Éomer (Karl Urban)

Több
20 éve 4 hónapja #195019 Írta: Jarlaxle
Jarlaxle válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Nagyon jó az az oldal, de hol vannak rajta a videók? Képeket találtam, de videót nem. Lehet, hogy nem jó helyen keresem?
Help Plíz
Köszi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194958 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)

Saint írta: na kedves csajszik!
www.stykera.com/hm/karl/web/main.htm
Karl videok :P
(a 2. videon eleg vicces, mikor kiveszi a ragojat a szajabol es egy laza mozdulattal az asvanyvizes palack kupakjara ragasztja:DDDD)


Saint 8O :roll: :wink: ezek jók!!!

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194901 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Kösszi Saint! Videokig még el sem jutottam, éppen próbálom felmosni magam :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194887 Írta: Saint
Saint válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
na kedves csajszik!
www.stykera.com/hm/karl/web/main.htm
Karl videok :P
(a 2. videon eleg vicces, mikor kiveszi a ragojat a szajabol es egy laza mozdulattal az asvanyvizes palack kupakjara ragasztja:DDDD)

Fear from the best and hope for the worst

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194884 Írta: Saint
Saint válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Artemisz! Ropke 2 het kesessel el is olvastam a 3 oldallal hatrabb levo iromanyodat! Valami csodalatos! Es mindekozben A Romance szamot hallgattam az Apocalypticatol...huh!

Eruntale! A Tiedre ma nincs idom sajnos, de, ami kesik nem mulik! :wink:

Fear from the best and hope for the worst

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194751 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
"Théoden fájó szívvel nézte legkedvesebb hugát, akit szinte áttetszővé csiszolt a gyász."

"Hajszold a lovad a vér elé, s ne gondolj rá, mögötted mennyi könny pereg!"

"..de ha a szíve a tágas mezők fele húzza, te egy könyvtárba zárnád? Hisz az apja vére. A férfiak karddal védik az otthonuk -ahogy a férjed is tette- mert ez a kötelességük, az asszonyok a tűzhely parazsával óvják az otthont."

"Méltó lesz atyja tisztére. S ha a távoli jövőben a sorsunk valóban az lesz, hogy fegyver által essünk el, boldogok leszünk, mert családunk védelmében áldoztuk fel magunk."

Eruntale: Nagyon szép! Ide kiírogattam a legszebb mondatokat az írásodból! Csak így tovább!!!!!!!!!! Nagyon megható :bawling: :itscool:

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194745 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)

Ilmarë írta:

Artemisz (Celebthil) írta:

Ilmarë írta: Léofwine: :lol: azért volt, ami jól sült el.


Az én képzeletemben totál kettévált a filmbeli és a könyvbeli Boromir és Faramir.
Ugyanis a filmben annyira tökéletesnek láttam mindkettőjüket (a vállig érő haj szvsz férfinál már hosszúnak számít :wink: ), külsőre, fegyverzetre, arcra meg mindenhogyan, hogy már a könyv olvasása közben sem vagyok képes másképpen látni őket.
Ha nagyon megerőltetem a fantáziám, el tudok képzelni két szálas, fekete hajú, dúnadán harcost, de akkor azok számomra már nem Boromir és Faramir ..

[size=9:u6pjtkmv](nna megint roppant értelmes voltam, azért talán sejthető, mit akartam ebből kihozni... de amúgy lényegtelen, mert teljesen OFF.. :roll: )[/size]


Jajjj dehogy mán :) én is így vagyok ezzel. Nekem is így maradt meg a két alak. Sean már csak Boromír marad...Ahogy Karl is Éomér, én mindig is ilyennek képzeltem el pl az ő karakterét is.


Hál' Istennek én ezen a téren megúsztam, ha nagyon megeröltetem magam, én teljesen másnak is el tudom képzelni Faramirt+a Boromirt. Jók a filmbeli karakterek is, (Boromir jól játssza a bekattanós szerepet), de a könyvben én úgymond "szebbnek" képzelem őket. Faramirt a könyvben nagyon szép férfinak képzeltem (és jóval bölcsebbnek), de mint pasi, a filmbeli egyáltalán nem jön be.

Ilmare: Naná, hogy volt, ami bejött, hiszen Éomer tökéletes lett :mrgreen: , kb ilyennek képzeltem el, csak egy apró dolgot levéve, a haját én befonva(ahogy azt írták is) láttam magam előtt. De szerintem a Rohaniakat így alapból jól elkapták a filben ( bele vagyok szeretve azokba a szőke hajzuhatagokba. 8) Imádom).

Most elkezdtem előlről, és egyedül a Frodó filbéli fejétől vagyok képtelen megszabadulni!

Adrael: Éomér fanatikusok mind itt vagyunk, ugyebár. Mi töretlenül kitartunk a mi bácsink mellet.

Azt pedig, hogy Karl kimaradt a Trójából (pedig illene oda :mrgreen: ), ne bánkódjatok, mert kaptunk helyette egy szép nagy Brad Pittet ( állig kigyúrva :mrgreen: :!: ), aki szintén egészen "kedves" fiú!!!!!!!
Orlando neve számomra azért nem mond olyan sokat. Legolasként jó volt, nincs vele semmi bajom, de érte nem rajongok.

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194740 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)

Adrael írta: Hé, bocs a zavarásért, de hová tűntek az Éomer fanatikusok?
Mindenki az Orlando fórumon Trója-fanatizál, Karlt meg elfelejtjük, vagy mi??? :nono:

www.humina.com/kurban/karl-promo4.jpg
Csak úgy, rajongásom jelképeként...Itt egy ezer éves kép. :oops:


Lothírielnek nincs köze Éomérhez??? :lol: pont erről is beszéltünk, kicsit lentebb sőt még a Riddicről is, amiben Karl játszik most. SZVSZ még mindig ÉOMÉR fanatikusok vannak itt :wink:

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194739 Írta: Adrael
Adrael válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Hé, bocs a zavarásért, de hová tűntek az Éomer fanatikusok?
Mindenki az Orlando fórumon Trója-fanatizál, Karlt meg elfelejtjük, vagy mi??? :nono:

www.humina.com/kurban/karl-promo4.jpg
Csak úgy, rajongásom jelképeként...Itt egy ezer éves kép. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194346 Írta: Adrael
Adrael válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)

Artemisz (Celebthil) írta: Szuper a cikk!! Ez a Karl valami zabálnivaló!!! :oops: :P :o


Tudom, kicsit OFF, de nemk bírom megállni... ha már 1x Karl kimaradt a Trójából... :roll:

Ezen a lapon ( 3. oldal, sajna, külön nem hozza ki a képet; klikk ) van egy kép Hektórról, Andromakhéról és a fiukról, Asztüanaxról...
Nos, szvsz ez a nő TISZTA LOTHÍRIEL! Már amilyennek én elképzelem...

Sorry... :roll: :oops:



Nem is tudom...szépnek szép, de Lothirielnek sztem nem túl tündeszerű. Kicsit fiatalabban talán, meg kicsit sötétebb hajjal...Világosabb szemmel...és kevésbé elkeseredetten.
Amúgy a kép nagyon jó. Szinte meghatódik az ember.

[size=9:pingi93w]Visszatérve fél percre Gil-Galadra, azt hittem, szőke volt, mert Indis sarja. Most akkor mégis fekete? :? [/size]
[size=9:pingi93w]Akkor le kell cserélnem a képemet...[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194317 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Szuper a cikk!! Ez a Karl valami zabálnivaló!!! :oops: :P :o


Tudom, kicsit OFF, de nemk bírom megállni... ha már 1x Karl kimaradt a Trójából... :roll:

Ezen a lapon ( 3. oldal, sajna, külön nem hozza ki a képet; klikk ) van egy kép Hektórról, Andromakhéról és a fiukról, Asztüanaxról...
Nos, szvsz ez a nő TISZTA LOTHÍRIEL! Már amilyennek én elképzelem...

Sorry... :roll: :oops:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194314 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)

Sil írta: Karl a szerepéről a Chronicles of Riddick-ben:
www.theonering.net/perl/newsview/8/1084486134


Nahhh, hmmm egész jó aspektusból közelítette meg a szerepét, a látvány vonzott eddig a Riddicben, de most már csak miatta fogom megnézni. Eddig még nem csalódtam a játékaiban.

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194295 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Karl a szerepéről a Chronicles of Riddick-ben:
www.theonering.net/perl/newsview/8/1084486134

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194285 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)

Artemisz (Celebthil) írta:

Ilmarë írta: Léofwine: :lol: azért volt, ami jól sült el.


Az én képzeletemben totál kettévált a filmbeli és a könyvbeli Boromir és Faramir.
Ugyanis a filmben annyira tökéletesnek láttam mindkettőjüket (a vállig érő haj szvsz férfinál már hosszúnak számít :wink: ), külsőre, fegyverzetre, arcra meg mindenhogyan, hogy már a könyv olvasása közben sem vagyok képes másképpen látni őket.
Ha nagyon megerőltetem a fantáziám, el tudok képzelni két szálas, fekete hajú, dúnadán harcost, de akkor azok számomra már nem Boromir és Faramir ..

[size=9:11u06i9o](nna megint roppant értelmes voltam, azért talán sejthető, mit akartam ebből kihozni... de amúgy lényegtelen, mert teljesen OFF.. :roll: )[/size]


Jajjj dehogy mán :) én is így vagyok ezzel. Nekem is így maradt meg a két alak. Sean már csak Boromír marad...Ahogy Karl is Éomér, én mindig is ilyennek képzeltem el pl az ő karakterét is.

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194281 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)

Ilmarë írta: Léofwine: :lol: azért volt, ami jól sült el.


Az én képzeletemben totál kettévált a filmbeli és a könyvbeli Boromir és Faramir.
Ugyanis a filmben annyira tökéletesnek láttam mindkettőjüket (a vállig érő haj szvsz férfinál már hosszúnak számít :wink: ), külsőre, fegyverzetre, arcra meg mindenhogyan, hogy már a könyv olvasása közben sem vagyok képes másképpen látni őket.
Ha nagyon megerőltetem a fantáziám, el tudok képzelni két szálas, fekete hajú, dúnadán harcost, de akkor azok számomra már nem Boromir és Faramir ..

[size=9:upcu34pr](nna megint roppant értelmes voltam, azért talán sejthető, mit akartam ebből kihozni... de amúgy lényegtelen, mert teljesen OFF.. :roll: )[/size]

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194276 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Artemisz, oksa!

Léofwine: :lol: azért volt, ami jól sült el.

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194274 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)

Felagund írta:

Artemisz (Celebthil) írta:

Arról nem beszélve, hogy Imrahil FEKETE HAJÚ!! :evil:


Meg nincs szakálla, meg tünde-szépségű az arca... :?

Fogalmazzunk úgy hogy ennél nagyobb hibája is van a filmnek... :?


Hát igen...
Ez az Imrahil itt a képen tényleg szörny?séges, nemtom honnan szalajtották, de hát akkor már beszélhetnénk arról, hogy a gondori Faramir-Boromir páros is "hollófekete", hosszú hajú, és erre a filbe belöktek két rövid, szŒke hajú fickót! De ez is részlet úgy érzem... :roll:

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194268 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Téma áttéve a KÉRDÉSEK-topicra! :wink:

Az átszerkesztésekért bocs, muszáj volt!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194257 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)

Adrael írta: Ez már egészen úgy hangzik, mintha a görög mitológiába csöppentünk volna. Imrahil fiainak rém görögös nevük van.


Mondjuk inkább, hogy adúni ;)
Dol Amroth ura neveikben jobban megőrizték a númenori nyelvet...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194254 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Eruntale :itscool: eltekintve az icipici nyelvtani hibáktól. Remélem folytatod.

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194250 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)

Eruntale írta: Théoden fájó szívvel nézte legkedvesebb hugát, akit szinte áttetszővé csiszolt a gyász. )

8O 8O

Te jó ég!! Micsoda kifejezések!

Hát.. én már itt labdába se rúghatok..

FANTASZTIKUS VAGY!!

És Éomer milyen kis édes!! Csodálatos!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194205 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Cikkecske a Chronicles of Riddick-ről magyarul:
www.origo.hu/filmklub/20040510nyari.html?pIdx=8
Képek, közte egy szép nagy Karl (csak ez a hülye frizura ne lenne)...
www.cinematrix.hu/filmveg.php?co ... m_id=17834

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194204 Írta: Thriwien
Thriwien válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Eruntale:Nagyon jó,mint mindig! :D Írj még sokat! :up: :deal:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194166 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Kedvesek, néhány héttel ezelőtt felraktam Éomer gyerekkoráról szóló történetecském elejét. Kicsit megkésve
:oops: :oops: , de ím a folytatás.

Két hét telt el a tragikus éjszaka óta.Komor gyász ülte meg a házat. Mióta férjelova üres nyereggel tért haza, Théodwyn számára nem volt vigasz. Emelt fővel és száraz szemmel intézkedett; gondoskodott a szertartásra érkezők kényelméről és a háztartásról, de háza népe szomorúan látta, hogy mozgásából kiveszett az elevenség, és szeméből eltűnt a fény. Most is mozdulatlanul ült fekete fátylaiban, míg a királyt hallgatta.
-Théodwyn, ne maradjatok itt. Hamarosan új embert bízok meg a keleti végek felügyeletével. Neked és a gyerekeidnek most az lesz a legjobb, ha végre kiszabadultok a ház nyomasztó emlékei közül.
- Nekem nem nyomasztóak. Itt voltam a legboldogabb életemben. És ha kelet felé nézek, mindig azt várhatom, hogy Éomund visszatér ide..
Théoden aggódva nézte a húgát. -Tudom, mennyire nehezedre esik itthagyni az otthonodat, de gondolj a gyerekeidre. Mindkettőjüknek az lenne a legjobb, ha a királyi udvarban nevelkednének. Théodwyn, nagyon kérlek, engedelmeskedj.
- legyen minden a parancsod szerint.... királyom.
Théoden fájó szívvel nézte legkedvesebb hugát, akit szinte áttetszővé csiszolt a gyász. Azt remélte, hogy Edorasban, ifjúsága színhelyén majd új erőre kap.
-Legalább kérdezd meg a gyerekeidet, mielőtt döntesz-mondta végül.
Az asszony intett az egyik szolgálónak, aki hamarosan visszatért a feketébe öltöztetett Éomerrel és Éowynnal. A szolgáló szigorú tekintetétől kísérve a két gyerek szertartásosan meghajtotta fejét. - Üdv Théoden királynak!
- Gyermekeim-mondta gyöngéden Théoden- most nem mint királyotok, hanem mint a nagybátyátok szólok hozzátok. Apátok halálával én lettem a gyámotok. Az én kötelességem tehát, hogy gondoskodjam rólatok. Ezért megkérdezem. eléjönnétek-e velem Edorasba, vagy inkább itt szeretnétek maradni?
A kislány csak zavartan egyik lábáról a másikra állt, a legényke azonban tágra nyitotta a szemét.
-Edorasba? a királyi udvarba?- Éomer könyörgőn fordult az anyjához- Mama, kérlek, menjünk oda! Én szeretnék a bácsikámmal tartani!
a királyt meghatotta unokaöccse rajongása, és mosolyogva fordult a fiúhoz
-És mondd, ifjú ember, miért szeretnél ennyire velem tartani?
- Mert harcos akarok lenni, hogy megbosszuljam apám halálát, és és.. engedd meg, hogy majd kardommal szolgálhassalak, Uram!
-Nem!-csattant fel az anyja- nem engedem, hogy te is fegyverforgató légy!Hogy egy nap majd te is ellovagolj, és hátra se nézz, míg a feleséged és a gyerekeid remegnek érted! Hajszold a lovad a vér elé, s ne gondolj rá, mögötted mennyi könny pereg! Miért hiszed azt, hogy egy trónt csak kardokkal lehet szolgálni,
Théoden felsóhajtott. - Én megértem, ha félted a fiadat, de ha a szíve a tágas mezők fele húzza, te egy könyvtárba zárnád? Hisz az apja vére. A férfiak karddal védik az otthonuk -ahogy a férjed is tette- mert ez a kötelességük, az asszonyok a tűzhely parazsával óvják az otthont. Te gyászod könnyeivel most kioltanád ezt a parazsat? A fiad eszes legénykev hallom, már a kardforgatásban is jeleskedik. Méltó lesz atyja tisztére. S ha a távoli jövőben a sorsunk valóban az lesz, hogy fegyver által essünk el, boldogok leszünk, mert családunk védelmében áldoztuk fel magunk. Ígérem, nem engedem majd, hogy oktalan bosszú vezesse kardját.
Théodwyn mereven maga elé nézett. Éomer gombócot érzett a torkában. Miért akarja őt eltiltani anyja a fegyverforgatástól? És miért beszél olyan keserűen a Papáról?
A feszült csendet végül az asszony hangja törte meg. Szelíden és szomorúan így szólt:
- Igazad van. Ostoba és önző voltam. Teljesen igazad van, csak olyan nehéz nekem.... -és sírva fakadt. Théoden átkarolta a vállát.
-Tudom kevesem. Én tudom.

Folyt. köv. ( ha a számítógép meg nem hal ismét)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194031 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)

Kira írta: A fekete hajat a númenori vérből vesszük (ami ugyebár Elrostól származik, aki nolda féltünde volt, mint drága ikertestvére, Elrond...), de meg fogom otthon nézni, hogy a könyvben említik-e a hajszínét...

"S végül a legbüszkébb, Imrahil, Dol Amroth fejedelme, az Úr atyafia, aranyos lobogók alatt, amelyek a Hajó és az Ezüst Hattyú képét viselték, s egy század páncélos lovag szürke paripákon; mögöttük hétszáz fegyveres, énekszóval, mind szálfa termetű, szürke szemű, fekete hajú."

Kira írta: De ez is olyan, mint mikor kijöttek az első képek GilGaladról - akit a többség (köztük én is) szőkének, jóképűnek képzelt... Aztán ilyen lett :) :P

Gil-galad szőkén? 8O De hát az eldák sötét hajúak voltak, kivéve ugye "Finrod aranyhajú nemzetségében", és Gil-galad nem Finrod házából való volt: ő Fingolfintól származik, nem Finarfintól... Igaz, hogy Indis révén folyik némi Vanya vér is az ereiben, de szvsz attól még nem szőke...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #194005 Írta: Kira
Kira válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)

Adrael írta: Ez már egészen úgy hangzik, mintha a görög mitológiába csöppentünk volna. Imrahil fiainak rém görögös nevük van. Lothiriel a legidősebb?
Van valami genetikai szabály arra, hogy a númenoriaknak vagy a tündeivadékoknak elsőszülöttjük mindenesetben, v. az esetek nagy többségében hímnemű? :confused2:
Honnan vesszük, hogy Imrahil fekete hajú?


Nincsen rá genetkiai szabály - hiszen voltak királynők is Númenor szigetén...
De az esetek nagy többségében fiú, hogy miért, ötletem sincsen.

A fekete hajat a númenori vérből vesszük (ami ugyebár Elrostól származik, aki nolda féltünde volt, mint drága ikertestvére, Elrond...), de meg fogom otthon nézni, hogy a könyvben említik-e a hajszínét...

De ez is olyan, mint mikor kijöttek az első képek GilGaladról - akit a többség (köztük én is) szőkének, jóképűnek képzelt... Aztán ilyen lett :) :P

"Spread your little wings and
Fly away, Far away, Fly away" - Queen

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #193980 Írta: Adrael
Adrael válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)

Sil írta:
H.k. 2955 - N.k. 34., tehát valóban 99 év... :wink: Lothírielen kívül - szintén a HoME szerint - még 3 gyermeke volt, Elphir, Elchirion és Amrothos.
Egyébként ez a kártya a normál RotK kártyák közül való, tehát teljesen hivatalos filmes lap. :wink:


Ez már egészen úgy hangzik, mintha a görög mitológiába csöppentünk volna. Imrahil fiainak rém görögös nevük van. Lothiriel a legidősebb?
Van valami genetikai szabály arra, hogy a númenoriaknak vagy a tündeivadékoknak elsőszülöttjük mindenesetben, v. az esetek nagy többségében hímnemű? :confused2:
Honnan vesszük, hogy Imrahil fekete hajú?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #193834 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)
Jajistenem, tényleg ő lenne Imrahil?
nemááár! Ha az emlékezetem nem csal, a filmbeli szereplése kimerült abban, hogy a falon pattogott (meg mintha Gandalf letolta volna, vagy az nem ő volt?)
Imrahil tényleg csak 99 évig élt? Áá, 9 év és a nagyim lepipálja :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #193828 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)

Artemisz (Celebthil) írta:

Arról nem beszélve, hogy Imrahil FEKETE HAJÚ!! :evil:


Meg nincs szakálla, meg tünde-szépségű az arca... :?

Fogalmazzunk úgy hogy ennél nagyobb hibája is van a filmnek... :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #193827 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Éomer (Karl Urban)

Sil írta: Egyébként ez a kártya a normál RotK kártyák közül való, tehát teljesen hivatalos filmes lap. :wink:


(Permí szeme forog, mint a búgócsiga... :roll: :roll: :roll: )

De ha volt Imrahil, mért nem ő hozta be Faramirt? :?

Arról nem beszélve, hogy Imrahil FEKETE HAJÚ!! :evil:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.645 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére