Haditudományok Középföldén

Több
18 éve 3 hónapja #293081 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Draug írta:

Alyr Arkhon írta:
Éppen ellenkezőleg.
Szauron fejlesztette ki a harmadkorra az uruk orkot, amelyik képes volt napfényben is harcolni, és csata közben képes volt tartani magát a kiadott parancsokhoz.

(Nem csak Szarumán fejlesztett ki urukokat?) Amúgy ezek az orkok tényleg kivételek. Ebben igazad van. :oops: ( meg lehet,hogy a többiben is, csak azokat még képtelen vagyok elfogadni! ennyire csak nem rossz az emlékezetem :?:


Nem csak Szarumán fejlesztette ki, ő a "rossz arcú délieket", manó-embereket tenyésztette ki, valószínűleg ork-ember keverékként.
Az uruk (ld még mordori fekete uruk pl) azonban Szauron fejlesztése.

Én nem tudom mennyire rossz az emlékezeted, amikor Középfölde hadviseléséről tartottam előadást, senki nem kötött bele.

ettől függetlenül fenntartom, hogy tévedhetek.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293074 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta:
Éppen ellenkezőleg.
Szauron fejlesztette ki a harmadkorra az uruk orkot, amelyik képes volt napfényben is harcolni, és csata közben képes volt tartani magát a kiadott parancsokhoz.

(Nem csak Szarumán fejlesztett ki urukokat?) Amúgy ezek az orkok tényleg kivételek. Ebben igazad van. :oops: ( meg lehet,hogy a többiben is, csak azokat még képtelen vagyok elfogadni! ennyire csak nem rossz az emlékezetem :?:

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293070 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Sil írta: Meg tudod adni a másik nevet, a kiadót és a pontos címét a könyvnek?

Sajnos most nem, mert a köny otthon van, én pedig gimibe vagyok Esztergomban.Legközelebb nyáron tudom megírni.
( otthon még internet sincs, úgyhogy azon sem tudom sajna megkérdezni)

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293068 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Szvsz itt jelentős kiképzésbeli külömbség lehetett, Szarumán jobban szerette a szigorúan ellenörzött katonákat, míg szauron kicsit lazábbra engedte a gyeplőt.
Egyébként a könyvben nem volt akkora külömbség a vasudvardi és a mordori orkok között, mint a filmben.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293066 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Dorven írta: A orkok a másodkorban még csak rohangászó őrültek voltak, akik mindenféle harcitudás nélkül gyilkoltak!!!
Ezzel szemben Szauron orkraji már fejlettebbek voltak valamivel.
De akkoris a leges legedzettebek az urukok voltak.
Szauron urukjai némivel fejlettebek voltak, mmint Szarumáné....


A másodkori orkok is egytől egyik Szauron orkjai voltak.

Szerintem Szauron urukjai smemivel nem voltak fejlettebbek Szarumán urukjainál, mivel ugyanaz a licenc volt mindkettő alapja.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293060 Írta: Dorven
Dorven válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A orkok a másodkorban még csak rohangászó őrültek voltak, akik mindenféle harcitudás nélkül gyilkoltak!!!
Ezzel szemben Szauron orkraji már fejlettebbek voltak valamivel.
De akkoris a leges legedzettebek az urukok voltak.
Szauron urukjai némivel fejlettebek voltak, mmint Szarumáné....

Nai tiruvantel ar variuyantel i valar tilyena nu vilya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293059 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Draug írta:

Alyr Arkhon írta:
Másrészről az általam ismert forrásokból pont az ellenkezője derül ki, a harmadkori orkok voltak többé-kevésbé képesek arra, hogy csata közben tartsák az alakzatot, és az olog-hai trollokkal megfelelő ellenfelei lehettek a númenori alapú falanxharcnak. (mint az a Morannon előtti csatában történik is)
Ellentétben a másodkorral, amikoris csak úgy tudtak győzni egyszer (Nősziromföldén) hogy Isildur kevés íjászt hozott és az orkok kb 10szeres túlerőben voltak.

Morgoth pedig végképp alig törődött a képzésükkel, amint ez a csatákban való viselkedésükből ki is derül.


Sem a másodkori, sem a harmadkori orkok (tudtommal) nem alkalmaztak alakzatokat. Vagy tömött sorokban, vagy szétszortan rohantak az ellenség felé. Szauron az orkjaival max. egy körbekerítési taktikát tudott végrehajtani. Míg Morgoth orkjai egész jól alkalmazkodtak uruk "relytelmes" cselvetéseihez(lásd:Nirnaeth Arnoedia)


Éppen ellenkezőleg.
Szauron fejlesztette ki a harmadkorra az uruk orkot, amelyik képes volt napfényben is harcolni, és csata közben képes volt tartani magát a kiadott parancsokhoz.
Morgoth orkjai semmi ilyesmit nem csináltak, csak mint masszát lehetett őket mozgatni.
Viszont az urukok Éomer lovasai ellen is megmaradtak alakzatban.
Az a csata amikor a rohírok rátörnek Uglúkra és Grisnákra, nagyon jó példa a Gyűrűhűáborúra létrehozott és a Gyűrűháború előtti orktípusokra.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293008 Írta: Endor
Endor válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Draug írta: Az mitől lehetett, hogy a másodkori orkok sokkal fegyelmezettebbek voltak a harmadkoriaknál??

Szerintem nem azt olvasta, hogy harc edzettebek, hanem azt hogy jobb taktikát alkalmaztak acsatákban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #293000 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Draug írta: Az a baj, hogy én sem tudok róla sokat. A könyvboritón két név is szerepel. Az egyik úgye Cristopher, a másik nevét nem tom fejből(róla még nem hallottam.)
Az is lehet, hogy csak ő szerkesztette. A belső könyvboritón csak a kiadó és a két név szerepel.
Remélem nem ...aztak át, mert nem hivatalos könyvesboltból van!

Meg tudod adni a másik nevet, a kiadót és a pontos címét a könyvnek?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292981 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta:
Másrészről az általam ismert forrásokból pont az ellenkezője derül ki, a harmadkori orkok voltak többé-kevésbé képesek arra, hogy csata közben tartsák az alakzatot, és az olog-hai trollokkal megfelelő ellenfelei lehettek a númenori alapú falanxharcnak. (mint az a Morannon előtti csatában történik is)
Ellentétben a másodkorral, amikoris csak úgy tudtak győzni egyszer (Nősziromföldén) hogy Isildur kevés íjászt hozott és az orkok kb 10szeres túlerőben voltak.

Morgoth pedig végképp alig törődött a képzésükkel, amint ez a csatákban való viselkedésükből ki is derül.


Sem a másodkori, sem a harmadkori orkok (tudtommal) nem alkalmaztak alakzatokat. Vagy tömött sorokban, vagy szétszortan rohantak az ellenség felé. Szauron az orkjaival max. egy körbekerítési taktikát tudott végrehajtani. Míg Morgoth orkjai egész jól alkalmazkodtak uruk "relytelmes" cselvetéseihez(lásd:Nirnaeth Arnoedia)

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292980 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Sil írta: Melyik könyv ez pontosan? Nem ismerek ilyen című és témájú könyvet Christopher Tolkientől, de érdekelne.


Az a baj, hogy én sem tudok róla sokat. A könyvboritón két név is szerepel. Az egyik úgye Cristopher, a másik nevét nem tom fejből(róla még nem hallottam.)
Az is lehet, hogy csak ő szerkesztette. A belső könyvboritón csak a kiadó és a két név szerepel.
Remélem nem ...aztak át, mert nem hivatalos könyvesboltból van!

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292966 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Draug írta:

Olorin.papa írta:
Ezt a kérdésedet nem értem Nem fordítva akartad írni? 8O

Inkább a harmadkori orkok voltak jobban fegyelmezettebbek, mint a másodkoriak.

Nem ezt pont így olvastam Christofer Tolkien könyvében: Hadviselés Középföldén(ezt Anliában vettem és a legféltettebb kincseim közé tartozik)
Engem is nagyon izgat a kérdés, azért tettem fel!


Cristopher Tolkien tudtommal nem írt önálló könyvet, csak összeállításokat készített apja műveiből.
De ha mégis írt, akkor szeretném elolvasni :D

Másrészről az általam ismert forrásokból pont az ellenkezője derül ki, a harmadkori orkok voltak többé-kevésbé képesek arra, hogy csata közben tartsák az alakzatot, és az olog-hai trollokkal megfelelő ellenfelei lehettek a númenori alapú falanxharcnak. (mint az a Morannon előtti csatában történik is)
Ellentétben a másodkorral, amikoris csak úgy tudtak győzni egyszer (Nősziromföldén) hogy Isildur kevés íjászt hozott és az orkok kb 10szeres túlerőben voltak.

Morgoth pedig végképp alig törődött a képzésükkel, amint ez a csatákban való viselkedésükből ki is derül.


Puskapor: Ha a Harmadkor előtt feltalálták volna, a Nyugati oldal aligha csodálkozott volna használatán a Helm szurdokban pl.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292965 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Draug írta: Nem ezt pont így olvastam Christofer Tolkien könyvében: Hadviselés Középföldén(ezt Anliában vettem és a legféltettebb kincseim közé tartozik)
Engem is nagyon izgat a kérdés, azért tettem fel!

Melyik könyv ez pontosan? Nem ismerek ilyen című és témájú könyvet Christopher Tolkientől, de érdekelne.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292959 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Szerintem Morgroth több figyelmet szentelt az orkok kiképzésére,míg Szauron inkább a számukat próbálta sokszorosítani

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja - 18 éve 3 hónapja #292958 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Olorin.papa írta:
Ezt a kérdésedet nem értem Nem fordítva akartad írni? 8O

Inkább a harmadkori orkok voltak jobban fegyelmezettebbek, mint a másodkoriak.

Nem ezt pont így olvastam Christopher Tolkien könyvében: Hadviselés Középföldén(ezt Angliában vettem és a legféltettebb kincseim közé tartozik)
Engem is nagyon izgat a kérdés, azért tettem fel!

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292951 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta: Puskapor: Nem tudom, jó kérdés. Mindkettő használja ugyanis, Szauron seregei a Rammast robbantják vele át.


Nem lehet, hogy Morgoth találta fel?

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292950 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Draug írta: Az mitől lehetett, hogy a másodkori orkok sokkal fegyelmezettebbek voltak a harmadkoriaknál??


Miből gondolod, hogy azok voltak?

Puskapor: Nem tudom, jó kérdés. Mindkettő használja ugyanis, Szauron seregei a Rammast robbantják vele át.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292946 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Nem régen felvetődött bennem hogy Sarumán feltalálta a puskaport , vagy Saurontól kapta. Vagy valami más féle úton jutott hozzá ?

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292942 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Draug írta: Az mitől lehetett, hogy a másodkori orkok sokkal fegyelmezettebbek voltak a harmadkoriaknál??


Ezt a kérdésedet nem értem Nem fordítva akartad írni? 8O

Inkább a harmadkori orkok voltak jobban fegyelmezettebbek, mint a másodkoriak.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292939 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Draug írta: Az mitől lehetett, hogy a másodkori orkok sokkal fegyelmezettebbek voltak a harmadkoriaknál??


Talán az "orkcsinálási" technika felejtődött el, vagy csak kifogytak a jó "orkalapanyagból", esetleg mint minden amit gonosz erő hajtott gyöngült a jó-rossz mérleg egyre jobban való jó oldalra billenése miatt. Ez mind csak tipp, mindenesetre érdekes a kérdés... :roll:

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292934 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Az mitől lehetett, hogy a másodkori orkok sokkal fegyelmezettebbek voltak a harmadkoriaknál??

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292415 Írta: Dorven
Dorven válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Rendben, ezentúl odafigyelek, hogy mit írok,csak egy témát akartam feldombni:)

Nai tiruvantel ar variuyantel i valar tilyena nu vilya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292380 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Dorven írta: Grondnak köze van Morgoth fegyveréhez...


A jövőben a hasonlóan értelmet nélkülöző és tulajdonképpen információmentes hozzászólásokat ne küldd el. A Gyűrűk Urában szinte mindennek van régebbi gyökere, az egész tele van szándékos (a szereplők által elkövetett) vagy burkolt (Tolkien által elkövetett) visszautalásokkal.

Grondot nem véletlenül hívták úgy ahogy, nem véletlenül nézett ki úgy ahogy, hiszen Kegyetlen Gorthaur küldte, a Váltott Farkasok Ura egy olyan nevű torony ellen amilyet az Első Korban már elfoglalt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292337 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Dorven írta: Grondnak köze van Morgoth fegyveréhez...


Csak a neve volt ugyanaz...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #292311 Írta: Dorven
Dorven válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Grondnak köze van Morgoth fegyveréhez...

Nai tiruvantel ar variuyantel i valar tilyena nu vilya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289663 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
És? Manwe is megkérte. Egy időbeli esemény következtében lecsapott Numenorra az időben
Másrészt a Nagy Zenéről is úgy beszélnek mintha egy helyen lenne, és időben telne.
Másrészt vicc volt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289658 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Finwe írta: Meg hallottam olyat is, hogy erősen kérték, de Eru nem mozdult. Aztán még erősebben de Eru azért se mozdult. Aztán azt mondták neki: -Jóvan akkó ne csinádd!!!
És Eru lecsapott :)


Lévén, hogy Eru az időn kívül létezik azért ezt így nem egészen hiszem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289624 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Meg hallottam olyat is, hogy erősen kérték, de Eru nem mozdult. Aztán még erősebben de Eru azért se mozdult. Aztán azt mondták neki: -Jóvan akkó ne csinádd!!!
És Eru lecsapott :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289599 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Finwe írta:

Vagy pedig Ilúvatar közvetlen beavatkozása is lehet, a Valák feje felett. Megtette Númenor esetében, ha jól emlékszem, megtette Szürke Gandalf halálakor (most nem nézek utána), megteheti máskor is.

Iluvatar csak a végső esetben avatkozik be, konkrétan akkor ha valami olyasmi történik ami eltér a Nagy Muzsika eredeti dallamától. Númenor esetében ez történt, hisz az emberek partra akartak szállni Amanban. És ugye az emberek képesek egyedül olyasmit végre hajtani ami nem volt benne az eredeti dallamban.
Ez esetben szerintem nem volt ilyenről szó


És Ilúvatar csak akkor száll be, ha a valák - főként Manwe - ezt erősen kérik.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289571 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Vagy pedig Ilúvatar közvetlen beavatkozása is lehet, a Valák feje felett. Megtette Númenor esetében, ha jól emlékszem, megtette Szürke Gandalf halálakor (most nem nézek utána), megteheti máskor is.

Iluvatar csak a végső esetben avatkozik be, konkrétan akkor ha valami olyasmi történik ami eltér a Nagy Muzsika eredeti dallamától. Númenor esetében ez történt, hisz az emberek partra akartak szállni Amanban. És ugye az emberek képesek egyedül olyasmit végre hajtani ami nem volt benne az eredeti dallamban.
Ez esetben szerintem nem volt ilyenről szó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.652 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére