Film <-> Könyv különbségek

Több
21 éve 7 hónapja #101973 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Azt, hogy Arwen halálával ér véget, azt uncsitesóm mondta, aki olvasta vhol... és a RotK-s képek között is ott van Arwen Lórienben, meghalva, szal... és az ugyebár kés&#337;bb van mint Szürkerév... de ezzel naon elcseszné a filmet PJ...
Ugye Galadriel nem fogja mgéegyszer elmondani, hogy I amar prestar...stb?

Frodó kicsit palira lett véve a hatás kedvéért a Fekete Kapunál. A könyvben ugye elborzadva, de csodálattal áll, látja az &#337;rszemeket, és azonnal látja, hogy itt bizony nem, vagy csak hatalmas szerencsével tudnak bejutni. Itt bezzeg rögtön startolnának az Ellenség karmai közé...

Jó, de, ha meg azt mondja, hogy úgysem tudnak bemenni, az sem vmi nagy megoldás...

Ja, amugy mindenki mindenbe naon szépen beleköt, de pl. tavaly nemigen kötött bele senki abba, hogy pl. Gollam miért Barad-durban van, miért nem a Bakacsin-erd&#337;ben... meg ienek...

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101946 Írta: bersel
bersel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintem, a lényeg az, h nem teljesen másról szól a film, mint a könyv. A többi már részletkérdés, mert be kell látni, h PJ kénytelen volt kurtítani, meg közérthet&#337;bé tenni az egészet! Engem csak az zavar, hogy ha majd ott leszünk, h mind a 3 filmet meg lehet majd venni, akkor:
1. Honnan szerzek lóvét!!!!
2. Hogyan magyarázom el otthon, hogy most kb 10 órán át senki ne zavarjon.
Szerintem nem kell a különbségeket nagyon kritizálni csak esetleg megjegyezni, h vannak. A film is jó, mint film, a könyv is jó, mint könyv. Kell ennél több? :?:

Death! Ride, ride to ruin and the world's ending!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101850 Írta: nenya
nenya válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ivó:
Jellemzo! :wink: De gondolj bele: a könyvbe több info fér, pl Legolasról... :lol:

De viccet félretéve: szerintem ez egy csodálatos könyv alapján készült fantasztikus film, de én nem szeretem összehasonlítgatni a kettot. Mindketto úgy jó, ahogy van...

"There are many powers in the world, for good and for evil. Against some I have not yet been measured."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101791 Írta: Ivó
Ivó válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintem a film jobb!! :P Mert meglehet nézni az eseményeket! :!: Pl: Amikor Legolas megjelenik el&#337;ször! 8)

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101788 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101765 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Mára lóme!
Frodó kicsit palira lett véve a hatás kedvéért a Fekete Kapunál. A könyvben ugye elborzadva, de csodálattal áll, látja az &#337;rszemeket, és azonnal látja, hogy itt bizony nem, vagy csak hatalmas szerencsével tudnak bejutni. Itt bezzeg rögtön startolnának az Ellenség karmai közé...

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101757 Írta: bersel
bersel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Rájöttem, h hülyeséget írtam!! :oops:
Sorry. Ilyet égni. :oops:
Szerintem meg úgy fog végz&#337;dni, h vki becsukja a könyvet. :)

Death! Ride, ride to ruin and the world's ending!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101754 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Arwennek meg kell halnia mindenképpen, mert a halandóságot választotta, de nem biztos, hogy megmutatják...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101753 Írta: bersel
bersel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Tudjátok, ha Arwen halálával végz&#337;dne akkor roppant nagyot csalódnék PJ-ben. Másrészt meg elcseszné az egészet vele. Különben sincs rá oka, h megölje Arwent! Hisz egy ilyen m&#369;nek csakis happy end lehet a vége és a király elveszi a szerelmét ,Hollywood-i szokás, és nem a könyvre gondolok, de a könyv nagyon beleillik ebbe a szokásba. Én mondjuk nem félek Arwen halálától. De ha mégis megöli, akkor Isten óvja t&#337;lem!(Bár a filmbeli Arwent nem igazán szívlelem)

Death! Ride, ride to ruin and the world's ending!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101748 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem hinném, hogy Arwen halálával végz&#337;dne.. ilyet egyébként sem olvastam sehol...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101737 Írta: bersel
bersel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Akármennyire is szeretném, meg minden, h most id&#337;ben jelenjen meg, de sajnos van egy olyan rossz érzésem, h a kiadó megtartja a nagyon nagyon rossz szokását!!! :twisted:
Másrészt ki van benne egy petícióban ha januárban akarják megjelentetni? :?: :?: :?:

Death! Ride, ride to ruin and the world's ending!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101588 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Kar'sa írta: Alig várom már 2004 januárját...
De el&#337;bb 2003 novemberét a filmzenéért...


Ne fesd az ördögöt a falra :evil:
Reméljük, hogy idén id&#337;ben bemutatják, decemberben :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101584 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nagyon jók a képek, de a végén mejdnem IDEGGÖRCSÖT KAPTAM a Bush-os képen... :bawling: :rmad2:
Alig várom már 2004 januárját...
De el&#337;bb 2003 novemberét a filmzenéért...

~~~~~~~~~~~~~~~~~÷~~÷~~~~÷~~~~~~~~~~~~
Yaë turu querna luinda...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101550 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Megnéztem a képeket. Naon jók :wink: Csak azt nem értem, miért rakják be mindig a RotK-s képek közé azt, amin Frodó és Samu az orkokat figyelik.. pedig hát az nem a filmb&#337;l van...
Amúgy jól látom, hogy nem Arwen halálával lesz vége, hanem Samuval?? 8O :D És Szürkerévr&#337;l miért nincs kép?! :bawling:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101536 Írta: bersel
bersel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Csak azt tudnám, h hogy fogom megnézni majd egyhuzamban mind a három részt, ha majd mindet kiadták!!!!!!!!

Death! Ride, ride to ruin and the world's ending!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101535 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101532 Írta: bersel
bersel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
JÓK A KÉPEK!!!!!!! :D
Remélem a film is minimum ilyen jó lesz! És ki mit tud arról, h lesz-e a megye felszabadítása. És a végét is megcsinálja PJ? Mikor elhajóznak.

Death! Ride, ride to ruin and the world's ending!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101426 Írta: celebril
celebril válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Teljesen egyet értek Sesy-vel!!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101333 Írta: Cassie
Cassie válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ezt nézzétek meg!
Egy csomó ROTK-s kép!
www.kojiroabe.com/rotk/rotk01.html
www.kojiroabe.com/rotk/rotk02.html
www.kojiroabe.com/rotk/rotk03.html
Bocsi,ha már voltak!Ja,és Szarumán tényleg fel fog nyársalódni...

" The greatest thing you'll ever learn os just to love and be loved in return."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101298 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Az is lehet, hogy Cornmallen mezeje helyett Minas Tirithben ünnepelnek... nem kizárt az sem, hogy esetleg Frodó és Samu nem Ithiliában, hanem az Ispotályban térnek magukhoz.. nem tudni biztosan... majd meglátjuk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101263 Írta: Eliza
Eliza válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Először köszönöm a jó híreket, miszerint lesz Halottak Ösvénye, hajó, palantír - én személy szerint arra vagyok a legkiváncsibb, hogyan csinálták meg azt, hogy Pippin elcsórja a palantírt Gandalftól és farkasszemet méz Szauronnal.
Tudtok valami hírt arról hogyan lesz az a jelenet mikor Denethor megörül és végzni akar magával és Faramirral is. Én még erre vagyok nagyon kivácsi meg a csatára a Fekete Kapunál.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101249 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ha már szegény Szarumán id&#337;nek elötte hal meg, remélem a Cormallen mez&#337; benn marad. S végül miért is ne? Nagy impozáns jelenet, egyenesen filmvászonra való. :)

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101239 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Komolyan nem értem, miért kell ennyit szerepeltetni Arwent... Jó, Galadrielt szerepeltetik, az még elmegy, de &#337;t mért kell?! :rmad2:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101230 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Gandalf írta: Lesz Holtak Ösvénye, lesz palantír (már márciusban látjuk is Pippint, amint megközelíti..), lesz hajó, lesz Arwen.


Egész jó kis felsorolás.... az utolsót kivéve... :evil:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #101220 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Lesz Holtak Ösvénye, lesz palantír (már márciusban látjuk is Pippint, amint megközelíti..), lesz hajó, lesz Arwen. Tuti. Lehet örülni és bosszankodni. :wink:
Hogy Cornmallen mezeje lesz-e, nem vagyok biztos benne... remélem.. a Remény hal meg utoljára (vagy P.J. :twisted: ).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100976 Írta: bersel
bersel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Tudod ez egy jó kérdés. Lehet, h többfelé osztják majd a képerny&#337;t, mert máshogy elég hosszú lesz! De az nem baj. Én mondjuk tudnék csinálni a RotK két 3 órás filmet is. Csak megoldotta PJ ezt is. Én bízom benne.
És remélem, h a kurtítások nem mennek a egyes elhagyhatatlan részek rovására. Pl.: Egyes ilyen részek túl rövidek lesznek

Death! Ride, ride to ruin and the world's ending!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100974 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Ghargoqurk írta: Na igen. Nagyon remélem tényleg benne lesz. Csak marha nehezen fogom fel a tompa agyammal hogy s&#369;rítenek bele ennyi mindent majd a Rotk-ba


A film el&#337;reláthatólag minimum 3,5 óra lesz. {Mennyi lesz a b&#337;vített??? 5 óra??? - NEM BAJ! hozzáteszem :lol: }

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100973 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Na igen. Nagyon remélem tényleg benne lesz. Csak marha nehezen fogom fel a tompa agyammal hogy s&#369;rítenek bele ennyi mindent majd a Rotk-ba

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100954 Írta: bersel
bersel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A palantírok biztos benne lesznek. Ha már Szarumán használta &#337;ket, akkor már a "civil" közönség is tud róluk. Bár még mindig ott van a lehet&#337;sége, h Szarumán a vízbe hajítja és agy&#337; Orthanc palantírja. DE szerintem PJ nem fogja kihagyni. (Szerintem még Aragorn palantír élményébe is bele fogja keverni Arwent, de REMÉLEM hogy nem fogja)

Death! Ride, ride to ruin and the world's ending!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #100950 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Na végre egy jó hír !!! Ez megnyugtat hogy benne lesz a hajó.
Viszont ami még mindig nyugtalanít és amire még senki nem tudod nekem válaszolni az az hogy hogyan folytatja PJ a történetet, mi lesz a Palantírral, kihagyja ??? Bocs ha erre már válaszolt valaki de én nem vettem észre sehol

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.653 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére