Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28633 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok! Lenne egy fontos kérdésem: a filmben mit mond Frodó, mikor meglátja a Gyűrűn lévő feliratot? Úgy értem, milyen jeleket vél felfedezni rajta, tünde vagy mordori irást mond? A válszt e-mailbe írja meg, aki tudja. Egyébként a film feliratozásához kellene, amit magam végzek.. Köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28632 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Én is szívesen megtanulnék sindául, vagy nemestündéül, de honnan?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28631 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
<br> ''Egy tanulni vágyó ember sosincs bajban az idővel, Zsákos Egla.<br> Pontosan arra szakít időt, és arra nem, amire akar.''<br> <br> :) <br> <br> A sinda szavakra jellemző a sok -TH végződés és a mássalhangzók torlódása, ha egy szövegben sok ilyen van, akkor valószínűleg sinda.<br> <br> A quenya jóval dallamosabb, sok benne a lágy hangzó és a hosszú magánhangzók (Á, Í, É), ami a sindára korántsem jellemző...<br> <br> Üdv néked Eglie, Eglara, 'Larcary! :) )<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28630 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin! Csak amanibhavam mondott valamit, de már tárgytalan. Egyébként én 1 reménytelen eset vagyok, túúúl nehéz megkülönböztetni a quenyát a sindától. A szavakat én is ismertem (kinéztem a Szilmarilok hátuljából). Csak a kontextus nem jött össze.<br> Jó volna megtanulni akár sindául, akár quenyául. Csak ahhoz idő is kéne, abból van épp a legkevesebb... :) Ahogy téged ismerlek, rögtön rávágod, hogy: 'Eglarcarien, arra van időd, amire akarod, hogy időd legyen!' Igazam van?<br> Különben annak írod a nevem, aminek akarod, csak az Eglarcar-t ne használd, mert egyenlőre még nem vagyok hímnemű... :) (ne érts félre, nem is leszek!)<br> <br> Eg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28629 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin, mail ment

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28628 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
sindában még mindig te vagy a nyerő, én csak szótárral tudok bármit is kihámozni belőle<br> nyelvtan meg... amíg még a létige egyetlen alakját sem ismerjük...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28627 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
hm? én a névfordításra céloztam:-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28626 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amy Doki:<br> <br> jóvanna, nem kell cikizni, majdnem eltaláltam, nem?<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28625 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ja, Olórin bármit lefordít neked... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28624 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
'o' = ról, -tól, -ból<br> 'menel' = égbolt<br> 'aglar' = ragyogás, dicsőség<br> 'elenath' = csillagok, csillagok összessége

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28623 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Eglar:<br> <br> az O MENEL AGLAR ELENATH szöveg <b>sindául</b> van.<br> <br> menel = ég, mennyboltozat, csillagvilág<br> <br> aglar = ragyogás, csillogás<br> <br> elenath (1 N-nel!) = csillagok (ott)hona<br> <br> Tehát kb:<br> ''Ó, Mennyben ragyogó Csillaghon''<br> <br> de persze lehet, hogy rosszul értelmezem.<br> <br> Én csak sinda szótárat használok, a nyelvtanát nem ismerem, egyelőre elég megbirkózni a quenyával is...<br> <br> <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28622 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Eglarcarien:<br> <br> mi ez az egész barwowdowns-féle dolog?<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28621 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Különben te a tünde ének 'o menel aglar elennath' -sorát minek fordítanád?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28620 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
amanibhavam: pedig a Gorothvásaiwen is a barrowdowns-ról származik, és azt Olórin le tudta fordítani, úgyhogy 1%-a lehet, hogy igazi quenya... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28619 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
igen<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28618 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hi<br> Miért van az, hogy ha a szótárba pl. beírom, hogy Középfölde, akkor talál 6 szót? Vagy azt a hat szót vehetjük szinonimáknak is?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28617 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Köszi!!!Örök hálám!!!lálálá:)))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28616 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Öhhh!! Így nem jönnek be! :o ( Hogy miért? De ha beírod akkor oké (azt megpróbáltam)<br> <br> www.barrowdowns.com <br> www.thelordoftherings.co.uk/cgi-bin/lor ... dnames.cgi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28615 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ezeket próbáld meg:<br> <br> <a href=http://forum.supergamez.hu/www.thelordoftherings.co.uk/cgi-bin/lordnames/lordnames.cgi>egyik
másik

Remélem ilyenekre gondoltál!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28614 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
oké,akkor álquenya:)de meg tudod mondani?:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28613 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
inkább álquenya az...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28612 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
meg tudnátok mondani annak az oldalnak a címét,ahol a nevedet át lehet írni quenyára?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28611 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
olvasgasd a topikot kicsit, pont ilyesmikr?l beszlgetünk itt<br> <br> www.tolkien.hu/misc/quenya

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28610 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Én sajna nyelvet nem tudok, de tudok írni és olvasni minden tünde írással, még az angerthast is tudom. De megtanulni honnan lehet a nyelvet?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28609 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
amanibhavam: köszi.<br> Különben csodállak mindhármatokat, hogy csak úgy önszorgalomból képesek vagytok nyelveket megtanulni. Én csak a lengyellel kezdtem próbálkozni, de a kiejtés elég bonyi volt, meg időm se volt sok, szóval lemondtam róla...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28608 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Eglarcarien:<br> <br> igen, az quenyául van. az <i>utúlien</i> a tul- jönni perfekt alakja jöttem, érkeztem<br> az ambar nem birtokos, hanem a végzet szó először ambar alakban szerepel Tolkiennél, majd később ezt umbarra módosította, és az ambarnak világ, Föld jelentése lett

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28607 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A filmben egyébként azt ti is hallottátok, hogy mikor a tanács veszekszik Elrondnál, és Frodó nézi a Gyűrűrt, a háttérben ki lehet venni, hogy ,,Ash nazg satöbbi?''<br> Jó érzés, hogy akik nem olvasták a könyvet, nem értik meg!:)))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28605 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
amanibhavam/Olórin/Svinler! Szóval amelyiktek épp itt van! Elendil ugye quenyául szólalt meg, amikor partra szállt Középföldén?<br> (ezt abból gondolom, hogy 'Endor'- 'középső föld'; Középfölde<br> utúlie- jön, érkezik <br> ambar - ha jól értem az 'umbar birtokosa) (ezen- csöppet sem pontos- ismeretek a Gy.U.-ból és a Szilmarilokból származnak.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28606 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Javítás: Svindler

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28604 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
én is úgy vagyok vele mint Robin

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.441 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére