Film <-> Könyv különbségek

Több
18 éve 7 hónapja #284476 Írta: Momo
Momo válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hali! Újra itt-..

Bocsi csak elvoltam foglalva...
Baszki itt voltak a filmek:'( és nem láttam őket:'(

hát én már sose látom a bővítettet???:(
nah pá

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja - 18 éve 7 hónapja #284453 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Thereon írta: És Gandi sem volt köztük aki hozná a fényt az ellenség képébe.


Gandi amúgy sem volt ott! Ha vissza emlékszel, ő nagyban harcolt Gondoron belül, meg Boszorkányúrral kűzdött amikor megszólaltak a rohani kürtök, meg Faramirt mentegetett őrül apucik karmai közül... :lol: Nem volt ideje még a rohírokkal is rohamozni!

Mellesleg nekem is ez a kedvenc részem, egyrészt a lovak miatt, másrész meg amúgyis! :D De szerintem igenis féltek, és nem "gondolkodás nélkül" mentek neki a múmakoknak sem, de mégis megtették, és ezért nagyon tisztelem őket!! Biztos volt bennük lelkesedés is Théoden beszéde miatt /ez OFF, de tavaly, mikor felvételiztem, nagyon sokat segített ez a rész! Mielőtt elmentem megírni a központi felvételimet :deal: , beraktam otthon a DVD-t és megnéztem Théoden buzdító-lelkesítő beszédét, és végülis ez adott erőt :) / de ez magában nem lett volna elég, ha nem annyira elszántak és bátrak, és nincs bennük annyi akarat, hogy véghez vigyék! És szerintem a félelmük is hajtotta őket, mert félelem is lehet éppoly ösztönző!

/Én is szívesen ott vágtattam volna köztük, de azért nem az első sorban :oops: ...mondjuk úgy a közepe tája megfelelt volna! :wink: /

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284441 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Azon vitatkozhatnánk, hogy a normannok ártottak vagy segítettek az angol gazdaságon. Mindenestre a szászok gyengék votlak, elbuktak. Ilyen a világ :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284440 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Öööö...
Ti félre értettek... Nem a normann hódítók vesztettek.
Nekik volt lovasságuk amivel elsöpörték az angolokat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284438 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Thereon írta: És Gandi sem volt köztük aki hozná a fényt az ellenség képébe.


És Pippin sem volt ott, hogy kitámassza Gandit Keselyüstökön. :D

&#8222;Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.&#8221;

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284434 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Thereon írta: És Gandi sem volt köztük aki hozná a fényt az ellenség képébe.

OFF Basszus, hirtelen Gandhira asszociáltam. :D :P ON

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284432 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
És Gandi sem volt köztük aki hozná a fényt az ellenség képébe.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284427 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Lugdús írta:

Thereon írta: Öhm... Egri Csillagok? :P

Nem sokan alkalmazták a történelem folyamán az ilyen lovas-lerohanós taktikákat, habár nagyon hatásos. Ezt a DVDben is mondják.


Na én a hastingsi csata?
Ott egy ország bukott el egy lovas lerohanós csata elvesztése miatt.


Biztos nem voltak elég ügyesek. Meg aztán ők nem is voltak rohírok. :D

&#8222;Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.&#8221;

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284426 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Thereon írta: Öhm... Egri Csillagok? :P

Nem sokan alkalmazták a történelem folyamán az ilyen lovas-lerohanós taktikákat, habár nagyon hatásos. Ezt a DVDben is mondják.


Na én a hastingsi csata?
Ott egy ország bukott el egy lovas lerohanós csata elvesztése miatt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284422 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Thereon írta: Öhm... Egri Csillagok? :P

Nem sokan alkalmazták a történelem folyamán az ilyen lovas-lerohanós taktikákat, habár nagyon hatásos. Ezt a DVDben is mondják.


Nem a taktikára gondolok, inkább a lelkesedésre.

&#8222;Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.&#8221;

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284421 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én akkor libabőrösödok el amikor a rohírok gondolkodás nélkül nekimennek a Mumakoknak. Ahhoz aztán kellett bátorság.
Veszély ide veszély oda, én akkor is ott vágtattam volna az 1. sorokban.

/Ez a 100. hozzászólásom!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284419 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Öhm... Egri Csillagok? :P

Nem sokan alkalmazták a történelem folyamán az ilyen lovas-lerohanós taktikákat, habár nagyon hatásos. Ezt a DVDben is mondják.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284409 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Thereon írta: Akkor is amikor többezer nyilat lőnek rájuk és ott hullanak a becsapódás előtt? Hm.. ez nagy bátorságra utal amit nagyra szoktam értékelni.


Köszi :) ...ez eszembe sem jutott, mert csak a lovakra koncentráltam. De sztem ők sem nagyon gondolkoztak ezen, hiszen a lelkesedés valamilyen szinten biztos elfelejttette velük, hogy milyen veszélyben vannak. Egyébként mindíg csodálom épp ezért ezt a részt, mert biztos, hogy anno a mi harcosaink is ilyenek lehettek, amikor pl.: a törökök ellen harcoltak.

&#8222;Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.&#8221;

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284375 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Akkor is amikor többezer nyilat lőnek rájuk és ott hullanak a becsapódás előtt? Hm.. ez nagy bátorságra utal amit nagyra szoktam értékelni.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284352 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Noredhel (Voronwë) írta: A stáblistát én is mindig végignyomatom, anyám meg morog. Viszont nálam kétféle nézés van: a "leülök négy órára és nem lehet szólni hozzám" (Anyám: Ez ki? Miért? Hogyan? Ez még él? Mért nincs benne a hosszú szőke rosszember, kígyós bottal? "Anyu, az a másikban van!!!") illetve a "csak a kedvenc jeleneteimet nézem meg" (Ilyenlkor rohírok vágtája 10x, meg néhány ilyesmi)


Anyámmal nekem is vannak ilyen problémáim, de ő legalább nem szól bele és Frodót meg Samut (akit a legjobban bír józan paraszti esze miatt) már meg is tudta jegyezni.
A rohírok vágtája nekem is a kedvenc részem, mert imádom nézni a lovakat, hogy mennyi erő van bennük, gyönyörűek...olyan szívesen ott lennék olyankor közöttük. :) (Mármint a rohírok között) :D

&#8222;Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.&#8221;

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284330 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Megoldás: ne anyáddal nézd.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284316 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A stáblistát én is mindig végignyomatom, anyám meg morog. Viszont nálam kétféle nézés van: a "leülök négy órára és nem lehet szólni hozzám" (Anyám: Ez ki? Miért? Hogyan? Ez még él? Mért nincs benne a hosszú szőke rosszember, kígyós bottal? "Anyu, az a másikban van!!!") illetve a "csak a kedvenc jeleneteimet nézem meg" (Ilyenlkor rohírok vágtája 10x, meg néhány ilyesmi)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284223 Írta: AElfwine
AElfwine válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Niphredil Eleanor írta: Hát, ha a többiek nem dobnak ki vele... :roll: :oops:

Tessék, én így számoltam:

1. befejezés: Frodó és Samu a Végzet hegyén fekszenek egy sziklán és Frodó azt mondja: "Örülök, hogy itt vagy velem Csavardi Samu! Itt, mindennek a végén!" SNITT

2. befejezés: A Sasok elviszik Frodóékat a Végzet hegyéről! SNITT

3. befejezés: Frodó felébred, mindenki beront hozzá a szobába, és örülnek egymásnak! SNITT

4. befejezés: Frodó, Bilbo, Gandalf és a tündék elhajóznak Szürkerévből! SNITT

5. befejezés: Samu hazamegy és azt mondja: "Hát, hazaértem!" SNITT És ez a legutolsó lezárás! :wink:

Na, hát nekem valahogy így jött ki! :wink:
(Bár ha kukacoskodni akarok, akkor azt mondanám, azt is bele lehetne számolni, amikor Frodóék már otthon vannak a Megyében, Frodó befejezi a könyvet, és mikor jön Samu, és megkérdezi, hogy elkészült-e, akkor azt mondja, hogy "Nem egészen! Van még néhány üres lap hátra!" SNITT)


Ha bármelyikkel nem értesz egyet, köss belém nyugodtan! :wink:


Mondjuk némelyik nem annyira erős, de rá lehet fogni.
Én is teljesen úgy éreztem. Pláne, amikor elfehéredik vagy elfeketül (ez milyen szó már :D ) a kép.
Még szerencse, hogy a könyvnek csak 1 vége van :D

...eljutni oda, ahová még senki nem merészkedett...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282877 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ez OFF!
Én is többször láttam a filmet, de van olyan rész, ahmit csak egyszer. :? Amikor Gollam samu kabátkájáról beszél, és érdeklődik mi is van rajta. :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282858 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Lugdús írta:

Niphredil Eleanor írta:

Lugdús írta:

Niphredil Eleanor írta: /eddig több, mint 34-szer láttam a RotK-ot


Valld be, egy kicsit túloztál. :wink: :)


Jól van na! Lebuktam! :roll: Eddig nem több, mint 34-szer... :wink:


OFF:
Az 1 sem több a 34-nél. :P :tongue:


:lol: :lol: Egynél azért kicsit többször láttam!

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282857 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Niphredil Eleanor írta:

Lugdús írta:

Niphredil Eleanor írta: /eddig több, mint 34-szer láttam a RotK-ot


Valld be, egy kicsit túloztál. :wink: :)


Jól van na! Lebuktam! :roll: Eddig nem több, mint 34-szer... :wink:


OFF:
Az 1 sem több a 34-nél. :P :tongue:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja - 18 éve 8 hónapja #282855 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Lugdús írta:

Niphredil Eleanor írta: /eddig több, mint 34-szer láttam a RotK-ot


Valld be, egy kicsit túloztál. :wink: :)


Jól van na! Lebuktam! :roll: Eddig nem több, mint 34-szer láttam a RotK-ot... :wink: :)

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282843 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Niphredil Eleanor írta: /eddig több, mint 34-szer láttam a RotK-ot


Valld be, egy kicsit túloztál. :wink: :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282838 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Thereon írta: mi nem tapsoltunk a végén de a stáblistát végignéztük... ketten maradtunk a teremben.


Mi se voltunk sokkal többen! :wink: Ha jól emlékszem, összes 3 vagy 4 ember maradt bent velem együtt!

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282835 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
mi nem tapsoltunk a végén de a stáblistát végignéztük... ketten maradtunk a teremben.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282821 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ez off!
Amikor vége lett a filmnek, mindenki felállt és elindult kifelé, én megálltam, és végignéztem a stáblistát és a grafikákat.
Többen is megálltak, és amikor minden lement, megtapsoltuk a filmet! :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282810 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Lugdús írta:

Niphredil Eleanor írta:

Lugdús írta: A moziba vagy 20szor álltak fel a többiek, mert aszitték vége van. :)


Hehehe! Ilyet és is csináltam a Szürkerévi hajókázós rész után! :lol:


Áááááá..... Én ültem ott még vagy 10 percet. Fel sem tuttam fogni h milyen gyönyörü ez a film.
:wink:


Hát, ezután a partizánakció után én se mertem felállni többet... :roll: :wink: De nem is nagyon akartam, tényleg annyira gyönyörű volt!
Végigültem az egész szereplőlistát, vagy minek hívják a végén azt az izét... :wink: Meg nézegettem a grafikákat! :roll: :wink:

/eddig több, mint 34-szer láttam a RotK-ot, de eddig minden egyes alkalommal elsírtam magam a végén annál a Szürkerévi résznél... :oops: /

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282793 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Niphredil Eleanor írta:

Lugdús írta: A moziba vagy 20szor álltak fel a többiek, mert aszitték vége van. :)


Hehehe! Ilyet és is csináltam a Szürkerévi hajókázós rész után! :lol:


Áááááá..... Én ültem ott még vagy 10 percet. Fel sem tuttam fogni h milyen gyönyörü ez a film.
:wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282779 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Noredhel (Voronwë) írta: Niph: és akkor a koronázást még nem is említetted... :twisted:


Tényleg, ez kimaradt! :twisted: Igazad van! Akkor ez így már 7! :wink:

Lugdús írta: A moziba vagy 20szor álltak fel a többiek, mert aszitték vége van. :)


Hehehe! Ilyet és is csináltam a Szürkerévi hajókázós rész után! :lol:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #282714 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Momo írta: Amúgy szerintetek, baj hogy kihagyták a filmbő a megye háborúját(lásd: A király visszatér/8.fejezet:A Megye megtisztítása)?
Szerintem kárérte... :(
Megnéztem volna, hogy sok kis hobbitka harcol... :D ehehehe


Jaja,azért tényleg nagyon kár...olyan szép lett volna aztán,ahogy a mallorn kihajt a tanácstéren..... :roll:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.669 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére