Éowyn

Több
19 éve 8 hónapja #237673 Írta: tindomiel
tindomiel válaszolt a következő témában: Éowyn
Szerintem ha jó filmet akarsz látni Miranától,akkor ne hagyd ki a Gyógyírt (Julie Walking Home) sem!

Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237640 Írta: Adrael
Adrael válaszolt a következő témában: Éowyn
Na és elvágják a torkát???
Julianne Moore meg Michelle Pfeiffer tényleg jók, de sztem Harrison Ford utsó nézhető filmje az Indiana Jones volt. Ott még tényleg egész jó volt. De ki vagyok én, hogy ítélkezzek, avagy ne ítélj, hogy ne ítéltess....
ha sikerül megszerezni, megnézem, már csak Miranda kedvéért is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237479 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Éowyn
Hát nem egészen az ágy alatt találják azt a hullát, de valami ilyesmi..... :roll: Szvsz jó film, bár nem váltja meg a világot. Harrison Ford pedig elég jó színész. Michelle Pfeiffer meg nagyon jó színésznő! (Ő a női főszereplő) Nézzétek meg!

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237403 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Éowyn
Nem értelek, Julianne Moore is szerepelt pl a Bárányok Hallgatnakban, és ő nagyszerű színésznő. Vagy mondjuk Harrison Ford is jó színész... ;)


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236944 Írta: Adrael
Adrael válaszolt a következő témában: Éowyn
Temetetlen múlt? Az az, amikor hullát találnak az ágy alatt? Harrison Ford? Háát, megvallva az őszintét, én sem nagyon komálom, és nem is értem, miért, vagyis hogyan került egy olyan nagyszerű színésznő, mint Miranda, egy ágy alatt hullát találós filmbe... Gondolom, a végén maga is hullaként végzi.

[size=9:2ryrty8l](remélem, azért egyben marad...bocs, ez kicsit morbid volt.... :evil3: )[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236890 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Éowyn
Nem tudom láttátok-e már a Temetetlen múltat. Én most néztem meg. Nagyon tetszett. Mondjuk nem Miranda a főszereplő, de nagyon jól szerepel benne. én a fogáról ismertem meg, mikor egy lyukon kukucskál(nem a fogával csak az is látszik a lyukon keresztül). ha még nem láttátok nézzétek meg, az izgalom az garantált. Kemény thriller szerintem. Harrison Ford szerepel benne mellesleg. Próbálom barátnőmet is rávenni hogy nézze meg, de eléggé írtózik Harison Fordtól. tényleg jó. nézzétek meg, nagyon ajánlom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236862 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: Éowyn
És én még mindig nem láttam! :bawling: Megszakad a szííívem! :( :cry: :crying: :shake:

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236815 Írta: Adrael
Adrael válaszolt a következő témában: Éowyn
Kicsit furcsa volt elsőre az énekhang, de aztán megszoktam, és rájöttem, magasabb hang nem passzolna egy ilyen karakterhez...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236177 Írta: tindomiel
tindomiel válaszolt a következő témában: Éowyn
Hát,az biztos,hogy szép az óangol,de hogy a mostanira abszolút nem hasonlít,az is fix.
Múltkor láttam (talán a War of the Ring honlapon)egy képet Éowynról,amin rajta volt a szöveg is.

Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236158 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Éowyn

cortez71 írta:

Elenath Edainme írta:

Silima írta: Azt nem tudja valaki, hogy hol lelhető fel annak a dalnak a szövege, amit Éowyn énekel a Két Torony bővítettben Théodred temetésén? Eszméletlenül tetszik, de nem lelem sehol... :(


Bealocwealm hafa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236134 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Éowyn

Elenath Edainme írta:

Silima írta: Azt nem tudja valaki, hogy hol lelhető fel annak a dalnak a szövege, amit Éowyn énekel a Két Torony bővítettben Théodred temetésén? Eszméletlenül tetszik, de nem lelem sehol... :(


Bealocwealm hafa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja - 13 éve 5 hónapja #234358 Írta: Fennasiel
Fennasiel válaszolt a következő témában: Éowyn
.
Utolsó szerkesztés: 13 éve 5 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234330 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Éowyn
Azt nem tudja valaki, hogy hol lelhető fel annak a dalnak a szövege, amit Éowyn énekel a Két Torony bővítettben Théodred temetésén? Eszméletlenül tetszik, de nem lelem sehol... :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234213 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Éowyn
Higgadjatok le, és olvassátok már el újra azt a kritikát. Nem egy "műveletlen barom" írta, hanem olyan valaki, aki ismeri és szereti a történetet. A filmről írt kritikát, és egyetértek vele. A három film közül, még a bővített jelenetekkel együtt is, A király visszatér a leggyengébb, ebben van Tolkien mondanivalója a legjobban félreértve és néhány jelenet összecsapva.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234190 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Éowyn

Niéla Alondriel írta: ÚrEru, miket írt ez az ember??? Látszik, hogy nagyon ért hozzá! Méghogy luvnya! Méghogy az első csávóhoz!!! Faramir szvsz jobb pasi, mint Aragorn, és amennyit aggódhat miatta a néző, legalább Éowyn kijár neki... erre ez a barom nekiáll okoskodni.


Csatlakozom! Aragorn ássa el magát!... Vagy ássuk el mi! :twisted: (bocsi... :oops: )
Nem sokkal a RotK moziváltozatának megjelenése után elkezdtem olvasni egy kritikát a filmből vmi színházas magazinban (hogy hogy került oda?!) Nem bírtam végig. A címe: Mese, rengeteg habbal. Azzal kezdődött, hogy a cikk írója felteszi a kérdést, hogy miért GyűrűK Ura, holott csak egyetlen Gyűrűről van benne szó?! Azért alapműveltség... Vagy ha nem is, ha egy filmtrilógia egyik részéről írok kritikát (oké, a könyvet ne olvassa el), akkor az a minimum, hogy megnézem a többi részét is...

Igaz, ami igaz, a filmből nem nagyon jött le, hogy Éowyn és Faramir hogy találtak egymásra. Aki nem ismeri a könyvet, annak nem hiszem, hogy teljesen világos lett volna. 8O Azon meg kifejezetten kiakadtam, hogy az Ispotályt így megcsonkították: se szaladgálás Athelas után, se Faramir gyógyulása, se románc a várfalon... :bawling: :( :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234173 Írta: tindomiel
tindomiel válaszolt a következő témában: Éowyn
Hát,asszem én ezen a kritikán már meg se lepődök.Az utóbbi időben nagyon elszaporodtak az olyan okoskodók akik a GYU-ban csak a film és a marketing-részt látják,ezért több se jön le nekik a sztoriból,mint amit a vásznon láttak.Mert ahhoz,hogy a kezükbe vegyék,és szépen elolvassák a könyvet,túl lusták.
Egyébként bár szép jelenet volt a filmben az Ispotály,a könyv azért igencsak übereli!

Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234081 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Éowyn
ÚrEru, miket írt ez az ember??? Látszik, hogy nagyon ért hozzá! Méghogy luvnya! Méghogy az első csávóhoz!!! Faramir szvsz jobb pasi, mint Aragorn, és amennyit aggódhat miatta a néző, legalább Éowyn kijár neki... erre ez a barom nekiáll okoskodni.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234040 Írta: Enna Silme
Enna Silme válaszolt a következő témában: Éowyn
Hát egen. Igazából nem tudom egy az egyben elítélni a cikk íróját, sajna van valami abban, amit mond. :(

"De hajókról ha zengek is, lesz-e hajó nekem, hogy visszavigyen, átvigyen ily széles tengeren?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234027 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Éowyn
Végülis olyan ember szemszögéből, aki nem ismeri a könyvet, teljesen jogos... Végtére is mi is csak a könyvből tudjuk meg, hogy hogyan szerettek egymásba Faramirral, a filmbeli halvány ráutalás ugyan szép, de nem magyarázza meg, hogy Éowyn miért fogadta el Faramir szerelmét.
Arwen haldoklása pedig még azok számára is érthetetlen, akik olvasták ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234024 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Éowyn
Egy kissé bosszantó "kritika":

Rengeteg apró jelenet menekült meg a könyvből, melyek ugyanúgy nem jelentenek semmit azoknak, akik nem olvasták a trilógiát, sőt néha kifejezetten zavaróak dramaturgiailag is. Az emberré vált tünde Arwen szenvedése például teljes ködben marad (a film azt sejteti, mintha haldokolna a terjedő sötétség miatt, pedig nem is), míg a harcias Eowyn luvnyává degradálódik, aki miután szívszerelme, Aragorn "kidobja", összejön a következő csávóval, akit meglát.

A teljes cikk:
index.hu/kultur/cinematrix/dvdcikk/kiralydvd/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233771 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Éowyn
Valin Nostare, Miranda! :D :hello:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233642 Írta: Isilcala
Isilcala válaszolt a következő témában: Éowyn

Serrana írta: Az én drága jó barátnőm( mellesleg osztálytársam is ) Pippin már réges-rég látta a ROTK bővítettet én meg nagyban sajnálom magam hogy saccperkábé nincs fölös pnzem olyan úri huncutságokra mint DVD, úgyhogy legfeljebb karácsonyra kapom meg az én hőn szeretett szüleimtől. ( Nem mintha Pippin nem mondta volna el az új jeleneteket, de megnézve ezerszer jobb.) Addig meg fúrhatja az oldalam a kíváncsiság hogy Faramir és Éowyn közös jelenetei milyenek is lesznek majd. Vagy milyenek most. Vagy voltak. Vagy mittomáén milyen igeidőben vagyunk. :cry: De mindegy iszonyú jó lesz majd ha megnézem mert mindekettőjüket imádom. :D :P :D :P :eowyn1: :faramir1:


Édesek együtt, de nagyon, de nagy hosszúságra ne számíts! :( Miért nem mész fel a barátnődhöz, és nézitek meg együtt? Úgyis itt a szünet! Lógj mások nyakán, tök jó! :D

"A szerelem megszállotja voltam. Kösz hogy kigyógyítottál!" /Moulin Rouge/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233641 Írta: Serrana/Taurin
Serrana/Taurin válaszolt a következő témában: Éowyn
Az én drága jó barátnőm( mellesleg osztálytársam is ) Pippin már réges-rég látta a ROTK bővítettet én meg nagyban sajnálom magam hogy saccperkábé nincs fölös pnzem olyan úri huncutságokra mint DVD, úgyhogy legfeljebb karácsonyra kapom meg az én hőn szeretett szüleimtől. ( Nem mintha Pippin nem mondta volna el az új jeleneteket, de megnézve ezerszer jobb.) Addig meg fúrhatja az oldalam a kíváncsiság hogy Faramir és Éowyn közös jelenetei milyenek is lesznek majd. Vagy milyenek most. Vagy voltak. Vagy mittomáén milyen igeidőben vagyunk. :cry: De mindegy iszonyú jó lesz majd ha megnézem mert mindekettőjüket imádom. :D :P :D :P :eowyn1: :faramir1:

-A szerelem olyan mint az alkohol...
-Elbódít?
-Nem! Öl, butít és nyomorba dönt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233610 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Éowyn
Tegnap volt 37 éves Miranda Otto, gratula neki!

Páncélinges szűz helyett a bővítettben Rohan harcos leánya van!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #232553 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Éowyn

Nimrodel (Melklerien) írta:

Angwen írta: És azt is nagyon tudtam díjazni, hogy a "páncélinges szűz" kifejezést hanyagolták... :mrgreen:

És mit mondtak helyette?

Asszem harcos leányt, mint a könyvben. De ez már majdnem mindegy: a páncélinges szűznél szinte bármi jobb...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #232543 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Éowyn

Angwen írta: És azt is nagyon tudtam díjazni, hogy a "páncélinges szűz" kifejezést hanyagolták... :mrgreen:

És mit mondtak helyette?

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #232537 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Éowyn

olorin.papa írta: :hello: Viszont a bővítettben meglátszik az MTT munkája, mert sokkal pontosabb a szinkron, :itscool: meg a kedvenc mondatom is sokkal szebben szól: eredetiben: "nem vagyok férfi..." :down: Bővítettben: "nem vagyok fia senkinek..." :itscool: :sungl: :P
Köszönet a résztvevőknek :up:

Nekem a "nem ölheti meg senki emberfia" megoldás tetszett. Tényleg le a kalappal: remekül adja vissza az angol "man" szó kettős értelmét. És azt is nagyon tudtam díjazni, hogy a "páncélinges szűz" kifejezést hanyagolták... :mrgreen:

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #232536 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Éowyn
:hello: Viszont a bővítettben meglátszik az MTT munkája, mert sokkal pontosabb a szinkron, :itscool: meg a kedvenc mondatom is sokkal szebben szól: eredetiben: "nem vagyok férfi..." :down: Bővítettben: "nem vagyok fia senkinek..." :itscool: :sungl: :P
Köszönet a résztvevőknek :up:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #232510 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Éowyn

Angwen írta:

Tindomiel írta: A második résznél az lehetséges,hogy a Helm-szurdok felé,amikor az asszonyok ott "lelkendeznek",hogy de jó, Éowyn megmentette őket,stb. akkor még nincs a hátán semmi,de a várba belépve már egész komoly felszereléssel bír? Lehet,hogy rossz megfigyelő vagyok,de nekem nagyon úgy tűnt,hogy a semmiből egy hátizsáknyi cuccot varázsolt elő...

Jól láttad, ezt mi is néztük a film alatt. De szvsz időközben simán átvehette valami öreg néni cuccát.


És megcsinálhatta a frizuráját! :P

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #232507 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Éowyn

Tindomiel írta: A második résznél az lehetséges,hogy a Helm-szurdok felé,amikor az asszonyok ott "lelkendeznek",hogy de jó, Éowyn megmentette őket,stb. akkor még nincs a hátán semmi,de a várba belépve már egész komoly felszereléssel bír? Lehet,hogy rossz megfigyelő vagyok,de nekem nagyon úgy tűnt,hogy a semmiből egy hátizsáknyi cuccot varázsolt elő...

Jól láttad, ezt mi is néztük a film alatt. De szvsz időközben simán átvehette valami öreg néni cuccát.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.674 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére