Film <-> Könyv különbségek

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #25518 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ja! Az el?zetesekben van egy jelenet, ahol Galadriel átadja a köpenyeket a Szövetségnek, de azt utólag kivágták! Nekem az fájt, hogy Aragorn Argonath-i nagyjelenetéb?l nem csináltak semmit.. pedig jól meg tudott volna ,,dics?ülni'':)))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #25517 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Kár értük!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #25516 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Lórienben egy csomó jelenetet felvettek, amit utólag kivágtak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #25515 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Engem Lórien zavart nagyon!A könyvben emlékeim szerint egy tágas napfényes erdő(amit én a filmben nem nagyon találtam meg!) És hiányzott egy nagy rét tele elanorral!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #25514 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Gyűjtheted a pénzt....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #25513 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nos,nincs időm és türelmem minden változtatást felsorolni és különben is bizonyára Ti is észrevettétek ezeket.<br> Egyet emelnék ki,ami szerintem a legnagyobb hiba a filmben és engem a legeslegjobban zavart-és ez nem más mint Arwen.Az egy dolog,hogy nem kedvelem livet,de azt nem fogom fel,hogy MIÉRT kellet átírni a szerepét??!Ennek a karddal hadonászó,rettenthetetlen nőszemélynek köze nincs Arwen Undómielhez!Ezt nem bocsátom meg pjnek és ha a következő részben is akcióhőst csinál Esticsillagból akkor befizetek egy bérgyilkosra.<br> Ja és még valami,amit azt hiszem senki nem említett:Frodó 50 azaz ötven éves,amikor elindul.Ezt persze nem lehetett belesűríteni a filmbe, de legalább utalhattak volna rá,elmesélhették volna.Szerintam nagyon fontos tény,hogy Frodó nem holmi felelőtlen ifjoncként kel útra.És ha már a felelőtlen ifjoncokról van szó,szerintem Trufa és Pippin túl idétlen lett.Épp kukoricát lopnak a mezőn,amikor találkoznak Frodóval és akkor jön a lovas-júj fussunk,el kell mennünk innen -menjünk-ja jó,kövessetek!-hát itt a fejemet fogtam...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #25236 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hozzászólva a kezdőkérdéshez, azért sokat azt mondák, hogy nem adja vissza a könyv hangulatát.<br> Én nem értek egyet velük. Bár speciális esetvagyok mivel a könyvet csak most olvasom, így a képeket arcokat a filmben látottakhoz társítom. Annak ellenére, hogy egy csomó részt kihagytak belőle, szerintem nagyon jó film, és jónéhány oszkárt megérdemelne.<br> Bár szerintem a legtöbb embernek nem az a baja, hogy kihagytak részeket (ami szerintem muszáj volt, mert így is nagyon hosszú a film), hanem hogy máshogy képzelték el, a helyszíneket, szereplőket... stb. De ez egy klasszikus könyv, és nagyon sokan olvasták világszerte, és nem hiszem, hogy bárki is elvárhatta volna a film készítőitől, hogy ugyan azt adja mint amit a könyv.<br> Szerintem a film annyira tökéletes amennyire lehet egy ilyen mű adaptációja, és a készítők igenis megérdemlik, a gratulációt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #25235 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hivatalos filminfo!!!!!!!!!!!!<br> <br> The TTT trailer will be added on to FOTR on March 22nd! In one month!<br> <br> Shelob will be in ROTK, not TTT.<br> <br> There is no Scouring of the Shire. PJ stated that the little scene in Galadriel's Mirror was his way of paying homage to it. <br> <br> The Gollum/Frodo/Sam relationship will be intensified.<br> <br> <br> <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #25234 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Riportokból...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #25233 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Igaza van Aragornelessar-nak mivel o a legjobb haverom.<br> Na yoo nem csak azért!!!<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #25232 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Néha azt hittem hogy amikor megírták az első rész forgatókönyvét még csak a Gyűrű szövetségét olvasta a forgatókönyvíró

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #25231 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Honnan tudod ezeket Gandalf?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #25230 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
esznek zacskóslevest...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #25228 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A tünde köpenyek átadását kivágták utóag, de a fél órával hosszabb dvd-változatban az ajándékozási jelenet is benne lesz. A kardot csak a harmadik filmben kovácsolják újjá.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #25229 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
de lembast nem nagyon kaptak...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #25227 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Elméletileg a szemfülesebbek észrevehették, hogy Lórienbol 'egyenköpenyben' távoztak. De a lembast hogy magyarázzák majd, amit Frodóék Mordorban esznek. Az csak úgy a zsebükbe varázsolódott..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #25226 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Néha elgondolkodom, hogy amire nem utaltatak az első részben, azokat majd később hogy oldják meg, amikor fontosak lesznek? Pl. a tündeköpenyek, vagy Aragorn kardja. Később véletlenül eszükbe jut, vagy mi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #25225 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A filmből rengetzeg olyan fontos dolgot hagytak ki ami csak a 3. rész végén lesz fontos pl. hogy a kocsmában Samu és Veres Tóni beszélgetnek miközben egy idegen ember figyeli őket

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #25224 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A film nagyon jó volt szerintem, nekem visszaadta a könyv hangulatát, mondjuk nem minden szereplőt képzeltem el úgy, mint ahogy a filmben voltak, de az egészet nem lehetett megfilmesíteni, főleg, hogy mindenki azt a képet lássa, amit anno maga elé képzelt. Nekem csak az énekek hiányoztak néhány helyen ilyen pl: Galadriel búcsúéneke, a Nimrodel és a Széltetőn előadottak. A könyvben ezek enyhítették a feszültséget és bátorságot önt a szereplőkbe (pl: Aragorn - Lúthien és Beren). Mondjuk ezek nem jelentettek volna az átlagos nézőknek semmit. De aki nem olvasta másképp viszonyul az egészhez pl: egyik osztálytársam (nem olvasta a könyvet) megjegyezte, hogy milyen jó volt a film erre én: Ki volt a kedvenc szereplőd?<br> válasz: Nem tudom, de látvány jó volt és még megnézném akár 7-szer is.<br> Neki pl nem hiányoztak az énekek és valószínűleg nem érzett semmit Frodo megsebesítésénél vagy Boromir halálánál. Nem sajnálta őket, mert neki csak egy olyan film volt mint egy másik

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #25223 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A könyvet nem lehet igazán visszadni filmben, igazi élményt csak a könyv adhat!!Mikor valaki azt mondja:Jó volt a film! akkor<br> ezt (remélem) úgy érti:Jó volt a film és nem olyan sok hiányzik, hogy elérje a könyv szintjét!.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #25222 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A filmben sok szereplőt máshogy állítanak be mint a könyvben gondolok például Frodóra vagy Arwenre de még a Gimli Legolas párbeszédek is egy másik megközelítése a könyvbeli baraátságnak, a filmben olyan mintha kényszerből beszélgetnének pedig a könyvben egy igazi barátság alakul ki. A regény sokkal közvetlenebb lett, és a szerepek nem voltak kifejtve a filmben

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25220 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Igen, sokan meglepődtek a film vége miatt. Mennyi ilyet hallottam:<br> ''Hogy lehet egy filmnek így vége?? Ez befejezés??''<br> Hát nem is tudom, de szerintem azért elég feltűnő volt ''A Gyűrű Szövetsége'' felirat a rendes cím után:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25221 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintem jó lett a film, a könyv is jó volt, de nem lehet őket összehasonlítani, mert az egyik könyv a másik film!! A maga módján mind a kettő jó!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25218 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Végig frászban voltam,mikor hagyják ki a könyv 2/3 részét és hajítjár be gyorsan valahova a gyűrűr.Nem tudtam,hogy 3részes A film.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25219 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintem nem kell őket összehasonlítani, egy film nyilván más mint egy könyv. De szerintem ebből a könyvből ennál jobb filmet nem lehet csinálni, és hiába maradtak ki jelenetek, szerintem annyira nem amatőrök egy közel $300millás filmnél, hogy a hossza miatt olyan részeket vágnak ki, ami miatt a későbbiekben érthetetlen lesz a folytatás...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25217 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A filmből kiindulva sokan azt hitték ennyi!! Hát elég szokatlan, ha 1 könyvnek vagy filmnek Így van vége!! Aki nem olvasta előtte a könyvet az nagyon meg volt lepve!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25216 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
igeeeen!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25215 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nekem a barátnőm látta a filmet, és most elkezdte olvasni a könyvet. Előtte meg nem akarta. Akkor most miért olyan nagy probléma, hogy a film hatására kezdik el olvasni? Szerintem nagyon jó hatással volt sokakra a film! Éljen!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25214 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
olvassa?:-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #25213 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
SZERINTEM azért jobb a könyv,mert egyesek(én?)képtelenek 3(9?)órát végigülni...a végéra már kifolyt a szemem.és egy csomó FONTOS rész ki is maradt.A könyvet meg akkor és ADDIG nézi az ember amíg akarja.<br> Amúgy nagyon teccett!!!!!!a film.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.627 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére