Haditudományok Középföldén

Több
20 éve 1 hónapja #213532 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Igen,de miért nem próbálta akkor megnyerni őket valamivel,Hiszen a segítségükkel nagy fölényre tett volna szert! :twisted:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213530 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ulmo írta:

Alcarcalimo írta: Nna. Túrin kardja, a Mormegil - azaz Fekete Penge - egy Galvorn nevű ötvözetből készült, amit Eol, a sötét tünde talált fel. Mellesleg a vas az égből hullott alá.


Csak két dolgot tennék hozzá:
1: a galvornt kifejezetten páncélok számára fejlesztette ki Eöl. Az ebből készült vértek vékonyak, rugalmasak, mégis tökéletes védelmet adnak.
2: Túrin kardjának a neve Gurthang (leánykori nevén Anglachel). Ez és a testvére (Anguriel) meteorvasból készült. Egyébként ha jól emlékszem, ez a két kard az egyetlen példa, ahol tudni lehet, milyen fémből készültek.

Rana: Anárion Barad-dur ostrománál halt meg, maguk alá temették a Sötét Toronyból leomló kövek.

És most vissza a sárkányokhoz :)


Bocs Ulmo, jogos: Mormegil Túrin volt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213525 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ranamarth (Endoriel) írta: De akkor továbbra is fenn áll a kérdés miért nem használta a sárkányokat Szauron?Hiszen még a Gyűrű erejét is bevethette volna,ha másként nem hát úgy mint később Bilbó! 8)


Hehe, Szauron is nekiállt volna poénkodni a sárkányokkal? :) Az én véleményem is hasonló, mint Eryé: Szauron nem rendelkezett elég hatalommal ahhoz, hogy kézben tartsa a sárkányokat. Talán némi együttműködést elérhetett volna, de irányítani biztos nem tudta volna egyiküket sem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213522 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Azért mert Szauron "csak" maia. Hatalma nem volt elég a sárkányok irányítására.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213520 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
De akkor továbbra is fenn áll a kérdés miért nem használta a sárkányokat Szauron?Hiszen még a Gyűrű erejét is bevethette volna,ha másként nem hát úgy mint később Bilbó! 8)

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213517 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alcarcalimo írta: Nna. Túrin kardja, a Mormegil - azaz Fekete Penge - egy Galvorn nevű ötvözetből készült, amit Eol, a sötét tünde talált fel. Mellesleg a vas az égből hullott alá.


Csak két dolgot tennék hozzá:
1: a galvornt kifejezetten páncélok számára fejlesztette ki Eöl. Az ebből készült vértek vékonyak, rugalmasak, mégis tökéletes védelmet adnak.
2: Túrin kardjának a neve Gurthang (leánykori nevén Anglachel). Ez és a testvére (Anguriel) meteorvasból készült. Egyébként ha jól emlékszem, ez a két kard az egyetlen példa, ahol tudni lehet, milyen fémből készültek.

Rana: Anárion Barad-dur ostrománál halt meg, maguk alá temették a Sötét Toronyból leomló kövek.

És most vissza a sárkányokhoz :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213488 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
De draconibus

A sárkányokat valóban Melkor alkotta meg, s engedelmeskedtek is neki, tehát szelidítési eljárásról sem tudunk. Azonban a sárkányok önfejűségére szép példa Glaurung. Az ún. Végső Csata után mikor a sárkányok szétspricceltek, megszűnt a kontroll felettük, így kezdtek önnálóan tevékenykedni, amit szvsz előbb-utóbb megtettek volna.

Ami pedig a sárkányölést illeti, nos én is az ijászokat részesítem előnyben. Ha már kard vagy lándzsa, akkor is kellenek ijászok, hogy eltereljék a bestia figyelmét (igaz egy szende szűz is megtenné, ámde neki kicsi a harcértéke).

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja - 20 éve 1 hónapja #213485 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Egyet értek Alcarral,de szerintem sokak a mágikus eszközök használatát nézik varázslatnak. :roll:
Tolkien alapvetően rossz lénynek teremtette a sárkányokat.Az alap kérdésemre,miszerint lehetett-e sárkány az első nagy háborúban megkaptam a választ.
Másodlagosan + kérdéseket és vitákat hoztatok fel a sárkányokkal kapcsolatban,de szerintem ez nem annyira hadtudomány,mint mitológia (bár az is idetartozik).
Én azt szeretném még megkérdezni,hogy Anárion pontosan hogyan esett el?

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213482 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Nna. Túrin kardja, a Mormegil - azaz Fekete Penge - egy Galvorn nevű ötvözetből készült, amit Eol, a sötét tünde talált fel. Mellesleg a vas az égből hullott alá. Túrin ugye alámászott Glaurungnak, és onnan szúrta le (speciel ezt már eljátszották a belegosti Törpök is Glaurunggal, amikor is a vezérük bökte meg a hasát, na el is kotródott a nagy féreg Angbandba menten... igaz előbb halálra sújtotta a törpök vezérét.)
Smaug legyőzőjét Bard-nak hívták, apjától örökölt fekete nyíllal ölte meg. Pontosan oda lőtt, ahova a rigó javasolta: a hasába, ahol nem védte páncél.
Ancalgon legyőzéséhez nem kellett fegyver:) pusztán Earendil, aki megmutatta a dögnek, hogy milyen frankó is a gravitáció:)
na, szóval a poénkodást félretéve: szvsz hatalmas szerencse, elszántság és erő kell egy sárkány elpusztításához, de semmilyen "varázslatra" nincsen szükség - a Tolkieni mitológiában legalábbis.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213469 Írta: Tinfang Gelion
Tinfang Gelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
a legjobb módszer a sárkánnyal való konfrontáció túlélésére vagy megnyerésére, ha te vagy a főszereplő. Akkor akár egy félig átsült pirítóssal is ki tudod végezni :lol:

Komolyra fordítva a dolgot: Nem hiszem, hogy csak mindenféle sárkányölő tárgyakkal lehetne nekik ártani(nem illik bele a tolkieni világba). Vagy igazán nagy harcosnak kell lenni, mint Túrin, vagy egy piszok mázlistának, mint Smaug megölője(nem jut eszembe a neve). Framról meg semmit nem tudok, de valószínűleg ő afféle Beowulf-szerű superman lehetett.

Ami lehetetlen, nem szállhat el
mint egy álomkép
ami hihetetlen, nem múlhat el
mint az ébrenlét

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213468 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A sárkányok (így a középföldei sárkámyok is) alapvetően nagyon ravasz,okos bestiák.Ha valaki közel harccal próbálkozik,nagyon nagy az esélye,hogy a sárkány valami gonosz fondorlattal kitol ellenfelével,ezért én is inkább az íjjat választanám.Bár,mint ahogy már előttem is mondták,egy jó íj és egy még jobb íjjász kell hozzá! 8)

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213450 Írta: Kaamos
Kaamos válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Valóban, de -hogyismondjam- ritka a nyílvesszős "megoldás". Túrin a megmondhatója, hogy a valóezüst pengék majdnem mindig segítenek a sárkányokkal szemben. A melkori származás pedig nem feltétlenül a gonoszság "védjegye", pusztán tökéletesen más a filozófiájuk. Északon minden más, mi, a maréknyi emberek is másként éljük meg ezt a zord világot. Nem hibáztatok senkit, mert acéllal "gondolkodik". Íj pedig csak úri vadászatokhoz illik, semmiképp ezekhez a nemes ellenfelekhez.

Yö tulee, tulee pimeäksi, Kaamos asuu maan päälle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213439 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A nyílvesszős megoldáshoz nem árt sárkányölő nyíl meg effélék, de a Hobbitban összejött.
A sárkányölő kardhoz az sem mindegy, hogy ki forgatja, mert ha farkasszemet néz a sárkánnyal, akkor ugye pechje van...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213437 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Sil írta:

Léofwine írta: De én, mint mondtam, el tudom képzelni azt is (amint azt már említettem), ha értelmes lényekről van szó, akkor össze lehet velük barátkozni, hacsak alapvetően nem bizalmatlanok, ami szvsz nagyon valószínű...
Tehát a szelidítés talán nem a legjobb kifejezés, hiszen egy értelmes lényt az ember nem szelidít, hanem összebarátkozik vele... 8)

Nos, mivel a sárkányokat Melkor hozta létre, ezért aztán alapvetően gonosz lények, bármennyire értelmesek is. Tehát kétlem, hogy jobban össze lehetne velük barátkozni , mint mondjuk egy balroggal vagy egy váltott farkassal (vagy hogy egyáltalán bárkinek megfordulna ilyesmi a fejében).


Öhmm a hozzászólásom mósosítva, most nem írnám le mégegyszer! ;)
Alyr, ahhoz, h nyílvesszővel öld meg, szvsz egy brutális erejű íjra, illetve egy nagyon pontosan célzott lövésre van szükség.
Mivel nem sebezhetőek akárhol, és sajnos a pakliban benne van, h ugyanolyan lángcsóvával honorálja, ami meglehet, h elér a te lőtávodon belülre is... vagy nem? 8)

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213435 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Léofwine írta: De én, mint mondtam, el tudom képzelni azt is (amint azt már említettem), ha értelmes lényekről van szó, akkor össze lehet velük barátkozni, hacsak alapvetően nem bizalmatlanok, ami szvsz nagyon valószínű...
Tehát a szelidítés talán nem a legjobb kifejezés, hiszen egy értelmes lényt az ember nem szelidít, hanem összebarátkozik vele... 8)

Nos, mivel a sárkányokat Melkor hozta létre, ezért aztán alapvetően gonosz lények, bármennyire értelmesek is. Tehát kétlem, hogy jobban össze lehetne velük barátkozni , mint mondjuk egy balroggal vagy egy váltott farkassal (vagy hogy egyáltalán bárkinek megfordulna ilyesmi a fejében).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213434 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ez nagyon derék, melda Kaamos, ha jól tudom volt valami ilyen sárkányölő hosszú kard: Mormegil volt a neve, és Túrin forgatta... ha már Középfölde:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja - 20 éve 1 hónapja #213433 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Én nem is azt mondtam, kedves Kaamos :wink: , hogy lehetetlen, de nem azok közé a feladatok közé tartozik, amit az ember csak úgy a maga, ill. a kis családja szórakoztatására heti rerndszerességgel elkövet! 8) Azért abban mégis egyetérthetsz velem, nem egy egyszerű feladat....
Ehmm Alyr, én csak egy feltevést oszottam meg veletek, a barátkozással kapcsolatban, és hozzátettem, h abban az egy esetben működik, ha feltételezzük, hogy nem minden sárkány gonosz, de hát mivel ez középföldére nézve mááár megdölt, asszem nem szóltam.... :wink: :) :D

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213432 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Vannak ilyen sárkányok és olyan sárkányok, ámde mivel ez a fórum Tolkien fórum, maradjunk a tolkieni sárkányoknál, akik sokoldalúak ámde egyértelműen gonoszak. (és, sajna Léofwine, a barátkozási kísérleteket max lángcsóvával honorálják)
Kaamos: én inkább a sárkányölő nyílvesszőre szavazok, nemcsak azért mert az már Szmóg ellen bevált, hanem mert a kardhoz közel kell menni. Az pedig igen kockázatos tud lenni... (ld Beowulf, ami ugyen nem Tolkien, de példának megteszi)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213430 Írta: Kaamos
Kaamos válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Lehet, hogy nem szünidei matiné, kedves Léofwine, ám nekünk van eszközünk erre... Csak úgy hívjuk: Lohikäärme tapava pitkämiekka, vagyis sárkánygyík ölő hosszúkard. Van erre külön elit harcososztagunk is...(bár fogyóeszközök mind)

Yö tulee, tulee pimeäksi, Kaamos asuu maan päälle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213429 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Kaamos írta: Hei társak!

Nos, Melkor MEGTEREMTETTE a sárkányokat, mint princípiumot. Ez igen messze áll a SZELIDÍTÉSTŐL, ami jellegéből fakadóan azt takarja, hogy valami, ami vad (pl.: sárkány, gyík, sárkánygyík:) azt szelíddé, vagyis rád nézve barátságossá teszed. Hogy ez miben áll, az filozófia kérdése, de mi északon a "barátságossá tétel" alatt zömmel a kard általi elhalálozást értjük. Sárkányok esetében ez gyakran...khmm...nehézségekbe ütközik. Varázshatalommal sárkány meg inkább csak leigázni lehet, ami szintén nem kevésbé veszélymentes cselekvés.


Hááát egen. Fogalmazhatunk úgy is, hogy nehézségekebe ütközik. :lol:
Mondjuk azért egy sárkányt is ki lehet nyírni, csak éppen nem egy szünidei matiné... 8)
De én, mint mondtam, el tudom képzelni azt is (amint azt már említettem), ha értelmes lényekről van szó, akkor össze lehet velük barátkozni, hacsak alapvetően nem bizalmatlanok, ami szvsz nagyon valószínű...
Tehát a szelidítés talán nem a legjobb kifejezés, hiszen egy értelmes lényt az ember nem szelidít, hanem összebarátkozik vele... 8)

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213426 Írta: Kaamos
Kaamos válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Hei társak!

Nos, Melkor MEGTEREMTETTE a sárkányokat, mint princípiumot. Ez igen messze áll a SZELIDÍTÉSTŐL, ami jellegéből fakadóan azt takarja, hogy valami, ami vad (pl.: sárkány, gyík, sárkánygyík:) azt szelíddé, vagyis rád nézve barátságossá teszed. Hogy ez miben áll, az filozófia kérdése, de mi északon a "barátságossá tétel" alatt zömmel a kard általi elhalálozást értjük. Sárkányok esetében ez gyakran...khmm...nehézségekbe ütközik. Varázshatalommal sárkány meg inkább csak leigázni lehet, ami szintén nem kevésbé veszélymentes cselekvés.

Yö tulee, tulee pimeäksi, Kaamos asuu maan päälle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213414 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ranamarth (Endoriel) írta: Jól van na! :oops: Ez beégés volt,de azért a felvetés valószínűsíthető! 8)


Egyáltalán nem volt beégés! :D Felvetésnek nemrossz!.... :wink:

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213378 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Jól van na! :oops: Ez beégés volt,de azért a felvetés valószínűsíthető! 8)

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213351 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
valószínű hogy sokáig nyalogatták a sebeiket és rettegtek a csatára visszagondolva. azért jöttek elő később

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213341 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ulmo írta:

Ranamarth (Endoriel) írta: De Szmóg később volt,mint a csata.Hiszen Elrond is ezt mondja:"Ott voltam Gandalf.Ott voltam 2000 évvel ezelőtt..."

A dagorladi csata több, mint 3000 évvel a Gyűrűháború előtt volt ;)


Ehmm, Elrond egyébként is azt mondja, hogy 3000 évvel ezelőtt, nem kettő! ;)

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213336 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
egy sárkány!

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213334 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Fél tiz van már, tudjátok... ki is az a Scatha? :) :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213328 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ranamarth (Endoriel) írta: De Szmóg később volt,mint a csata.Hiszen Elrond is ezt mondja:"Ott voltam Gandalf.Ott voltam 2000 évvel ezelőtt..."

A dagorladi csata több, mint 3000 évvel a Gyűrűháború előtt volt ;)

Ranamarth (Endoriel) írta: De úgy gondolom,hogy Szauron elvileg kihasználhatta a sárkányok kincs utáni vágyakozását. :roll:


Kihasználhatta volna, de még mindig azt mondom, a Másodkorban valószínűleg nem volt olyan sárkány, akit felhasználhatott volna. A Harmadkorban pedig mire elkezdődött a Gyűrűháború, se Szmóg, se Scatha nem élt már. Több sárkányról pedig nincs tudomásunk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213322 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
De Szmóg később volt,mint a csata.Hiszen Elrond is ezt mondja:"Ott voltam Gandalf.Ott voltam 2000 évvel ezelőtt..."
De úgy gondolom,hogy Szauron elvileg kihasználhatta a sárkányok kincs utáni vágyakozását. :roll:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #213321 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Hm...érdekes felvetés, hogy a Másodkorban miért nem kerültek elő a sárkányok. Szvsz a Harag háborújában akkora csapást mért rájuk a valinori sereg, hogy nagyon sokáig tartott a regenerálódásuk (már annak, aki megmaradt közülük). A Gy.U. függeléke szerint csak a Harmadkor második felében kezdtek ismét elszaporodni az Északi Pusztaság felől, és elsősorban a törpöket zaklatták.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.649 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére