nemes arcú, fekete hajú és szürke szemű, büszke és szigorú tekintetű ember ült." na most nekem a filmbeli Boromir barna hajúnak tűnik, akárhogy is nézem... apróság, és mégis...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306529 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

LAS1- *lass&#275; leaf: Q lasse, N lhass; Q lasselanta leaf-fall, autumn, N lhasbelin (*lassekwel&#275;ne), cf. Q Narqelion [KWEL]. Lhasgalen Greenleaf, Gnome name of Laurelin. (Some think this is related to the next and *lass&#275; &#8216;ear&#8217;. The Quendian ears were more pointed and leaf-shaped than [?human].)



love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306504 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

dorwinion írta:

Sil írta: ... azt is, hogy hegyes a fülük, csak az egyik levelében elejtett félmondatból tudjuk (ahol a hobbitokról van szó, és azt írja, hogy a hobbitok füle nem olyan hegyes, mint a tündéké).

Egészen pontosan:

Tolkien a 27. levélben írta: I picture a fairly human figure, not a kind of 'fairy' rabbit as some of my British reviewers seem to fancy: fattish in the stomach, shortish in the leg. A round, jovial face; ears only slightly pointed and 'elvish'; hair short and curling (brown). The feet from the ankles down, covered with brown hairy fur. Clothing: green velvet breeches; red or yellow waistcoat; brown or green jacket; gold (or brass) buttons; a dark green hood and cloak (belonging to a dwarf).


Illetve ha jól emlékszem, Amani említette egyszer régen, hogy az Etymologies alapján a quenya "levél" szó és a "fül" közt van valami összefüggés.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306502 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Sil írta: ... azt is, hogy hegyes a fülük, csak az egyik levelében elejtett félmondatból tudjuk (ahol a hobbitokról van szó, és azt írja, hogy a hobbitok füle nem olyan hegyes, mint a tündéké).


Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306499 Írta: Voronwe
Voronwe válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Régóta érdekel:
Honnan jön az, hogy a tündéknek hegyes a fülük?
Én eddig sehol nem találtam erre utalást Tolkien könyveiben.
Legtöbbször a szemük, vagy alapvető szépségük alapján állapítják meg, hogy az illető ember, vagy tünde.
De honnan a hegyes fül? :confused2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #306311 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Kedves vagy, de elképzelhető, hogy lenne némi galiba belőle. :wink:
Azonkívül elsősorban filmes feladatokra lenne szükségünk, azt meg egy egyszerű kvízzel elintézni nem kellene. Van valami ötleted? :D

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja - 17 éve 6 hónapja #306304 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

_Newra írta: Mivel nem találtam jobb helyet, ezért ide írom.

Keresünk lelkes emberkéket, akik hajlandóak lennének segíteni a Tolkien Levelező Verseny feladataiban. (Részletek: TLV topic).
Kéne valaki, aki tudna kérdéseket, feladatokat összeállítani, amelyek a filmre vonatkoznak. Egy-két feladat kellene, mert a fordulók nagy része a könyvhöz kapcsolódik. (Az természetesen nem baj, ha többen jelentkeztek :wink: )
Ötleteket a: kincsokukactolkienponthura várjuk.

Előre is köszönjük!


Megvan neked a Tolkien kvízkönyv? Elsősorban azt ajánlom. Szerintem még kapható könyvesboltokban.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.675 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére