Nyelvek és írások

Több
17 éve 5 hónapja #322655 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ninniach írta:

Isilrohir írta: Ki tud valami információt a forodwaithok (hó-emberek) nyelvéről, származásukról, kilétükről, stb? Írjátok meg!


Csakazértsem.


De gonosz vagy, Hugi:))) Na jó, egy plíííííz nem ártott volna a végére:)

Gyűrű keresése.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322654 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Isilrohir írta: Ki tud valami információt a forodwaithok (hó-emberek) nyelvéről, származásukról, kilétükről, stb? Írjátok meg!


Csakazértsem.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322633 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Caranglín: a névgenerátorok nem fordítanak, hanem általában a beírt név első és utolsó betűjétől függően dobnak ki valamit egy eléggé korlátozott adatbázisból.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322615 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ki tud valami információt a forodwaithok (hó-emberek) nyelvéről, származásukról, kilétükről, stb? Írjátok meg!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322613 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Caranglín írta: Sziasztok!

A www.chriswetherell.com/elf/-en található névgenerátor szerint a nevem (Kuti Veronika) tündéül Maranwë Númenessë, amit egyszerűen nem értek. Hogy jött ez ki? A keresztnevem c-vel is beírtam, mert hogy angolul úgy írják, de akkor is a Númenesse jött ki.
Ja, közben visszakattintottam, és rájöttem, hogy fordítva írtam be a két rublikába, és ami még jobban megdöbbentett, hogy most meg Eámanë Narmolanya-t dobott ki. Mi alapján csinálja ezeket?
Én ugyan vajmi keveset tudok a tünde nyelvekről, csak néhány szót a Szilmarilok szószedete alapján, de nem hiszem, hogy ez a generátor a név jelentése alapján működne.
Van valami ötletetek?


Kedves Vera!
Van ötletem. Kattanj le a névgenerátorról, ugyanis egy iszonyatos nagy baromság. Megbízhatatlan, néha keveri a Sindarint a Quenyával és kb annyi köze van az eredeti Tolkien nyelvekhez, mint Sauronnak a három Tünde gyűrűhöz... (szvsz)

VERONICA (m.) - from BERENICE (q.v.), so Túrante

Ez a Lapseparma oldalról való.

Kuti? Hmm... a Tündéknek nem volt vezetéknevük, de a Kuti kb így hangzana: Ehteleo.
Mindez Quenya nyelven.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322608 Írta: Caranglín
Caranglín válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok!

A www.chriswetherell.com/elf/-en található névgenerátor szerint a nevem (Kuti Veronika) tündéül Maranwë Númenessë, amit egyszerűen nem értek. Hogy jött ez ki? A keresztnevem c-vel is beírtam, mert hogy angolul úgy írják, de akkor is a Númenesse jött ki.
Ja, közben visszakattintottam, és rájöttem, hogy fordítva írtam be a két rublikába, és ami még jobban megdöbbentett, hogy most meg Eámanë Narmolanya-t dobott ki. Mi alapján csinálja ezeket?
Én ugyan vajmi keveset tudok a tünde nyelvekről, csak néhány szót a Szilmarilok szószedete alapján, de nem hiszem, hogy ez a generátor a név jelentése alapján működne.
Van valami ötletetek?

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: sosem tudod, mit veszel ki belőle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322427 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
millió köszönet! :-) megleltem, amit kerestem! hála érte!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322423 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Acho írta: sajna nincs fent minden! Thereon: nagyon köszi, csak reménykedtem az egyszerűbb verzióban! :-) de hát így jártem!

Vannak a filmből kivágott hangfájlok máshol is, pl:
www.theargonath.cc/sounds/elvish/elvish.html
audiblebeauty.net/lordoftherings.php

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja - 17 éve 5 hónapja #322422 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
sajna nincs fent minden! Thereon: nagyon köszi, csak reménykedtem az egyszerűbb verzióban! :-) de hát így jártam!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322421 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Azt hittem az elvish.org-on minden fent van a filmből... lehet, hogy tévedtem, bár bevallom, annyit azért nem hallgattam:)))

Más. Ha valakit érdekel, Thorsten Renk feltette a Vanyarin Quenyáról szóló cikkét, itt elolvashatja az, akit érdekel:

www.phy.duke.edu/~trenk/elvish/v ... uenya.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322413 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Kivágod a filmből és elmented hangfájlba. (Cool Edit Proval pl.)

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #322408 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
a RotK-nak azokhoz a tünde részeihez, amihez nincs hanganyag az elvish.org-on, azokhoz vajh hol lehetne hanganyagot találni (Ónen-i Estel edain, meg hasonlók)?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321542 Írta: Máb
Máb válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Bocs Cerebrum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321541 Írta: Máb
Máb válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Jó látni Celebrum, hogy még mindig pihent vagy.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321521 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Cerebrum írta: Magyar kiejtési gyakorlatok sindáknak: :mrgreen:

T

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321503 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Magyar kiejtési gyakorlatok sindáknak: :mrgreen:

T

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321352 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Thereon: ezzel nem viccelődnék:)
Amani: részben igen, ám szvsz sokat nem láttál:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321351 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Pozitívan csalódtam Alcar, féltem hogy ez a te tréfád lesz. Végre eldaryon, oh yeeeeaah!

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321318 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
... vagy csak nekem tűnik úgy, hogy minden április elsején ugyanez a poén sül el, kisebb variációkkal...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321289 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
OFF
Ulmo, kegyetlen módon kreatív voltál április elseje alkalmából, :D DD
On.
Bocs.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321116 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Közlemény: újra él az eldaryon ! ( eldaryon.tolkien.hu/ )

... vagyis ma meg holnap letöltögetem róla az értékes cuccokat, ha legközelebb is beütne valami gikszer...
Amani, a fórumokról (a régiről beszélek) is le léne szedni a dolgokat, voltak ott értékes írások. Nekiugrok.

És köszönet azoknak, akik intézkedtek az ügyben!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321092 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Köszönöm.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321067 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Illetve az áldott, régi szép időkben, Valinorban használtak tárgyra megjelölést (mgh-hosszabbodás), de ez eltűnt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321057 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Randír írta: Két helyről tanulok(Quenyát),az egyik azt írta, hogy nincs tárgyrag, míg a másik szerint van: s illetve TSZ ban t.
Melyik a helyes?


Az -s ill. -t tárgyas személyragok, igékhez járulnak. Ami nincs, az a főnév tárgyesete, ill. megegyezik alakilag az alanyesettel.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321041 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Két helyről tanulok(Quenyát),az egyik azt írta, hogy nincs tárgyrag, míg a másik szerint van: s illetve TSZ ban t.
Melyik a helyes?

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #320650 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Jut eszembe, _Neo torninya remek cikkeit az írásokról feltöltöttem a honlapomra (lsd: alul, a hsz alatt).

_Neo, jaja... lementél a lap aljáig? :D DD

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #320648 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
<OFF> mindig orom nide visszanezni ß)
sokat "fejlodtek" a kerdezo juzerek ß)))
</OFF>

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #320483 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sikerült beszélnem Ankalimonnal az Eldaryon ügyében. Hozzáférni nem nagyon tudnak, a szolgáltatóval van valami bibi; ígéretet kaptam arra, hogy intézkednek minél előbb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #320356 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta: Az eldaryonra vágyó kiéhezett tömegek nevében is: hannon lei, ahogy Zöldlombfi mondá (vagy Aragorn volt? rég láttam a filmet).


:D Mondtam már, hogy imádom a humorod? :) ))
Kár lenne azért a sok cuccért, fordításért... igyekszem! Ha meg lementettem, majd beszélünk, hogy hova küldjem... Amúgy s esedékes egy privi részemről feléd:)
Aragorn mondta amúgy:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #320354 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alcarcalimo írta: Amani: már szóltam érte... remélem intézkednek. Mindenesetre, ha visszakerül, az lesz az első, hogy csinálok egy gyors mentést...


Az eldaryonra vágyó kiéhezett tömegek nevében is: hannon lei, ahogy Zöldlombfi mondá (vagy Aragorn volt? rég láttam a filmet).


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 2.569 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére