Film <-> Könyv különbségek

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25123 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Lehetséges, valaki a film hatására ne csak A Gyűrűk Urát olvassa el, hanem A szilmarilokat is? Mert a kettő stílusában ég és föld. Szóval szerinted válhat valaki rajongóvá a film hatására, de aztán a filmtől függetlenül?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25120 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
miért ne kellen?Ez nem egy önző dolog, szerintem annak ellenére, hogy a Műből sokmindent kihagytak, azért sikerült valami eredetiséget, valami hangulatot csmpészni a Filmbe, még ha ez a Könyv után nem is tűnik oly szembetűnőnek.És szerintem ez is cél violt, meg végre egy oilyan Filmet készteni, amiPORIG ALÁZ MINDEN KORÁBBI ALKOTÁST

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25121 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ezért

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25119 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Na de mért KELL megszerettetni?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25118 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
az tény, hogy mi nem élveztük annyira, de ezek a változtatások tényleg azért kellettek, mert meg kellett szerettetni azzal a sok tudatlannal is,akik még nem olvasták a Könyvet. és ez nem feltétlenül hiba, csak Bűn, de ez már egy mási ksztori.És ezt nem csak nekünk késztették, tetszik, nem tetszik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25117 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
ja!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25116 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ez nagyon jóó hozzáállás,megközelítés!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25115 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
a Film nagyon jó. a Mű viszont még ennél is sokkal sokkal jobb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25114 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
nem olvastam el a korábbi hozzászólásokat, úgyhogy véleményemmel nem máséra reagálok.többször olvastam a gyűrűk urát (is), először kb. 8 éves koromban.(most 19 vagyok) láttam a filmet, és nem jött be. egyértelműen az amerikai popcorn-zabálóknak készült. a változtatások nevettségesek és siralmasok! szerelmi szál befűzése?! (ez kell a kasszasikerhez???) ugyanakkor a rendező szerintem rengeteg dolgot félreértelmezett.(pl. galadriel személye) ezen kívül a film meg se közelíti azt a világot és hangulatot, amit Tolkien megteremtett. a kihagyott részekről inkább nem is szólok... ettől függetlenül megnézem a köv. két részt, hiszen a fényképezés és a látvány valóban ámulatba ejtett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25113 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nekem nem a kedvenc filmem, azért annyira nem jó. :) Kövezzetek meg, az enyém Tarkovszkij Andrej Rubljovja.<br> De ezt nagyon szeretem, mert hozzátett ahhoz a mitológiához, ami méltó a több ezer, száz éves elődökhöz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25112 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
dalamar: egy mondatod szemet szúrt nekem:''Abban majd nem lesz ilyen könnyű felülmúlni a könyvet.'' Szerinted a GYU-t könnyű felülmúlni?<br> Nekem az a véleményem, hogy a GYU film nagyon-nagyon-nagyon jó film, most már a kedvenc filmem, tényleg órákig tudnék róla áradozni, DE nem múlta felül a Könyvet!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25111 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Threepwood,<br> <br> Érdemes belemerülni ebbe a világba, mert nem csupán a GYU-ból áll, az csak szinte a legvége egy sokkal nagyobb ívű dolognak. És sokszor el kell olvasni a könyveket és persze a filmet is többször meg kell nézni (én már 2x megnéztem, de nem elég :) ).<br> <br> A nevek, helyszínek ugyan számosak, de elég logikusak, mert mindnek külön története van, eegymásba kapcsolódnak. Ez az egyik nagy varázsa Tolkiennek, hogy ennyi mindent, ilyen rendbe szedve tudott kitalálni.<br> <br> Ha kérdéseid lennének, szólj bátran, amit tudok, szívesen megmagyarázok, én eléggé beleástam magamat Tolkien világába...<br> <br> üdv<br> Olórin<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25110 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Elnézést az írótól amiért rosszul írtam a nevét!! Clive Barker

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25109 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Végigolvastam a hozzászólásokat, és érdekesek a külömböző vélemegyek. Most döbbenek rá, hogy nagyon keveset tudok a GyU világárol. Nekem nagyon zavarosak (még) a nevek és helyszinek tömege, de nagyon érdekel.<br> A filmről annyit, hogy csak pislogtam. Annyira felfoghatatlan volt látni ahogy megelevenedik előttem a könyv(még ha eltér is tőle), hogy libabőrős lettem. Nagyon sok dolgot pont ugy képzeltem el mint ahogy láttam. Eszméletlenűl tetszett, akárki akármit mond. A könyv nagyszerű, a film pedig egy látványkiegészítés ami még kerekebbé teszi Tolkien világát.<br> Még a Clive Barcer-Korbács című könyvénél is jobban tetszik. Pedíg azért is élek-halok!<br> <br> Tisztelettel: Threepwood

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25108 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
fari, nyugodj meg. el van mar az rontva.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25107 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
szerintem ahhoz valami szméletlen színészí tehetség kell, hogy ezeket e karakterreket valaki úgy elátsza, ahogy az a a könyvben ki lett találva, szerintem ilyen színészt máég nem hordott a hátán a föld, meg aztán nagyoon félek, hogy el lesz rontva, nekem annyira a szívemhez nőtt, hogy nem heverném ki egykönnyen, az biztos...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25106 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Tetszettek a harci részek a filmben!! Egyébként szerintem nem árt a zenei aláfestés de csak a csata elején. Amúgy + a zene jobb is lehetett volna. TÉNYLEG :) )<br> JUT IS ESZEMBE:))<br> <br> Dragonlance-ből is most készül a film, kíváncsi lennék rá hogy akkor mit szóltok a Film VS könyv témához. Abban majd nem lesz ilyen könnyű felülmúlni a könyvet!!<br> <br> Egyébként akit érdekel ezen a címen lehet szavazni a főszereplőkre : www.cinemagine-ltd.com/dlmovie/dreamcast/ <br> <br> bár + kell hogy mondjam hogy eddig elég nevetségesek a jelöltek :) ) Aki olvasta az szavazzon már :) )<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25105 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
:) Ainu, egyetértek veled....<br> <br> Ez a mese egyre csak nőtt-nőtt, mígnem a Nagy Gyűrűháború története lett belőle :) <br> <br> Én meg közben fórumszerte teleirkálom a témákat, hogy mindenki olvassa el a Szilmarilok-at is, akkor lesz kerek a kép...<br> <br> üdv<br> B.Olórin<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25104 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A trollos rész zene-nélkülisége nagyon jól eltalált dolog! Ugyanez fordítva, hogy amikor Gandalf lezuhan, és a társaság kimenekül Móriából, CSAK zene hallatszik.<br> Észrvételeidhez annyit szeretnék hozzáf?zni, hogy sok minden tényleg dramaturgiai eszköz, amik lehetnek zavaróak, ha foggal körömel ragaszkodunk a Mester szavaihoz, de alapjában véve nem hiszem, hogy PJ akkora egetver? hibákat vétett volna. Én nagyon szeretem A gy?r?k urát, és egy olyan könyvet sem tudok mondani, ami csak megközelít?leg is ekkora hatással lett volna rám életemben. Nem olvastam el olyan sokszor, összesen talán kétszer, és ezen kívül mégegyszer nekiálltam, de csak az els? kötet végéig jutottam; ennek ellenére úgy tekintek rá, mint egy történelemkönyvre, aminek a szerpl?i nem kitalált figurák, hanem egykor létez? alakok. Ezt csak azért írtam le, hogy tudd: nagy-nagy tiszteletet érzek Tolkien, és ugyanígy a könyv iránt is, ennek ellenére nem zavarnak a film hiányosságai. Jackson nem arra törekedett, hogy szolgaian visszaadja a Mester gondolatait. Nekem olyan benyomásom volt, mintha elmesélte volna nekünk a könyvet, és - mint ahogy a mesél?kkel néha megesik, f?leg ha sok-sok id?vel azel?tt történt dolgokról esik szó - bizonyos dolgokat máshogy mond el, mint ahogy azt hallotta. Ezt nevezhetjük alkotói szabadságnak, de nevezhetjük a történet elevenségének is. Nekem sokkal jobban tetszik az a megközelítés, hogy Tolkien és Jackson UGYANAZT a történetet mesélték el, de de Jackson, mivel kés?bb hallotta, kicsit máshogy adja tovább. Persze err?l nagyon sokat lehetne vitatkozni (azt hiszem fogunk is még eleget), egy azonban biztos: ugyanolyan hálával tartozok Peter Jacksonnak a film elkészítéséért, mint J.R.R. Tolkiennek, amiért megírta A gy?r?k urát!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25103 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A harci részek nekem nagyon tetszettek. Egy apró érdekesség:<br> <br> Megfigyeltétek, hogy a Mória-beli harckor (amikor a nagy benga trollal viaskodnak), NINCS kísérőzene? Csak a kemény csatazaj. Nagyon király.<br> <br> A troll ugyan renderelt grafika, de pár villanástól eltekintve alig látszik rajta. Kegyetlenül jók a csapásai, a bőrmintázata, a hangja... A poligonszámát meg se merem saccolni... :) <br> <br> B.Olórin<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25102 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Mi a véleményetek a kihagyott vagy átalakított részekr&#337;l?<br> <br> Nem kötözködöm, csak t&#369;n&#337;döm, hogy jók-e az alábbi változások? Nekem ezekkel együtt is NAGYON bejön a film...<br> <br> Hova lett Zsizsik gazda (és a történet ottani része), akinek a filmen csak a kaszája látszik?<br> <br> Miért hagyták ki Bombadilt és a Sírbuckákat? (mellékszál lett volna?)<br> <br> Miért maradt ki a Gandalf elleni nazgűl-támadás a Széltet&#337;n (az Amon Sűlon)?<br> <br> Miért varrták Szarumán nyakába a caradhrasi átkelés k&#337;omlásait?<br> <br> Hová lett Glorfindel, miért jött helyette Arwen és miért &#337; vitte Asfaloth nyergében magával Frodót, ahelyett, hogy Frodó lovagolt volna el a Bruínen gázlójáig?<br> <br> Hová lett a csónakokat úszva követ&#337; Gollam a folyóból (tuskónak álcázva), amikor a társaság kivonult Lórienb&#337;l?<br> <br>
<br> <br> Kis apróságok:<br> <br> A Balin sírjánál talált könyv (a Mazarbűl) utolsó oldalit Óin írta, tündebet&#369;kkel, nem pedig Daeron-rúnákkal, mint a filmben.<br> <br> Pippin eredetileg nem egy csontvázat lökött a kútba (ami nem is a Mazarbűl Termében volt, hanem a bányának egy sokkal korábbi szakaszában), hanem egy követ dobott bele szándékosan, hogy megtudja, milyen mély.<br> <br> Az orkok a Nagycsarnokban nem eredetileg nem fogták körbe a társaságot (hogy aztán elpucoljanak a balrog érkezésekor), hanem egy tüzes árok másik oldalára kerültek, amin &#337;k nem tudtak átjönni, csak a balrog.<br> <br> (A balrog és a híd-jelenet egyébként tökéletes! Pont így képzeltem az egészet, Gandalf lezuhanásával együtt!)<br> <br> üdv<br> B.Olórin<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25101 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nekem a kihagyott részeken kívül csak a túlzottan felturbózott harci jelenetek nem mindig tetszettek. Foleg a végén. Helyenként, foleg a közeli felvételeknél alig lehetett kivenni hogy mi történik. Ráadásul olyan esetekben is számítógépes grafikát alkalmaztak, ahol nem lett volna feltétlenül szükséges.<br> Ezt már az Episode I-ben is eljátszották, és ott se tetszett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25100 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
csatlakozom

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25098 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A legjobb, ami valaha is vászonra került:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25099 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Draco: pontosan.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25097 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
naigen, de azert igy is minden idok legjobb filmje....a tajak kib*****ott szepek...naggyon jooo

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25095 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
nem, Gandalféban, akkor is szerintem cool lett volna, jó nem csak ezen voltam ki, de akkor is ;(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25096 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
a térkép Vándor fejében volt, azért nem láttuk...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25094 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Térkép nézegetése a könyvben csak Völgyzugolyban volt nem? Meg hát térkép Vándor kezében?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #25092 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ez jó ötlet, de elkéstél vele. De azért remélem ezek a tájak mindenért kárpótolnak:) Én az utolsó mohikán óta nem láttam ilyen szép külső felvételeket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.622 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére