Film <-> Könyv különbségek

Több
21 éve 8 hónapja #93050 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Mike írta: Én még nem láttam a filmet, de jól láttam az el&#337;zetesben, hogy Éowyn is és az egész nép is eljött Edoraból, míg a könyvben &#337; ott maradt?

Ez a feszültség növelése miatt van. Szerintem nem rossz megoldás, bár kicsit hatásvadász :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93044 Írta: Mike
Mike válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én még nem láttam a filmet, de jól láttam az el&#337;zetesben, hogy Éowyn is és az egész nép is eljött Edoraból, míg a könyvben &#337; ott maradt?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93035 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ja és még annyi:
(hogy vmi példát mondjak), az én Zsáklakom pl. teljesen jól megfér a filmbeli Zsáklak mellett :) de mondhattam volna Legolast, Móriát, Kürtvárat, vagy akármi mást is. Nem lesz zavaró, mert pl. amikor újra olvasom a könyvet, akkor a saját, eredeti elképzeléseimet látom magam el&#337;tt (amiket akkor képzeltem el önkéntelenül, amikor el&#337;ször olvastam), és nem pedig a filmbeli helyszíneket. Ezzel szemben, amikor nézem a filmet, nem jut eszembe az, ahogyan én elképzelem, hanem magával ragad a film, és annak látványvilága. Lehet, hogy én szerencsés vagyok, hogy így el tudok vonatkoztatni, nem tudom...

A filmbeli helyszínek (szerepl&#337;k, stb...) inkább csak ahhoz járulnak hozzá, hogy jobban tudatosuljon bennem, hogy én hogyan képzelem el a dolgokat, és ez csak jó.

Persze attól félek egy kicsit, hogyha túl sokszor nézem meg a filmet, akkor kezdem majd elfelejteni a saját elképzeléseimet, de nem hiszem, hogy így lesz, mert amikor a könyvet olvasom, akkor meg az ragad magával, és nem fogok azon gondolkodni, hogy hogy is volt ez a filmben, stb...

Szóval van a könyv, és a film, és ezek nálam megférnek egymás mellett, hiszen csak hozzájárulnak a másik mélyebb értelmezéséhez, vagy egy más néz&#337;pontból való megfigyeléséhez. Sztem.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93028 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Inkább helyesbítek: Faramir egészen addig nem tetszik, ameddig el nem engedi Frodóékat ;)

Addig olyan fölényesked&#337;, meg minden... de az a rész jó, amikor elengedi &#337;ket, és kíváncsian várom, hogy milyen lesz a RotK-ban!

Telcontar: az a lényeg, hogyha az embernek nincsenek elvárásai, akkor nem csalódhat. Persze iszonyatosan nehéz elvárársok nélkül beülni a moziba, de ha vki azt várja, hogy ez az egyben a könyv cselekményét kapja vissza, akkor nagyot fog csalódni.

Egyébként én sem tudok úgy tekinteni a filmre, hogy az A Gy&#369;r&#369;k Ura. Na most ez hülyén hangzik, de én úgy vagyok vele, hogy az egy történet, ami a GYU ihletett. Úgy, ahogy Telcontar leírta! Attól még megvan a saját elképzelésem, a saját helyszíneim, szerepl&#337;im, amiket, bevallom befolyásolt a film is, formált, stb, de inkább úgy mondanám, hogy segített kialakítani &#337;ket.
És attól még, hogy a film nem olyan, mint az én GYU-világom, attól még lehet jó :)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93027 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A változtatásokra az ember igazán felkészül... f&#337;leg, ha Peter Jacksonból indulunk ki... de akaratlanul is összehasonlítjuk a látottakat az olvasottakkal, ez ellen nem lehet mit tenni. A bosszantó az, hogy azt szeretnénk látni, amit olvastuk... nem? De azért ez inkább a könyv átültetése, mint csupán egy a könyvre épül&#337; történet...

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93022 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintem nálam nagyobb filmellenzöt nehéz találni itt a fórumon. Illetve nehéz volt találni... Bár még nem láttam a második részt, hallottam róla eleget (nem is tudom, érdemes-e pénzt kidobni rá...)
De rájöttem (na jó, nem teljesen magamtól), hogy nem szabad azt várni ettöl a filmtöl, hogy bármit is visszadjon az eredetiböl. Ez egyszerüen egy fantasy kalandfilm, amelynek az alapötletét és a föbb karaktereit A Gyürük Ura ihlette. Mondjuk szégyen és gyalázat, hogy ezt a címet viseli a film, de ettöl eltekintve szórakoztató lehet.
Akik olvasták is, látták is: a Starship Troopersnek sokkal durvább volt az átváltoztatása, a Dünének meg a kihagyásai. Ennek ellenére mind a könyvek, mind a filmek jók, csak egész egyszerüen nem ugyanaz a történet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93021 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ez a Faramiros els&#337; sokk engem még mindig kísért... bár az Osgiliathban játszódó jelenetek szerintem jók lettek... f&#337;leg, amikor Frodó a nazgúl el&#337;tt áll...

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93018 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hát igen, Osgiliath és Faramir... ez a kett&#337; az, ami fölött még én sem tudok teljesen szemethunyni (ezt azért írtam így, mert már egy párszor leírtam, hogy engem nem zavarnak a változtatások). Mondjuk Faramir annyira nem is volt vészes, márha leszmáítjuk az els&#337; sokkot... 8O :o :x
De Osgiliath... hát sztem itt PJ vmit nagyon elnézhetett, vagy egyszer&#369;en csak nagyot változtatott, mert a filmbeli O. nem igazán hasonlít a könyben leírt kihalt romvároshoz... :roll:

Más: a palantír és a Banyapók átkerült a RotK-ba, és nem hiszem, hogy elfeledkeznének róluk ;)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #93015 Írta: erwianne
erwianne válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Túltettem magam az els&#337; film eltérésein és kezdtem belátni, hogy okés az így is, de a második rész már kicsit sok, vagyis aki nem olvasta, annak lehet fantasztikus a sztori így is, de nekem van némi ellenérzésem (habár azért ezt is alapm&#369;nek tartom). Máig kérdés bennem, hogy MI A SZÖSZT KERESTEK OSGILIATHBAN? éS MIÉRT LETT ILYEN NEGATÍV FARAMIR? Palantíros rész meg elég fontos lett volna nazgulos szempontból, de mind1.
Remélem a Banyapókot nem felejtik el teljesen és köv. részben benne lesz. 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #92010 Írta: Nici
Nici válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
NOs Galadriel szerintem az els&#337; részben kimondottan csúnya volt, ahhoz képést hogy a tündék mesés lények, elég ijeszt&#337;re randára sikeredett ez a Galadriel :( Toma bátyó meg elég gáz hogy kimaradt, az nagyon érdekes lett volna szerintem, de ez van, azért nincs sok okunk panaszkodni, szerntem így is király a film (eddig csak az egyet láttam, de holnaptól a 2-r&#337;l is tudok majd véleményt nyilvánítani) mert ha nem lenne jó nem láttam volna csak moziban 7szer!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #92001 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ne izgulj, Éowyn nem maradt ki a filmb&#337;l, és nagyon jó!!!! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #91998 Írta: Tar-Ancalime
Tar-Ancalime válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
ÜDV!
Nos,láttam a TTT el&#337;zetesét.Hát...Tény hogy a FOTR bakijai után nem várok sokat a 2.részt&#337;l sem-s&#337;t a filmel&#337;zetes alapján úgy t&#369;nik talán még jobb is lesz bár err&#337;l majd akkor alkotok véleményt ha láttam.
Ami egyértelm&#369;en nem tetszik:Éowynt miért kellett kihagyni a filmb&#337;l?Felt&#369;nt az el&#337;zetesben valami halványsz&#337;ke harmatgyenge n&#337;személy de sajnos még csak távolról sem emlékeztetett Éowynra..Egyszer&#369;en vérzik a szívem érte.Ez a n&#337; egyértelm&#369;en siralmas.Azért nem értem a dolgot,mert "észak harcos,vad leánya" az egyik legjobban kidolgozott,legjobban leírt figura-akkor meg miért nem sikerült összehozni,könyörgöm??? egyszer&#369;en SZÁNALMAS.
A másik meg hogy nagyon úgy t&#369;nik,hogy megint a drága Livet nyomatják és lassan már herótom lesz t&#337;le.
A korábbiakhoz:Galadriel nekem sem tetszett túlzittan,de rájöttem,hogy csak egy kicsivel több smink kellett vollna és minden ok.Dehát ez nem sklerült,fájdalom....

"A képzelet fontosabb,mint a tudás."
Albert Einstein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #91972 Írta: ZsákosHabó
ZsákosHabó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Sziasztok!
Én most el&#337;ször vagyok itt,mert nemrég regisztráltam.Én még csak a Két Torony olvasásával végeztem,de teljesen oda vagyok ezért az egész világért.Tolkien egyszer&#369;en hihetetlen.Imádom az egészet!
Sz'al az a bánatom,h a film szrintem sem elég történeth&#369;.Akkor kaptam én is hülyét,mikor Arwen jött el Frodóért a gázlóhoz.Na meg a Bree-i fogadóban történtek is,h arról ne is szóljak,h Trufáék,h kerültek be a történetbe (a kukoricásból) és a kedvenc figurámat,Bombadilt meg simán kihagyták.Én +értem,h nem lehet mindent megjeleníteni,de ami szerepel a filmben az legalább úgy lenne,ahogy Tolkien +írta!
A másik az érzelmek hiánya.A filmb&#337;l se Legolas+Gimli nagy barátsága nem jön át,se az,h mennyire fontos volt az az édes kis Buga...
Én is támogatom 1 tv-film elkészítését,ami regényh&#369; és jó hosszú.Legalább,mint az &#368;rgammák volt. :D
A 7végén nézem meg a Két Torony-t,hát kíváncsi vagyok.Szeretem Liv Tylert,de Arwen tényleg túl sok.Ja és szerintem ez a Galadriel nem volt annyira elmondhatatlanul szép. [/code][/b]

Üdv Néktek Középfölde nemes lakói!
Tolkien fantáziája kísérjen utatokon!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #91871 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Tudom, nem illik teljesen ebbe a topicba, :oops: de hamár szóba került a vége:
Lerawennel beszélgettünk arról, hogy hepi end-e a GyU vége? Hogy Frodó Nyugatra megy a tündékhez. Mert szerinte nem, szerintem jobb nehezen lehetne.
bocs az OFFért.

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90435 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
No meg az is lehet, hogy Tol Eressea-n kikötnek, nem megy mindenki Valinorig...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90418 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Úgy, mint a Legfélelmetesebb, a Legmisztikusabb, Legszebb is elveszíti a varázsát, ha a a saját, anyagi eszközeinkkel próbáljuk bemutatni -írta Morgana. Abszolúte így van. Ezért lehetetlen Tolkien eme m&#369;vét úgy filmre vinni, hogy ne legyenek elégedetlenked&#337;k. Az elemi félelmet(nazgúlok hatása), elemi er&#337;t(entek rombolása), a felfoghatatlan szépséget(Galadriel), az áthatolhatatlan sötétséget és émelyít&#337; b&#369;zt(Banyapók), a rettegést(balrog, Holtak Ösvénye) mindenki máshogy képzeli el/képezi le, filmen nem lehet megjeleníteni. PJ-nek mindennek ellenére persze nem úgy, de elég jól sikerült szvsz. A harmadik filmben, a Banyapóknál azt díjaznám nagyon, ha vaksötétben játszódna a jelenet fele, csak hang :o h: .

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90417 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hát, Morgana, tényleg nem látjuk, ha csak nincs ilusztrálva.. :) De azért egy er&#337;s, ragyogó fénnyel lehetne érzékeltetni. személyes ügy, de nekem az adta a megnyugvást arra vonatkozólag, hogy szegény Frodó és Bilbo sorsa elrendez&#337;dött, és jó kezekben vannak, olyan helyen, ahol vigyáznak rájuk

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90415 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
hehe milyen lenne ha Trufa helyett &#337; ölné meg a nazgulok urát.. áá
akkor beperelném PJ-t))))
De benne lesz a két toronyban is..
Minek azt nem tudom....

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90413 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Dede, Arwenb&#337;l már nagyon sok van...
Jó, én el tudom fogadni, hogy ma már nincs film szerelem nélkül, és a FotR-ban tényleg nem volt vmi sok szerepe (azzal azért máig nem tudok kibékülni, hogy &#337; jött Frodó elé a Gázlóhoz... :? ), de kezdek félni, hogy a többi filmben túl sok lesz bel&#337;le... ahhoz képest, hogy a könyvben meg se szólal... :evil:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90409 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nemtom én ezeket halottam....
De az is jó lenne ha az lenne vége, hogy Frodó elhajozik....
Ááá én is biztos sirni fogok....
Arwenb&#337;l nincsen már igy is kicsit sok? :crazy:
Mert szerintem de.. ahhoz képest hogy csak a könyv végén van róla szó.....

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90406 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Azt a könyvben sem látjuk, csak érzékeljük:

"A hajó kiért a nyílt Tengerre, majd folytatta útját, nyugat felé, míg nagy sokára, egy éjszaka, Frodó édes illatot nem érzett a leveg&#337;ben, s énekszót nem hallott a víz fölött. És akkor úgy érezte, mint álmában, annak idején, Bombadil házában, hogy a szürke es&#337;függöny ezüstös fátyollá válik és felgördül, és fehér partot látott, azon túl meg tágas zöld mez&#337;t a fölragyogó napsütésben."

Tehát "csak" _úgy érezte_.
Mindenesetre ezt már nem is kellene(!) megmutatniuk.
Úgy, mint a Legfélelmetesebb, a Legmisztikusabb, Legszebb is elveszíti a varázsát, ha a a saját, anyagi eszközeinkkel próbáljuk bemutatni.

Remélem, úgy lesz vége a filmnek, hogy Frodó áll a hajó végében és a partónállóknak felmutatja az üvegcsét, míg el nem t&#369;nik szem el&#337;l.
Aztán egy narrátor (mondjuk Samu) elmondja (nincs szerepl&#337;, fekete vászon, csak hang) vagy csak simán leírják, hogy ki hogyan távozott el Középföldér&#337;l, míg végül eljött az emberek ideje...

Sírni fogok, érzem (pedig nem szokásom)...

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90401 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
leguanember: hát igen, ki tudhatja ;)

Csak annyit fogunk látni??? Az nem lehet!! Ez azért egy kicsit túlzás...

Namarie: sztem az nem olyan nagy baj, hogy nem látjuk Valinort két okból is:

1. úgysem tudták volna úgy megcsinálni, ahogyan valóban kinézhet a "Halhatatlan Föld", sztem jobb, ha za inkább mindenkinek a képzeltében él
2. a könyvben sincs leírva, csak nagyon utalás szer&#369;en, hogy Frodó zenét hall, stb... itt is az olvasó fantáziájára van bízva, és sztem ezt jól tette Tolkien, hogy így írta meg :roll:

Rabyn: izé.. nem biztos, hogy úgy lesz vége, ha jól tudom benne lesz Arwen és Aragorn halála is... :?

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90398 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintem a megye megtisztiást nem fogják kihagyni bár ezt halottam.-((
Pedig az nagy kár lenne..
az hogy elérik valinort a könyvben sincsen benne szal szerintem itt sem lesz benne..
sztem azzal lesz vége a filmnek hoyg Samu hazaér...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90392 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hallomás: állítólag nem láthatjuk azt se, ahogy elérik Valinort. Pedig ezért nagy kár.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90381 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Az aktuális témához: Úgy tudom, a Megye megtisztításáról nem látunk többet, mint amit Galadriel tükre mutatott Frodónak a filmben. Ennyi.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90380 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Elanor: Nem is említettem, hogy PJ jobban tudja, annyit írtam, hogy elképzelhet&#337;, azt látjuk a moziban, ami valójában történt. Csupán véletlenül. :wink: :D

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90356 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én azt hallottam, hogy PJ személy szerint nem nagyon kedveli azt a részt, de mivel tudja, hogy Tolkiennek fontos volt, ezért belerakja, csak gondolom kicsit lerövidítve, nem olyan nagy fontosságot tulajonítva neki.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90348 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Tavaly mintha nyilatkozott volna olyan PJ, hogy semmiképpen sem hagyja ki a megye megtisztítását...de fene tudja, még ha le is forgatták, kivághatnak sok mindent..

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90346 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Telcontar: én benne vagyok ;)

leguanember: érdekes ez az "elmélet", de honnan tudod, hogy PJ jobban tudja, hogy mi történt a Harmadkorban, mint Tolkien? ;)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #90317 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Attól tartok, a Megye megtisztítása, amely számomra a legfontosabb rész (itt mutatkozik meg, hogy a hobbitok jellemben és másban mennyit fejlödtek a kalandok hatására, illetve Szarumán hogy veszítette el maia hatalmának utolsó morzsáit is a Gyürü utáni sóvárgás miatt) teljesen ki fog maradni. Már így is komoly fenntartásaim vannak, de ha tényleg nem lesz benne, akkor neki kell fognunk, hogy egyszer majd megfilmesítsük a könyvet (és ne "based upon" legyen bel?le, mint most). Csinálunk hatszor két és fél órás részt, aztán összevágunk bel?le Hollywoodnak egy egyszálas sztorit. 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.649 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére