Film <-> Könyv különbségek

Több
22 éve 5 hónapja #52461 Írta: Galadriel Úrno
Galadriel Úrno válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
nyulhopsz: szerintem nem hülyeség amit mondasz ill. írsz.
Sesy Olórea: Nem volt kulcsfontosságú szereplö ez igaz de csak az elsöben a másodikban már fontosabbvolt.

Ai! laurie lantar lassi súrinnen!
Aratsirien

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #52450 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nekem a könyvben fel sem tűnt Legolas... vagyishogy nem tűnt kulcsfontosságu szereplőnek...

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #52449 Írta: Nyulhopsz!
Nyulhopsz! válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintem jó, hogy vannak eltérések, változtatások a Filmben. Még talán akkor is, ha telerakják Arwennel (bár ebben nem vagyok olyan biztos :P ).

Mert így van benne valami új, amikor bemegyünk a moziba. És akkor duplán élvezhetjük Középföldét.

Bár lehet, hogy ez hülyeség... :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #52444 Írta: Galadriel Úrno
Galadriel Úrno válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
O.B. szerintem is jól játsztt benne van a filmben az osszes tulajdonsága amit írt Tolkien. :lol: Kevésszavu de mégis bátor nem akar nagyon középpontba kerülni, mondjuk ez nem film könyv külömbség. :oops:

Ai! laurie lantar lassi súrinnen!
Aratsirien

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #52439 Írta: Galadriel Úrno
Galadriel Úrno válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
hát igen liv nem valami arwen es figura de szerintem a karcolás az arcán sem lett valami jó.

Ai! laurie lantar lassi súrinnen!
Aratsirien

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #52438 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Elenorral Galadriellel kapcsolatban értek egyet. Hisz csak a félelmetesen, hatalmas oldalát ismerhettük meg. Viszont Legolasból kihozták a maximumot. Azt nem mondom, hogy kiforrottabb, de az biztos, hogy a max. Ezt én Orlando zseniális játékának tudom be! :wink:

Csillaglány: szerintem előbb olvasd el a másik két könyvet, hisz ez egy egységes történet, és sokkal élvezhetőbb egyben. Ez az egyik, a másik meg, hogy teljesen más élményt nyújt olvasva, a film szerintem sokban befolyásol. Bár a Te döntésed, én csak javaslatot tehetek. :?

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #52428 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Elanor írta: Arwen tényleg jobban ki van emelve, de egyálatlán nem biztos, hogy Tolkien ilyen személyiséget képzelt el neki... :(


Hat szerintem kozel sem ilyen szerepet szant neki Tolkien. En amolyan szomoru szepsegnek gondolom, aki feladozza magat egy magasabb cel erdekeben, amit maga sem ert. Persze szereti Aragornt, de nem langolo szerelemmel.
Erdemes elolvasni a GYU Fuggelekenek Aragorn es Arwen fejezetet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #52422 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én csillaglannyal nem értek teljesen egyet, mégpedig azzal a mondatával, hogy Legolas, és Galdariel jelleme jobban ki van dolgozva. Galadriellel kapcsolatban már megbeszéltük, hogy csak a személyiségének egy oldala van kiemelve, Legolast pedig sztem inkább a másik két részben ismerjük meg jobban, pl. a Gimlivel való barátsága kapcsán.
Arwen tényleg jobban ki van emelve, de egyálatlán nem biztos, hogy Tolkien ilyen személyiséget képzelt el neki... :(

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #52418 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Igen, nagyon jó munkát végeztek, és ha ugy vesszük, a film tökéletes lett, a hibáktól függetlenül. Viszont nem ugyanaz a GyU, mint amit elképzeltünk. Azt nem tudják se megteremteni, de elvenni és megmásitani se. És mégis az a legszebb. Akár van film, akár nincs. És a film sosem lesz olyan, mint a képzelet.
Hopsz, bocs :)

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anna
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 5 hónapja #52342 Írta: Anna
Anna válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Véleményem szerint a könyv és a film tökéletesen kiegészítik egymást.Hogy miért?
A könyv olyannyira cselekménydús, hogy a különböző helyszíneket és a rengeteg karaktert az olvasónak szinte nincs is edeje elképzelni.És ezért tökéletes ez a film.Megteremti a képi síkot a könyv mellé.
Azt hiszem, nem kell és nem is lehet szembe állítani a könyvet és a filmet egymással.Két különböző műfaj, a maga keretein belül pedig mindkettő fantasztikus.
Az pedig nagyon értékelendő, hogy a film készítői végtelen alázattal kezelték a könyvet.Azt hiszem, A gyűrűk urát másképpen nem is lehetett volna megfilmesíteni.
Peter Jackson és stábja szinte tökéletes munkát végzett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #52339 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Üdv Mindenkinek!
Őszintén megmondom, hogy én néhány évvel ezelőtt nem tudtam végigolvasni a könyvet. Pedig rengetegen ajánlották, és kiváncsi is voltam rá, de Bombadil Tománál feladtam... :?
A sztori azonban továbbra is érdekelt, ezért nagyon örültem, amikor filmen megnézhettem. Bevallom, nagyon tetszett, és a hatására az első részt el is olvastam. (A többit majd a filmek után tervezem.)
Szerintem a filmbeli változtatások csak pozitivumot hoztak. Egy dolgot hiányoltam: a film nem érzékelteti, hogy Gimlit mennyire elvarázsolta Galadriel.

Egyébként nem baj, hogy az alaphangulat félelmetes. :evil: Ha belegondolunk, hogy mi a tét, és a szereplők milyen erőkkel állnak szemben, ez természetesnek tűnik.
Legolas, Arwen és Galadriel jelleme is sokkal kiforrottabb, mint a könyvben. Sokkal jobban tetszettek igy.
Amúgy a történetben a tündék a kedvenceim. :P

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #52194 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A hegy tényleg nem volt olyan jó. Nem voltak még farkasok se! De Boromir Gyűrűs szövege az jo volt :)

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #52185 Írta: Galadriel Úrno
Galadriel Úrno válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
kazadh dum hidja az egyik legfélelemetesebb jelenet meg amikor a hegyen vannak bár az utobbit nem sikerült valami jól mejeleniteneiük

Ai! laurie lantar lassi súrinnen!
Aratsirien

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #52165 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
még mindig könyv, könyv, könyv, könyv! :D sokkal kifejezőbb, de persze sok látványos jelenet is van a filmben, amik nagyon jók! :D

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #51615 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Sesy: igen, azt a jelenetet tényleg nagyon jól eltalálták!

Vannak olyan momentumok, amiknek nagyon nem tudták megfogni a lényegét (pl. Galadriel ''megváltozása'', sőt egész Lothlórien), de vannak olyanok is, amiket nagyon jól megcsináltak (ilyen sztem az a bizonyos csónakos jelenet, Mória és a Tanács is)
De ez minden filmnél így van: vannak benne jó, és kevésbé jó részek is... :)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #51546 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Cicafül:persze én sem képzelek el tiszta,kivehető arcot a szereplőknek,Éowyn azonban nálam kivétel ez alól:annyira tisztán és pontosan jelenik meg előttem,hogy nehezen tudok más figurákkal megbékélni.Persze nem várhattam el ,hogy pontosan úgy fog kinézni,ahogyan elképzeltem,de ez a Miranda EGYÁLTALÁN nem passzol hozzá-és szerintem ez nem csak az én véleményem.De majd meglátjuk...

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #51476 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Óh, most kicsit felvidultam! Találtam a könyvben valamit,a miből azt az aranyos jelenetet csinálták a Tanácskor! :oops:

"Pontosan erre gondolok - mondta Pippin - Mi, hobbitok tartsunk össze. Ha láncra nem vernek, veled tartok. Kell a társaságba valaki, akinek helyén van az esze.
- Akkor biztos nem terád esik a választás, Tuk Peregrin. - nézett be az ablakon, s mondta Gandalf..."

Ez olyan aranyos :)

De a kedvencem meg az, amit már mondtam is. A vége a filmnek, Frodó és Samu párbeszéde.

"...De akkor is örülök [mondja Frodó] Ki se tudom mondani, mennyire. Indulás! Nyilván a sors rendelte így, hogy együtt menjünk. Mi elmegyünk a többiek meg keressenek maugknak valami biztonságos utat, Vándor majd vigyáz rájuk. Nem hiszem, hogy viszontlátjuk őket.
- Még meglehet, Frodó uram. Csöppet sem lehetetlen - mondta Samu."

(De itt a végén tényleg nagyon eltalálta PJ azt a jelenetet, olyan megható volt az az ölelkezés, hogy csak szipp... :cry: :oops: ).

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #51469 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Persze, ez tök jogos!
De például én nem értem, hogy mondjuk Éowynon mért kell ennyire kiakadni! Én nem hiszem, hogy bárki el tudna képzelni egy teljesen független (úgy értem, hogy senkihez nem kötött - testvér, barátnő stb) arcot, minden vonásával. Lehet, hogy nekem ilyen szegényes a fantáziám (amit eddig még senki nem mondott :P ), de mikor én olvasok nekem nem jelenik meg egy konkrét arc, amit mondjuk le tudnék rajzolni. Ill le tudnám, de ha mondjuk 2 év eltéréssel olvasom, akkor u.azt az arcot másképp rajzolnám le. Egy szereplőnek a jellemét és a kisugárzását kell eltalálni, és ezt egy kép alapján nem ítélhetjük meg.

Galadrielhez meg még csak annyit, hogy ő egy elég összetett jellem, főleg első látásra. Biztos nagyon nehéz volt érzékeltetni azt a sokféle és sokszor ellentétes érzelmet, amit ő sugároz. Ebből egy eléggé ki lett hangsúlyozva, és ez a hatalmas és néhol félelmetes. Majd a DVD kiegészítésre leszek kíváncsi: az ajándékozásnál egészen biztos hogy teljesen más tulajdonságait fogják kidomborítani.

Viszont, hogy jót is mondjak (nem mintha olyan sok rosszat mondtam volna), a film egyik nagy erénye (ha fogalmazhatok így), az érzelmek (főleg a szomorú) remek ábrázolása: Gandalf homályba való zuhanása utáni hangulat, érezni lehetett, hogy "vége, nincs tovább" és mégis, Aragornnak föl kellett őket rázni. Boromir halálát és Samu "önfeláldozását" nem is említem már :wink:
És akinek még remek volt a színészi játéka, visszadva (és nekem sok pluszt adva) Legolas karakterét, az Orlando volt. Méltóságteljes, mégis néhol "gyermeki" ártatlansággal csodálkozott rá a dolgokra, ill. gondolok itt Boromir halálakori arckifejezésére.
Viszont amiért hálásak lehetünk PJ-nek (legalábbis én az vagyok), az Boromir és a hobbitok kardos jelenete. Ez se volt benne a könyvben, és mégse ágál ellene senki. Én mindig megpróbálom megtalálni a dolgok pozitív oldalát, eredendően optimista vagyok. :) És szerintem nem kell olyan borúlátóan a jövőbe tekinteni!

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #51425 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Jó, hogy mindenki azt mondja, hogy a filmet és a könyvet szét kell választani (igazuk is van!! :) ), de nem senki nem várhatja el azt tőlünk, GYU rajongóktól, hogy ne hasonlítsuk össze a könyvet a filmmel, hogy ne vegyük észre a minket zavaró hibákat!
Tényleg külön kell választani őket. mert nem is lehet összehasonlítani a két műfajt, de sztem azért nem baj, ha elmondjuk, leírjuk (pl ide :) ) a véleméyünket a különbségekről.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #51420 Írta: manó
manó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Galadriel nekem nagyon nem tetszett a filmben. Mindig úgy néz mindenkire (a szövetség tagjaira) mintha vmit forralna a fejében. Pont így :arrow: :twisted:
Na jó! NEm pont így,de majdnem :P

...összeforr a törött szablya,s koronás lesz a király.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #51356 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem teljesen! Most olvastam el újra, kétszer is egymás után ezt a részt, nehogy átszaladjak vmi fontosnak tűnő momentumm felett.
Valóban nagynak, hatalmasnak, félelmetesnek írja le - ahogy a filmben van - ugyanakkor gyönyörűnek és imádnivalónak is, ami a mi "zöld" :? Galadrielünkről nem mondható el. Ráadásul nem ő lesz színes :twisted: , hanem a gyűrűjéből kiáramló fény világítja meg.
Sajnos azt kell mondanom, hogy ezt elszúrták. Egyes dolgokat túlhangsúlyoztak, másokat elnyomtak :arrow: kialakítva egy teljesen más személyiségű Galadrielt.

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #51353 Írta: manó
manó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A könyvben pont úgy volt leírva Galadriel megkísértése ahogy a filmben megcsinálták.Szerintem.

...összeforr a törött szablya,s koronás lesz a király.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #51328 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Na igen,ha van,ami jól sikerült a filmben,az a Boromir-vonal.Sean Bean alakítása volt számomra a legmeggyőzőbb-nagyon tetszett!De nem értem pl,hogy Galadriel miért változott csúf szörnyeteggé,amikor Frodó felajánlotta neki a Gyűrűt.Egyszerűen kiábrándító volt-ezt nagyon nem így kellett volna.
Abban egyébként igazatok van,hogy a két műfajt külön kell választani és nem lehet összehasonlítani a filmet a könyvvel.Természetesen lehetetlenség lett volna az igazi Középföldét úgy visszaadni,hogy mindenkinek elnyerje a tetszését,de úgy érzem,hogy ennél azért jobban meg lehetett volna csinálni-1-2 kisebb trükkel.És ha már ennyi pénzt belenyomtak,miért nem tudták pl Lórient rendesen megjeleníteni-minimum hogy a fák levelei aranyszínűek legyenek vagy mittudomén-hogy az embernek legalább vmi halvány tündeközeli érzése legyen?
Én,Númenor királynője szóltam hozzátok.

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #51254 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintem a könyvet és a filmet teljesen külön kell választani! Én számtalan olyan filmet láttam, mely könyv alapján készült. Valamelyik tetszett, valamelyik nem. Némelyiknél a könyv volt jobb, de láttam olyat is, ahol a film teteszett jobban. De egyiket se azonosítottam a másikkal. Két teljesen más műfaj! Az egyik a képzeletünkre épít, a másik a kifejezetten a látványt és a hanghatásokat részesíti előnyben. Nem várható el, hogy egy könyvet - nemcsak a GYUt - bárki úgy vigyen filmra, ahogy az emberi agy ott belül megjeleniti a maga kis filmjén. Ezt hívják mission impossiblenek! :lol: Tehát ezen nem kell mérgelődni! El tudjuk képzelni a kihagyott és átírt részeket, és ez a fontos.
Viszont az hogy egy filmben megjelenjen és átüssön a történet atmoszférája azt elvárhatjuk. És ha már PJ vállalkozott erre a nem mindennapi feladatra, remélem nem vesznek majd el a giga-mega látványvilágban az igazi emberi érzelmek, melyek ennek a történetnek az alapját és a tanulságát képzik. És Áfonyának teljesen igaza van, hogy a vége remekül sikerült! Nekem a kedvenc részem a filmben és könyvben Boromir halála, és ez itt nagyon el van találva! :)

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #51245 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A film hatásvadász jellegéről - én úgy tartom, hogy a film elsősorban adalék a könyvhöz, olyan, mint egy illusztráció, az ilyesfajta jelenetek elsősorban ezt erősítik/példázzák. Magát a könyvet lehetetlen pontosan visszadni. Ez egy értelmezés. Egy Peter Jackson nevű rendező értelmezése a könyvről - a nagyközönség érdekeinek figyelembevételével. És itt a "nagyközönség" mindenkire vonatkozik, a fanatikusra is, meg arra is,aki életében erről nem hallott, csak mozizni akar egyet - bár lehet, hogy a film hatására elolvassa majd a könyvet. PJ-nek nem szabad kockáztatni a bukást, ezért olyanra kell csinálnia a filmet, hogy az mindenki számára tetsző elemeket tartalmazzon. Valakinek az érzelmes dolgok jönnek be, valakinek a csatajelentek, nekünk speciel az abszolút könyvhűség. Az már más kérdés, hogy mi vagyunk az a tábor, akit ezzel nem LEHET kielégíteni - de PJ megpróbálta, és a lehetőségekhez mérten nagyon jól is sikerült neki.
Azt, hogy háttérbe szorítaná a barátság, önfeláldozás megjelenítését, cáfolnám. Vegyük pl. a Frodó-Samu csónakos jelenetet a végén, ami *így* még a könyvben sincs benne. Még hatásosabban jelenítik meg, mint a könyv. Vagy Boromir halála, aikor elismeri Aragornt királynak. Gyönyörű. A második-harmadik részben egyébként is több lehetőség lesz ezek ábrázolásásra, a könyvben is inkább ott mutatkoznak meg ezek az érzelmek: Gimli-Legolas barátsága, Samu önfeláldozása Mordorban, stb. Még semmi nincs veszve. :)

(Na oké, azért a mágus pankráció télleg nem kellett volna. :roll: )

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #51165 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
No igen, ebbe én sem nyugodtam bele, egészen addig, amíg a végén valahol meg nem jelent az a felirat, hogy "Based on The Lord of the Ring by J.R.R. Tolkien". :roll: Akkor megnyugodtam, és azt mondtam magamban: 'Na, akkor ez, így, fair.'

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #51130 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én szeretem a Filmet. Gyönyörű, izgalmas, meg minden.
Csak az a baj vele, hogy nem Tolkien GyU-ja.
PJ azokat a részeket szorítja háttérbe, amik igazán fontosak. A szeretet, a barátság, az önfeláldozás... inkább öldöklós lett a film :cry:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #51123 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Az én véleményen kb Tar-Ancalime véleménye, és azok véleménye közé esik, akik agyon dícsérik a filmet.
Egyszer már megfogalmaztam, mit gondolok; nem mondom, hogy tökéletes lett a film, de azért nem kell eltúlozni a negatív dolgokat sem.
Természetes, hogy mi, rajongók sokkal kritikussab szemmel nézzük, mint egy olyan ember, aki a film révén ismerte meg Középföldét.
Tolkien világa annyira bonyolult és összetett, hogy azt a maga valójában senki sem tudná filmre vinni, ezért inkább a látványosabb, pörgősebb jelenetekre építettek, azért (is), hogy azok, akik csak egy jó filmet akartak látni, és nem azért ültek be a moziba, hogy a kedvenc könyvük filmbeli változatával is megismerkedheseenek, azok is élezni tudják, és ne merüljenek el a hirtelen a nyakukba zúdoló ismeretlen nép- személy- és helység-nevekben.
Nehéz a rajongóknak is, és az egyszerű moziba járóknak is kedvezni. Sőt, lehetetlen.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #51056 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
nekem azért tetszett... :oops:
És várom a folytatást.És addig is elolvasom a könyvet min. még1x.Már ami +maradt belőle... :cry:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #51041 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hali!
Egyetértek Fereste egyik korábbi hozzászólásával:A film enyhén szólva nem az igazi.Eleve egy ilyen könyvet egyszerűen nem szabadott volna filmre vinni,hiszen pont a fantáziáról szól és a belső fantáziavilágra épül,ami ugyebár mindenkinek más-ettől olyan csodálatos.Ettől függetlenül örültem,amikor meghallottam,hogy filmre viszik,bár volt bennem egy kis félelem is.Ez azonban elmúlt és izgatottan vártam a filmet,mivel Peter Jackson rendező azt hazudta,hogy minden pontosan a könyv szerint lesz-ez volt benne a hivatalos filmkönyvben,amit elolvastam.Aztán jött a film és valójában a mai napig nem tudom eldönteni,hogy tetszett-e(avagy én valék a Kettétört Lélek),bár mostanra már többszöri nézés után kialakult nagyjából a véleményem:Nagyon szép ez a film,de sajnos nem arról szól amiről kéne.Elsősorban atz átírásokkal van bajom és a rendező hatásvadász látásmódjával.Van néhány jelenet a filmben(sok),amik egyszerűen nevetségesek-nemcsak egy tolkienista,hanem egy civil számára is(lsd pl nagytanács).Ezzel szemben a történet megértéséhez szükséges kulcsfontosságú részek hiányoznak.Nagyjából röviden ennyi .Persze én is meg fogom nézni a következő részeket is,de nem fogok túl sokat várni tőle.
Nem is kell film-az igazi Középfölde bennem él.

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.689 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére