Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28543 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Lehet, hogy én vagyok tanulatlan, de honnan ismertek ennyi nyelvet?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28542 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Na én mentem -már megint- dogát írni! Namarie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28541 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin: a Rettegett Perzsenciát... (egyébként tök tetszik ez a fordítás)de szerintem most már tudnod kéne, ki az, főleg azért, mert már egy ideje folyton faggat nyelvi ügyekben. Most is:<br> Van a quenyában a 'sorsüldözött'-nek megfelelője???<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28540 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Eglacarien:<br> <br> Mit ismerek? És közben nem tudok róla??? <br> MI van???<br> <br> Ami a nickedet illeti:<br> <br> EGLATH (sinda) = (az) elhagyott(ak)<br> <br> Így (is) nevezték a Beleriandban rekedt tündéket.<br> <br> CAR-:<br> quenyában: <br> tenni, tevés, alkotás gyöke (carë), de utalhat VÖRÖS-re (carnë) is.<br> <br> sindában:<br> 1. tenni, alkotni<br> 2. ház, építmény<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28539 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ündéül, ilyen nincs. van a quenya nyelv, meg a sinda nyelv, melyikre gondoltál?:-)<br> <br> Quenyául<br> <br> <i>Méla ar tevë fairenna</i>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28538 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Én tényleg KOMOYAN köszöntem meg amanibhavam, nem gúnyolódtam, teljes volt a megelégedés :-) )... És az meg tudná mondani valaki, hogy, hogy van tündéül a Halálig szeretni és gyűlölni!?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28537 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Háááááát.....Muszáj megmondanom? <br> Egyébként ismered, csak nem tudsz róla. <br> <br> Ja, kérdezem: Ha yol gondolom, a nicknevem töve az 'egla'. Ez - a könyvben legalábbis- 'cserbenhagyott'-at jelent. Igaz ez?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28536 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Eglarcarien:<br> <br> mármint nagyarra fordítva?<br> amúgy Vása = Az Elemésztő (a Nap egyik neve)<br> <br> Kellemes nőszemély lehet... :) <br> Talán:<br> <br> Lángszáj Iszónyia<br> Rettegett Perzsencia<br> <br> Huh.<br> Mire kellene ez?<br> <br> <br> <br> <br> <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28535 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Szia Svindler!Nagyon köszi:)))<br> puszi:Tinuviel<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28534 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Tinuviel:<br> Szeretlek = 'Inye mela tye' (legalabbis quenyaul).<br> Illetve mondhatnad meg, hogy: 'Melanye tye' , vagy 'Melan tye'<br> Szeretni = 'mela'.<br> Egyes szam elso szemely: '-n', '-nye', de kiemelheted az alanyt es akkor 'inye'.<br> Te/teged = 'tye'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28533 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Üdv Mindenkinek!<br> Nagyon köszi a segítséget Kyra:)Én is nagyon szeretem rajzolgatni a tengwákat,totál boldog voltam amikor lecsengett, hogy is van az egész,mert és későn esett le,hogy a Gyűrűn a szöveg mordori nyelven van írva(talán mert kölcsönadtam a könyvem )de most már megyeget:)Van 1 másik tünde nevem:Lúinechamien(Kék Tenyér)csak kár hogy hosszú.Ja és megnéznétek jól írom e hogy szeretlek? Melamion<br> na most megyek,pá;Lúthien Tinúviel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28532 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hahó!Svindler! Olórin! Szerintetek: <br> a Gorothvásaiwen<br> <br> gor(oth)- iszonyat<br> vása-tűzszív<br> wen- nőiesítőképző<br> <br> (Szilmarilok névalkotóelemei alapján)<br> Miféle névfordítást lehetne belőle kihozni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28531 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya!<br> <br> Hallgattam hétvégén a filmzenét azzal a szándékkal, hogy megpróbálom érteni benne a quenya nyelvű szövegeket. Meglepődve tapasztaltam, hogy a 15. számban megjelenik a Namárie eleje. Ai! Laurie lantar lassi súrinen. Yéni únotime ve... majd szerintem vmi más jön, amit nem értek. Majd, bár nehezen hallom, de lehet, hogy Nai! Namárie!? Megbocsátottam az alkotóknak. Mégsem hagyták ki teljesen a Namárie-t. Bár igazán végigénekelhetnék!<br> <br> Ellenben Gandalf siratásának quenya verszakát annyira nem vagyok képes megérteni, hogy szerintem nem is azt mondják, ami le van írva. Legalább a magánhangzóknak be kéne jönniük!!!? Érti valaki a szöveget?<br> <br> Üdv.:<br> <br> Varda

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28530 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
mostan gúnyolódni tetszik? ha pontosabban kérdezel, a válasz is pontosabb...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28529 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Jó, köszi, ennél pontosabb elemzést nem is kaphattam volna tőletek, mostmár minden világos...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28528 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
> Bhorh nazgu burdatuluk. Bhorh nazgu thrakatul.<br> > Bhorh nazgu dupatuluk agh Lúthrongdush-shi krempatul.<br> ><br> > Five Rings to lure them all. Five Rings to bring them.<br> > Five Rings to dope them all and in Salt Lake City deceive<br> them.<br> <br> a TolkLangon találtam:-))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28527 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
különben meg kérdezz, akkor (talán) tudunk segíteni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28526 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ugy van ahogy amanibhavam mondja.<br> A ú fosytó képző (vminek a hianya) es ez birtokos esettel all.<br> Lasd QC 11 lecke vege.<br> Ott az 'ú calo' van mint p;lda, ami azt jelenti 'feny nelkul'. A calo a cala (feny) birtokos esete.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28525 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
mert az ú fosztó-el?tag birtokosesetet vonz<br> <br> iratkozz fel a levlistára, ott könnyebb megbeszélni ezeket

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28524 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hello Mindenkinek!<br> A kezdetektől fogva figyelem, hogy mit műveltek, nagyon megy nektek ez a tünde nyelv... Mondogattátok az elején, hogy tanítani is akarjátok. Igazából az utólsó öt lapot nem olvastam át, szóval nem tudom, hogy hogy áll a dolog. Én is tanulom a nyelvet és az írást, de szerintem jól jönne a segítség nekem... pl, a Quentin ú quenyo. miért van így? Ha nem látom nálatok, akkor máshogy írnám, de mivel ti vagytok ebben jók, ezért kérdezem. Szóval, elmondaná valaki? Köszi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28523 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
no problem, de lejjebb tényleg minden ott van<br> <br> egyébként meg www.tolkien.hu/misc/quenya

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28522 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
De tekintheted gy abszolút kezdo lámpalázas figyelmetlenségének is..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28521 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ok, bocsi, van benne valami, de elobb csak a felso tizet olvastam, abban viszont nem sok minden volt, ebbol vontam le a távolabbi következtetéseket, ezek szerint helytelenül??<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28520 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
mi lenne, ha végigolvasnád a topikot? elég sok ismeretre, linkre és egyébre szert tehetnél...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28519 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Meglehetosen uj és tájékozatlan vagyok a témában, viszont kegyetlenül érdekel. Ha valaki bármivel is hozzá tudna járulni a jelen témában ismereteim fejlesztéséhez,irjon, légyszi!!!<br> Ez mindenfélére vonatkozna, ha valaki tudna egy jó web-szótárat, vagy ilyesmi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28518 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
hetek, hónapok...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28517 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ti tündeszótárral a kezetekben születtetek? honnan tanultátok meg ilyen jól a tünde-nyelvet, és mennyi idő szükséges az elsajátításához?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28516 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Két doc.-om is van a jövő héten felrakhatom ha akarjátok<br> 1, egy szótár, elég rövid 20 oldal táján quenya-magyar<br> 2, Tengwa szótár abc-ben és betűtipus is van hozzá, egész jó van néhány kérdés ugyan

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28515 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Magyon köszi a segítséget,majd jövök.Pá:Tinúviel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28514 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
bocs Olórin nem akartam elcsórizni a címed.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.946 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére