Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28513 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Vic: ezer koszonet a linkert!<br> Nem ismertem, nem is tudtam, hogy van ilyen hanganyag. Nagyon halas vagyok erte :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28512 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nagyon szívesen. Én is köszönöm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28511 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
varda: nagyon szépen köszönöm :) ))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28510 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya!<br> <br> A felovasott szöveg enyhén eltér a leírttól, de a jelentése nem tér el, csak a könyvben megjelent szöveg egy későbbi nyelvi változat.<br> <br> Még egyszer üdv:<br> <br> Varda

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28509 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya Vic!<br> <br> Kösz a linket, erre már vadászok egy ideje. <br> <br> A szöveget megtalálod a gyűrűk ura első kötetében, a Búcsú Lórientől fejezetben. Ez a Namárie! Magyar fordítást is ad. Ha az angol fordításra is kíváncsi vagy, azt megtalálod az Ardalambion website-on, elemzéssel együtt.<br> <br> Üdv.:<br> <br> Varda

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28508 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ne haragudjatok, hogy ismét ''zargatlak'' Titeket elmélkedés közben (jaj, megígértem magamnak, hogy hétvégén behozom ezen topicban a lemaradásaimat), de most kaptunk egy Tolkien eredeti tünde szöveget, és csak két mondatban leírnátok, hogy mit mondd a Mester? Ti biztosan ismeritek már ezt a szöveget, de én majdnem elolvadtam, miközben vagy ötször visszahallgattam....<br> <br> <a href=http://www.freeweb.hu/samgamgee/tolkien2.mp3> klikk ide

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28507 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
remélem, használható<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28506 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amani Doki<br> <br> Mergelted a diksöneryket, wow.<br> Tanulmányozni fogom majd...<br> <br> thx<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28505 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin, majd kukk a listás mélboxodba

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28504 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Kyra:<br> <br> kb. sokszor már belinkeltem a Sindarin Dictionary Projectet, amit ajánlottál, de sebaj, inkább többször legyen :) )<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28503 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
bocsi, akkor beégtem...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28502 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
de Tinúviel szótárat keresett!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28501 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
nem akarok ünneprontó lenni, de ez csak egy szótár, megtanulni ebből aligha lehet<br> persze ez is szuper, hogy van

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28500 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Tinúviel!!!megérkezett a segítség!www.geocities.com/almacq.geo/sindar.angolul van.sok szerencsét és erőt a tanuláshoz!

Kyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28499 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
NINCS abc; olvasgasd a topikot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28498 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nincs valakinek meg valamelyk nyelv abc-je.a könyvbe csak hangérték van

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #28497 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Merin len arin vanima!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28496 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
azt szerintem senkise

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28495 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Én se!:-)))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28494 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
<br> Ugyan, Amani Doki :) <br> <br> Még a Kisegyszeregyet se tudnám quenyául elmondani...<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28493 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin itt minden tudás kútfeje... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28492 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
<br> Vagy akár <br> ''Folyóelvi''<br> <br> OKOSÍTÁS:<br> Az -ELVE régi magyar szó, valamin túli dolgot jelent.<br> PL:<br> ERDÉLY neve eredetileg ERDŐ-ELVE volt, ami megegyezik a latin TRANSSYLVANIA névvel.<br> Mindkettő ERDŐN TÚLI (terület) -et jelent.<br> <br> Jó, mi?<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28491 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
<br> Mondjuk, lehetne<br> <br> ''Nagy-folyón túli (király)''<br> <br> de akár:<br> <br> ''Hosszúhínárdi''<br> <br> :) <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28490 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Eowyn:<br> <br> Th(a)randuil:<br> <br> Hát, tessék kombinálni:<br> <br> sinda:<br> <br> thar = (valamin) túli<br> and = hosszú<br> duin = folyam<br> uil = hínár<br> <br> :) <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28488 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Thranduil=?<br> :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28489 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin: nagyon, de nagyon köszi :) )))))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28487 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
LEGOLAS nevéhez még:<br> <br> sindául:<br> <br> laeg = élénkzöld<br> las(s) = levél<br> <br> Így a Zöldlobmfi amolyan magyarított (lefordított) név.<br> <br> Legolas Thranduilion = Thranduil fia Zöldlevél<br> <br> ...ha már mindenáron szétcincáljuk a nevét :) <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28486 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Alyr:<br> <br> mi van?<br> miről beszélsz??<br> <br> Pontosan leírtam tegnap 14:21-kor asszem, hogy Elbereth Gilthoniel EGY valának a neve.<br> EGYnek, és nem kettőnek.<br> És VALÁnak, nem tündének.<br> <br> Olvass vissza.<br> <br> Varda megnevezése a tündék között.<br> <br> Legolas teljes neve:<br> Legolas Thranduilion. Mivelhogy Thranduil király fia ő.<br> A ''Zöldlombfi'' (Greenleaf) csak egy ragadványnév.<br> Ha jól tudom.<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28485 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nos: Elbereth és Gilthóniel két vala (vagy egy ) tünde neve...<br> Zöldlomb Legolas pedig L. neve. Az angol honlapokon mindenütt Legolas Greenleafnak hívják, ami, gondolom ugyanaz..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28484 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Naaaaa!<br> Miért nem segít már nekem végre valaki?Vagy nem tudtok olyan címet ahonnan letölthetem a tünde szótárat?Ha én +tudom,akkor leírom ide.Annyit tudok csak,hogy angolra van átírva.Vajon az több,mint ami A szilmarilok végén van?Amúgy a name-creator bejön,csak kár,hogy hosszúak a nevek.A tünde nevem amúgy Amadrien lett,de a legszebb név szerintem a Tinúviel.A chatre sajna nem tudok felmenni:( Segítsetek már ha tudtok,vagy válaszoljatok,amúgy sok klassz dolgot írtatok,sokat okosodtam:))Pá mindenkinek:Lúthien Tinúviel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.511 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére