Haditudományok Középföldén

Több
18 éve 9 hónapja #278260 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ery írta:

Brandir írta: Bár már messze kanyarodtunk, de ide kapcsolódóan tenném föl a kérdést: mit jelképez a hét csillag a gondori király zászlóján?


Szvsz a hét palantírt...


Ha már itt tartunk, Númenor zászlaja hogy nézett ki? /Mert ugye a palantírok meg onnan vannak.../

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278252 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: Beorn fia Grimbeorn, a bardfiaké,


A beornfiaké ;)



Ne tessék a beorn és bardfiakat keverni, mert mérgesek lesznek.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278238 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: Beorn fia Grimbeorn, a bardfiaké,


A beornfiaké ;)


Nem Bard-fiak (asszem így nagybetűvel), Gimli is így hívja őket valahol, mert Bard volt az ősük és első királyuk (remélem jól emlékszem).

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278225 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta: Beorn fia Grimbeorn, a bardfiaké,


A beornfiaké ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278223 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Brandir írta: Bár már messze kanyarodtunk, de ide kapcsolódóan tenném föl a kérdést: mit jelképez a hét csillag a gondori király zászlóján?


Szvsz a hét palantírt...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278221 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Bár már messze kanyarodtunk, de ide kapcsolódóan tenném föl a kérdést: mit jelképez a hét csillag a gondori király zászlóján?

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278219 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Daeron írta: Etchelion írja:

A koronát szerintem itt, mint a királyi cím jelzőjét használja Szarumán, konkrétan koronákra (mint tárgyra) szerintem nem kell gondolni.

Nos később magam is erre gondoltam, mikor jobban mepróbáltam elmélyedni a témában. Itt Szarumán arra céloz, hogy minden hatalmat magának akara megszerezni, így a koronák a királyi hatalmat jelenthetik. :?:
Én így számoltam:
Északi Királyság, Déli Királyság, Törpök "királysága", Rohani Királyság, eddig nincs baj, de nem tudom hogy a tündék közül ki jöhet szóba. Mert Legolas királyát, már nem tudom hogy hívják, de királynak nevezik. Elrondot és Celebornt sem nevezik királynak, de házuk uralkodói, aszt hiszem. Csakhogy a Suhatagi Bard fiaknak is van királyuk. Ez már így 8 lenne, bár ekkor Északi királyság sincs és Gondorban is csak helytartó van, szóval nehéz megmondani. Rádásul az egyéb népeknek is van uralkodójuk.
Ti mit gondoltok?


Legolas "királya" az apja, Thranduil. A Bakacsinerdei tündék királya.
Van Vaslábú Dáin, a Magányos Hegy királya, Beorn fia Grimbeorn, a bardfiaké, van Rohan királya Théoden, rajtuk kívül névleg, vagy inkább elméleti síkon van királya még Gondornak.
Arnornak, mivel megszűnt, nincsen, Szürkerév és Völgyzugoly nem királyságok csak erődök/"szigetek", így uraik, Círdan és Elrond sem királyok, Lórien státusza tisztázatlan, de leginkább fejedelemség, és egyértelműen Galadriel az úrnője, Celeborn max a királynő/fejedelemnő férje címet birtokolhatja.
A Magányos Hegy körül lehet hogy van még egy királyság, arra nem emlékszem biztosan.

Én amondó vagyok, hogy mivel Középföldén, a távoli keleti földektől eltekintve (amik a térkép szerint már nem Középfölde, hiszen akkor a térképre Nyugat-Középfölde volna írva) nincsen hét királyság, azaz hét király koronáját semmiképpen sem tudja összeszedni Gandalf, ha a feje tetejére áll, akkor se.
Kb olyan mintha azt mondaná, hogy "hozd le nekem a Napot" vagy hasonló.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278204 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Etchelion írja:

A koronát szerintem itt, mint a királyi cím jelzőjét használja Szarumán, konkrétan koronákra (mint tárgyra) szerintem nem kell gondolni.

Nos később magam is erre gondoltam, mikor jobban mepróbáltam elmélyedni a témában. Itt Szarumán arra céloz, hogy minden hatalmat magának akara megszerezni, így a koronák a királyi hatalmat jelenthetik. :?:
Én így számoltam:
Északi Királyság, Déli Királyság, Törpök "királysága", Rohani Királyság, eddig nincs baj, de nem tudom hogy a tündék közül ki jöhet szóba. Mert Legolas királyát, már nem tudom hogy hívják, de királynak nevezik. Elrondot és Celebornt sem nevezik királynak, de házuk uralkodói, aszt hiszem. Csakhogy a Suhatagi Bard fiaknak is van királyuk. Ez már így 8 lenne, bár ekkor Északi királyság sincs és Gondorban is csak helytartó van, szóval nehéz megmondani. Rádásul az egyéb népeknek is van uralkodójuk.
Ti mit gondoltok?

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278199 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

uzg mordor írta: A valák koronát viseltek?hol írja?(na jó melkor vaskoronája)inkább a törpökre


Sehol...
Ez maximum szimbólum...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278086 Írta: uzg mordor
uzg mordor válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A valák koronát viseltek?hol írja?(na jó melkor vaskoronája)inkább a törpökre

pfúj Harry potter!emiatt vetitették késöbb a gyűrűk urát,pusztuljon!!!!!!!!!!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278060 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Igen, a nazgúlok kilencen voltak, de ebből 1 a Boszorkányúr, a másik meg a Kelet Ura, vagy hogy hívják.
A másik hát, meg csak király volt.
Mindegy, így is sántít, igazad van.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278059 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Anduin írta: Hét király?
Lehetnének a nazgúlok is.
Bár jobb tippem nekem sincs.


A nazgúlok kilencen voltak.
Szerintem a Hét Királynál Szarumán a valákra céloz. A koronát szerintem itt, mint a királyi cím jelzőjét használja Szarumán, konkrétan koronákra (mint tárgyra) szerintem nem kell gondolni. :?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278052 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Hét király?
Lehetnének a nazgúlok is.
Bár jobb tippem nekem sincs.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278004 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Sokkal kevésbé meggyanúsításról, avagy varázstárgyak beszerzéséről van szó ott, mint inkább gőgös válaszról. :) Emlékeztetőül:

[size=9:2pirmmxz]Gandalf:(...) De előbb át kell adnod nekem az Orthanc kulcsait és a botodat. A viselkedésed zálogául, hogy majd visszakapd, ha rászolgáltál.
Szarumán arca elszürkült a dühtől, s a szemében vörös tűz égett. Vadul felkacagott: - Majd! - kiáltotta, s kiáltása átcsapott üvöltésbe. - Majd! Igen, ha te a Barad-d


Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277995 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
És mit ért azon Szarumán, mikor Gandalfot azzal gyanúsítja meg. hogy meg akarja szerezni (remélem jól emlékszem) az Öt Mágus Botját (ezt még tudom mi) és A Hét Király Koronáját ? Melyik hét királyét és miért kellene az neki? Ezek varázstárgyak nem?

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276549 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Adaren Calben írta: Azért nem menjünk bele a kortárs közgazdaságtanba, vagy a természeti erőforrások gazdaságföldrajzába, mert azokból kimaradtak a varázslatok, varázstárgyak és más finomságok :)


Középföldéből is elég rendesen kimaradtak a klasszikus értelemben vett varázslatok, a varázstárgyak meg roppant ritkák voltak.
Volt néhány lény és tárgy akiknek/amiknek voltak különleges képességei, de általában nem ilyen téren.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276543 Írta: Adaren Calben
Adaren Calben válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Azért nem menjünk bele a kortárs közgazdaságtanba, vagy a természeti erőforrások gazdaságföldrajzába, mert azokból kimaradtak a varázslatok, varázstárgyak és más finomságok :)

A hit hegyeket mozgat meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276486 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Mal-estel írta: Egyetértek, de a lábasjószág is fontos lehetett.
A Gyűrű keresése 146.oldal:
"A Mittalmar nagy részén azonban legelők terültek el..."
A sziget számolgatásaim szerint kb 440000 négyzet km (Magyarország 93000).Ennek kb ötöde Mittalmar ami 88000 négyzetkm
aminek mondjuk 70%-a legelő. Ezek szerint kb 61600 nkm-en legelőgazdálkodás folyt. Szerintem ez elég komoly terület úgyhogy halat és négylábút is sokat ehettek. :wink:


Természetesen a Gyűrű keresésében arról is szó volt, hogy ott főleg juhokat tenyésztettek. Amiket elsősorban nem a húsuk miatt, hanem a gyapjújuk miatt tartották. De ez már eléggé eltér a topik témájától. Bár az tény, hogy a gazdaság, főleg az élelemtermelés, igen komoly hadászati megfontolások alapja lehet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276474 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Mal-estel írta: Valóban fatálisat tévedtem, Felagund elnézést és kösz, hogy szóltál.
445504 négyzetkilométer jött ki (remélem ez már jó :oops: )+-30000 a part egyenetlensége miatt.


Semmi súlyos nem történt, amúgy nagyon szívesen :D

És gratula a művelethez :cheers:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276406 Írta: Adaren Calben
Adaren Calben válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta: Be is ijedtek Zámánál a szamárordítástól.

Meg a római kürtök hangjától.

A hit hegyeket mozgat meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276403 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Adaren Calben írta:

Ery írta: A harci elefántokról.

Nos az alkalmazott elefántok döntő többsége indiai elefántok voltak, lévén jobban idomíthatóak, mint az afrikaiak. Egyedül Kr.e. 217-ben a Raphiánál vetettek be afrikai elefántokat a ptolemaidák de teljes kudarcot vallottak.
A harci elefántok előnye, hogy a lovasságot puszta jelenlétükkel meg tudják zavarni. Ez néha öngól, mint az ipszoszi csatában ahol a saját lovasság is megzavarodott a öntő pillanatban... A megzavart harci elefántok pedig könnyen letaposhattak saját csapatokat is.


Hm. a punok által ishasznált afrikai elefántok egy kistermetű atlaszi alfajhoz tartoztak.


Be is ijedtek Zámánál a szamárordítástól.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276391 Írta: Adaren Calben
Adaren Calben válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ery írta: A harci elefántokról.

Nos az alkalmazott elefántok döntő többsége indiai elefántok voltak, lévén jobban idomíthatóak, mint az afrikaiak. Egyedül Kr.e. 217-ben a Raphiánál vetettek be afrikai elefántokat a ptolemaidák de teljes kudarcot vallottak.
A harci elefántok előnye, hogy a lovasságot puszta jelenlétükkel meg tudják zavarni. Ez néha öngól, mint az ipszoszi csatában ahol a saját lovasság is megzavarodott a öntő pillanatban... A megzavart harci elefántok pedig könnyen letaposhattak saját csapatokat is.


Hm. a punok által ishasznált afrikai elefántok egy kistermetű atlaszi alfajhoz tartoztak.

A hit hegyeket mozgat meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276261 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Anduin írta: Ezzel töltöd az időd......................hát, végülis valakinek ezt is meg kell csinálnia!


Mal-estel!
Gratula! Még erre is van kedved... :P

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276255 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ezzel töltöd az időd......................hát, végülis valakinek ezt is meg kell csinálnia!

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276191 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Felagund írta:

Mal-estel írta: A sziget számolgatásaim szerint kb 250000 négyzet km (Magyarország 93000).


Ezt mi alapján számoltad? Csak mert nekem kevésnek tűnik...


A Gyűrű keresése 144. oldalán van a térkép.
Nézd meg ott van a viszonyítási vonalzó (nem tudom mi a rendes neve :oops: )
Persze sokat tévedhettem a számolásom nem tökéletes csak (nagyon) nagyából ennyi.
Azt mondja hogy...
(Fél óra múlva)1 mérföld ugye 1,6km?
Lebontottam a szigetet téglalapokra, háromszögekre, paralelogrammákra és trapézokra.Kiszámoltam a szükséges hosszokat az alapján a viszonyítási mérték alapján ami a térképen van. Átváltottam km-re.A területképletekkel kiszámoltam.Összeadtam amit kaptam.
Kiderült, hogy a tündék bölcsessége megint megoldott egy problémát.
Valóban fatálisat tévedtem, Felagund elnézést és kösz, hogy szóltál.
445504 négyzetkilométer jött ki (remélem ez már jó :oops: )+-30000 a part egyenetlensége miatt.
Ez alapján az előző hozzászólásomat is mindjárt átjavítom.

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #276146 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Mal-estel írta: A sziget számolgatásaim szerint kb 250000 négyzet km (Magyarország 93000).


Ezt mi alapján számoltad? Csak mert nekem kevésnek tűnik...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja - 18 éve 10 hónapja #276145 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Argeleb írta: A Gyűrű keresése, 149. oldal:
"A partok közelében a tenger bővelkedett halakban, amely minden időkben a númenoriak egyik legfőbb tápláléka volt, és a legnagyobb városok is mind a tengerparton épültek."


Egyetértek, de a lábasjószág is fontos lehetett.
A Gyűrű keresése 146.oldal:
"A Mittalmar nagy részén azonban legelők terültek el..."
A sziget számolgatásaim szerint kb 440000 négyzet km (Magyarország 93000).Ennek kb ötöde Mittalmar ami 88000 négyzetkm
aminek mondjuk 70%-a legelő. Ezek szerint kb 61600 nkm-en legelőgazdálkodás folyt. Szerintem ez elég komoly terület úgyhogy halat és négylábút is sokat ehettek. :wink:

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273926 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Argeleb írta:

3.Aragorn írta:

Argeleb írta: Szerintem ez eldönt minden vitát:

A Gyűrű keresése, 149. oldal:
"A partok közelében a tenger bővelkedett halakban, amely minden időkben a númenoriak egyik legfőbb tápláléka volt, és a legnagyobb városok is mind a tengerparton épültek."

A Szilmarilokban pedig azt olvashatjuk, hogy a númenoriak lassan szaporodtak, mert bár hosszabb élet adatott nekik, de kevés volt a gyermek. Így a népességre vonatkozó állítások szerintem túlzóak voltak, azaz az élelemfogyasztás is jóval kisebb volt.


Az, hogy "lassan szaporodtak" jelentheti azt is, hogy hosszú életük során nem 20-30 gyermekük született, hanem csak 3-4. Nem hinném hogy ennél sokkal alacsonyabb lett volna az átlag. De mivel a gyermekvállalás ott mai szemmel nézve elég későn történt meg, így a generációk ritkán váltották egymást.


1. Én szabadon idéztem (ezért nincs idézőjel), lehet, hogy így kissé félre érthetőre sikeredett...
2. A pontos szöveg:
" Ám számuk lassan növekedett azon a földön, mert bár az apáknál is szebb fiaik és lányaik születtek, kevés volt a gyermek."


Én meg csak szerény véleményemet nyílvánítottam ki...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #273917 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

3.Aragorn írta:

Argeleb írta: Szerintem ez eldönt minden vitát:

A Gyűrű keresése, 149. oldal:
"A partok közelében a tenger bővelkedett halakban, amely minden időkben a númenoriak egyik legfőbb tápláléka volt, és a legnagyobb városok is mind a tengerparton épültek."

A Szilmarilokban pedig azt olvashatjuk, hogy a númenoriak lassan szaporodtak, mert bár hosszabb élet adatott nekik, de kevés volt a gyermek. Így a népességre vonatkozó állítások szerintem túlzóak voltak, azaz az élelemfogyasztás is jóval kisebb volt.


Az, hogy "lassan szaporodtak" jelentheti azt is, hogy hosszú életük során nem 20-30 gyermekük született, hanem csak 3-4. Nem hinném hogy ennél sokkal alacsonyabb lett volna az átlag. De mivel a gyermekvállalás ott mai szemmel nézve elég későn történt meg, így a generációk ritkán váltották egymást.


1. Én szabadon idéztem (ezért nincs idézőjel), lehet, hogy így kissé félre érthetőre sikeredett...
2. A pontos szöveg:
" Ám számuk lassan növekedett azon a földön, mert bár az apáknál is szebb fiaik és lányaik születtek, kevés volt a gyermek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272822 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Argeleb írta: Szerintem ez eldönt minden vitát:

A Gyűrű keresése, 149. oldal:
"A partok közelében a tenger bővelkedett halakban, amely minden időkben a númenoriak egyik legfőbb tápláléka volt, és a legnagyobb városok is mind a tengerparton épültek."

A Szilmarilokban pedig azt olvashatjuk, hogy a númenoriak lassan szaporodtak, mert bár hosszabb élet adatott nekik, de kevés volt a gyermek. Így a népességre vonatkozó állítások szerintem túlzóak voltak, azaz az élelemfogyasztás is jóval kisebb volt.


Az, hogy "lassan szaporodtak" jelentheti azt is, hogy hosszú életük során nem 20-30 gyermekük született, hanem csak 3-4. Nem hinném hogy ennél sokkal alacsonyabb lett volna az átlag. De mivel a gyermekvállalás ott mai szemmel nézve elég későn történt meg, így a generációk ritkán váltották egymást.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.194 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére