Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28573 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Van már valami quenya-magyar szótár?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28572 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin: Amanibhavamot kérdeztem, hogy quenyául mi, meg is monta, de aztán kiderült, sinda névhez quenya jelző...és ő azt mondta, sindául nem tudja, kérdezzelek téged. Különben köszi!<br> Eg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28571 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
...és ha megtanulnék gépelni, akkor nem írnék Castagítást Vastagítás helyett, meg egyéb ostobaságokat...<br> <br> eh.<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28570 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
...és ha nem felejteném el lezárni a castagítást, még ki is néznének valahogy a szövegeim...<br> <br> Grrrr. Bocs.<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28569 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ÁÁÁÁ!<br> <br> Eglar!<br> <br> Semmiből nem következik, hogy én sinda-tudós lennék! :) Még a quenyát is épphogy elkezdtem!<br> Az én mesteresm is Amanibhavam meg Svindler, szóval bátran nyúzd őket (is) !<br> <br> Annyit tehetek, hogy utánanézek a kérdésednek, amit persze bárki megtehet :) <br> <br> SORS (végzet) = amarth, manadh<br> ÜLDÖZŐ = rín<br> ÜLDÖZÖTT = na erre nem találtam semmit<br> <br> Körül kellene írni valahogy...<br> A Sorstól Sújtott vagy ilyesmi..<br> <br> Hopp! Most jutott eszembe! Persze!<br> <br> Túrin Turambar, amikor Nargothrondba ért, nem monda meg az igazi nevét, hanem így nevezte magát.<br> <br> <b>Úmarth fia Agarwaen</><br> (Balsorsú fia Vérszennyes)<br> <br> Ebből az ÚMARTH egészen ideillő lenne...<br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28568 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
amanibhavam: O.K., akkor majd Olórint kérdzem, különben köszi!<br> Olórin: szeretném tudni, hogy mi sindául a 'sorsüldözött'? Amanibhavamtól kérdeztem, de ő hozzád irányított...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28567 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aha,kösz!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28566 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A Quenya (korábban Qenya) az Amanba vándorolt tündék nyelve, a Sinda pedig a Középföldén maradtaké<br> közös t?r?l, a Primitive Elvish-b?l fakadnak, sok szótövük megegyezik, de különböz? nyelvek<br> a GyU története idején a sinda volt a hétköznapi nyelv, a quenya pedig ceremóniák, versek, dalok nyelve<br> a quenya jobban dokumentált, összeszedettebb, és a nyelvtana is (szvsz) átláthatóbb, és nem utolsósorban a logikája hasonlít a magyaréhoz (tekintve, hogy a finn az ihlet?je)<br> a sinda a walesin alapszik, és kevesebb hozzá a forrásanyag

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28565 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
MEGTANULTAM A TÜNDE ABC-T!!!!<br> De komolyan. Már csak az írást kell gyakorolni. Sajnálom a tündéket, nagyon nehéz írni az o nyelvükön.<br> Üdv néktek, Tünde-barátok!!!<br> <br> Bakacsinerdei Legolas

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28564 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
mijen nyelvet tanultok?qenyait,tünde?<br> quenya=qenya?<br> mijen nyelv az a sinda?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28563 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
sindául nem tudok... nem tartok még ott<br> majd Olórin biztos előáll egy fordításfélével

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28562 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Na most mennem kell, majd +nézem holnap! Namarie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28561 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
javítás:légyszi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28560 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Légysz, írj, mert mindjárt kidob a könyvtáros!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28559 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Na yo. Szóval ez egy tündének bemutatkozva kb. olyan lenne, mint emberbe' a Gaius Lucius Domitous Ahenobarbus Germanicus Horváth?<br> <br> Nem t'om, sindául tudod? ( a sorsüldözöttet)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28558 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
nem rossz név, csak az Eglarcarien az inkább sinda összetétel, a roitaina... az meg quenyául van<br> <br> a nyelvet a topikban már számtalan helyütt leírt forrásokból tanuljuk, igen

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28557 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Egyébként azokról az angol oldalakról tanuljátok a nyelvet, amelyek egyikét Svindler megadta? Meg Tolkien könyveiből?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28556 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
amanibhavam: Eglarcarien Roitaina Umbartanen... Hmmmm... nem is olyan rossz kis név ez... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28555 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ágyban, párnák közt...<br> miért kérded?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28554 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
javítás...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28551 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
hol lehet megtanulni tündéöl?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28552 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
itt senki nem olvassa, amit mások beírnak? két hozzászólással lejjebb válaszoltam a kérdésedre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28553 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
javtás:tündéül

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28550 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
valaki meg tudná mondani, mi quenyául a 'sorsüldözött'?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28549 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
>>Amanibhavam meg Svindler sokkal profibb, ők éjt nappalá téve, főállásban quenyául tanulnak :) )<br> <br> ez roppant erős túlzás: mondjuk, hogy átolvastam a quenya kurzust, nagyjából átlátom a nyelvtanát, a szótárakat meg akárki tudja használni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28548 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
>>Van a quenyában a 'sorsüldözött'-nek megfelelője???<br> <br> majd lesz:-)<br> <br> sors, végzet: <i>umbar(t-)</i><br> üldöz: <i>roita-</i><br> <br> sorsüldözött: <i>roitaina umbartanen</i>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28547 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
MÉg én gúnyolódok :-) )... A quenyára gondoltam. De egyébként köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28546 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olorin igencsak tulbecsuli az erdemeimet. Sajnos egyenlore nagyon keves idom van a quenya-val foglalkozni. De hamarosan behozom a lemaradast :) <br> Olorin: En meg megemlitenem a MAGYAR nyelvet is. :) mindenkepp az elso helyen. Bar ez trivialis, de a felsorolasbol ne hagyjuk ki!<br> <br> Vandor: nem sok nyelv ez. Nem ritkasag idehaza ha valaki beszel 2 idegennyelvet. En is tanulok angolt, es 6 evig nyuztam a nemetet, es az oroszt is vagy 5 evig (bar mar szinte semmire sem emlekszem, de olvasni meg birom a cirill betuket :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28545 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Vándor:<br> <br> mennyi nyelvet? :) <br> <br> Én a következő nyelvekbe ártottam bele magamt:<br> <br> ANGOL:<br> 1979 óta tanulom :) <br> <br> FINN, DÁN, SVÉD:<br> kóstolgattam őket, de igazából még nem vágtam bele egy kurzusba se belőlük.<br> <br> TOLKIEN NYELVEI: QUENYA és SINDA:<br> 1986-ban olvastam a Gyűrűk Urát, azóta is nagy kihagyásokkal, de foglalkozom velük.<br> A film bemutatója és eme Fórum óta kicsit jobban koncentrálok a quenyára, a sinda szerintem majd csak azután jöhet... <br> De azért van sok referenciaanyagom.<br> <br> Amanibhavam meg Svindler sokkal profibb, ők éjt nappalá téve, főállásban quenyául tanulnak :) )<br> <br> üdv<br> Olórin<br> <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28544 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Vándor:Olórin, Svindler, és társaik. Na meg Tolkien mester...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.460 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére