Szilmarilok

Több
17 éve 8 hónapja #312643 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Fingolfin írta: Ide már nem szoktatok írni? :cry:
A Szilmarilok a kedvenc könyvem :)


Az a helyzet hogy szinte az összes, ebbe a topicba tartozó hozzászólást más topicban tárgyalják meg.

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312607 Írta: Xenosz
Xenosz válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Fingolfin írta: Ide már nem szoktatok írni? :cry:
A Szilmarilok a kedvenc könyvem :)


Én még új vagyok, úgyhogy ez lesz ebben a topicban az első hozzászólásom: nekem is az, ugyanis a többit együttesen szeretem, de a Szilmarilok ezeken felül áll. Szerintem remekmű!

"One Ring to rule them all
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312577 Írta: Fingolfin
Fingolfin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ide már nem szoktatok írni? :cry:
A Szilmarilok a kedvenc könyvem :)

..döbbenten menekültek előle azt hivén,hogy maga Orome jött el,mert tébolyult haragjában szeme úgy izzot mint a valáké..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295314 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Köszi a link rendbe tételét! Egyébként most azért jöttem. :)

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #295201 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ez nagyon korrekt kis szilmarilos oldal családfákkal, kronológiákkal, térképekkel, ki kicsodával, mi micsodával, meg még jó néhány érdekességgel. Erőst ajánlom mindenki figyelmébe.

mywebpages.comcast.net/mithrandi ... opedia.htm

Üdv

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #294759 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Szilmarilok
FELHÍVÁS!

Mint tudjátok a Középfölde topicnak tervezünk egy GYIK (Gyakran Ismételt Kérdések) részleget. Ebben e topicban én gyűjtöm össze a kérdéseket. Szóval, ha bárkinek bármilyen kérdése van a Szilmarilokkal kapcsolatban, akkor írjon nekem emilt: queenofdoriath@gmail.com
vagy privit.
[size=9:wyyx3bny](A kérdésekre nem én válaszolok, azok csak a gyik elkészítéséhez szükségesek)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #290683 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Hát ez velem is pont így volt Gwendir :D

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287695 Írta: Gwendir
Gwendir válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Emberek, tündék, lidércek, törpök figyeljetek!!!

Vadonat új, kíválló állapotan eladnám a bolti ár
77%-ért (2200Ft) a Szilmarilok díszkiadását. A könyvet Ted Nasmith illusztrálta. Én már egyszer megvettem, de most megkaptam ajándékba is, úgyhogy van egy fölösleges könyvem.

Akit érdekel az itt a fórumon megtalál, vagy elérhet az e-mail címemen : gwendir@freemail.hu :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287638 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Szilmarilok

icke írta:

Celebrom írta: Azon kívűl lehet még valamit tudni Turin gyermekéről, mint ami a Szilmarilokban bent van?Gondolom őrá is vonatkozik Morgoth átka.


Üdvözletem!

Ha Húrin fia Túrin gyermekére gondolsz, akkor róla elég keveset tudunk, ugyanis az anyja, Níenor (Níniel) még nem szülte meg, amikor leugrott a Cabed-en-Arasról, amit attól kezdve hívtak Cabed Naeramatth-nak, a Szörnyű Végzet Ugratójának.

icke

És ez épp elég info. Mielőtt megszületett volna, meghalt. Az hogy élt-e, az attól függ, hogy honnantól nevezzük az egyedet élőnek: fogantatástól vagy a születéstől.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287604 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Celebrom írta: Azon kívűl lehet még valamit tudni Turin gyermekéről, mint ami a Szilmarilokban bent van?Gondolom őrá is vonatkozik Morgoth átka.


Üdvözletem!

Ha Húrin fia Túrin gyermekére gondolsz, akkor róla elég keveset tudunk, ugyanis az anyja, Níenor (Níniel) még nem szülte meg, amikor leugrott a Cabed-en-Arasról, amit attól kezdve hívtak Cabed Naeramatth-nak, a Szörnyű Végzet Ugratójának.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287600 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Azon kívűl lehet még valamit tudni Turin gyermekéről, mint ami a Szilmarilokban bent van?Gondolom őrá is vonatkozik Morgoth átka.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287595 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Angelwings írta: Most akadtam rá a Szilmarilokra és így első 100 oldala eléggé érdekfeszítő, izgalmas. Nagyon érdekes dolgok vannak benne, néha értelmetlenné válnak a dolgok előttem, de gondolom a végén minden ki fog derülni. :-)

javaslat: toll és papír legyen kéznél, hogy el ne vessz, és tudd, ki kivel van. :P

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285772 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Noredhel (Voronwë) írta: Vajon mikor jelenik meg a Mester levelezése magyarul? Sok érdekességet megtudhatnánk...

Folyamatban! ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285721 Írta: Nelyafinwë
Nelyafinwë válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Még nekem is nagy volt, nem hogy kicsi Finnek... :P Meg különben is, az igazi "kötő" ajándék az Elesszár Vol.1 volt.

Vader: Én vagyok az apád!
Iokaszté: Én vagyok az anyád!
Norman Bates: Én vagyok az anyám!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
18 éve 7 hónapja #285707 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Noredhel (Voronwë) írta: Felagund: nekem csak az a rejtély, hogy volt képes Fingon csak úgy továbbadni valamit, amit legdrágább barátjától :oops: kapott... (Olvastam egy angol ficet, amiben azért, mert Fingolfin "finoman" rábeszélte, de hát az csak egy fic...)


Tudom, hogy nem vagyok Felagund, de ez a téma engem is érdekelne. De nem lehet esetleg, hogy éppen azért ezt adta Hadornak, mert nagy értéket képviselt számára, és azt akarta ajándékozásával kifejezni, mennyire fontos neki is a Hador népével kötött szövetség?
Az is érdekes, amit az enciklopédia (is) ír, hogy törpfejekre méretezték a sisakot, és az emberek közül csak Hadornak "illett bele" a feje... Ennek vajon mi a jelentősége? Esetleg, hogy Hador elég bátor/hősies volt, hogy viselje ezt az örökséget, és ennek lett volna jele a feje "mérete"? Persze, lehet, hogy semmi jelentősége nincs...... :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285344 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Angelwings írta: de gondolom a végén minden ki fog derülni. :-)


El se hinnéd, mekkorát tévedsz :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #285343 Írta: Angelwings
Angelwings válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Most akadtam rá a Szilmarilokra és így első 100 oldala eléggé érdekfeszítő, izgalmas. Nagyon érdekes dolgok vannak benne, néha értelmetlenné válnak a dolgok előttem, de gondolom a végén minden ki fog derülni. :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281463 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Felagund: nekem csak az a rejtély, hogy volt képes Fingon csak úgy továbbadni valamit, amit legdrágább barátjától :oops: kapott... (Olvastam egy angol ficet, amiben azért, mert Fingolfin "finoman" rábeszélte, de hát az csak egy fic...)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281415 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Missy írta: A Szilmarilokban Tolkien azt írja, hogy: " Finwe fiai Feanor, Fingolfin és Finfarin voltak, ám Feanor anyja Míriel Serinde volt, míg Fingolfin és Finfarin anyja a vanya Indis volt."
Akkor ez most hogy is van? Én eddig úgy tudtam, hogy a tündéknek egész életükben csak egy szerelmük és párjuk van...


Üdvözletem!

Ez általában és többé-kevésbé igaz is, csakhogy Tolkien ugyancsak a Szilmarilokban (sajna az enyémet kölcsönadtam valakinek, de gondolom kicsit hátrébb, mint ahol tartasz) leírja, hogy Feanor születése felemésztette Míriel minden erejét, így végül, elfáradva a világtól, a valinori tündék közül elsőként Mandoshoz költözött. Finwe pedig bizonyos (amennyire emlékszem, aránylag hosszabb) idő után új asszonyt hozott a házhoz - Indist. Olvass tovább, nem lövök le poénokat :D

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #281413 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Szilmarilok
A Szilmarilokban Tolkien azt írja, hogy: " Finwe fiai Feanor, Fingolfin és Finfarin voltak, ám Feanor anyja Míriel Serinde volt, míg Fingolfin és Finfarin anyja a vanya Indis volt."
Akkor ez most hogy is van? Én eddig úgy tudtam, hogy a tündéknek egész életükben csak egy szerelmük és párjuk van...

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279069 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Szilmarilok

HoME-ot akarok... legalább angolul adják ki itt is...


gyorsan és jó áron elérhető egy nagy rakás online könyvesboltból; ha ez mégis nehézségbe ütközne, beszerezhető a Pendragon kvboltban, nem drágábban, mint ha Londonban veszed meg. Nem igazán látom, hogy egy magyar kiadó kiadná angolul (miért tenne ilyet?).


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279061 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Noredhel (Voronwë) írta: www.annalsofarda.dk/annals-of-arda/elves...les/elves/fingon.htm

Mi a szösz! Itt egy részletes oda-vissza linkelt enciklopédia :twisted: és eszerint a Sárkánysisak (nyilván Túriné) eredetileg Azaghaltól került Maedhroshoz, aki jellemző módon Fingonnak adta, aki viszont Hadornak vagy mi... (Komolyan, mint egy mathomot... :lol: )


Hmmm...
Na, valami ilyesmit szeretnénk mi is csinálni magyarul... :look:


Noredhel (Voronwë) írta: HoME-ot akarok... legalább angolul adják ki itt is...


Egyes könyvesboltokban lehet kapni...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279059 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Szilmarilok
www.annalsofarda.dk/annals-of-ar ... fingon.htm

Mi a szösz! Itt egy részletes oda-vissza linkelt enciklopédia :twisted: és eszerint a Sárkánysisak (nyilván Túriné) eredetileg Azaghaltól került Maedhroshoz, aki jellemző módon Fingonnak adta, aki viszont Hadornak vagy mi... (Komolyan, mint egy mathomot... :lol: )

Sőt, az Elessar 1. verziója, melyet a Mester készített, ugyanezt az utat járta be, legalábbis az egyik verzió szerint... (ezek a tündék szerették egymásra sózni a dolgokat...)

HoME-ot akarok... legalább angolul adják ki itt is...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278244 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Szilmarilok
[size=9:2e9ebp5a]/Ez inkább Haditudományok Középföldén topic.../[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278111 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Valóban, bocsi :oops: :oops:
Rosszul emlékeztem, úgy rémlett, hogy attól ijed meg, hogy Pippin belenéz a palantírba. De akkor pont nevetett, meg elküldte az egyik nazgúlt, úgyhogy bocsi.

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278110 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Szauront sosem gyötörték kétségek szarumán miatt, hiszen az pontosan úgy viselkedett, ahogy Szauron szerint mindenkinek kellett volna aki a Gyűrű közelébe kerül.
A hadserege meg az egész műve Vasudvardostul, mindenestül a Barad-dúr gyenge és szánalmas utánzata volt.

Szauront a Gyűrű holléte miatt gyötörték kétségek, Minas Tirithre azért csapott le korábban, mert Aragorn volt szíves megmutatni magát neki palantíron át Kürtvárban amikor a Holtak Ösvényére indulás előtt ott éjszakáztak.
El tudom képzelni, hogy Aragorn, királyi díszben és olyan akaraterővel, hogy átvette a palantír irányítását, bizony erősen elhamarkodott cselekedetekre késztette Szauront.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278074 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nem értek veled egyet. Ha Szarumán ott meghal, akkor Szauronnak nem kellett volna tartania Szarumántól (erről Gandalf sokat beszél: Szauront kétségek gyötrik). Szvsz sokkal magabiztosabb lett volna, nem sieti el a pelennori-csatát, tehát Minas Tirith elesik, átvaszi a hatalmat Orthanc felett, tehát Kürtvárt legalábbis megtámadják, de az entek se gurulnak be, hiszen Szarumán vágta ki a fáikat, ő meg már halott. Pippin és Trufa nem a Fangornba került volna, hanem Barad-dúrba. Szauron nem üríti ki az országát, tehát Samu és Frodó vagy meghal vagy fogjul esik.
Legalábbis szerintem. Szarumán soha nem volt megbízható szolga, ezt Szauron is nagyon jól tudta, erejének egy részét mindig az foglalta le, hogy rá "vigyázzon".

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278069 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
De akkor mi lett volna Szarumánnal?
Ha Gandalf megöli akkor, és ott, akkor nem lett volna Kürtvár ostroma, a rohírok teljes számban mehettek volna Gondorba?
Akkor hamarabb vége lett volna a háborúnak.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277860 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Gandalf írta: Az eredeti koncepció szerint Móriában nem balrog lett volna, hanem Szarumán csapdája várta volna Gandalfot, s a hídról vele zuhant volna le. Csak érdekességképpen mondom.


Mmint Szarumánnal? Visznt a regény szempontjáéból érthető, miért nem ezt a verziót vette véglegesnek Tolkien.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277826 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Vajon mikor jelenik meg a Mester levelezése magyarul? Sok érdekességet megtudhatnánk...

Ez a Szarumán dolog jól hangzik... :)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.638 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére