Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28693 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amani Doki<br> <br> értékeld már pls a lentebbi öklömnyi betűkkel írt nőnapi köszöntőmet, mert nemtom, hogy helyes-e és emiatt nyugtalanul hálok.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28692 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
számomra kihívás a quenya<br> <br> meg lehet-e tanulni s ki lehet-e fejleszteni bel?le egy legalább bagyjából használható nyelvet?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28691 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Beth,<br> <br> tegnap mutogattam egy külsős, ám szimpatizáns haveromnak, hogy hogyan ásódunk bele a nyelvtanba, írásmódokba... Elismerően azt mondta:<br> <br> -- Ezzel az erővel latinul is tanulhatnátok!<br> <br> Aztán lejátszottam neki, ahogy JRRT felolvassa a Namárië-t...<br> Ő is egyből azt mondta, hogy ''Ez tiszta finn!''<br> <br> :) <br> <br> Nyelvvizsga ugyan nincs belőle, de számomra kicsit olyan, hogy közelebb kerülök a nemes nyelvhez, az Óidőkhöz, a tündékhez. Akik s amik, mint tudjuk, mind-mind egyetlen ember (maia?) elméjéből sarjadtak, de virtualitásukban oly valósak...<br> <br> Á, úgyse igaz, nem lehet, hogy ezt egy halandó egyedül csak kitalálta... Ezt JRRT csak leírhatta, mint krónikás, aki ott volt és ismerte.<br> Néha erősen így érzem :) <br> <br> A nőnapi üdvözlet meg remélem helyes, majd Doki megmondja... :) <br> <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28690 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Üdv Varda! <br> <br> Igyekszem jól beleásni magam. :) <br> Kár, hogy ebből nem lehet nyelvvizsgázni... <br> <br> Szia! B.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28689 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya Beth!<br> <br> Nekem se volt elég, dehát el kell valahol kezdeni! És tényleg lehet vele viszonylag gyorsan haladni.<br> <br> Namárie!<br> <br> Varda<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28688 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok! <br> <br> Sajna még mindig nem vagyok fent a levelezőlistán. Lehet, hogy ez az akadozás a feliratkozással rossz előjel? Talán nem. Talán, talán, talán...<br> <br> De nagyjából sikerült összeszedni a nyelvtani anyagot és 7végén belenézek. Bár így elsőre nekem biztos, hogy nem elég hozzá egy hétvége. <br> <br> Kössz a nőnapi üdvözletet... :) <br> <br> Üdv. B.<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28687 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya mindenki!<br> <br> Addig is, amíg Amy előkerül, elárulom azoknak, akik még nem jöttek volna rá, hogy Olórin épp Boldog Nőnapot kívánt mindenkinek!<br> <br> Köszönjük!<br> <br> Varda

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28686 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amy Doki figyelmébe:<br> <br> Ha az alábbi írom, akkor az helyes, jó, korrekt?<br> <br> <font size=+3><br> ''Meranye valin aurë nissiva!\''<br> </font><br> <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28685 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin: Van aki meg még a főneveket se tudja rendesen ragozni... mint Pl.én)<br> (ja, még csak keményen 1X tudtam belenézni!)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28684 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
LEGOLAS:<br> <br> Kérlek, vedd a fáradságot, és olvass vissza pár oldalt...<br> <br> Ez az egész topik a nyelvekről szól, csak kissé unalmas újra elismételni folyton ugyanazt...<br> <br> Tudom, uncsi néha, ha elölről át kell lapozni egy topikot, de hidd el, megéri :) <br> <br> üdv<br> Olórin<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28683 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
picit kezdek morcos lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28682 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hellósztok! Meg tudjátok mondani, hogy hol lehet tanulni a tünde-nyelvet. Van köztetek, aki tudja beszélni is??

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28681 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin:<br> a szótárak nem adnak meg t?változást az Olórin bejegyzésnél, úgyhogy feltételezem, hogy Olórinen a helyes; az viszont, hogy eszközhatározós esetben Olórinnen vagy Olórinden-e a helyes, nem tudom

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28680 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
TÖBB VÁLASZ:<br> <br> 1.<br> BETH:<br> Bocs, ha nem válaszoltam, sajnos, sokkal kevesebb időt tudok áldozni a Fórumra meg a listára, mint amennyi kéne. Kérlek, írj bátran újabb figyelmeztetést, lehet, hogy egyszerűen elkerülte a figyelmemet.<br> <br> 2.<br> EGLARA:<br> <br> Lám, mire válaszközelbe kerülök, Amy Doki megoldja :) Hálistennek. <br> Amúgy pl. az OLÓRIN főnév esetében sem tudtam biztosan, hogy OLÓRIN<b>D</b>EN vagy sima OLÓRINEN a helyes megoldás.<br> <br> Amani Doki az igazi prof itt nyelvtan-ügyben, én csak lemaradva kullogok a dolgok után, sajna... De makacs reménnyel! :) <br> <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28679 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Köszi! Feltétlenül megpróbálom!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28678 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Eglarcarien:<br> két eset lehetséges: bejön egy e köt?hangzó, és úgy jön hozzá az -n rag: aran, aranen<br> egyes -n és -l vég? f?neveknek,pl. Laurelin -nd a tövük, így a részeseset Laurelinden lesz<br> <br> <br> hogy a levlista milyen alkalmazást hiányol, fel nem foghatom, elvileg teljesen sima mailként viselkedik a dolog; próbáld meg egy másik mailcímr?l

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28677 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin: Egyes számú, 'n' végződésű főnév esetén részesesetben mi van? Úgy értem, hogyan kell ragozni? Duplázni az 'n'-t? Vagy mi?<br> amanibhavam: Sajnos nem tudtam föliratkozni a levlistára, valami 'alkalmazás hiányzik', a gép szerint...<br> A nyelvtani rész attól függetlenül szuper.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28676 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
persze, hogy jöhetsz<br> várunk a levlistán is

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28675 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok!<br> <br> Ez OFF lesz, de szerintem elsőre ne lapozzatok. Majd másodikra...<br> <br> Úgy kezdődött az egész, hogy ráakadtam erre a honlapra és onnan egyenes út<br> vezetett a Fórumra és a Nyelvek és írások topicba. Hűha, néztem nagyokat...<br> ilyen létezik? Naná, létezik. Nagyon sajnáltam magam, amiért hetente egyszer<br> jutok el netezni. <br> Gondoltam írok is gyorsan egy SOS-t Olórinnak (azért neki, mert az ő nevét -<br> is - láttam gyakran a hozzászólók között), de utólag érthető is, hogy válasz<br> nélkül hagyott. :) Ne az irgalmasokat lássuk más Fórumozókban - ezt<br> üzenetként vehetik mások is. Ha tudni akarsz valamit, nézz utána magad! -<br> eme felszólítás kíséretében kitaláltam, hogy 'hazaviszem' a topicot<br> nyomtatásban. Utólag ezért elnézést is kérek, nem tudom sért-e ez valamilyen<br> jogokat, de legalább bevallottam. :) <br> Így már majdnem sikerült átrágni magam az összes hozzászóláson és úgy<br> beleszerettem ebbe a nyelvbe, hogy elmondani se lehet. Nagyon jó, hogy itt<br> néhányan elég komolyan értenek hozzá. Tudom, hogy ti is még tanuljátok, de<br> akkor is irigylésre méltó ez a tudás. Mostmár igyekszem normálisan jelen<br> lenni a Fórumban, hogy én is tanulhassak. Talán megkísérlem a feliratkozást a<br> lev.listára is, bár lehet, hogy úgy járok, mint Dinchamion és a saját netig<br> le kell majd jelentkezni, de megpróbálni meg lehet. :) <br> <br> Tudom, hogy fárasztó itt a sok kis 'kezdő', akik mindig újra meg újra<br> kérdeznek, de szerintem akit komolyan érdekel a téma egy idő után rájön,<br> hogy hogyan működnek itt a dolgok helyesen. Én is így jártam. <br> S hála a türelmeseknek egyes infókat x-szer is megtalálhatunk az oldalakon,<br> de ismétlés a tudás atyja. :) <br> <br> S ígérem ezután már nem lesz nem témához illő hozzászólás részemről. :) <br> <br> üdv. B.<br> <br> ui.: akkor jöhetek? :) )<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28674 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amy!!<br> Köszi szépen:))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28673 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Akkor ezek szerint Bombadil egy tava lehetett...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28672 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amy!<br> <br> Azt a quenya nyelvű szöveget ott lent, nem tudnád esetleg becopyzni a másik listába is, hogy le tudjam menteni? Innen nem tudom kiszedni.<br> <br> Köszi!<br> <br> Varda

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28671 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
szia,<br> <br> nermi: mezei szellem<br> tava: erdei szellem<br> nandin: fay of country, dryad<br> orossi: ezt nem találtam, de nevéb?l ítélve afféle hegyi szellem lehet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28670 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Mit tudtok ezekről az elnevezésekről?<br> <br> '' Ezek a nermik és a tavák, a nandinok és az orosszik...''

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28669 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ja igen... én a lórieni jelenetre koncentráltam

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28668 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amy Doki:<br> <br> Galadriel a filmben mond mást is :) <br> <br> Az elején az I AMAR PRESTAR AEN... szöveget is Galadriel mondja (Szilszakáll helyett, mint tudjuk).<br> <br> És az a szöveg is SINDA.<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28667 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Tinúviel:<br> members.tripod.com/eldarincorin/qwords.htm <br> <br> ez elég jó, én is sokat használom

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28666 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
pl. A gy?r?k ura c. könyvben. Ismered?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28665 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok! <br> Szeretnék készíttetni egy egy gyűrűt. Van tippetek hol tudnám megtalálni a rajta látható feliratot?<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28664 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Üdv!<br> Nem tudtok véletlenül 1 olyan Quenya szótárat ami nem kikeresős?Akkor el tudnám menteni+kinyomtatni+hazavinni...Lehet hogy van ilyen cím,csak én nem találtam meg.Azért kellene mert a quenyához van nyelvtan,a sindához meg még mindig nem találtam,és akkor előbb azt kezdem nézegetni:)<br> Nagyon nehéz felfogni a nyelvtant?<br> Na most már lépek!!<br> Namárie!<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.471 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére