Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28963 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
hantale<br> <br> namaarie

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28962 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
tinwe turya une eruo quare eru tyelyanna<br> csillagkent iranyit kezed az utamon<br> akartam irni bar valoszinu nem jo :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28960 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hantale!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28961 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
haryon: ha nincs ékeyeted, akkor a konvenciók szerint a megfelel? magánhangzó kett?zésével tudod jelezni a hosszúságát<br> pl. namaarie

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28959 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
nai - bárcsak<br> cala - fény<br> Eruo - Eru birt.<br> caluva - világítani fog<br> tyelyanna - utadra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28958 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Vannak de sajna vesszokent es egyeb hasonlo modon jelennek itt meg, mert a billentyuzet angol.<br> <br> Leirod a forditast is, ha megkerlek? Szavankent, ha van ertelme.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28957 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Igen. Ékezeteid nincsenek? Ld. Namarie >> Namárie!<br> <br> Nai Cala Eruo caluva tielyanna!<br> <br> Varda

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28956 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Jol irom a nevem?<br> <br> Alias Herceg.<br> <br> namarie

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28955 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Tök igaz! Egy nylevet nem két perc alatt tanul meg az ebmer! Semmilyet se!<br> Van 1 kérdésem: letöltöttem kétféle magyar-quenya átírás táblázatot, amik nem egészen egyformák. Asszem 1iket a tolkien.hu quenya oldaláról, másikat az Aryoni Eldaronról. Az egyiknál a c, cs a quenya calmatémában van, a másiknál mag az elsö téma alján. Én a calmatémásat szívlelném, de most akkor mi van?:))))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28954 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nincs kulonosebb bajom a lecke hoszusagaval, inkabb csak szerettem volna a leghatekonyabban hozzakezdeni. De hat akkor elkezdem ahol erem, aztan csak eljutok a vegere, ha az egyaltalan lehetseges. :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28953 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya Herceg!<br> <br> Türelemmel szerintem bírunk benneteket, csak ne olyat kérdezz, hogy hogyan kell nekifogni egy nyelv tanulásának, mert erre csak többszáz oldalban tudnék válaszolni. Ha konkrét kérdésed van arra - ha tudunk - válaszolunk. Pillanatnyilag többen is azzal foglalkozunk, hogy fordítjuk a Helge Fauskanger által írt 'nyelvtanfolyamot', ha ez elkészül, akkor egy kicsit ti is előrébb lesztek.<br> <br> Namárie!<br> <br> Varda

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28952 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Herceg, a megjegyzésem nem neked szólt, hanem az elmúlt hozzászólásokban többször is megjelent, hogy jaj, olyan hosszú az a nyelvlecke, nincs valami rövidebb?<br> de attól, hogy a quenya egy kitalált nyelv és nem komplett a szókincse meg a nyelvtana, még mindig úgy lehet hatékonyan megtanulni, ha az ember nekilát a nyelvleckének, ha már Helge Fauskanger volt olyan aranyos és zseniális, hogy megírta<br> tudniillik ezen <i>kívül</i> más anyag nem nagyon van

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28951 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya!<br> <br> Varda: Az a hejzet, hogy m;g semmilyen nyelvet nem tanultam, a Magyaron kivul. :-) <br> <br> De attol meg ezt szeretnem.<br> Arrol meg hogy ket tablazat es egy szoszedet, ha nem lenne ez a forum akkor igaz lenne, de mivel ti itt nehanyan ugytunik valahogy tobbre jutottatok ennel, es vagytok olyan jok hogy segitetek, van nemi esely.<br> Persze csak amig birtok minket turelemmel. :-) )<br> <br> Namarie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28950 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
:) )))))) Szerintem se

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28949 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
nekem az a benyomásom, hogy sokan úgy képzelik a quenyát és a sindát meg lehet tanulni két darab táblázatból meg egy szószedetb?l; érdekes, spanyolnak vagy japánnak senki sem állna neki így szerintem...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28948 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya!<br> <br> A 'ny' betűkapcsolatot én leginkább ny-nek szoktam ejteni, szóval nem duplán, néha előfordul még a nj is némiképp összemosva a két hangot. Ez se biztos, hogy jó...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28947 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
<br> MINDENKINEK, de FŐLEG AZ ÚJAKNAK:<br> <br> Eru szerelmére, KÉRLEK, olvassátok el ennek a topicnak a KORÁBBI részeit is!<br> <br> Tucatszor kérdeztek meg olyasmiket, amit már sokszor leírtunk.<br> <br> Na.. Kedvemért...! :) <br> <br> ÉS nektek is jó, ha visszalapoztok, mert sok érdekesség van a korábbi hozzászólásokban!<br> <br> üdv<br> Olórin <br> (a topicgazda)<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28946 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Helló mindenki én bibibí megtanultam már a tündeírást!!!<br> Eléggé folyékonyan megy már mind az írása mind az olvasása

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28945 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Herceg! Az, hogy nincs nagy gyakorlatod a nyelvtanulásban, mit jelent? Milyen nyelvet tanultál már? A magyaron kívül?<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28944 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya Herceg&Arwen Girl!<br> <br> Az aiya üdvözletet jelent! A köszönöm pedig hantale quenyául a két tünde nyelv közül.<br> <br> Namárie!<br> <br> Varda

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28943 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hantale ismet mindenkinek!<br> Az egyik cimen annyi anyagot talaltam, hogy elveszek benne. Nincs nagy gyakorlatom a nyelvtanulasban. Nem tudnatok tanacsot adni, hogy kene nekifogni a dolognak?<br> <br> Varda: az aiya mit jelent, az onlyne szotarban sajna nem talaltam.<br> <br> Namarie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28942 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
tündéül hogy van a köszönöm?<br> Vagy egyéb ilye nyelven?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28941 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
a <i>ny</i> bet?kapcsolatot én úgy ejtem, mintha a magyar anyja szót mondanám<br> de könnyen lehet, hogy tévedek vele

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28940 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hogy kell kiejteni azt, hogy nanye (vagyok)?<br> <br> Köszi!<br> <br> Arwen

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28939 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya Herceg!<br> <br> Jó érted! A szórend elég szabad, ha a magyarból indulsz ki túl nagyot nem tévedhetsz.<br> <br> És igen, a melda azt jelenti, hogy kedves.<br> <br> Namárie!<br> <br> Varda

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28938 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nem gondoltam volna, hogy erre tudtok válaszolni, de kellemesen csalódtam! Nagyon köszi!:-) Ha eszembe jut még kérdés akkor beírom!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28937 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
nem tudom...<br> <br> mondjuk:<br> mára apsa! jó ételt!<br> vagy<br> mára matie! jó evést!<br> ??

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28936 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hogy van az, hogy jó étvágyat?:-))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28935 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Varda, jol ertem?<br> <br> lome-ej<br> entulle-eljott<br> nanye-vagyok<br> i-az<br> valin-boldog<br> <br> A szavak sorrendje mitol fugg?<br> <br> Elolre is hantale!<br> <br> Namarie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #28934 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hantale mindenkinek, a segitsegert!<br> <br> Meg most fogom megnezni amit ajanlottatok.<br> A melda mit jelent?<br> Remelem nem haragszotok, de jodarabig valoszinuleg csak kerdezni fogok. :-) <br> Vissza fogom nezni a topikot, de hogy ertelme legyen, kicsit sokaig fog tartani.<br> <br> Megegyszer hantale !<br> <br> Namarie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.431 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére