Film <-> Könyv különbségek

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25427 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ne haragudj, Alyr, elszaladt velem a ló. De a dolog érvényes: Grendel és a sárkány nem ugyanaz (Grendel Beowulf első harca, és Dániában van; a sárkány az utolsó, öregkorában, 50 év uralkodás után, és otthon történik Geatland-ban.).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25426 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Anyukád nem figyelt-- Grendel határozottan nem sárkány volt. A Beowulfban volt természetesen egy sárkány is, de a kettő nem ugyanaz. Ne nevettessük ki magunkat ezzel az óvodás szinttel-- anyukám azt mondta, meg szólok apukámnak--, én magam is írtam Tolkienről és a Beowulfról, ha nem is szakdolgozatot, de cikket igen, és én is olvastam. _Te_ olvastad???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25425 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A Grendel nem sárkány volt?<br> DE! Anyukám, aki itten van most, félig-meddig ebből írta az 5-ös szakdolgozatát a 3. diplomájához, ő mondta. <br> Emellett lehet, hogy efféléktől származott, ezeknél az angoloknál sose lehet tudni. Sőt! Bármi lehet. Egy óangol szövegnél meg főleg. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25424 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintem is. De már találkoztam olyan emberrel, aki az orkokat zombinak nézte...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25423 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
szerintem jól eltalálták a trollokat a filmben:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25422 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Kis adalék a trollhoz-- egy középkorász kollégám, mikor meglátta a trailert és benne a trollt, azt mondta: olyan, mint Grendel (a Beowulfban szereplő szörny, akit egyébként a szöveg 'goblinoktól, trolloktól és elfektől' származónak mond!), és ekkor nekem is beugrott, hogy a trollokat tényleg ilyesminek írják le a források.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25421 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én is. Addig meg nézem majd a Harry Kóklert! :( ((

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25420 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én meg türelmetlenül várom...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25419 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Kisqqcs: nekem is ez volt az első reakcióm... de most már beletörődtem, hogy megfilmesítik, s várom (türelmesen) a premiert.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25418 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Sesy:ja..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25417 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Kisqqcs: szerintem túl borúsan látod ezt az egészet. Persze, hogy nem tudják pontosan visszaadni azt a képet, amit az olvasó elképzel, de legalább megpróbálják, a saját fantáziájuk alapján, és szerintem a legtöbb szereplőt sikerült eltalálni. Én is sajnálom, hogy Bombadil-t kihagyták a filmből, de nem fért bele a filmbe, és egy igazi Bombadilt nem hiszem hogy találhattak volna. Persze, ott van az a csöpögős rész, Aragorn és Arwen szerelmi jelenete, ettől egy csöppet előre borsódzik a hátam, de így többen elmennek megnézni a filmet, hiszen sokan vágynak ilyenre, ez van, ezt el kell tűrni. A film az nem a Könyv, nem lehet mindenkinek a képzeletéhez igazítani. Ugy kell felfogni, hogy egy jó filmet fogok megnézni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25416 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Azt láttam én is.De nekem tetszett(bár akkor még nem olvastam a könyvet.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25415 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Old Hawk: Arra gondolsz amelyikben normál (élő) karaktereket ötvöztek rajzfilmes cuccokkal, és csak a Két torony 2. feléig dolgozza fel a sztorit??? Mert azt én is láttam, de siralmas volt.(Az is kb.: 128 perc) Ha másik verzió, akkor érdekel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25414 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
És nem csak trollok voltak...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25413 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Kisqqcs: Ezt már rég leírtuk ide...<br> Az a bunkós szörny egy troll volt, ami igenis akadt Móriában egy pár...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25412 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Üdv!<br> Tudtátok, hogy készült rajzfilmváltozat a Gyűrűk Urából?<br> A hétvégén megnéztem. (Az első felét 128 perc.) Magyar szinkron, Göncz Árpi bácsi fordítása alapján.<br> Ha valakit érdekel bővebben, az írjon, vagy nézze meg. ( solymosa@kincsem.btf.hu )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25411 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Könyv kontra Film:<br> A Cinemának abban igaza van, hogy a Gyűrűk Ura megfilmesíthetetlen és amikor először hallottam, hogy mégis megcsinálják az egyik szemem sírt a másik pedig nevetett. Nevetett, mert ez talán népszerűbbé teszi a könyvet és talán többen megismerik azt (és talán azt a hibát is helyrehozza, amit a rajzfilm annak idején elkövetett), és sírt, mert tudtam, hogy tökéletesre úgysem tudják megcsinálni. Soha, senki nem tudja visszaadni az olvasóknak azokat a képeket, amelyek a fantáziájukban élnek a szereplőkről, a helyszínekről, illetve az eseményekről. Szerintem a film nézőinek jó része úgy jön majd ki a moziból, hogy: Szerintem Frodó nem is így nézett ki!, vagy Az a ronda szörny hol volt a könyvben? - az utolsó trailer bunkós szörnyetege Móriában, stb.<br> Mindezek ellenére a film megérdemel egy esélyt és ha nem is fogja beváltani a hozzá fűzött reményeket, azért reméljük, hogy legalább jól szorakozunk rajta.<br> <br> U.i.: Azért azt nehezen tudom megbocsátani, hogy Bombadil Toma kimarad :( ((((.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25410 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Végülis mire találnak 1 Tomát...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25409 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Már hónapokkal ezelőtt fogadást kötöttünk a haverommal, hogy az öreg Bambadil Toma benne lesz-e a filmben? Sajnos nyertem. Pedig a tollas kalpagos fickó igencsak feldobhatta volna a produkciót. Én bírtam volna.<br> Az még elmegy, hogy kihagyják a filmből, de az, hogy megváltoztatják a cselekményt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25408 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Mi a bajotok Éowynnel?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25407 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Róla is láttam egy filmet:ot sem bírtam.....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25406 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Miért nem? Hasonlított arra a szöszi, őrült francia nőre, akinek több férfihormonja volt s férfiként harcolt a csatában...na, mi is a neve...ja, Jean D'ark!:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25405 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Láttam egy képet Gil-galadról... Hogy, ha ez tünde, akkor én vagyok Galadriel! Ezer szebb embert találhattak volna, az iszonyat!<br> <br> :) <br> <br> Éowyn nekem sem volt szimpi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25404 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nekem romantikus csaj volt... :) Arwent mindigis pénzforrásnak véltem, de ez az én gondolatom... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25403 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Éowin nekem se tetszik bár én már a könyvben se nagyon birtam...<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25402 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Mire találtak volna egy megfelelő Bombadil Tomát...<br> Nekem a szereplők közül Éowyn és Trufa nem tetszik. Arwen nem lenne rossz, ha nem lenne annyi szerepe amennyi van...<br> Nálunk az osztályban 1000-rel HPmánia, azt sem tudják mi az a GYU... De én egész jól elvagyok a HP-sekkel is:)))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25401 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Vagy egyszerűen elkerülhették volna a Sírbuckákat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25400 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
De most tényleg, nem sokat lendítene a történeten az, ahogy Bombadil mindenfélét mesél a hobbitoknak... persze legalább a sírbuckákon átkelhettek volna, és találhattak volna néhány kardot vaalhol:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25399 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én is. :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 10 hónapja #25398 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Dwin:Megnézném...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.622 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére