Faramir (David Wenham)

Több
21 éve 2 hete #139279 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Hi!
Hát mik nem derülnek ki!Most nagyon örülök! :D :D

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139261 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Kincső írta: Én az előbb a magyarra gondoltam (ki a jóég keresné a megyei krónikáról szóló részben?! :? :evil: ), de ha angolul sincs sokkal több, az még szomorúbb... :( :roll:

Ja, hogy arra... De legalább ezt a részt nem fordították félre. A prológusban elég sok fordítási hiba van (pl. "Findegil királynak íródeákja", "Elrond ugyan már meghalt", meg hasonló nyalánkságok... :lol: )

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139259 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Sil írta: Kincső: Igen, csak ez az eldugott kis utalás, egy eldugott jegyzetben (ami főleg Dol Amroth hercegeinek családfájával foglalkozik), ami nem került bele a Gy.U. Függelékébe.


Én az előbb a magyarra gondoltam (ki a jóég keresné a megyei krónikáról szóló részben?! :? :evil: ), de ha angolul sincs sokkal több, az még szomorúbb... :( :roll:

Szintén ebben a kötetben van szó Faramir halálának időpontjáról, Ithilia hercegeiről, Emyn Arnen-ről meg a házról, amiben Éowynnal laktak. (Tehát amiket az Enciklopédiából idéztél.) Keressem ki ezeket a részeket is? :wink:


Megköszönném! :roll: :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139255 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Hevenyészett fordításban:
"Én nem vagyok Gandalf, mint transzcendens másodteremtő ebben a kis világban. (Gondolom, ezzel arra céloz, hogy ő mint író [size=9:2psncbee]- a Tündérmesékről szóló esszében kifejti, hogy az írók feladata a másodteremtés -[/size], nem jelenik meg a világában, de ezt a mondatot nem egészen értem.) Ha van olyan szereplő, aki "olyan, mint én", az Faramir - kivéve, hogy belőlem hiányzik az, ami minden szereplőmben megvan (hadd jegyezzék meg a pszichoanalitikusok!) - a bátorság."

Kincső: Igen, csak ez az eldugott kis utalás, egy eldugott jegyzetben (ami főleg Dol Amroth hercegeinek családfájával foglalkozik), ami nem került bele a Gy.U. Függelékébe. Szintén ebben a kötetben van szó Faramir halálának időpontjáról, Ithilia hercegeiről, Emyn Arnen-ről meg a házról, amiben Éowynnal laktak. (Tehát amiket az Enciklopédiából idéztél.) Keressem ki ezeket a részeket is? :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139247 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Nimrodel Melian: szó szerint nem tudom neked lefordítani, mert még csak kb. 3,5 éve tanulok angolul, de a lényegét megértettem (remélem jól) :roll: :wink: : Én nem Gandalf vagyok (a mondat második felét nem értem). Ha van olyan karakter, ami 'olyan, mint én', az Faramir - (ezt sem értem pontosan, úgyhogy inkább nem vállalkozom).
Azért valaki lefordíthatja rendesen is... És bocsi, ha félrefordítottam. :roll:
Sil: Akkor magyarul valószínűleg nincs is erről ezen az eldugott kis utaláson kívül semmilyen adat?! 8O :cry: Ez nem szép! :evil: :( De most leszek olyan gonosz, és felteszem a kvízben a kérdést, hogyvan-e gyerekük... :twisted: :) Légyszi ne mondjátok el a Kvíz topicban, hogy itt az infó. :idea: :roll: :wink:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139202 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Sil írta: Találtam egy egy érdekes lábjegyzetet a 180. levélben :D (hogy ezt már mióta keresem...):

Tolkien írta: I am not Gandalf, being a transcendent Sub-creator in this little world. As far as any character is 'like me' it is Faramir – except that I lack what all my characters possess (let the psychoanalysts note!) Courage.

Ez mit jelent? Én nem tudok angolul. :oops:

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139200 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Találtam egy egy érdekes lábjegyzetet a 180. levélben :D (hogy ezt már mióta keresem...):

Tolkien írta: I am not Gandalf, being a transcendent Sub-creator in this little world. As far as any character is 'like me' it is Faramir – except that I lack what all my characters possess (let the psychoanalysts note!) Courage.


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139173 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Kincső: Hmm, ez eddig elkerülte a figyelmemet. 8O Viszont kiderítettem, hogy ezt a bizonyos gyereket Elboron-nak hívták. :wink: Állítólag a HoME: The Peoples of Middle-Earth-ben említi Tolkien. [size=9:3ikpq8kn]Közben megnéztem, és tényleg. :D Az Elboron egyébként egy újrahasznosított név: eredetileg Dior fiainak a neve volt Elboron és Elbereth (ezen többször változtatott), később Elrond fiainak a neve lett ugyanez, mielőtt még Elladan és Elrohír lettek volna...[/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139171 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Emberek (tündék, törpök, hobbitok és egyebek)!!! :wink:
Elkezdtem újra olvasni a GyU-t, és azt hiszem megtaláltam a talán egyetlen utaló jelet arra, hogy Faramirnak és Éowynnak igenis volt gyereke:

(Prológus - Néhány szó a megyei krónikákról, Európa kiadó (puhafedeles) kiadása, 35. oldal)
A teljes históriát állítólag Barahir írta, Faramir helytartó unokája, nem sokkal a király halála után.

Most csak ennyi voltam, remélem örültök. :wink:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139163 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Aeglos írta:

Valaki elmondaná dióhéjban ,hogy az ő története miről szól,mert nem olvastam a Szilmarilokot,és igy nem igazán tudom miről van szó.


Ha nem olvastad el akkor most itt az ideje!!! :D
Én előbb olvastam mint a Gyűrűk Urát és sokkal jobban is tetszett...

Maeglin nagyon röviden : Turgon Gondolini király húga Aredhel eltűnik egyerdőben, Eol a sötét tünde megtalálja (....)fiuk születik: Maeglin. Eol sötét tünde utálja a Noldákat, felesége az, fiát nem akarja úgy nevelni....Maeglin és Aredhel elszöknek Gondolinba, szülei meghalnak(....) Turgon lánya Idril Celebrindal. Maeglin beleszeret, reménytelen, Maeglin gonosz lesz, Idril Tuort szereti (....) Maeglin el akarja pusztítani Tuort, Tuor megöli őt....
(szóval egy dráma)


És ez az esemény is kihatással van GyU zörténetére, és így lehet, hogy Aragorn ősei között van mind három ember törzs, maia és mindenféle tünde is...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139157 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Faramir fanart (nem filmes):
elfwood.lysator.liu.se/loth/a/d/ ... r.jpg.html

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #139047 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Aeglos: Ha egy konkrét dologra gondolsz, miért általánosítasz?! :wink: Egyébként ha az lenne a természetes, hogy a többség reménytelen szerelmes, rég rossz lenne... :) Vagy hogy gondoltad, Éowyn megöli / megöleti Szauronnal Arwent? :) Jó, vicc volt. :wink: Szerintem még mindig természetesebb így, hogy rendesen megismerik egymást, mint Beren vagy Aragorn, hogy első látásra beleszeretnek egy tündelányba, mert olyan szép... :roll: És ez a még erősebb szerelem dolog... hát... nem igazán tudom elképzelni. Éowyn mint Finduilas2.?! 8O :roll: Á...
Vilya: A Tolkien Enciklopédia szerint Faramir Nk. 82-ben halt meg, Éowynról nem írja.
Korábban volt itt kérdés, hogy hol éltek (szintén az Enciklopédia írja): Emyn Arnenben, ami: "Dombok DélIthiliában, az Anduin mellett, Minas Tirithnél. A GyH után itt éltek Ithilia hercegei (sic!)."
Majd szóljatok rám, hogy másoljam be, amit az Enciklopédia ír Faramirról, csak most nincs időm. :wink:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138842 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Nem tudja valaki, hogy mi lesz késöbb Faramirral és Éowynnal? Hoy mikor halnak meg? Lesz-e gyerekük? Valamelyik könyvben említést tesznek róluk? Vagy csak véletlenül átlapoztam volna ezt a részt?


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138834 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Szvsz semmi köze Faramir és Éowyn történetéhez, és nem is nevezném túl természetes kapcsolatnak... :roll: Igaz, hogy Faramiréké nem "szerelem első látásra" (legalábbis Éowyn részéről biztos, hogy nem), de úgy, hogy lassan alakul ki, ahogy egyre jobban megismerik egymást, szvsz sokkal tartósabb lesz, és egyáltalán nem fenyegeti a kihűlés veszélye.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138830 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
köszi Sil!
De azért Éowyn és Faramir helyzete egész más!Max. Éowyn reménytelen szerelmét Aragornnal tudnám összehasonlítani ezzel.

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138826 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Maeglin dióhéjban 2:
Eol, a Sötét Tünde erőszakkal feleségül veszi Aredhelt, a fiuk Maeglin. Aredhel és Maeglin elszöknek Gondolinba, Eol utánuk megy. Nem akarnak hazamenni, erre Eol mérgezett dárdát dob a fiára, de Aredhel eléugrik, és meg is hal. Eolt ledobják Gondolin városfaláról, de előtte megátkozza a fiát, hogy ugyanolyan reménytelenül szeressen, és ugyanúgy haljon meg, mint ő. Maeglin beleszeret Turgon király lányába, Idrilbe, aki ugye közeli rokona. Idril beleszeret Tuorba, aki ember, és hozzá is megy. Az ő fiuk Earendil, Elrond és Elros apja. Morgoth fogságba ejti Maeglint, aki Idril iránti szerelme és Tuor iránti gyűlölete hatására végül elárulja neki Gondolin pontos helyét (Morgoth, a Nagy Ellenség, akinek Szauron a szolgája, Idrilt ígéri neki). Morgoth megtámadja Gondolint, Maeglin a hatalmába keríti Idrilt és Earendilt, Tuor megvív vele, és lehajítja a várfalról. Vége.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138824 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Amint elolvastam a Babót az jön! :wink:
1ébként köszi,hogy leirtad.Bár nem tudom hol van a hasonlóság ez és Éowynék története közt?
csak nem erre gondolsz?:"Turgon lánya Idril Celebrindal. Maeglin beleszeret, reménytelen, "

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138821 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Valaki elmondaná dióhéjban ,hogy az ő története miről szól,mert nem olvastam a Szilmarilokot,és igy nem igazán tudom miről van szó.


Ha nem olvastad el akkor most itt az ideje!!! :D
Én előbb olvastam mint a Gyűrűk Urát és sokkal jobban is tetszett...

Maeglin nagyon röviden : Turgon Gondolini király húga Aredhel eltűnik egyerdőben, Eol a sötét tünde megtalálja (....)fiuk születik: Maeglin. Eol sötét tünde utálja a Noldákat, felesége az, fiát nem akarja úgy nevelni....Maeglin és Aredhel elszöknek Gondolinba, szülei meghalnak(....) Turgon lánya Idril Celebrindal. Maeglin beleszeret, reménytelen, Maeglin gonosz lesz, Idril Tuort szereti (....) Maeglin el akarja pusztítani Tuort, Tuor megöli őt....
(szóval egy dráma)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138820 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Szerintem legfeljebb, akkor hidegülhetett volna el a kapcsolatuk, ha tündék lettek volna, hiszen a tüncik nagyon sokáig élnek, az emberek pedig nem. Ha együtt haltak meg, biztosan nem hidegülhetek el egymástól, mert nem lett volna annyi idejük erre a hosszú folyamatra. :? 8)
Aragorn meghalt, pedig sokáig élt, (valószinű így járt Faramir és Éowyn is) de Arwen tünde volt és ő azért nem szeretett bele másba- pedig megtehete volna-, mert kötőtte a még mindig tartó szerelme és a gyász, végül megszakadt a szíve...
Lehet, hogy butaságot írtam, de én (kb) így fogtam fel. :roll: 8) :wink:


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138818 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Nimrodel Melian írta:

Nilraen írta: Tehát nem értem,hogy É. és F. szerelme miért hidegült volna el???

Ez nekem sem nagyon világos, szerintem ilyen nem történhetett meg. És én hiszek abban, hogy vannak olyan kapcsolatok, ahol nincs szükség időre ahhoz, hogy végleg összeköthessék az életüket. :roll: Én úgy érzem, az övék ilyen.


Akkor Ők a szerencsés 1%-ba tartoznak :D 8)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138817 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Nilraen írta: Tehát nem értem,hogy É. és F. szerelme miért hidegült volna el???

Ez nekem sem nagyon világos, szerintem ilyen nem történhetett meg. És én hiszek abban, hogy vannak olyan kapcsolatok, ahol nincs szükség időre ahhoz, hogy végleg összeköthessék az életüket. :roll: Én úgy érzem, az övék ilyen.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138808 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Kincső írta: Sziasztok!
Nilraen: 1000 köszi a témáért! :wink:

Szívesen!Én is örülök,hogy néha-néha életet tudok lehelni a topicba.

Aeglos írta: én épp Maeglinre gondoltam...


Valaki elmondaná dióhéjban ,hogy az ő története miről szól,mert nem olvastam a Szilmarilokot,és igy nem igazán tudom miről van szó. :oops:

Egyébként én nem értek veled egyet.A szerelmük cseppet sem volt elkapkodott.És mindkettőjükben volt valami ami megfogta a másikat,tehát nagyon is szerethették egymást!1ébként Aragorn is első látásra beleszeretett Arwenbe,és ők is örökké szerertték egymást!Pedig nekik aztán lett volna lehetőségük arra ,hogy másba is beleszeressenek!
Tehát nem értem,hogy É. és F. szerelme miért hidegült volna el???

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138790 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Vadonatúj Faramir kép (legalábbis azt :oops: hiszem)
img-fan.theonering.net/rolozo/im ... ll2_72.jpg
A most frissített Rolozo-ról

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138687 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Szerintem Éowyn szerette Faramirt, és a belső tulajdonságait is ismerte mert sokat voltak együtt. Csak számításba vette azt is, hogy Aragorn a trón várományosa. :roll:

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138679 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
én épp Maeglinre gondoltam...

Éowyn meg csak úgy rámondta az igent Faramirnak, de nem ismerték egymást elég jól. Én nem elidegenedésre gondoltam, hanem arra, hogy még szeretik egymást, de esetleg beléphet az életükbe olyan is akit jobban szeretnek azután

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138644 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Sziasztok!
Sil: Igazad van, én is valami ilyesmire gondoltam, hogy "kisugárzik", hatással van az emberekre. De akkor sem tudott róla szinte semmit, hiszen nem beszélgettek túl sokat, nem ismerhette meg jól. Még mindig maradva az előző színész/sztár példánál, ugye az ember olvas az illetővel interjúkat, meg cikkeket róla, stb., de ez azért elég kevés ahhoz, hogy azt mondhassa: jól ismeri, nem igaz? :roll: Úgy meg azért elég furcsa egy komoly, esetleg házasságig menő kapcsolat (ha visszatérünk Éowyn álmaihoz :wink: ), ha egy csomó mindent nem tudok az illetőről... :roll: :)
Aeglos: "Egy idő után kihűlt..." :arrow: Mire gondolsz ezzel? :roll: Ha arra, hogy elidegenedtek egymástól, akkor szerintem nagyon nincs igazad. :roll: :!: És "a Szil.-ben sokkal természetesebbek voltak a kapcsolatok" :arrow: ja persze, mennyivel természetesebb az, hogy Beren első látásra megszereti Lúthient?! :? :roll: Én elhiszem, hogy a legszebb volt Ilúvatar Gyermekei közül, meg az, hogy tünde, az alapjában véve jó természetre vall, de azért a tündék is elég sok csúnya dolgot műveltek, lásd pl. testvérmészárlás, vagy ha konkrét személyt akarok említeni: Saeros. :arrow: Miért természetesebb az, ha valakinek a szépségét nézem csak, és nem a belső tulajdonságait (más kérdés, hogy kiderült, Lúthiennek jó belső tulajdonságai vannak)? :roll: Vagy pl. Tolkien így írja: "Gwindor annyira szerette a lány szépségét" 8O :roll: .

Huh... Rég írtam ebbe a topicba ilyen hosszú hozzászólást, úgyhogy most örülök. :wink: Csak így tovább, írjatok ti is sokat! :wink: :idea:

Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138615 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)

Sil írta: Lehet, hogy Faramir későn kitalált szereplő, de ő az, aki a legközelebb állt Tolkien szívéhez, ezt ne felejtsük el. :wink:

Tényleg? Ezt nem is tudtam! :oops: :)

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138600 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Azért Éowyn nem csak azt szerette Aragornban, hogy nagy ember... Aragornnak van egy olyan kisugárzása, hogy nagyon nehéz nem beleesni... :roll:

De hogy elkapkodott lenne? 8O Most olvasgatom újra ezeket a részeket (az Eissmann-képeknek köszönhetően, mert ugye gyártom a képaláírásokat), és egyre jobban megkedvelem Faramirt... Na, most lusta vagyok, úgyhogy katt ide...
(Egyébként mostanában jövök rá, hogy a magyar fordításból mennyi minden kimaradt... Pl. ennél a résznél írja azt is, hogy Éowyn fehér ruhában volt... :? )

Aeglos: Lehet, hogy Faramir későn kitalált szereplő, de ő az, aki a legközelebb állt Tolkien szívéhez, ezt ne felejtsük el. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138582 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Túl elkapkodott....ez nem kifejezés :?
Hát szerintem Faramir és Éowyn szerelme egy idő után kihűlt.

A Szil.-ben sokkal természetesebbek voltak a kapcsolatok ( :wink: )
Azzal is kalkulálni kell, hogy Faramir egy viszonylag későn kitalált szereplő... éppen kapóra jött a reménytelenül szerelmes Éowynhoz ( :mrgreen: )

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #138103 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Faramir (David Wenham)
Sziasztok!
Nilraen: 1000 köszi a témáért! :wink:
1. Tényleg hasonlítanak a leírások.
2. Szerintem az emberek elég nagy részének tetszett egy filmsztár, énekes, stb. valamikor, gondolom itt is vannak olyanok. :wink: Szerintem Éowyn Aragorn iránti szerelme ilyesmi: hiszen nem ismeri igazán, csak tudja, hogy nagy ember, és jóképű, vagy hogy mondjam. :roll: :wink: Faramirt viszont megismeri rendesen, csak egyesek (akik azt mondják, elhamarkodott) nem vesznek tudomást arról a mondatról, hogy "nagyon sokat beszélgettek". [size=9:5j2svp4p](Fejből idéztem.)[/size] :roll: :wink: Abban is van valami szvsz, hogy megtalál benne Aragorn tulajdonságaiból is jópárat. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.666 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére