Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28993 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
sziasztok!<br> iszonyat fontos kérésem lenne!mit mond a filmben Galadriel a legelején?Arwen a gázlónál a víznek és Frodónak?és mikor Arwen talalkozik Fodóékkal?segítsetek!!<br> Namárie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28992 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok!!<br> <br> Megszeretném kérdezni,nem tudnátok ez nekem lefordítani quenyára?<br> Aki az ördöggel táncol,pokolra jut! Hálás lennék..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28991 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Namaarie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28990 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
hantale !

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28989 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
írj egy üres mailt erre a címre:<br> quenya-magyar-subscribe@primlista.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28988 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hol tudok feliratkozni, nem talalom.<br> Kezdem kicsit hulyenek erezni magam. :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28987 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
találtam egy szót a <i>segít</i>re: ez pedig a <b>resta-</b><br> tehát a segíts nekem! az ezek szerint <i>á resta nin!</i>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28986 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
hozz létre egy ingyenes mélboxot mondjuk a www.mailbox.hu-n és intézd onnan a listás leveleidet, én is így csinálom

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28985 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
szerettem volna de nem tudok.<br> mivel ha rakantittok a feliratkozasra automatikusan bekapcsol az outlock. ez benti gep es nem az en cimem van benne. at meg nem allithatom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28984 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ja, iratkozz fel a levlistára, mostanában nemigen írnak bele az emberek, de néha belendül és akkor lehet onnan is tanulni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28983 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
az, hogy a magyarban a páros testrészeket egyes számban emlegetjük, tudomásom szerint szintén egy ?si duális alak maradványa, mint ahogy a quenyában is van duális<br> tehát quenyában ha két darab összetartozó testrészr?l beszélsz, akkor indokolt a duális alak használata

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28982 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
igazabol az a szerencsem, hogy ezt a forumot megtalaltam.<br> multkor vardaval elemeztunk egy mondatot, kicsit utanna neztem es nem tudom a kez eseteben szukseges e a dualis jelzo. Mert en ugy gondoltam hogy kezed es nem pedig kezeid. Vagy az ilyen esetekben /kez, lab stb.../ mindig kell a dualis jelzo?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28981 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ne is add fel<br> el?bb-utóbb elkészül a quenya-magyar szótár is, csak hát ugye id?...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28980 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Az de nem adom fel, legfeljebb tovabb tart. :-) ))))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28979 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
na igen, úgy nehéz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28978 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
az sajna Angolra fordit, en meg sajna nem beszelem

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28977 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
drstrange.cjb.net

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28976 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Honnan is pontosan?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28975 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
szabály? nincs<br> vannak szinonimák, hasonló jelentés? szavak<br> szótárnak meg használd azt, amit a honlapomról leszedhetsz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28974 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
akkor nem ertem.<br> en azt a szotarat hasznalom, amelyikben online lehet keresni, de abban sok szo nincs amit ti hasznaltok.<br> Bizonyos szavaknak amugy is sok a megfelelojuk, van arra szabaly mikor melyiket hasznaljam?<br> Namaarie

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28973 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
én csak simán jó reggelt kívántam mindenkinek<br> <br> mára: jó<br> arin: reggel<br> ilquen: mindenki

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28972 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya Varda!<br> <br> Ennel azert tobb kell, hogy elijessz! :-) <br> Amanibhavam: Hasznos koran ilquenen!<br> Az ilquenen mit jelent? A tobbit remelem jol forditottam.<br> <br> Namaarie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28971 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Mára arin ilquenen!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28970 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya Haryon!<br> <br> Most elijesztettelek?????<br> <br> Varda

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28969 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hantale varda!<br> <br> Egy darabig azthiszem nem próbálkozom. :-) <br> <br> Majd ha már többet tudok.<br> <br> namárie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28968 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ellen >> elen<br> a csillagok fénye - cala i elenion, azt teszed birtokos esetbe, aminek a birtokáról van szó, a birtok változatlanul marad, sztem itt a 'genitiv' kell, nem a 'possessív' >> cala eleniva, mivel a csillagot elhagyja a fény ahhoz, hogy a szemedbe jusson, nem marad nála, a possesszív azt fejezi ki, hogy akkor is a birtokában van valakinek valami, amikor történnek azok az események, amikről épp szó van.<br> <br> A nin az nekem, a ni - én szó részesesetben<br> <br> Az út az tie, az utaD azért tieLYA, mert rajta van a birtokos személyrag, az utaM az tieNYA!<br> <br> Üdv holnapig!<br> <br> Merin ilquenen mára lóme!<br> <br> Mindenkinek jó éjszakát kívánok!<br> <br> Varda

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28967 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Én így írnám:<br> <br> Ve tinwe mályat tulyar ni tienyasse! <br> <br> ve - mint<br> ve tinwe - csillagként<br> má - kéz<br> málya - kezet<br> mályat - duális többesszám, merthogy két kezed van<br> tulya - vezet (aorist alak, azonos a tővel)<br> tulyar - ahol az r a többesszámú alannyal egyezteti az igét<br> ni - én, engem<br> tie - ösvény, út<br> tienya - az én utam<br> tienyasse - az én utamon, sztem lokatív (helyhatározó) kell, mivel a tielyanna inkább utadra, szó szerint (a fény az utadra rá világít)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28966 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nos azt hiszem félre értettem néhány dolgot, bocs. <br> ellen kalava kezed nin tyelyan<br> ellen- csillag<br> kala- fény<br> va jelöli hogy a csillag fénye<br> a kéz ragozását nem tudom<br> nin jelőli hogz az én utam<br> tyelyan- út<br> <br> Valószinű ez sem jó de megpróbáltam, légyszi javitsd ki, hantale<br> <br> namárie

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28965 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A quare közben megfejtődött: quáre - kéz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28964 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
???????????????<br> Annyit sikerült megfejtenem, hogy:<br> <br> tinwe - csillag<br> turya? sztem túra v. ture, attól függően, hogy akarod-e hangsúlyozni a cselekvény folyamatban létét (ez volna az első, a második általános) - a jelentése szerintem inkább uralkodik?? vagy a 'govern, rule' értelmezhető irányítnak is? (Az angoltudásom gyenge pontjai...)<br> une??- teljes tanácstalanság<br> eruo, sztem Eruo, mivel tulajdonnév, itt Eru 'une'-járól van szó?<br> quare??- ismét teljes tanácstalanság<br> eru, sztem Eru - ? mit keres itt Eru?<br> tielyanna- utadon, az én utamon 'tienyanna' (és sztem 'tie', nem 'tye'<br> <br> Namárie!<br> <br> Varda

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.448 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére