Film <-> Könyv különbségek

Több
21 éve 8 hónapja #89569 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

hódica írta:

Narië írta: Nekem Lórien nem nagyon teccett...


sz.tem Galadriel lett kicsit elszúrva...olyan gonosz mikor Frodó felajánlja neki a Gy&#369;r&#369;t... :roll: :roll:


Tökre megijedtem t&#337;le 8O Addig azthittem h simán bölcs, titokzatos stb, aztán hirtelen rám hozza a szívbajt 8O
Lórien nekem teccett, meg Galadrielt is birom (eltekintve ett&#337;l a furi-ügyt&#337;l :? )

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #89558 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Narië írta: Nekem Lórien nem nagyon teccett...


sz.tem Galadriel lett kicsit elszúrva...olyan gonosz mikor Frodó felajánlja neki a Gy&#369;r&#369;t... :roll: :roll:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #89544 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem t&#369;nt fel, de holnap ellen&#337;rzöm.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #89509 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nektek felt&#369;nt a könyvben, hogy Aragorn nemis akar király lenni, mint a filmben? Vagy én értettem félre vmit?

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #89505 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Akkor tényleg nem viccelt :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #89502 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
PJ azt nyilatkozta, hogy a TTT lesz az a film, amiben a legtöbb a változtatás a könyvhöz képest :roll:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #89498 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Üdv!
hát kb félév kiesés után újra itt...
Hogy kommentáljam az el&#337;ttem való hozzászólásokat,hát igen elég furcsa ha valaki a film után akarja elolvasni a könyvet-ha sejtené,mennyit veszít ezzel....
Én megkaptam a filmet karácsonyra és a kishúgom nyaggat hogy hadd nézze meg &#337; is,de ha módom lesz rá akkor megakadályozom ebben.
Ami a második részt illeti-rettegek t&#337;le.Tartok t&#337;le,hogy abban még több "átírkálás" lesz-azaz PJ mondhatni önkényesen alakítgatja a sztorit-márpedig én ezzel képtelen leszek kibékülni...

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #89441 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A filmnek köszönhet&#337;en a baráti köröm egyöntet&#369;en elolvasta A M&#368;VET! :D :D :D

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #84944 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én barátnöm is igy akarta csinálni...elkezdte olvasnu nyáron a FOTRot és nyár végén kérdeztem hogy hol tart...erre..."Elolvastam az egészet" blablabla...szóval nem könnyü letenni ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #84938 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Van egy ismer&#337;söm, aki azt mondja, hogy addig nem olvassa el a TTT-t, amíg nem látta a filmet...hát nemtom, sztem ez eléggé furcsa hozzáállás...
Sztem jobb el&#337;ször elolvasni a könyvet, az "eredetit", ami az alapja mindennek, és aztán, amikor nézed a filmet, akkor azzal összehasonlítani, mint fordítva...

Ja, ez az ismer&#337;söm állítólag meg tudja szerezni a TTT-t, és akkor megnézné kivetítve, mintha moziban nézné...na, kíváncsi vagyok, mi lesz bel&#337;le...

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #84512 Írta: A Fák Úrn&#337;je
A Fák Úrn&#337;je válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Te mázlista... :D

Nin o Chithaeglir, lasto beth daer,
Rimmo nin Bruinen dan in Ulaer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83301 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem én rendeltem meg, hanem egy kedves ismer&#337;söm, aki megígérte, hogy amint kézhezkapja, és másolható lesz, megkapom én is videon 8)

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83275 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hogy?Mégis kihozzák,vagy megrendeled kólföldrôl???

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83264 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Lara írta: Sajnos Magyarországon nem lesz National Geographic Channel-es külön cd,és valószínűleg díszdoboz sem.(Miért is lenne?Hiszen mi "csak"magyarok vagyunk. :cry: )
Az első kérdésedre pedig,ha jól tudom január 9-én.


Ez igaz, Magyarországon tényleg nincs 5. lemez, de ha minde igaz, akkor nekem hamarosan meglesz videokazettán 8)

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #83075 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Lórien rulz! Meg Hobbitfalva is! :itscool:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #82696 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Mér,szted melyik rész lett elszúrva?
Nekem Lórien nem nagyon teccett...

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #82688 Írta: Myla
Myla válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Helló!

Hát az utóbbi néhány hozzászólás nem épp a különbségekr&#337;l szól, szerintem viszont egész hasoonló lett, bár néhány rész megrenditett, hogy mennyire el lett szúrva.:bawling:
Különben szerintem érdemes lenne ezekkel a szinészekkel leforgatni az el&#337;zményeket (Szilmarilok, Babó) is leforgatni,merrt a szinészgárda viszoont tényleg jó! :itscool:

Myla Leeroy

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #81727 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Díszdoboz? spec változat? merre, merre, merre???
vagy akkor nem oan jó? :confused2: azért megnézném :wink:
Gekko: ha ezt hallanák a Lij topicban...! :wink: egyetértek Teluval, a film így is elég hosszú lett, Frodónak nem volt túl sok ideje vidám lenni... hát még a következő részekben...! a legelején még teljesen boldog volt, de aztán kidserült, Bilbó végleg elmegy, el kell hagynia a Megyét, Elrondnál meg kiderül, hogy Mordorba is el fog menni... hát én is tuti vérszegény lennék, és elkeseredett... :crying:

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73556 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nincs, de tök érthető a szövege. Amúgy nem olyan jó szerintem. Inkább Tolkienről, meg a könyv hátteréről szól. (hogy alakult ki a finn nyelvből a tünde, Tolkien élete, Kalevala etc.)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73539 Írta: Lara
Lara válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Minerva:Az klassz,ha jól tudom,csak Angliában adják ki(Európában),de biztos nincs feliratozva.Vagy igen?

I make my own luck.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73538 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Lara írta: Sajnos Magyarországon nem lesz National Geographic Channel-es külön cd,és valószínűleg díszdoboz sem.(Miért is lenne?Hiszen mi "csak"magyarok vagyunk. :cry: )

Nekem megvan!!!! Londonból... Sajnos Undómielnél van már vagy 3 hónapja. :cry:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73409 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Gekko:Te se lennél vidám ha elkellene hagynod a hazádat egy Gyürü miatt és a barátaidat elrabolnák stb. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72807 Írta: Gekko
Gekko válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Olállá. ilyen oldalra vágytam már régen, hogy kisírhassam magam. Szegény Frodó annyira vérszegény és izgulós!!! Semmi vidámság, túl korán elkeserítették... :cry:

Megváltozott a világ.
Érzem a földben.
Érzem a vízben.
Érzem az illatát a levegőben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72614 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

celebril írta: az Elveszett mesék miről szól, még sohasem hallottam rola, csak itt!
azt is Tolkien irta? :roll:

Igen, pontosabban ez is olyan, amit a halála után adtak ki. Ez az ős-Szilmarilok, amit még valamikor '17 körül írt, és pl. Szauron még Tevildo macskaherceg, vagy valami ilyesmi. A fordítása szörnyű, ezért nagyon nehéz olvasmány. A sokat emlegetett HoMe első 2 kötete, de már nem lehet boltban találkozni vele.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72243 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
különben Vegliadtól meg lehet szerezni!Írj neki egy privit és kész...

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72232 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Thaurwathiwen írta: Egy kivágott újságcikket, amiben azt írták, hogy meg fog jelenni VHS-en az extra vált. is


Jaj, dejó lenne!! Az nekem is jól jönne, mert elvileg úgy néz ki, hogy egy ideig nem lesz DVD-lejátszónk... :cry:
Én már ezen izgulok egy ideje, hogy jöjjön ki VHS-en!!

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72183 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Képzeljétek most rendezgettem a LOTR-ral kapcsolatos papírjaimat, és tudjátok mit találtam?
Egy kivágott újságcikket, amiben azt írták, hogy meg fog jelenni VHS-en az extra vált. is (nem tom mikori volt az újság, de nem hiszem, hogy túlságosan új lehet) legalábbis ezt fogtam fel a szöv-ből (most v. a cikkíró nem tud fogalmazni v. én vagyok teljesen hülye v. igaz a hír) Remélem az utólsó :wink: (mert akkor én is meg tom szerezni)

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72176 Írta: Böszi
Böszi válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
De videotékában már van ahol megvan. Hogy milyen formában, azt nem tudom.

Böszi
"Govannas vîn gwennen le, Haldir o Lórien."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72174 Írta: Lara
Lara válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Fangorni:A netpiac szerint a két DVD-s változat augusztus 27-én jelenik meg,a négy DVD-s változat pedig valamikor novemberben.Sajnos Magyarországon nem lesz National Geographic Channel-es külön cd,és valószínűleg díszdoboz sem.(Miért is lenne?Hiszen mi "csak"magyarok vagyunk. :cry: )
Az első kérdésedre pedig,ha jól tudom január 9-én.

I make my own luck.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72172 Írta: Egy fangorni
Egy fangorni válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hi!

Az elmúlt pár honapban egy kicsit mindenről lemaradtam :oops: , ezért sok mindent kéne pótolnom :oops: , de sajnos idó hiányában ez nem igazán megy :oops: .
A két legfontosabb amit kérdezni szeretnék Tőletek :?: :
1- Tudja valaki mikor kerül nálunk moziba a második rész?
2- A DVD megjelenéséről tudtok-e valamit.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.663 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére