Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28873 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
sztem jól emlékszel!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28872 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
it's precioussssss....<br> <br> ha jól emléxem

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28871 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Üdv,<br> <br> a film eredeti angol szövegében mit mond a Gyűrűről Bilbo?<br> It's mine<br> It's my own<br> It's ????<br> <br> Mindenki elment chat-elni vagy mire ez a nagy csend? :) <br> <br> Namarie.B.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28870 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Tudom bocsi, írni már megy, most a nyelvtant töltöm. A tengwákat bemagoltam. Segítsetek, egyedül kicsit hosszú, de láttam ha a latinhoz hasonlít talán valamennyire akkor menni fog.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28869 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
hát ez így sem lett érthet?bb, ne haragudj

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28868 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
amanibhavam! Egész jó volt a forditás amit írtál. Sajnos csak a szavakat tudom a nyelvtant nem. Remélem tudsz segíteni vagy valaki.<br> Manloo Jóestét jelent, nem tudom szabad-e de és a man=jó és a loo=este szót raktam össze. <br> Én így gondoltam a szöveget:<br> <br> Manloo!<br> heru amanibhavam ar meena, koire! isse tengwa hella?<br> Tengwesta maana! Quetil maar!<br> Anda kuile!<br> <br> Jó estét!<br> amanibhavan mester és az egész <br>ész (mindenkire gondoltam) (Élj helyett)Nyugtalanító!<br> Tudsz beszélni írni?(van tudományod? halla bocsi)<br> Ez a nyelvtan áldott. Jó beszédet.<br> Hosszú életet!<br> <br> Bocsi tényleg érthetetlen volt, csak egy próba!<br> <br> Manloo

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28867 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szia Shanna!<br> <br> Melyik nyelvhez? Nem dialektusokról van szó, hanem nyelvekről! Olvass vissza, sok minden ki fog derülni számodra! Az is, hogy hol találsz nyelvtant.<br> <br> Üdv.:<br> <br> Varda

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28866 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szükségem lenne 1 tünde nyelvtanra! Nem vagyok tisztában a dialektusok mennyiségével, mindenesetre a legegyszerűbb rendszer is megtenné. Ha van vkinek, lécci postázza el nekem, vagy írjon 1 címet!! Köszi. felidae@freemail.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28865 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Tellauresse<br> ilye tarsanyar háya séyaner<br> sí séya nin sá lartuvante sinome<br> haryan voronde tellauresse...<br> <br> <br> helyes megfejtök közt helytelen megfejtöket sorsolunk ki:-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28864 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
szívesen... ugyan már nem emlékszem, miért...<br> kár, hogy nem tud ez a fórum el?zmények linket mutatni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28863 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amani (ugye hívhatlak így?): Köszi!<br> Olórin: Majd még 1X utánanézek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28862 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin, amanibhavam: KÖSZI! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28861 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Alayambo!!!!!!!!!<br> Tancave! A múltkor is ez jött be, most elmentettem, amit a szótáraknál leltem, ugyanis azonnali hatállyal ki kell lépnem, szóval most fogom megnézni, mit is mentettem! Mindenesetre hantale, de nyagyon ar namarie tenn' enomentielva! <br> <br> Holnap ismét jövök, addig derítse ki valaki, hogy kell segítséget kérni quenyául!!<br> Isilince :o )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28860 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ne csináld ezt velem<br> <a href=http://drstrange.cjb.net/>klikk

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28858 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Most olvastam csak el 18:58-as hozzászólásod! Még szipogok a meghatottságtól... :o )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28859 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Persze 2-vel ezelőtt drstrange.cbj.net-et akartam írni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28857 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
AMANI!!!!!<br> Kezdek roppantmód bepöccenni... <br> Tehát: én próbálkozom ezzel a drstrangr.cbj.net dologgal, de kismillió szemmeresztgetés után se találom a quenya és sinda részt...<br> Tegnap ráklikkeltem a myAFFERCIC-re, és ledobott, lefagyott a gép és hasonló kellemes dolgok... Szóval babonából ma nem klikkeltem oda. De... tuti, hogy egyből a főoldalon kéne ott lennie egy quenya és sinda-dolognak????<br> HAN... Tényleg! Hogy van quenyául a SEGÍTS! ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28856 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ugyanmá'<br> <br> tök jó, hogy más is érdekl?dik ezek iránt a gyönyör? nyelvek iránt, a többi nem számít

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28855 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Mellesleg nem azért érteném meg, hogy leküldesz a térképről, mert nem azon a szinten vagyok, mint te, hanem mert nem kis türelem kell egy olyan emberkéhez, akinek saját nyelvét illetően is hiányosságai vannak!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28854 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ja, értem...<br> <br> Isilince, elvileg helyes<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28853 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Melda amanibhavam!<br> Saját nyelvem alatt a magyart értettem, mivel, ha a tünde nyelvhez hozzzá tartozik a tünde írás, akkor a magyar nyelvhez hozzá tartozik a magyar írás, ami, mint rávilágítottál volt, latin betűkkel történik. Hát ezért égtem be magyarból. <br> A kiejtés-beli tanácsodat megfogadom, sokat könnyített a helyzetemen!<br> Továbbá: Holdacska=Isilince? (iszilinke) Ez helyes így?<br> HANTALE!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28852 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ja, és én senkit nem küldök le a térképröl, én is csak maximum pár héttel járok elöbbre azoknál, akik most kezdik

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28851 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
milyen saját nyelvedböl??<br> <br> au: ejtsd úgy, mint az autó szóban<br> nem ollan ördöngös az a kiejtés sztem, ejtsd úgy a szavakat, mintha magyarul látnád leírva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28850 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya mindenki!<br> <br> Amanibhavam! No jó, tegnap ismételten beégtem, ezúttal a saját nyelvemből... :o ) <br> Viszon hantale, amiért nem küldtél le a térképről!<br> <br> Újabb probléma: Visszaolvasgatás közben találtam egy nem teljesen megválaszolt kérdést a ditongusokat illetően. Odáig oké, hogy 1 msh-ként ejtjül őket (lásd: oi=rojta), ámde pl az auta i lóme-ben az au-t hogy ejtjük. Tippem: Mivel jelölése az úre-n az a tetha, ejthető úgy, mint az angol AWful szó eleje? Namarie tenn' enomentielva! (Most meg próbálkozom a drstrange.cjb.net-tel, a múltkor ugyanis ledobott a gép!)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28849 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
nézzük:<br> I/1 -nye, -n<br> I/2 -tye, -t, esetleg -lye, -l<br> I/3 -rye, -s<br> T/1 --mme, -lle, -lve<br> T/2 -lye, -l<br> T/3 -nte<br> <br> kissé konfúz, de hát Tolkien folyton kavarta a kását és változtatgatta az alakokat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28848 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Eglarcaríen:<br> <br> Svindlernél fent van egy nyelvtani alapozó, abban mintha benne lenne.<br> <br> De nem értem a dolgot, mert az Amanitól adott Verb Tables marha részletesen bemutatja a komplett igeragozást...<br> <br> ??? valamit elnézhettél...<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28847 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Három Nyelvész! (Amanibhavam, Olórin, Svindler alkotta trió)<br> Lenne egy kérdésem: a igei személyragok hogy vannak a quenyában? Mert az Amanibhavamtól kapott címen csak párat említenek meg (E/1; T/3), és az kevés...<br> Na én most megyek, előre is köszi!<br> <br> Namarie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28846 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amani:<br> <br> pingelj ezügyben a hét vége felé, mert csütörtökig nagyon sok a melóm :( <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28845 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28844 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ti olyan zseniálisak vagytok!!!<br> mindjárt sírok:))) szipp-szipp...<br> Szereztem szótárt, de nyelvtanból csak egy rövidebb anyagom van. nem tudna vki olyan címet adni, ahonnan quenyanyelvtanos dolgot tölthetnék le? Köszi:)))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.561 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére