Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28753 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
de alapvet?en elmondható, ha úgy ejted a quenya szavakat, mintha magyar szavak lennének, akkor nagyon nagyot nem tévedsz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28752 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Jóféle (vagy annak látszó) weboldal, ahol a kiejtést lehet hallgatni (WAV fájlokat nyit meg a rákattintásokra):<br> <br> Elvish Pronunciation Guide:<br> <br> <b><a href=http://www.dcs.ed.ac.uk/misc/local/TolkLang/pronmid/pronguide.html> www.dcs.ed.ac.uk/misc/local/Tolk ... guide.html </b><br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28751 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Beth: ai, oi, ei, ui és au, ou, eu, ezek diftongusok, tehát mindkét hangzó ejtend? (tehát pl. a 'roita' üldöz szó rojtának)<br> <br> hogy hibás-e a föggelék, majd megnézem, de végül is nem mindegy, hányas számmal szerepel egy tengwa? meg kell tanulni, melyik hangot melyik jelöli<br> <br> ez ügyben a legjobb honlap:<br> Amanie Tenceli<br> hem.passagen.se/mansb/at/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28750 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin: én is úgy gondoltam, hogy elírás lehet, csak nem tudtam, hogy melyik van elírva. :) És amúgy sem gondoltam végig nyelvtanilag ennyire, mert még igencsak az elején vagyok a tanulásnak. Elég bonyolult egyelőre, bár biztos az időhiány is gond. Sajnos. <br> <br> A kiejtésekkel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy az auta szóban az au-t 'au'-nak ejtjük? <br> Ill. a következők így ejtendők? <br> oi- 'oj'; ai- 'aj'; iu- 'iu'; eu- 'eu'; ui- 'uj' <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28749 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Beth:<br> <br> Gandalf nevében a szó elején van a G, talán ezért... (nem annyira nazális) és azt hiszem, a Gandalf név se tősgyökeres quenya :) <br> <br> A másik kérdés:<br> <br> Nálam van HÁROM táblázat, egyik a qeunyához, a másik a szabvány és a beleriandi sindához.<br> Mindegyikben a 9. a THÚLE és a 10. a FORMEN.<br> <br> A Függelékbe, ahol ezt olvastad, valószínűleg hiba csúszott. Az eredeti is hibás ezek szerint.<br> <br> A 9. tengwa sosem lehetett a FORMEN jelölője, mert NEM F hangot jelöl!<br> Amíg a hyarmen, a rómen és a númen mindegyike az I. témába tartozik ( tincotéma, dentálisok), addig a formen a II. témába (parmatéma, labiálisok) tartozik.<br> <br> Ha a 9-et akarnánk FORMEN-re használni, összegabalyodna a nyelvünk :) <br> <br> Szóval ez szerintem egyszerűen hiba. <br> <br> Többiek, vélemény?<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28748 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya! Az legalábbis igen, hogy észak. Különben a tengwákhoz nem értek.<br> <br> Varda

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28747 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szia Varda!<br> Bocs, azt én írtam el, tényleg nyugat, ez csakugyan csak elírás lehetett... az én elírásom. :) És köszi, hogy javítottál.<br> <br> De a 9-es jó? <br> <br> B.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28746 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szia Beth!<br> <br> Númen - nyugat! Szerintem, ha a 17-es tengwánál a númen mellett dél szerepel, az csak elírás lehet.<br> <br> Üdv.:<br> <br> Varda

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28745 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Természetesen külön írva akartam az f-et, csak összehúzta ez az izé:<br> 9. f-formen-észak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28744 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok! <br> <br> A lev.listás feliratkozásom kútba esni látszik. De akkor jövök ide, csak ritkábban...<br> <br> A GyU-ban Gandalf jele a 8. betű (ungwe). Vajon miért nem a 7. (anga), ami az ng/g jele?<br> <br> A táblázatban a 9. betű a thúle(súle) és a 10. a formen - észak. De azt olvastam, hogy a leggyakoribb és legtöbbet használt betűnevek:<br> 17. n númen dél<br> 33. hy hyarmen dél<br> 25. r rómen kelet<br> 9. f formen észak <br> Akkor a 9. melyik??<br> <br> Üdv. B.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28743 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
az Aryoni Eldaron és benne a levelez?lista készül? FAQ-ja ezen a címen is elérhet? már:<br> <br> drstrange.cjb.net

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28742 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
khm. megpróbálom értelmezni:-)<br> <br> Manló (?)<br> <br> Úr amanibhavam és országrész, élet (esetleg koratavasz)! Tudás tengwa hella(?)?<br> Nyelvtan áldott! Beszélsz jó!<br> Hosszú élet!<br> <br> :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28741 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Manloo!<br> heru amanibhavam ar meena, koire! isse tengwa hella?<br> Tengwesta maana! Quetil maar!<br> Anda kuile!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28740 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
FAQ 0.1 verzió:<br> <br> www.tar.hu/frameset.phtml?path=/ ... aryon.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28739 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
gyere csak, mi is tanulunk minden kérdésb?l

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28738 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
kösz mindkettőtöknek... lehet, hogy fogok még hasonló dolgokkal jelentkezni, főleg ha egyszer elkezdem a nyelvtant is :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28737 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ja és a levlistára is rövidesen feliratkozom,csak csinálnom kell 1 címet:)))<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28736 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Üdv!!<br> Sajna elég rég jártam erre.Na mindegy,majd igyekszem gyakrabban jönni,így is totálisan le vagyok maradva!!<br> Olórin!Köszi az üdvözletet (sajna így utólag:))ÉRTEM,HOGY MIT JELENT!!Hát nem fantasztikus?:)))<br> Most nagyon büszke vagyok ám magamra.Azt nem tudom helyes e,ahogyan leírtad,de amennyire ismerelek(kár hogy csak 1 kicsit)szerintem tuti jó.<br> Majd jövök!!<br> Namárie...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28735 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
balazsbb:<br> <br> RENGETEG szótár van, sinda és quenya egyaránt.<br> <br> De KAPNI boltban, könyv alakban egyet se lehet.<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28734 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
a kérdés nem az volt, hoy létezik-e ünde++ szótár, hanem hogy kapható-e<br> létezni létezik, nekem is van vagy 5

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28733 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Galadriel@13: vannak itt emberek, de ez forum es nem chat... Igy a reakciok lassabbak, es ha kell vkinek akkor ir egy emailt majd Neked. Ha pedig nem kell neki, akkor azt nem fogja jelezni, mivel nincs semmi ertelme...

balazsbb: olvass vissza a topicban par oldalt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28732 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nekem van egy tünde szótáram, és egy nyelvtanom (hála uncsitesomnak:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28731 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Érdekes elgondolkozni, hogy a film készítői és a dalszövegek írói vajon honnan szedték azt a rengeteg tünde nyelvű szót. Biztos, hogy létezik tünde szótár. Megpróbálok utánanézni a neten.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28730 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Na nincs itt senki?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28729 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Kell valakinek a May it Be szövege, mert akkor szívesen leírom!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28728 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Elanor: nem lehet tünde szótárt kapni, hacsak a Tolkien m?veiben el?forduló szószedeteket nem tekinted annak<br> sindarin szótár megrendelhet? CD-n a netr?l, de hogy az mennyire hivatalos, az kétséges

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28727 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
hadmik, kénytelen leszel er?sen balra dönteni a hyarmen szárát, és akkor elfér mellette a tehta

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28726 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Haliho mindenkinek!Tudom hogy létezik Tünde szótár, kapható egyártalán?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28725 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Csak a néven tűnődtem, hogy mit jelenthet...<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28724 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Tengwar Cursive-ot használok (meg Tengwar Quenyát, de azt ritkábban).<br> de igazság szerint a kérdésem kézírásra vonatkozott...<br> arra, hogy helyileg hová kellene tenni azt a tehtát, mert ennél a jelnél elég bonyolult normális helyet találni neki (a kézírásom amúgy kb. olyasmi, mint a Tengwar Cursive).<br> ja, és a teljes nevemet akarom hőn szeretett rajzmappámra írni, mióta le lettem hülyézve, hogy LoTR függeléket olvasok... ilyen emberek is vannak :( (

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.453 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére