Film <-> Könyv különbségek

Több
18 éve 4 hónapja #291646 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Thereon írta: 'Egy mágus sosem késik, és korán sem jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar.'

És anno suliban ezért egyszer kaptam egy rovót amikor ofőnek ezt beszóltam. (de jólesett :P )


LOL! :lol: :lol: :lol:
OFF: Otthon nagyon kikaptál érte, mi? ON

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291634 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Úgy tűnik mindenki elkésőnek tartja Gandalfot. Előszor Frodó, aztán Szarumán, most meg Gríma. Pedig világosan megmondta.

'Egy mágus sosem késik, és korán sem jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar.'

És anno suliban ezért egyszer kaptam egy rovót amikor ofőnek ezt beszóltam. (de jólesett :P )

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291537 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én sem lehettem volna pontosabb :wink:

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #291531 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én is "késő estére" emlékszem... :roll:
"Füst száll fel(felé) a Végzet Hegyé-ből/-ről :confused2:, késő estére jár, s Szürke Gandalf Vasudvardba lovagol, hogy a tanácsomat kérje." Nah, így a jó (némi kis kétellye ugyan, de ez a lényeg)! :wink:

A "kései óra" szerény véleményem szerint Gríma szájából hangzik el a Két Toronyban.
"Kései ez az óra, mit e szürke másgus a visszatérésre választott." Hmm? Nem ismerős valakinek? :wink:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289645 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Mornambar írta: Tudtommal eredetileg 'kései órát' mond, de nem emlékszem már igazán :oops:

Mármint a filmben? A bővítettben biztos, hogy "késő estére járt" mond Szarumán... De sztem ez volt az eredeti verzióban is

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289640 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Tudtommal eredetileg 'kései órát' mond, de nem emlékszem már igazán :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289604 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Raia Aiwart írta:

shaira írta: .
Raia Aiwart:
Ha már ezt kiszúrtad, elvihetnéd a tekinteted egy kicsit feljebb is, és akkor észrevehetnéd, hogy azé egy picikét régebb óta vagyok regisztrálva mint Te, de semmi baj....manapság már jó szemüvegeket csinálnak!


Igen, tudom, nekem is van, mínusz 1.75-ös.
[size=9:2a3ampgr]Ha nem beszélnék olyan emberekkel, akik nem vallásosak, vagy nem azt gondolják, amit én, mi értelme lenne kinyitni a szám? Mi maradna a baráti vitatkozások öröméből? Ne tegyél ítéletet, amíg nem ismersz valakit. Attól, hogy valaki bámulja a felhőket, és igenis szakít időt az ilyen semmi kis dolgokra, attól még nem lesz egy elkényeztetett liba.[/size]

Visszatérve a topic eredetijéhez:
Feltűnt (nehéz nem észre venni) az a jelenet(A Gyűrű szövetségében) mikor Szarumán áll a kapu előtt, és mondja, hogy "Füst száll fel a végzet hegyéről, estére jár az idő...(nem tudom pontosan, de a lényeget kiemeltem) és közben verőfényes napsütés van.
Többen is gondolkodtunk rajta, hogy ronthattak bele ennyire (megnéztem eredeti nyelven, és nem fordítási hiba), és most hogy elkezdtem újraolvasni, a könyvben tényleg "estére jár az idő...".Szerintem a film képanyaga alá egyszerűen felmondatták a könyvbeli szöveget, csak azt nem vették figyelembe, hogy milyen a napszak. :D
Vagy ha nem ez a magyarázat, akkor passz.

Egész pontosan késő estére jár :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289598 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

shaira írta: .
Raia Aiwart:
Ha már ezt kiszúrtad, elvihetnéd a tekinteted egy kicsit feljebb is, és akkor észrevehetnéd, hogy azé egy picikét régebb óta vagyok regisztrálva mint Te, de semmi baj....manapság már jó szemüvegeket csinálnak!


Igen, tudom, nekem is van, mínusz 1.75-ös.
[size=9:x2qcjv7b]Ha nem beszélnék olyan emberekkel, akik nem vallásosak, vagy nem azt gondolják, amit én, mi értelme lenne kinyitni a szám? Mi maradna a baráti vitatkozások öröméből? Ne tegyél ítéletet, amíg nem ismersz valakit. Attól, hogy valaki bámulja a felhőket, és igenis szakít időt az ilyen semmi kis dolgokra, attól még nem lesz egy elkényeztetett liba.[/size]

Visszatérve a topic eredetijéhez:
Feltűnt (nehéz nem észre venni) az a jelenet(A Gyűrű szövetségében) mikor Szarumán áll a kapu előtt, és mondja, hogy "Füst száll fel a végzet hegyéről, estére jár az idő...(nem tudom pontosan, de a lényeget kiemeltem) és közben verőfényes napsütés van.
Többen is gondolkodtunk rajta, hogy ronthattak bele ennyire (megnéztem eredeti nyelven, és nem fordítási hiba), és most hogy elkezdtem újraolvasni, a könyvben tényleg "estére jár az idő...".Szerintem a film képanyaga alá egyszerűen felmondatták a könyvbeli szöveget, csak azt nem vették figyelembe, hogy milyen a napszak. :D
Vagy ha nem ez a magyarázat, akkor passz.

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289579 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
shaira: nemtom mire fel vagy olyan büszke, hogy te már mióta regizve vagy... Nem volt elég négy év, hogy elolvasd a könyvet? Kicsit ellentmondásban vagy magaddal... Meg nem feltétlenül szerencsés felhozni a flém-stílust ide a fórumra, mert lehet, hogy még csúnyán megjárod... (Haj, ha itt lenne Dínchamion!!!)
Másrészt bőven lenne időd, ha nem itt a fórumon vernéd a balhét, hanem a dolgoddal foglalkoznál, te nagyon elfoglalt ember... LOL

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289567 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Cerebrum:
1. mindannyian tudjuk, hogy azért Tolkien ideje teljesen más volt mint a miénk. Nem volt olyan rohanó a világ, mint most...és azért neki nem 2 hete volt, hogy befejezze A Gyűrűk Urát, vagy mást.

2. Csak közlöm, hogy egyetlen egy ember volt hajlandó nekem segíteni, nem más, mint Ancalima Anarórë, és nagyon köszönöm is neki!

3. attól még, mert valaki multimédia-fejlesztést tanul, szerintem nem feltétlenűl jelenti azt, hogy egész nap a gép előtt rohad! Szerintem!

De látom néhány soromba magadra ismertél és kicsit felkaptad a vizet....pedig írtam is, hogy ezzel nem az észt osztom, csak egy általános véleményt mondtam!

Raia Aiwart:
"Hogy szedtél össze 400valahány hozzászólást regisztrált felhasználóként?"
Ha már ezt kiszúrtad, elvihetnéd a tekinteted egy kicsit feljebb is, és akkor észrevehetnéd, hogy azé egy picikét régebb óta vagyok regisztrálva mint Te, de semmi baj....manapság már jó szemüvegeket csinálnak! Ja és még egy fórumból se utáltak ki :wink:

"Szerinted aki plázapitcha, az ilyen fórumokra jár, nagyokos?"
Mi lenne, ha rendesen elolvasnád a hozzászólásomat, mielőtt kiakadsz? Talán feltünne a mondanivalóm lényege!

"Tudod, mindenkinek arra van ideje, amire szakít. (bla,bla,bla....)"
Hogy a francba ne tudnám. De. Te még sose voltál elfoglalt? Sose kellett szinte percekre beosztani az idődet? Hát ezek szerint neked biztos nagyon könnyű minden. Gondolom otthon még a kaját is ágybaviszik... Örülj neki, és élvezd ki amíg lehet! Anyuci pici kislánya.....

A követkőkre érvényes a Neked szánt 2. bekezdésem.
Olyan aranyos kis idézet most nekem nem jut eszembe válaszként...talán mégis, ha már olyan vallásos vagy: "Segíts magadon, és Isten is megsegít!" (szójáték, aki érti, érti, aki nem, nem) Értsd szó szerint!! Talán nem leszel ilyen feszült! :wink:
Amúgy kit érdekel, hogy ki vallásos és ki nem? Engem aztán egyáltalán nem érdekel. Nekem is megvan a magam nem keresztény hite! De szerintem erre aztán senki sem kiváncsi, hogy kinek mi a hite!
Vagy ha valaki nem keresztény, azzal szóba se állsz vagy mi? Ez olyan, mintha valakivel azért nem beszélnél, mert mondjuk kék a szeme...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289542 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hogy szedtél össze 400valahány hozzászólást regisztrált felhasználóként? Kicsit...khm..a jelenlegi felforrósodott hangulatból azt szűrném le, hogy téged már pár helyről kiutáltak...(Magánmegjegyzés: Nem ok nélkül... :evil: )

Más: Szerinted aki plázapitcha, az ilyen fórumokra jár, nagyokos?
Más2: "Van akinek annyiból áll az élet... hazamegy, kajál, tévézik..." Tudod, mindenkinek arra van ideje, amire szakít. Aki arra szakít időt, hogy kimegy az udvarra, és bámulja a felhőket, azt nem hinném, hogy le kell nézni, csak azért, mert fontos dolognak tartja a szépségek túlzott tanulmányozását.
Más3:"Nagyritkán tanulnak": Az osztályom legjobb tanulója (És a barátnőm, úgyhogy ne kezdd el mondani, hogy stréber :!: ) a Jóbarátokat minden délután nézi.
Más4:Bocsánat néhány durva vagy izléstelen megnyilatkozásomért; Aragond a megmondhatója (osztálytársam is) hogy piszok ...nem türelmes, de béketűrő ember vagyok, de ha mérges leszek akkor nagyon mérges vagyok :!:
Más5:Nézd meg az aláírásomat úgy, hogy értelmezve olvasod.
Más6:"Tolkien hatása az irodalomra", hát...hork :!: (ez egy szemforgatós felhorkanás volt részemről)
Más 7: "azt hiszi, ő az atyaúristen..." Tudod, vallásos vagyok Atya Úr Isten, vagy legalább írd nagy betűvel.

Még egyszer bocsánat a durvaságomért.Nem Shairától kérek bocsánatot, hanem mindenki többiektől. :oops:

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289456 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

shaira írta: A nincs elég időm mióta nem jó érv??


Valóban jó érv, ha az ember egy mezei házidolgozatot próbál összedobni egy zsúfolt hétvégén, de egy szakdolgozat írásakor??? És mit fogsz írni az irodalomjegyzékbe? "Sajnálattal közlöm nem volt időm elolvasni a könyvet."??? Ha Tolkien annak idején kb. ekkora intenzítással kezdett volna foglalkozni a témával, és utánajárni ennek és annak, szerinted mi lett volna Középföldéből?

shaira írta: Hát nem tudom, lehet hogy egyeseknek csak annyiból áll az élet, hogy suli után hazamennek, kajálnak, bekapcsolják a tv-t, és nagy ritkán tanulnak. Ja boccs, van aki plázába is jár, mert ott gyűlik az ész....hát persze....aztán meg tartja a markát a szüleinek, hogy adjon neki hetente zsebpénzt meg ilyenek.


Ó-ó-ó, kedves elkényeztetett topiklakók, ezek után ideje alaposan átgondolnunk nyomorúságos kis életünket és meg kellene próbálnunk a napi 24 óránkból kevesebb időt eltölteni a tévé előtt, illetve a plázában... Öhm... 24 órát mondtam volna? Elnézést. Nekünk lébecolóknak 32 órából áll egy nap, ezért is tudjuk olyan könnyedén beosztani az időnket.

shaira írta: Ja, és örömmel látom, hogy itt is megy a jó kis magyar mentalitás, mely szerint "Minek segítsünk a másikon, had szenvedjen!"
Hát kössz szépen....


Sztem megkaptad a megfelelő segítséget, szóval nem kell ide ez a bűntudatkeltés...

shaira írta: ...utálom, mikor valaki azt képzeli, hogy attól mert naphosszat a gép előtt rohad, és ezt nevezi társadalmi életnek, akkor rögtön azt hiszi, okosabb mindenkinél...


Hmmm, ki is tanul multimédia-fejlesztést, és akarja elektronikus úton beszerezni a könyv rövidített tartalmát? Segítek. Sh-val kezdődik a neve és aira-val végződik.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289290 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nah nyomás Angliába :)

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289284 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Amúgy most nem az észt akartam osztani, csak utálom, mikor valaki azt képzeli, hogy attól mert naphosszat a gép előtt rohad, és ezt nevezi társadalmi életnek, akkor rögtön azt hiszi, okosabb mindenkinél...én az ilyet csak sajnálni tudom (lehet, mert néha nincs aki kedvesebb neki a jobb kezénél...)
Daeron! Csak hogy tudd, külföldön, pl. Angliában is már van ahol a tantervbe belevették Tolkien-t! Tanítják már egy ideje. Ha jól tudom, akkor Tolkien hatása az irodalomra, vagy valami ilyesmi... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289283 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Daeron írta: Azt se értem, hogy hogy engedték mg neki hogy ebből írja, bár én úgy vettem ki hogy ez vmiféle vizsgamunka, nem szakdoga(?). Na mind1, de nem kell előtte vmi kutatómunkát, szakdolgozati szemináriumot vagy ilyesmi hallgatni v konzultálni stb. előbb azzal kapcsolatban amiből írsz?
Mellesleg pedig csatlakozom: GYU-ból (de bármiből!) úgy írni hogy nem olvastad, az több mint hiba.

Kifogás: "nincs elég idő"- elég gyenge érv, mert az embernek a vizsgamunkájára kéne az összes idejét pazarolni, de legalábbis a nagy részét sztem, mert ez eléggé meghatározó lehet a továbbiakban. De persze ez csak az én véleményem.

Más. Mostanába egyre többen írnak Tolkienből szakdogát, lehet hogy eljutunk oda, hogy Tolkien Tanszék indul vhol! Jó lenne! :D Persze én attól tartok hogy ezzel (tisztelet a /sztem/ kivételnek, aki a naggyobb része) sokan a könnyebbik végét akarjék megfogni a dolgoknak.


Lazán megengedték, hidd csak el! Igen, van előtte idő anyaggyűjtésre, de nekem az az idő kiesett, mert az elején másból készültem, és alig pár hete döntöttem a témaváltoztatásról!
A nincs elég időm mióta nem jó érv?? Elhiszed, ha tehetném, akkor nem foglalkoznék mással, csak ezzel? Hát nem tudom, lehet hogy egyeseknek csak annyiból áll az élet, hogy suli után hazamennek, kajálnak, bekapcsolják a tv-t, és nagy ritkán tanulnak. Ja boccs, van aki plázába is jár, mert ott gyűlik az ész....hát persze....aztán meg tartja a markát a szüleinek, hogy adjon neki hetente zsebpénzt meg ilyenek. Csak tudnám, hogy miért van az, hogy attól mert valaki így él, attól azt hiszi, hogy ő az atyaúristen! Igazán felébredhetne az illető! Ébresztő, ez az élet! Munka, felelősség meg csupa szépség, szokj hozzá!!!
Nincs elég idő? Hát nincs! Sosem volt, és nem is lesz! Elgondolkoztál már azon, hogy mi mindent csinálsz 1 nap? Hogy mennyi hasztalan és felesleges időt töltessz csupa érdektelen dologgal? Hát itt az idő. Pont.
Ja, és örömmel látom, hogy itt is megy a jó kis magyar mentalitás, mely szerint "Minek segítsünk a másikon, had szenvedjen!"
Hát kössz szépen...
Azért egy dolgon gondolkozzon el, aki ezt végigolvassa. Mivan ha Te kérsz valakitől segítséget, akkor jusson eszedbe, hogy Te mennyit adsz, és ne csodálkozz ha sokszor jól átbasszák a fejed!!!
"Jó tett helyébe jót várj..." :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288997 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Azt se értem, hogy hogy engedték mg neki hogy ebből írja, bár én úgy vettem ki hogy ez vmiféle vizsgamunka, nem szakdoga(?). Na mind1, de nem kell előtte vmi kutatómunkát, szakdolgozati szemináriumot vagy ilyesmi hallgatni v konzultálni stb. előbb azzal kapcsolatban amiből írsz?
Mellesleg pedig csatlakozom: GYU-ból (de bármiből!) úgy írni hogy nem olvastad, az több mint hiba.

Kifogás: "nincs elég idő"- elég gyenge érv, mert az embernek a vizsgamunkájára kéne az összes idejét pazarolni, de legalábbis a nagy részét sztem, mert ez eléggé meghatározó lehet a továbbiakban. De persze ez csak az én véleményem.

Más. Mostanába egyre többen írnak Tolkienből szakdogát, lehet hogy eljutunk oda, hogy Tolkien Tanszék indul vhol! Jó lenne! :D Persze én attól tartok hogy ezzel (tisztelet a /sztem/ kivételnek, aki a naggyobb része) sokan a könnyebbik végét akarjék megfogni a dolgoknak.

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288995 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Aragond írta: Tudom, hogy késő, de annyit hozzátennék a többieket támogatva, hogy a Gyűrűk Uráról senki ne írjon úgy szakdolgozatot, hogy nem olvasta.


Hát igen, vagy legalább ne nagyon hangoztassa, hogy nem olvasta...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288860 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Tudom, hogy késő, de annyit hozzátennék a többieket támogatva, hogy a Gyűrűk Uráról senki ne írjon úgy szakdolgozatot, hogy nem olvasta. Ez más könyvvel sem tisztességes, a GyU-val meg különösen nem, főleg egy GyU-s fórumon.

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288062 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Ancalima Anarórë írta:

shaira írta:

Gandalf írta: A filmek előzetesei letölthetőek a hivatalos oldalról: lordoftherings.net
Itt a három rész előzetese mellett találsz egy "supertrailer"-t is, ami egy összevont GYU-előzetes.

A könyveket meg tessék elolvasni! Tudom, hogy a szakdogák leadási határideje március 31., de azért ne írj már benne olyasvalamiről, amit nem olvastál végig! :wink: A maradék két kötet sztem meg lesz 2-3 nap alatt, rövidebbek, mint az első! Utána még jut időd írni!


Szerinted nem a hivatalos oldalt próbáltam elösszőr??!! Ha ott letölthető lenne rendesen, nem kértem volna segítséget, és nemcsak ott nem találtam, hanem rengeteg oldalt megnéztem már. Ha nem hiszed próbáld ki!
Nem tudom, azon hogy nincs időm, mit nem lehet megérteni. Szerinted ha nem lett volna fontosabb dolgom 4 év alatt, mint elolvasni a könyveket, nem tettem volna meg? Biztos vagyok benne, hogy fogalmad sincs arról, hogy nekem mennyi munkám és feladatom van 1 napra, mint ahogy én sem tudom, te mennyire tudod mi az a szabadidő. Szóval ha kérhetlek ne úgy ítélkezz, hogy nem ismered a körülményeket!


Jesszusom, nyugi már... Senki nem harapta le a fejed... Mellesleg az interneten rengeteg összefoglaló van a könyvről. Ha a trailert nem találod meg, tudom ajánlani a videokölcsönzőt, minden sima és bővített változaton rajta van extraként az előzetes. ;)

Itt van az első két kötet tartalma:
hu.wikipedia.org/wiki/A_Gy%C5%B1 ... m%C3%A9nye
(pontosan két percembe került megkeresni az interneten... :roll: )

A harmadik rész leírását sajnos nemigen találtam, de bevallom, azért annyira nem is erőltettem meg magam. Bocs, de aki ilyen hangnemben ír, az ne várjon még ennyi segítséget se. Mellesleg tudom ajánlani a Google- t.


Én sem akartam senkinek a fejét leharapni. Nem tudom mi baj volt a hangnememmel. Az amiben segítséget kértem, szerintem teljesen rendeben volt, nem? Gondolom azért más is tudja milyen, mikor valakinek az is kevés lenne, ha 1 nap 48 órából állna :)
Köszi a linket! Sokat segítettél vele.
Időközben megtaláltam az előzeteseket, elég nehéz volt, azért nem elérhető egy csomó, mert a neten már nem az a verzió fut a QuickTime-ból :S:S Kb 3 órámba telt mire mind3-at megtaláltam.
Amúgy meg eléggé ismerem a Google-t :) Csak tudod, reméltem, hogy talán van aki megért, és segít, legalább mi rajongók tartsunk össze! Azért merem magam is fan-nak hívni, mert bármi másból írhatnám a szakdogám, én mégis a szívemre hallgattam :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288056 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

shaira írta:

Gandalf írta: A filmek előzetesei letölthetőek a hivatalos oldalról: lordoftherings.net
Itt a három rész előzetese mellett találsz egy "supertrailer"-t is, ami egy összevont GYU-előzetes.

A könyveket meg tessék elolvasni! Tudom, hogy a szakdogák leadási határideje március 31., de azért ne írj már benne olyasvalamiről, amit nem olvastál végig! :wink: A maradék két kötet sztem meg lesz 2-3 nap alatt, rövidebbek, mint az első! Utána még jut időd írni!


Szerinted nem a hivatalos oldalt próbáltam elösszőr??!! Ha ott letölthető lenne rendesen, nem kértem volna segítséget, és nemcsak ott nem találtam, hanem rengeteg oldalt megnéztem már. Ha nem hiszed próbáld ki!
Nem tudom, azon hogy nincs időm, mit nem lehet megérteni. Szerinted ha nem lett volna fontosabb dolgom 4 év alatt, mint elolvasni a könyveket, nem tettem volna meg? Biztos vagyok benne, hogy fogalmad sincs arról, hogy nekem mennyi munkám és feladatom van 1 napra, mint ahogy én sem tudom, te mennyire tudod mi az a szabadidő. Szóval ha kérhetlek ne úgy ítélkezz, hogy nem ismered a körülményeket!


Jesszusom, nyugi már... Senki nem harapta le a fejed... Mellesleg az interneten rengeteg összefoglaló van a könyvről. Ha a trailert nem találod meg, tudom ajánlani a videokölcsönzőt, minden sima és bővített változaton rajta van extraként az előzetes. ;)

Itt van az első két kötet tartalma:
hu.wikipedia.org/wiki/A_Gy%C5%B1 ... m%C3%A9nye
(pontosan két percembe került megkeresni az interneten... :roll: )

A harmadik rész leírását sajnos nemigen találtam, de bevallom, azért annyira nem is erőltettem meg magam. Bocs, de aki ilyen hangnemben ír, az ne várjon még ennyi segítséget se. Mellesleg tudom ajánlani a Google- t.


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288050 Írta: margo27
margo27 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

feanor faelivrin írta: Hello
Én még eléggé új vagyok itt a netes társaságban mert igazából még csak most mondta az egyik haverom hogy ez az oldal nagyon állat és érdemes regisztrálni és sok jó arc van itt. A problémám az volna hogy amikor már elszántam magam hogy megveszem a bővitett trilógiát dvdn abba az akadályba ütköztem hogy egy helyen sem találtam (Bpn) és ez nagyon felidegelt. Megrendeltem neten is de azt mondják bizonytalan a szállítás mert azt mondják már elfogyott. Csak azt nem értem hogy ki vitte el azt a sokat. Nektek van vagy van olyan ismerősötök akinek megvan? Mert akkor megnyugodnék hogy nem csak én vagyok pehhes.


Igen, van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288046 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Gandalf írta: A filmek előzetesei letölthetőek a hivatalos oldalról: lordoftherings.net
Itt a három rész előzetese mellett találsz egy "supertrailer"-t is, ami egy összevont GYU-előzetes.

A könyveket meg tessék elolvasni! Tudom, hogy a szakdogák leadási határideje március 31., de azért ne írj már benne olyasvalamiről, amit nem olvastál végig! :wink: A maradék két kötet sztem meg lesz 2-3 nap alatt, rövidebbek, mint az első! Utána még jut időd írni!


Szerinted nem a hivatalos oldalt próbáltam elösszőr??!! Ha ott letölthető lenne rendesen, nem kértem volna segítséget, és nemcsak ott nem találtam, hanem rengeteg oldalt megnéztem már. Ha nem hiszed próbáld ki!
Nem tudom, azon hogy nincs időm, mit nem lehet megérteni. Szerinted ha nem lett volna fontosabb dolgom 4 év alatt, mint elolvasni a könyveket, nem tettem volna meg? Biztos vagyok benne, hogy fogalmad sincs arról, hogy nekem mennyi munkám és feladatom van 1 napra, mint ahogy én sem tudom, te mennyire tudod mi az a szabadidő. Szóval ha kérhetlek ne úgy ítélkezz, hogy nem ismered a körülményeket!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287981 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A filmek előzetesei letölthetőek a hivatalos oldalról: lordoftherings.net
Itt a három rész előzetese mellett találsz egy "supertrailer"-t is, ami egy összevont GYU-előzetes.

A könyveket meg tessék elolvasni! Tudom, hogy a szakdogák leadási határideje március 31., de azért ne írj már benne olyasvalamiről, amit nem olvastál végig! :wink: A maradék két kötet sztem meg lesz 2-3 nap alatt, rövidebbek, mint az első! Utána még jut időd írni!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287970 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Mégvalami!
Ha nem lennék már eddig is telhetetlen....de megkérdezem. Nincs meg valakinek mind3 rész előzetese? Ha valakinek igen, akkor nagyon kérem, küldjön egy mailt, hogy megadjak egy másik címet, ahol van tárhelyem.
Remélem tudtok segíteni! Természetesen a szakdogámban köszönetet mondok mindenkinek aki segített :)

Linda

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287965 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Sziasztok!

Nagyon rég nem jártam már erre, szóval elösszőr is üdv mindenkinek!
Lehet ezt valamelyik moderátor törölni fogja, remélem nem. Szóval szeretném valakinek nagyon a segítségét kérni!
Szánom, bánom, de még nem volt rá időm a teljes trilógiát elolvasni, sajna csak az első kötet sikerült. Szóval azt szeretném kérni valakitől, hogy e-mailben elküldené nekem mindhárom könyv rövid tartalmát? Pontosabban hogy mennyiben különbözik a filmtől.
Meg is mondom miért. Multimédia-fejlesztést tanulok, és egy cd-t kell összeállítanom, ez lesz a vizsgamunkám, és egy általam kiválasztott témát kell feldolgozni. Így jutottam el a Gyűrűk Uráig. Eredetileg nem ez lett volna, így az időm is kevés már sajna, szóval Ti vagytok az utolsó reményem!
Előre is köszönöm valakinek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286990 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hello
Én még eléggé új vagyok itt a netes társaságban mert igazából még csak most mondta az egyik haverom hogy ez az oldal nagyon állat és érdemes regisztrálni és sok jó arc van itt. A problémám az volna hogy amikor már elszántam magam hogy megveszem a bővitett trilógiát dvdn abba az akadályba ütköztem hogy egy helyen sem találtam (Bpn) és ez nagyon felidegelt. Megrendeltem neten is de azt mondják bizonytalan a szállítás mert azt mondják már elfogyott. Csak azt nem értem hogy ki vitte el azt a sokat. Nektek van vagy van olyan ismerősötök akinek megvan? Mert akkor megnyugodnék hogy nem csak én vagyok pehhes.

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285221 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Niphredil Eleanor írta:

Thereon írta: És Gandi sem volt köztük aki hozná a fényt az ellenség képébe.


Gandi amúgy sem volt ott! Ha vissza emlékszel, ő nagyban harcolt Gondoron belül, meg Boszorkányúrral kűzdött amikor megszólaltak a rohani kürtök, meg Faramirt mentegetett őrül apucik karmai közül... :lol: Nem volt ideje még a rohírokkal is rohamozni!

Mellesleg nekem is ez a kedvenc részem, egyrészt a lovak miatt, másrész meg amúgyis! :D De szerintem igenis féltek, és nem "gondolkodás nélkül" mentek neki a múmakoknak sem, de mégis megtették, és ezért nagyon tisztelem őket!! Biztos volt bennük lelkesedés is Théoden beszéde miatt /ez OFF, de tavaly, mikor felvételiztem, nagyon sokat segített ez a rész! Mielőtt elmentem megírni a központi felvételimet :deal: , beraktam otthon a DVD-t és megnéztem Théoden buzdító-lelkesítő beszédét, és végülis ez adott erőt :) / de ez magában nem lett volna elég, ha nem annyira elszántak és bátrak, és nincs bennük annyi akarat, hogy véghez vigyék! És szerintem a félelmük is hajtotta őket, mert félelem is lehet éppoly ösztönző!

/Én is szívesen ott vágtattam volna köztük, de azért nem az első sorban :oops: ...mondjuk úgy a közepe tája megfelelt volna! :wink: /


Théoden beszédével úgy voltam, hogy lelkesítő, meg minden, de nem azért tisztelem ott az embereket (bármennyire kitaláltak, meg színészek)hanem mert látszik a szemükben a félelem, és ennek ellenére mégis odarohannak szétverni az orkokat. Mert vagy azok halnak meg, vagy ők. És nem az az akciófilm-feeling, hogy egyedülmegmentemavilágotdekeményvagyok.

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284581 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Bár én nem vagyok "idevalósi", olyan szépeket írtok, hogy ezt le kell írnom neketek. Akit érdekel: John Keegan- A hadviselés története. Nagyon jó könyv, és bár az első 30- 40 oldala elég nehéz, aztán mindent megbocsát neki az ember. Köszönöm, hogy elmondhattam! :tongue:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284531 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Thereon írta: Öhm... Egri Csillagok? :P

Nem sokan alkalmazták a történelem folyamán az ilyen lovas-lerohanós taktikákat, habár nagyon hatásos. Ezt a DVDben is mondják.


Bocsánat! Ez off!

Európában sokáig a gyalog harcmodor dívott, de jöttek a hunok és a magyarok, és akkor sokáig a lovasroham csatadöntő tényezővé vált, egészen 15-16 szd ig nagyon sok győztes lovasroham történt (pl. Hunyadi János), amikor is megjelent a janicsár gyalogság, ami a szervezett gyalogság mintapéldájává vált, és az 1700-as évekre a németalföldön kinőtte magád a méltán híres "lanckét" gyalogság, amely aztán megpecsételte a Török Birodalom sorsát.

Nekem is egyik kedvenc részem a lovasroham, kicsit el tudom képzolni jobban, milyen lehetett Hunyadi rohama a várnai csatában.
*szip*
:cry:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284477 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A Gandis részt a Helm Szurdokra értettem, mert ott is a rohamot választották Éomerék. Én nyelvvizsgát tudtam letenni angolból a RotKnak köszönhetően, ugyanis hasonlóképp a vizsga előtt azt néztem.
De persze nem biztos hogy csak ezért tudtam letenni. Valószínűleg a témát tudtam megfogni amit kaptam és amibe fél oldalon keresztül bele tudtam tenni a LotR-t .

Momo: kölcsönözd ki valahol.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.717 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére