Nyelvek és írások

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28003 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olorin, amanibhavam:<br> A quenya es a magyar kozti hasonlosag annak koszonheto, hogy Tolkien a finn nyelv hatasara keszitette a quenyat :) ))<br> Ugyan keves az egyezes, legalabbis szavak teren, de a szerkezet teren gondolom tobb lehet.<br> Na es elvileg a finn es a magyar kozt van nemi hasonlosag (hogy mennyi nem tudom, Olorin ezt neked kellene tudnod :) ))))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28002 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amy<br> <br> igen, én is így érzem, sok átírásban, magyarázatban az angolok kénytelenek fura szerkezeteket írni, főleg a suffixumoknál, pl ''mine+lord'' = uram :) ami nekünk tök természetes, mint ragok...<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28001 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin,<br> <br> én nézegettem, de értelmeset még nem sikerült kihámoznom bel?le. Meg most eléggé leköt a QC olvasása; még szerencse, hogy a quenya rokonságot mutat a magyar nyelvvel szerkezetében (gondolok itt az igeragozásra); egy angolnak elég nehéz lehet ezt felfogni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #28000 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amy<br> <br> a Mazarb szöveget végül nem nézte meg senki? :( <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27999 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
írtam egy kérdést a listára, majd nézzétek meg lécci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27998 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Amy<br> <br> jogos, csak most egy másik helyen vagyok, ezért írtam be ide is sebtiben.<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27997 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olórin,<br> <br> én találtam még egy quenya nyelvtant, elég átfogónak t?nik, majd abban megnézem, és persze közkinccsé is teszem.<br> De ezeket inkább a listán kéne, nem? Ha már megcsináltuk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27996 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ea = legyen... Eru is így használta :) <br> <br> Kösz a létigéket, nem ártana egy táblázatba betömni őket, jelen/múlt/jövő alakban, mert fontos referencia.<br> <br> A bizonytalanságokat hogyan oldjuk fel? Van valami álláspont, webközileg?<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27995 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A letige a 'ná', ennek ragozott formái: <br> ná = van<br> nán, nánye = vagyok<br> nát = vagy<br> nás = ő van (náro - hímnem, náre - nőnem)<br> namme, nalme = mi vagyunk<br> nante = ők vannak<br> nar = vannak (vmik)<br> nauva = lesz<br> né = volt<br> (ea, ána = legyen)?<br> <br> Amugy a QC-ben tenyleg az all, hogy igazabol eleg a szemelyes nevmast hasznalni, es nem kell a letige, vagyis 'en vagyok' = 'inye'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27994 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A zarojeles, kerdoheles reszek azert vannak mert ezek csak talalgatasok.<br> Amugy meg akad egy-ket ilyen talalgatas.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27993 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Olorin:<br> inye,ni = én<br> nin = nekem<br> nye = engemet<br> elye(, le?) = te, ti<br> tye = tégedet/titeket<br> so = ő(hímnem)<br> se = ő(nőnem)<br> (erya? = övé)<br> ta = az(azt?)<br> emme, me = mi<br> (elma, emma? = miénk)<br> (elwe?), met = mi(te és én)<br> (ente?), te = őket(ők?)<br> (enta? = övék)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27992 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
van a QC-ben, csak hipotetikus

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27991 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Svindler,<br> <br> asszem jól összekavartam a dolgokat...<br> <br> Sebaj.<br> <br> Ellenben: miért nincs egy létige-ragozási táblázatunk (én vagyok, te vagy, he/she/it van stb stb.)?<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27990 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
az angol eredetiben omentielvo

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27989 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
aham... de a könyvben nem omentilmo van?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27988 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
omentielvo

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27987 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
omentielvo? én ugy tudtam, omentilmo..<br> Dodie: azon én is röhögtem...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27986 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Svindler: a QC speciel azt írja, hogy <i>lehet, hogy</i> az én vagyok az nányë, <i>feltéve</i>, hogy a ná az kaphat személyragot; pár bekezdéssel később viszont azt javasolja, hogy mivel a van az a Q mondatokból elhagyható, egyszerűbb, ha így mondjuk: Inyë ... <br> Én ebből azt a következtetést vonnám le, hogy mindkét alak helyes, de majd később visszatérünk erre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27985 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
bocs, elen, nem elein

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27984 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
az jó, amikor az elején a nemtomki mondja, hogy érzem a szélben stb... az jól hangzik tündéül. csak az a baj, hogy hányingert kapok, ha Arwen elkezt tündéül beszélni... amikor odalép Frodóhoz, és azt leheli, hogy Froooodóóóóhhhhhhh, akkor elröhögtem magam(amikor harmadszorra néztem. először és másodszor csak kirázott a hideg...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27983 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
azaz :) ))))))) van ez igy

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27982 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
quenya curse = quenya átok?:-))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27981 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Eleln síla lúmenn omentielvo<br> csillag fénylik találkozásunk óráján

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27980 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
elen = csillag<br> sil- = fénylik

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27979 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hú, egy kérdés...<br> Egy külföldi szójegyzékben azt olvastam, hogy a csillag a síla. Az általatok ajánlott magyar-quenya (és fordítva...) szótárban viszont az Elen a csillag. Akkor ez most hogy is van...?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27978 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
de az <b>i</b>/t kihagytam :) , az a hatarozott nevelo:<br> <b><i>Nánye i ninque tári.</i></b>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27977 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A quenya curse D reszeben az all, hogy az 'I am' = 'nánye'. Tovabba a curse a szinek felsorolasanal a ninque-t emliti mint feheret (de hasznaltak a losse, es fána szavakat is). Ninque = ragyogo feher. Igy:<br> <br> <i><b>Nánye ninque tári.</b></i><br> En vagyok a feher urno (kiralyno).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27976 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Pontosan!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27975 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
vagy még inkább<br> <br> Inyë <b>i</b> Tári Lossë.<br> <br> hogy legyen benne határozott névelő is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #27974 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
<i>Én vagyok a Fehér Úrnő.</i><br> <br> Olórin, azt a vá-t honnan vetted? Amennyire én tudom, az egy tagadószó.<br> <br> Úrnő? én egyszerűen a <i>tári</i>-ra szavaznék, ami királynőt jelent<br> fehér: fámë is jó, de lehetne mondjuk lossë, hófehér<br> <br> Ezek alapján<br> <br> Én vagyok a Fehér Úrnő<br> <br> <i>Inyë Tári Lossë.</i>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.470 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére